News

#1513 Newsy z dnia 30.09.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Blockchain: Visa pracuje nad projektem Universal Payment Channel; Columbus 5: Aktualizacja Terra już dzisiaj; Szwajcaria: Cyfrowy znaczek pocztowy zadebiutuje na Polygon; CFTC oskarża 12 nowojorskich firm; Europejskie wieloryby DeFi największą siłą światowej gospodarki kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Blockchain: Visa pracuje nad projektem Universal Payment Channel:

Globalny gigant płatności Visa przedstawił projekt, który ma być „uniwersalnym adapterem” łańcuchów bloków, który może łączyć wiele kryptowalut, stablecoinów, a także walut cyfrowych banku centralnego.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, zespół badawczy Visa pracuje nad inicjatywą „Universal Payment Channel” (UPC), centrum interoperacyjności blockchain, łączącym wiele sieci blockchain i umożliwiającym transfer zasobów cyfrowych z różnych protokołów i portfeli.

Wyobraź sobie dzielenie majątku ze znajomymi, gdy wszyscy przy stole używają innego rodzaju pieniędzy. Niektórzy używają CBDC, jak szwedzka eKrona, a inni wolą prywatnego stablecoina, takiego jak USDC.

– napisała Visa, dodając, że takie narzędzie „może być realne” w „niedalekiej przyszłości” dzięki projektowi UPC.

Opracowany przez zespoły badawcze i produktowe Visa projekt UPC ma na celu ustanowienie dedykowanych kanałów płatności między różnymi sieciami blockchain, łączenie sieci CBDC między krajami, a także łączenie CBDC z prywatnymi sieciami stablecoin.

Zespół badawczy Visa rozpoczął prace nad koncepcją UPC już w 2018 roku, opracowując ramy interoperacyjności, które działałyby niezależnie od podstawowych mechanizmów blockchain.

Ostatecznie, rozwiązanie UPC ma służyć jako sieć sieci blockchain dodając wartość wielu formom przepływu pieniędzy, niezależnie od tego, czy pochodzą one z sieci Visa, czy spoza niej.

– czytamy w komunikacie.

Visa, jedna z największych na świecie firm płatniczych, dokonała znaczącego kroku w branży kryptograficznej w 2020 roku, współpracując z firmą Blockchain Circle, aby wspierać stablecoin USD Coin na niektórych kartach kredytowych. Od tego czasu firma potwierdziła swoje zaangażowanie w płatności kryptograficzne i fiat, ze szczególnym uwzględnieniem integracji stablecoin.

  • Columbus 5: Aktualizacja Terra już dzisiaj:

Terra, inteligentna sieć kryptowalut z obsługą kontraktów, jest przygotowana do zastosowania nowej aktualizacji sieci głównej Columbus 5 już dziś. Przyniesie to ważne ulepszenia sieci, które mogą utorować drogę do przyszłego rozwoju. Jednak procedura aktualizacji nie jest prosta. Stara sieć główna, Columbus 4, musi zostać całkowicie zatrzymana, aby zastąpić ją nową. Zespół Terra szacuje, że zajmie to dwie godziny.

Aktualizacja sieci wprowadzi fundamentalne zmiany w sposobie wybijania UST. Wcześniej, aby wybić stablecoin UST, użytkownicy musieli uiścić opłatę zwaną seigniorage. Wraz ze zmianami w Columbus 5 zostanie ona całkowicie spalona, zwiększając niedobór żetonu LUNA. Z tego powodu aktualizacja była określana jako coś w rodzaju EIP-1559 dla Terra.

Oprócz tego aktualizacja zapewni obsługę IBC, która pozwala Terra komunikować się z innymi sieciami, takimi jak Solana i Polkadot. Umożliwi to przemieszczanie zasobów między tymi sieciami, potencjalnie zwiększając obecność zasobów opartych na Terra w innych sieciach.

Deweloperzy i zwolennicy Terra oczekują, że ulepszenia pozwolą UST, natywnemu stablecoinowi systemu, stać się de facto zdecentralizowanym stablecoinem na kilku blockchain. Jednocześnie uważa się, że akceptacja UST przyczyniłaby się do docenienia wartości zarządzania i bicia Terra, luna (LUNA). W związku z powyzszym w aktualizacji zadebiutuje nowy most o nazwie Wormhole, który zapewni łatwy dostęp do stablecoina UST na Solanie.

Ekosystem Terra, choć młody, wywarł wpływ na rynek kryptowalut. Chociaż UST wciąż nie jest notowany na niektórych z największych giełd, to osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 2.6 mld USD, stając się piątym co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. Luna również ogromnie się rozwinęła, odnotowując wzrost o ponad 10.000% w ciągu jednego roku.

  • Szwajcaria: Cyfrowy znaczek pocztowy zadebiutuje na Polygon:

Szwajcarska poczta pracuje nad wypełnieniem luki między fizycznymi znaczkami a branżą krypto, wprowadzając zbywalne cyfrowe znaczki.

Szwajcarska poczta oficjalnie ogłosiła nadchodzącą premierę „szwajcarskiej kryptowaluty”, cyfrowego przedmiotu kolekcjonerskiego połączonego z fizycznym znaczkiem wydanym przez pocztę o wartości 8,9 franków szwajcarskich.

Szwajcarska pieczęć kryptograficzna zapewni cyfrową reprezentację znaczka pocztowego i będzie przechowywana na blockchain.

