News

#1499 Newsy z dnia 16.09.2021

Z czwartkowych wydarzeń: AMC Entertainment ogłosił plany przyjęcia kryptowalut; Chiny: Prowincja Hebei rozpoczyna akcję anty krypto; Schemat Ponzi: Australijczyk skazany na 7 lat więzienia; Kanadyjski „Mad Max” wspiera Bitcoin; Wskaźnik iPhone’a: wzrost wartości Bitcoina względem ceny nowych iPhone’ów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • AMC Entertainment ogłosił plany przyjęcia kryptowalut:

AMC Entertainment nie tylko zaakceptuje płatności w Bitcoinie za bilety do kina do końca 2022 roku, ale również uwzględni inne popularne waluty cyfrowe w swojej polityce akceptacji krypto.

Tweetując w czwartek, prezes firmy, Adam Aron, ogłosił plany przyjęcia przez AMC trzech innych kryptowalut, tj. Ether, Litecoin i Bitcoin Cash ( BCH ).

Jak wcześniej informowały media, AMC początkowo ujawniło plany przyjmowania płatności Bitcoin za bilety do kina przed końcem roku.

W tym czasie Aron powiedział, że kinomani chętnie używali krypto jako środka płatności za bilety i koncesje w lokalizacjach AMC w Stanach Zjednoczonych.

Szef AMC powiedział również, że firma pracuje nad sfinalizowaniem niezbędnych procedur wymaganych do przyjmowania płatności kryptograficznych.

Podobnie jak w przypadku sierpniowego ogłoszenia, tweet Arona ujawniający plany rozszerzonego programu akceptacji kryptowalut spotkał się również ze znaczną krytyką ze strony zwolenników Dogecoin za nieuwzględnienie popularnej „memowej monety”.

Akceptacja kryptowalut przez AMC jest częścią trendu, gdzie znane placówki detaliczne umożliwiają obsługę płatności kryptowalutowych w całych Stanach Zjednoczonych.

Plan przyjęcia kryptowalut operatora kinowego pojawia się w momencie odrodzenia się przychodów po trudnym, „pandemicznym” 2020 roku

W zeszłym roku, AMC odnotowała spadek przychodów, a jej wyniki finansowe w drugim kwartale 2020 roku odnotowały zaledwie 18.9 mln USD. W II kwartale 2021 roku operator kinowy zarobił podobno 444 mln USD.

Ten wzrost nastąpił również w wyniku ogromnej zwyżki kursu akcji spółki. Rzeczywiście, AMC znalazła się wśród tych, na które grupa Wallstreetbets na Reddit skupiła się podczas sagi short squeeze na początku roku.

Na dzień dzisiejszy akcje AMC wzrosły o ponad 2200% od początku roku.

  • Chiny: Prowincja Hebei rozpoczyna akcję anty krypto:

Jak ujawniły media, prowincja Hebei w północnych Chinach jest najnowszym chińskim regionem, który podjął działania w celu ograniczenia wydobycia i handlu kryptowalutami. South China Morning Post (SCMP) napisał, że regionalna administracja cyberprzestrzeni rozpoczęła kampanię przeciwko wydobyciu i handlu kryptowalutami. Chińczycy tłumaczą to m.in. problemami środowiskowymi, finansowymi czy też bezpieczeństwem narodowym.

Agencje rządowe i firmy państwowe w prowincji zostały poproszone o sprawdzenie swoich systemów informatycznych i zaprzestanie wykorzystywania ich mocy obliczeniowej do bicia cyfrowych monet do końca września. Co więcej, poinstruowano też lokalne uniwersytety i instytuty badawcze, aby zmniejszyć wydajność takich systemów, tak aby odpowiadały tylko potrzebom akademickim.

Chiński dziennikarz kryptograficzny Colin Wu, znany również jako „Wu Blockchain”, rozpowszechnił wiadomość w mediach społecznościowych, podając link do posta na Wechat.

Wydobywanie kryptowalut pochłania ogromne ilości energii, co jest sprzeczne z celem Chin, jakim jest „być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla”.

– cytuje administrację cyberprzestrzeni Hebei, Reuters

Po zakończeniu obecnej, agencje rządowe w Hebei będą nadal regularnie monitorować sytuację i nakładać kary na tych, którzy nielegalnie wydobywają i handlują walutami cyfrowymi.

Chiny zakazały handlu kryptowalutami w 2017 roku, ale władze Pekinu bezpośrednio ingerowały w kopanie kryptowalut dopiero na początku tego roku. W maju Rada Państwa, gabinet ministrów, ogłosiła podjęcie działań wobec krypto w następstwie obietnicy prezydenta Xi Jinpinga, iż ​​kraj osiągnie neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w ciągu najbliższych czterech dekad.

Ofensywa rządu dotknęła już operacje wydobywcze w wielu prowincjach, w tym w Syczuanie, Xinjiang, Qinghai, Yunnan, Mongolii Wewnętrznej i Anhui.

  • Schemat Ponzi: Australijczyk skazany na 7 lat więzienia:

Stefan He Qin, założyciel dwóch kryptowalutowych funduszy hedgingowych, został skazany na ponad siedem lat więzienia po tym, jak władze Stanów Zjednoczonych odkryły, iż ten oszukał inwestorów na 54 mln dolarów.

