News

#1500 Newsy z dnia 17.09.2021

Z piątkowych wydarzeń: Wielka Brytania: PayPal zakończył wdrażanie usług krypto; Bybit zawiesza usługi w Korei Południowej; S&P Global: Rating Salwadoru ucierpi w związku z przyjęciem Bitcoina; USA: Departament Skarbu przygotowuje zalecenia ws. polityki wobec stablecoinów; Astarter. DeFi w Cardano; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Wielka Brytania: PayPal zakończył wdrażanie usług krypto:

PayPal oficjalnie ogłosił dziś, iż wszyscy uprawnieni klienci w Wielkiej Brytanii mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pomocą swoich kont PayPal.

Klienci mogą handlować czterema głównymi kryptowalutami: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Jak ogłoszono wcześniej, handel krypto będzie dostępny tylko dla klientów PayPal ze zweryfikowaną tożsamością.

Gigant usług płatniczych ogłosił plany wejścia na brytyjski rynek kryptowalut pod koniec sierpnia, natychmiast przystępując do częściowego wdrożenia usług handlu kryptowalutami. Ten ruch oznacza pierwszą ekspansję usług krypto PayPal poza Stanami Zjednoczonymi.

Rzecznik PayPala powiedział:

PayPal stopniowo udostępniał swoją nową usługę kryptograficzną swoim klientom w Wielkiej Brytanii. Ten proces już się zakończył (…) Chcemy się uczyć i obserwować, w jaki sposób klienci korzystają z naszej oferty kupna, przechowywania i sprzedaży kryptowalut, zanim zaczniemy wprowadzać więcej funkcji.

Wejście PayPal na lokalny rynek kryptowalut ma miejsce, gdy niektóre brytyjskie banki ograniczają kanały płatności na giełdy. W sierpniu gigant bankowy HSBC poinformował, że zawiesił płatności kredyty na rzecz Binance, powołując się na „obawy o możliwe ryzyko” dla swoich klientów. Inne banki, takie jak Barclays i NatWest, wcześniej blokowały transakcje na Binance.

Według Gregory’ego Klumova, dyrektora generalnego firmy tokenizacyjnej Stasis, brytyjska premiera kryptowalut przez PayPal to „tchnienie świeżego powietrza”.

Ponieważ kraj ten znajduje się w pierwszej dziesiątce gospodarek świata, taki kamień milowy będzie wyraźnie napędzał dalsze przyjmowanie aktywów cyfrowych w Europie i poza nią.

– powiedział.

  • Bybit zawiesza usługi w Korei Południowej:

Bybit, jedna z największych na świecie giełd instrumentów pochodnych kryptowalut, wstrzyma niektóre usługi dla południowokoreańskich użytkowników przed upływem terminu licencjonowania.

Giełda oficjalnie ogłosiła w piątek, że zaprzestanie obsługi języka koreańskiego na swoich platformach, a także społeczności Korei Południowej w mediach społecznościowych. Zawieszenia będą obowiązywać od poniedziałku.

Koreańscy handlowcy mogą nadal korzystać z produktów i usług Bybit. Te produkty i usługi po prostu nie będą już oferowane w języku koreańskim.

– powiedział rzecznik Bybit.

Bybit usunie funkcje składanie wniosków o oficjalną licencję na prowadzenie działalności przed terminem 24 września, dla firm zajmujących się kryptowalutami.

Rozmawialiśmy na ten temat z koreańskimi organami regulacyjnymi. Powiedziano nam, że licencje będą przyznawane tylko lokalnym podmiotom.

– powiedział przedstawiciel Bybit.

Nowe wymagania dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy są obowiązkowe dla lokalnych i zagranicznych giełd działających w kraju. Dotyczy to tych, które oferują obsługę języka koreańskiego lub pary walutowe.

Doprowadziło to do tego, że niektóre duże giełdy przestały oferować usługi, zamiast dostosowywać się do rygorystycznych nowych wymagań dotyczących udostępniania rachunków z prawdziwymi danymi za pośrednictwem lokalnego banku.

Dzisiaj Bybit powiedział, że „przyjmuje odpowiedzialność jako giełda i lider branży w aktywnej współpracy z regulacjami wdrażanymi przez różne jurysdykcje w celu promowania włączenia finansowego i rozwoju całego przemysłu kryptograficznego”. Według rzecznika Bybit, większość obrotu giełdowego pochodzi z Europy, a konta europejskie stanowią ponad 50% wolumenu obrotu.

Według południowokoreańskiej Komisji Usług Finansowych, platformy kryptograficzne, które nie zażądały licencji, powinny powiadomić swoich klientów o przewidywanej dacie zamknięcia i procedurach wypłaty pieniędzy „co najmniej siedem dni przed zamknięciem”. Według Reutersa ponad 60 giełd kryptowalut w Korei Południowej musi powiadomić klientów o częściowym lub całkowitym zawieszeniu obrotu do piątku o północy.