Każdy projekt tworzy niezamienny token i jest przechowywany w Polygon Blockchain.

– powiedział rzecznik Swiss Post.

Według przedstawiciela Swiss Post, klienci będą mogli wymieniać lub sprzedawać swoje kryptowaluty na platformach takich jak OpenSea.

Swiss Post sprzedaje tylko szwajcarski znaczek kryptograficzny, a handel nim odbywa się niezależnie od Swiss Post.

– dodał rzecznik.

Nadchodzący szwajcarski znaczek kryptograficzny najwyraźniej zapewni wrażenia nieco podobne do NFT, ponieważ niektóre z nich będą miały unikalny wygląd.

Niektóre są bardziej powszechne, podczas gdy inne są znacznie rzadsze i bardziej pożądane. Istnieje 65.000 kopii najpopularniejszego projektu cyfrowego, ale tylko 50 uniklanych. Jedno jest pewne, szwajcarski znaczek kryptograficzny oznacza zbieranie, wymianę i handel znaczkami również w sposób cyfrowy.

– napisał Swiss Post.

Szwajcarski kryptoznaczek pojawi się pod koniec listopada, a 175.000 z nich trafi do wybranych oddziałów Swiss Post. Zgodnie z zapowiedzią cyfrowy znaczek będzie pierwszym tego rodzaju, jaki kiedykolwiek pojawił się w Szwajcarii.

Szwajcaria nie jest pierwszym krajem, który eksperymentuje z technologią blockchain w celu dostarczania cyfrowych znaczków kolekcjonerskich. W maju 2021 roku austriacka poczta ogłosiła plany włączenia chipów NFC do Crypto Stamp 3.0, trzeciej iteracji limitowanej serii kolekcjonerskich znaczków pocztowych NFT. Austria wydała swój pierwszy znaczek kryptograficzny w 2019 roku.

  • CFTC oskarża 12 nowojorskich firm:

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oskarżyła 12 nowojorskich firm zajmujących się opcjami kryptograficznymi o rzekomy brak rejestracji w organie regulacyjnym.

W komunikacie prasowym z wczoraj CFTC wskazała, że ​​pobiera łącznie opłaty od 14 podmiotów, przy czym 12 firm skoncentrowanych na kryptowalutach jest „na tablicy” z powodu niezarejestrowania się jako sprzedawcy prowizji kontraktów terminowych (FCM). Wszystkie firmy miały „rzekomo siedzibę w Nowym Jorku”. Pozostałe dwie rzekomo opublikowały wprowadzające w błąd informacje dotyczące ich członkostwa w National Futures Association (NFA) i rejestracji w CFTC.

Wymienieni dostawcy opcji kryptograficznych obejmują stosunkowo nieznane podmioty, takie jak Bitfxprofit, Star FX Pro, Smarter Signals i BinanceFx Trade, z których ta ostatnia nie jest powiązana z główną globalną giełdą Binance pomimo swojej nazwy.

Dzisiejsze działania odzwierciedlają wysiłki CFTC mające na celu agresywne wykorzenienie złych podmiotów, które fałszywie twierdzą, że są legalne zarejestrowane i chronią handlujacych.

– powiedział Dyrektor Wydziału Egzekucji Vincent McGonagle.

Firmy oferujące ekspozycję na towary za pośrednictwem kontraktów terminowych muszą zarejestrować się jako FCM w CFTC. Prowizja reguluje zakres rynków instrumentów pochodnych, który obejmuje kontrakty terminowe, opcje i swapy, ale nie nadzoruje rynków kasowych dla zwykłych traderów.

Regulator rynku instrumentów pochodnych miał pracowity tydzień po tym, jak we wtorek nakazał Krakenowi zapłatę kar cywilnych o wartości 1.25 mln dolarów w związku z zarzutami naruszenia ustawy o giełdach towarowych.

Wcześniej informowalismy, iż komisarz CFTC Dan Berkovitz dołączy do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako doradca generalny. Będzie on współpracować z przewodniczącym SEC Garym Genslerem nad „programem regulacyjnym, który zwiększy ochronę inwestorów”.

W zeszłym miesiącu giełda kryptowalut BitMEX zgodziła się zapłacić CFTC i FinCEN karę cywilną w wysokości 100 mln dolarów za „nielegalne prowadzenie platformy handlu kryptowalutami i naruszenie przeciwdziałania praniu pieniędzy”.

  • Europejskie wieloryby DeFi największą siłą światowej gospodarki kryptowalut:

Chainalysis twierdzi, że gwałtowny wzrost inwestycji instytucjonalnych w przestrzeń zdecentralizowanych finansów (DeFi) doprowadził do powstania największej na świecie gospodarki kryptowalutowej.

Firma analityczna podkreśliła w nowym raporcie fakt niebagatelnego wzrostu gospodarki cyfrowej w Europie Środkowej, Północnej i Zachodniej, odnosząc się do aktywności kryptowalutowych wielorybów, które od lipca zeszłego roku masowo przelewają swoje fundusze na protokoły DeFi.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian, choć obserwujemy dominację zieleni. W górę idzie Bitcoin o 3,48%, Ethereum o 4,53%, Cardano o 1,55%, XRP o 0,95%, Solana o 2,01% i Polkadot o 2,18%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.90 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 91.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button