News

#1518 Newsy z dnia 05.10.2021

Z wtorkowych wydarzeń: SEC vs Ripple: Sędzia odrzuca wniosek hodlerów XRP; Bank of America: Optymistyczne prognozy dla DeFi i NFT; Circle współpracuje z SEC w toczącym się dochodzeniu; Chainalysis ogłasza przejęcie Excygent; Czy Brazylia przyjmie Bitcoina jako legalny środek płatniczy?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SEC vs Ripple: Sędzia odrzuca wniosek hodlerów XRP:

Nastąpił kolejny zwrot w toczącej się walce między Ripple, a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Sędzia okręgowy USA Analisa Torres orzekła, iż osoby posiadające token XRP nie mogą występować w toczącym się procesie sądowym przeciwko Ripple jako pozwani.

Decyzja pojawiła się po tym, jak wielu posiadaczy tokenów XRP miało na celu przyłączenie się do sprawy jako pozwani i wesprzeć Ripple w jego stanowisku, które mówi, iż token nie narusza przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Sędzia Torres zapewnił, że pozwolenie posiadaczom XRP na przyłączenie się do procesu „zmusiłoby SEC do podjęcia przeciwko nim działań egzekucyjnych”, zgodnie z Law360. Dodała, że ​​opóźniłoby to również sprawę, do której Ripple i posiadacze tokenów wzywali do szybkiego rozwiązania.

Sędzia ustalił jednak, że posiadacze tokenów mogą uczestniczyć jako „amicus curiae” – strona, która nie jest zaangażowana w spór sądowy, ale może zaoferować sądowi porady lub udzielenie istotnych informacji.

Torres stwierdziła:

Sąd stwierdza, że ​​status amici zapewnia odpowiednią równowagę między umożliwieniem podmiotom wnioskodawcy dochodzenia swoich interesów w tej sprawie, a umożliwieniem stronom zachowania kontroli nad sporem.

Andrew Ceresney, prawnik Ripple, powiedział, iż firma jest zadowolona z orzeczenia, gdzie hodlerzy XRP mogą teraz „dzielić się swoimi znaczącymi informacji z sądem”.

We wniosku o interwencję złożonym w marcu posiadacze XRP twierdzili, że mogą stracić miliardy, jeśli regulator wygra sprawę. Zakwestionowano również rzekome motywy SEC dotyczące ochrony inwestorów.

Wnioskując o ochronę inwestorów, SEC domaga się 1.3 mld dolarów w rzekomych nieuczciwie uzyskanych zyskach od wymienionych pozwanych. Stwierdza się, że dzisiejsze XRP mogą być niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, SEC spowodowała ponad 15 mld dolarów strat dla posiadaczy XRP.

– czytamy w oświadczeniu.

We wrześniowym poście na blogu John Deaton, założyciel CryptoLaw, napisał, że to niesprawiedliwe, że Ethereum ma regulacyjną zieloną kartę na swoją ICO podczas gdy Ripple jest karany. Obieg XRP jest ściśle kontrolowany przez firmę z siedzibą w San Francisco, która nadal utrzymuje około 55% podaży w depozycie.

W  wywiadzie, Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum stwierdził:

SEC może mieć uzasadnione argumenty w sprawach, które są obecnie omawiane. Nie wierzę, że SEC próbuje stłumić innowacje.

  • Bank of America: Optymistyczne prognozy dla DeFi i NFT:

Bank of America Corporation (BoA) opublikował raport mówiący o optymistycznych długoterminowych perspektywach dla kryptowalut.

Krypto to trend, który dopiero się zaczął (…)

— ogłosił Bank of America.

Raport został opublikowany przez spółkę zależną BoA, BofA, która zajmuje się sektorem cyfrowym.

Raport stwierdza, że kapitalizacja rynkowa sektora kryptowalut o wartości 2.15 bln dolarów jest „zbyt duża, aby ją zignorować”, podkreślając, że ekosystem aktywów cyfrowych ewoluował.

Raport charakteryzuje sektor jako ten, który obejmuje „tokeny, które działają jak systemy operacyjne, zdecentralizowane aplikacje (DApps), stablecoiny powiązane z walutami fiducjarnymi, CBDC zastępujące waluty krajowe oraz NFT, umożliwiające powiązania między twórcami, a fanami.

Jak czytamy dalej:

Dla nas zasoby cyfrowe nie dotyczą płatności per se. Opowiadają o nowym systemie, który jest dostępny wszędzie i dla każdego, którego właścicielami są miliony ludzi na całym świecie.

Raport BofA zauważył, że kapitał wysokiego ryzyka w sektorze krypto i blockchain dramatycznie wzrósł w 2021 roku, gdzie ponad 17 mld dolarów zainwestowanych w branżę w pierwszej połowie tego roku to ponad trzykrotnie więcej niż 5.5 mld dolarów zainwestowanych w ten sektor w trakcie ubiegłego roku.