24-letni Australijczyk był właścicielem i operatorem dwóch kryptowalutowych funduszy inwestycyjnych w latach 2017-2020, Virgil Sigma i VQR.

Mimo że Virgil Sigma zapewniał, że inwestuje aktywa klientów w strategie arbitrażu kryptowalut, Departament Sprawiedliwości stwierdził, że od 2017 roku Qin przeznaczył kapitał inwestorów na własne wydatki osobiste, w tym jedzenie, czynsz i inwestycje prywatne.

Aby uniknąć wzbudzania podejrzeń wśród, Qin stworzył fałszywe wyciągi z konta i fałszywe dokumenty podatkowe, twierdząc, że firma przynosiła zyski za każdy miesiąc od sierpnia 2016 roku, z wyjątkiem marca 2017.

Po regularnym okłamywaniu swoich klientów w sprawie „wartości, lokalizacji i statusu ich kapitału inwestycyjnego”, Qin starał się ukraść aktywa z VQR, aby pokryć żądania od inwestorów Sigmy.

W grudniu 2020 roku Qin nakazał głównemu traderowi VQR zamknięcie wszystkich pozycji funduszu i przekazanie środków Australijczykowi. Pomimo ostrzeżenia, że ​​posunięcie to przyniesie straty inwestorom VQR, główny trader rozwiązał pozycje VQR i przekazał środki do Qin.

4 lutego 2021 roku Qin przyznał się do jednego z oszustw związanych z papierami wartościowymi.

W najnowszym komunikacie Departamentu Sprawiedliwości, prokurator Audrey Strauss powiedziała:

Bezczelny i szeroko zakrojony plan Qina przyniósł inwestorom straty w wysokości za ponad 54 mln dolarów, a teraz ten, został skazany na ponad siedem lat więzienia federalnego.

Organy regulacyjne na całym świecie zwróciły ostatnio uwagę na rosnące rozpowszechnianie się oszustw kryptograficznych, a przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler mówił na początku miesiąca, w jaki sposób luki w ochronie regulacyjnej mogą zagrażać konsumentom.

Inwestorzy mogą być mniej sceptyczni wobec możliwości inwestycyjnych, które obejmują coś nowego lub „nowoczesnego”, albo mogą dać się ponieść strachowi przed FOMO.

– ostrzegł Gensler.

W maju Federalna Komisja Handlu zgłosiła straty konsumentów w wysokości ponad 80 mln dolarów na oszustwach związanych z inwestycjami w kryptowaluty od października zeszłego roku.

  • Kanadyjski „Mad Max” wspiera Bitcoin:

Maxime Bernier, lider i założyciel Partii Ludowej Kanady, ujawnił swoje poparcie dla Bitcoina i kryptowalut.

Według sondażu EKOS, PPC ma 9-cio procentowe poparcie w kraju, które jest wyższe niż te dla Partii Zielonych, ale znacznie niższe niż dla Partii Liberalnej Justina Trudeau i Partii Konserwatywnej Erin O’Toole. Każde z nich ma około 30% poparcia.

Bernier napisał na Twitterze:

Wiele osób pyta, czy popieram Bitcoin i kryptowaluty. Oczywiście, że tak! Nienawidzę tego, jak banki centralne niszczą nasze pieniądze i gospodarkę. Jestem bardziej fanem złota i srebra, ale krypto to kolejny nowy i innowacyjny sposób przeciwdziałania staromodnym inwestycjom.

Bernier od dawna głośno krytykuje politykę rządu, gdzie jego zdaniem szkodzi on gospodarce i ludziom. 9 czerwca powiedział:

Tak, nadal drukujcie pieniądze, dewaluujcie dolara, wymuszajcie wzrost cen, zubożajcie najbiedniejszych, finansujcie gigantyczny deficyt Trudeau, zniekształcajcie gospodarki, napędzajcie bańkę mieszkaniową i sztucznie wzmacniajcie rynek akcji, wy kretyni biurokraci.

W sierpniu zeszłego roku na Twitterze odpowiedział na post informujący, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych poważnie zobowiązała się do zwiększenia inflacji:

Ci szaleni keynesiści biurokraci zrobią wszystko, aby osłabić siłę nabywczą twoich dolarów i uczynić cię biedniejszym.

Zauważył wówczas, że „Bank Kanady studiował tę samą politykę kilka lat temu i może ją również wdrożyć”.

  • Wskaźnik iPhone’a: wzrost wartości Bitcoina względem ceny nowych iPhone’ów:

Zapowiedzi nowego smartfona od Apple (tym razem chodzi o model iPhone 13) jak zwykle towarzyszyło wiele emocji. W związku z tym serwis Cointelegraph przygotował ciekawe zestawienie pokazujące, ile BTC trzeba było zapłacić za poszczególne modele w dniu premiery.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dla odmiany dominacji czerwieni na giełdach. Korektę notuje Bitcoin o -0,18%, Cardano o -3,36%, XRP o -0,54%, Solana o -1,34% i Polkadot o -4,79%. W górę idzie Ethereum o 2,69%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.19 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 110.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.