  • S&P Global: Rating Salwadoru ucierpi w związku z przyjęciem Bitcoina:

Agencja ratingowa Standard and Poor (S&P) Global uważa, że Salwador poważnie pogorszył swój rating kredytowy po uchwaleniu ustawy Bitcoin, uznającej kryptowalutę za prawny środek płatniczy w całym kraju.

Według raportu opublikowanego przez Reuters, przyjęcie Bitcoina przez Salwador naraża gospodarkę na znaczne ryzyko finansowe i może stanowić wyzwanie dla branży pożyczkowej w kraju.

Agencja kredytowa uważa również, że posunięcie to może również zmniejszyć szanse Salwadoru na uzyskanie pożyczki o wartości 1 mld dolarów od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Ryzyko związane z przyjęciem Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze wydaje się przeważać nad jego potencjalnymi korzyściami.

– zaznaczył S&P, podkreślając „natychmiastowe negatywne konsekwencje” ustawy Bitcoin dla ratingu kredytowego kraju.

Zanim prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił w czerwcu tego roku zamiar uznania BTC za prawny środek płatniczy, w kwietniu 2020 roku Fitch nadał Salwadorowi kategorię B-, oceniając go jako kraj wysokiego ryzyka z negatywną perspektywą.

S&P ocenił Salwadoru jako B- na dzień 28 grudnia 2018 roku, co sugeruje, że może nastąpić wkrótce aktualizacja, biorąc pod uwagę dramatyczną zmianę krajowej polityki pieniężnej.

Podczas gdy prezydent Bukele utrzymuje wysokie poparcie wśród ludności Salwadoru, to jego przywódcy i rząd spotkali się z negatywną reakcją  na uchwalenie ustawy Bitcoin.

Rzecznik MFW Gerry Rice stwierdził podczas briefingu prasowego, że chociaż fundusz nadal prowadzi rozmowy z Salwadorem na temat potencjalnego programu wsparcia, to nie zmienił swojego stanowiska, iż konsekwencje przyjęcia BTC mogą być „tragiczne”.

Programu MFW dla Salwadoru jest omawiany. Cele są jasne: wzrost, stabilność finansowa i tak dalej. Myślę, że w naszych publicznych oświadczeniach jasno przedstawiliśmy kwestię Bitcoina.

– powiedział Rice.

7 września rzecznik Banku Światowego powiedział Reutersowi, że „podczas gdy rząd zwrócił się do nas o pomoc w sprawie Bitcoina, nie jest to coś, co Bank Światowy może wesprzeć, biorąc pod uwagę niedociągnięcia w zakresie ochrony środowiska i przejrzystości”.

  • USA: Departament Skarbu przygotowuje zalecenia ws. polityki wobec stablecoinów:

Według informacji Bloomberga z początku września, urzędnicy przygotowują zalecenia dotyczące zapewnienie posiadaczom stablecoinów możliwości swobodnego konwertowania swoich tokenów na inne aktywa.

Raport stwierdza, że ​​​​prawodawcy mają nadzieję na złagodzenie „najpilniejszych zagrożeń” związanych z Tether i innymi stablecoinami, podkreślając również zagrożenie „wyprzedaży” aktywów kryptograficznych, które mogą naruszyć stabilność finansową w szerokim zakresie.

Krytycy od dawna przyglądali się procesowi wykupu i wsparcia oferowanego przez Tether, Niektórzy posiadacze twierdzą, że przez lata nie byli w stanie wymienić USDT na fiat za pomocą strony internetowej firmy.

Po latach niewykonania obiecanych audytów, Tether opublikował niedawno raporty poświadczające, iż jego stablecoin jest wspierany przez aktywa o wartości 62.6 mld dolarów, z czego 49% to papiery komercyjne, natomiast gotówka i depozyty bankowe stanowią zaledwie 10%.

Urzędnicy najbardziej martwią się o Tether. Niegdyś hegemoniczny status USDT na rynkach stablecoin słabnie, a względny udział w rynku tokena spadł o 25% od początku 2021 roku.

Po rozpoczęciu roku reprezentującego około 76% kapitalizacji stablecoinów, dominacja Tethera nad sektorem spadła o jedną czwartą, aby stanowić 56,5% łącznej kapitalizacji rynku stablecoin dzisiaj, według CoinGecko.

W tym roku USD Coin i Binance USD zdobyły znaczący udział w rynku przy spadku Tethera, przy czym USDC i BUSD wzrosły z 13,7% i 3,40% kapitalizacji stablecoin do 23,9% i 10,4% obecnie.

  • Astarter. DeFi w Cardano:

Cardano ma apetyt na DeFi. EMURGO, oficjalne komercyjne ramię Cardano, ogłosiło plany uruchomienia Astarter. Celem projektu jest budowa infrastruktury zdecentralizowanych finansów w tej sieci.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to spadki wśród najpopularniejszych kryptowalut. Korektę notuje Bitcoin o -1,27%, Ethereum o -4,24%, Cardano o -2,77%, XRP o -2,73%, Solana o -7,09% i Polkadot o -2,38%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.12 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 105.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.