W raporcie podkreślono również ostatnie gwałtownie rosnące wskaźniki adopcji kryptowalut, szacując, że 221 milionów użytkowników na całym świecie handlowało kryptowalutą lub korzystało z aplikacji blockchain w czerwcu 2021, w porównaniu z 66 milionami w maju.

Aplikacje zbudowane na nowej architekturze oprogramowania wydają się rozwijać szybciej niż wcześniejsze technologie. Każdy w sieci może ustanowić proces (aplikację lub projekt), który zapewni spójność i zaufanie.

– czytamy w raporcie.

Patrząc na NFT, BoA stwierdza, że ​​dynamiczny wzrost sektora zaskoczył nawet doświadczonych użytkowników kryptowalut, podkreślając, że rynek OpenSea wygenerował ponad 2.5 mld dolarów w pierwszej połowie 2021 roku.

Jednak raport ostrzega przed zmiennością związaną z powstającym sektorem niewymiennych tokenów, stwierdzając, że podwyższone ryzyko w tym segmencie musi być w pełni zrozumiane, zanim NFT będzie mogło osiągnąć prawdziwe przyjęcie.

  • Circle współpracuje z SEC w toczącym się dochodzeniu:

Circle, firma stojąca za drugim co do wielkości na świecie stablecoinem USDC, została wezwana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Zgodnie z wnioskiem regulacyjnym ze strony Circle, SEC ogłosiła w lipcu dochodzenie ze strony Wydziału Egzekwowania.

Circle stwierdziło, że będzie w pełni współpracować z regulatorem po otrzymaniu wniosku:

Ponadto w lipcu 2021 roku otrzymaliśmy wezwanie z Wydziału Egzekwowania SEC z prośbą o dokumenty i informacje dotyczące niektórych naszych zasobów, programów klientów i operacji. W pełni współpracujemy przy ich śledztwie.

Zgłoszenie Circle jest częścią jego planu upublicznienia za pośrednictwem fuzji z Concord Acquisition Corp, o wartości 4.5 mld dolarów.

Circle wydał identyczne oświadczenie w sierpniowym zgłoszeniu w ramach dochodzenia SEC w sprawie działalności byłej spółki zależnej Poloniex. W tym samym miesiącu Circle zgodziło się zapłacić SEC ponad 10 mln dolarów grzywny za zarzuty wobec Poloniex, iż ta działała jako niezarejestrowana giełda kryptowalut.

Pod koniec lipca Circle opublikował raport ujawniający, iż 61% rezerw USDC było utrzymywanych w gotówce, a pozostała część na rachunkach papierów komercyjnych, skarbowych i obligacjach.

Na początku września SEC zagroziła pozwaniem Coinbase emitującego USDC, za proponowany produkt pożyczkowy, który przyniósłby stopy procentowe dla wybranych posiadaczy USDC.

  • Chainalysis ogłasza przejęcie Excygent:

Platforma Chainalysis ogłosiła, iż ​​nabyła Excygent, profesjonalną firmę usługową, która pomaga agencjom rządowym w dochodzeniach dotyczących cyberprzestępczości, przetwarzaniu danych i generowaniu potencjalnych klientów. Warunki finansowe transakcji nie zostały na ten moment ujawnione.

Przejęcie następuje po marcowej rundzie finansowania Chainalysis o wartości 100 mln dolarów przy wycenie 2 mld dolarów.

Cyberprzestępczość, taka jak oprogramowanie ransomware, jest jedną z największych barier w budowaniu zaufania do kryptowalut. Wiedza wniesiona przez zespół Excygent jest zgodna z naszą misją wykorzystania przejrzystości łańcuchów bloków do wyeliminowania złych podmiotów z ekosystemu i ostatecznie promowania większej wolności finansowej przy mniejszym ryzyku.

– powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Chainalysis Michael Gronager.

Firma Excygent, założona w 2018 roku, pomaga organizacjom w dochodzeniach cybernetycznych i analizie danych operacyjnych, rozszerzając istniejące możliwości lub dostarczając pełne rozwiązania dochodzeniowe i analityczne.

Excygent współpracował w przeszłości z Chainalysis, aby wesprzeć dochodzenia agencji rządowych, które obejmowały przejęcie ponad 1 mld dolarów w kryptowalutach związanych z Silk Road, zgodnie z blogiem Chainalysis.

  • Czy Brazylia przyjmie Bitcoina jako legalny środek płatniczy?:

Brazylia już niebawem może uznać Bitcoina jako pełnoprawny środek płatności.

Idąc za przykładem Salwadoru, Brazylia może wkrótce używać bitcoina jako waluty. Tak twierdzi deputowany Aureo Ribeiro, który powiedział, że już niedługo Brazylijczycy będą mogli kupować za BTC domy, samochody i jedzenie w McDonald’s.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiaj giełda świeci się na zielono. W górę idzie Bitcoin o 5,42%, Ethereum o 3,88%, Cardano o 1,05%, XRP o 3,73%, Dogecoin o 17,33% i Polkadot o 1,29%. Korektę notuje Solana o -0,71%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.18 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 113.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button