News

#152 Aktualności z dn. 18.12.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: CME Group otwiera kontrakty terminowe na Bitcoina; Anglia sceptycznie podchodzi do Bitcoina; Bitcoin na szczycie G20?; Śledztwa w sprawie ataków na południowokoreańskie giełdy kryptowalut trwają; Na giełdach zielono.

 CME Group otwiera kontrakty terminowe na Bitcoina: 

Zaraz po rozpoczęciu handlu kontraktami futures na Bitcoina przez CME Group, które zostaną zamknięte w styczniu, cena Bitcoina podskoczyły do 20.800 dolarów, po czym, w czasie publikacji, z powrotem spadła do 18.800 dolarów. Jednak kontrakty wygasające w lutym, marcu i czerwcu nadal wyceniane są na 20.000 dolarów. Biorąc pod uwagę obecną cenę rynkową w wysokości 18.500 dolarów, Wall Street uważa, że cena ta jest zawyżona. Wnioski te są wyciągane pomimo faktu, że spadek o 4% w świecie kryptowaluty jest stosunkowo niewielki.

Media również zainteresowały się otwarciem nowych produktów CME Group. BBC poinformowało o tym fakcie, stwierdzając, że otwarcie tego rynku sprzyja powszechnemu przyjęciu Bitcoina. BBC uznało za konieczne połączenie powyższego wydarzenia z oświadczeniem przewodniczącego UBS, Axela Webera, który wyraził opinię, że Bitcoiny to nie pieniądze.

Istnieje wiele teorii na temat tego, co stanie się po otwarciu rynku CME. Chociaż istnieją uzasadnione argumenty przemawiające za możliwością zerwania kontraktów przez inwestorów, nowi powinni pamiętać, że trend jest ich przyjacielem. Niedawno nawet prezes JPMorgan Chase, Jamie Dimon, przyznał, że przed swoim upadkiem Bitcoin może zostać wycenione nawet na 100.000 dolarów.

Anglia sceptycznie podchodzi do Bitcoina:

Mimo tego, że Bitcoin zaczyna oscylować powyżej 16.000 dolarów, instytucje finansowe i organy nadzoru wciąż sceptycznie odnoszą się do szybkiego wzrostu jej wartości. Brytyjski szef Financial Conduct Authority (FCA), Andrew Bailey utrzymuje, że Bitcoin jest bańką spekulacyjną, a nowi inwestorzy stracą pieniądze zainwestowane w tę kryptowalutę.

Brytyjski regulator wyraził obawy dotyczącego sposobu wyceny Bitcoin. Biorąc pod uwagę, że kryptowaluta odnotowała ponad 1000% wzrost wartości w ciągu 12 miesięcy, przewidywał, że inwestorzy stracą wszystkie swoje pieniądze:

Jeśli spojrzysz na to, co wydarzyło się w tym roku, będziesz ostrożny. Niewiele wiemy o tym, co ustanawia cenę Bitcoina. Jest to dziwny towar, ponieważ podaż jest cały czas utrzymywana. Jeśli chcesz zainwestować w Bitcoina, bądź przygotowany, że stracić swoje pieniądze – to jest moje poważne ostrzeżenie.

Bailey przyznał, że Bitcoin sklasyfikowany jest jako towar, biorąc pod uwagę fakt, że jego ilość jest ograniczona do 21. milionów monet.

Szef FCA powtórzył to, co powiedział zastępca gubernatora Banku Anglii, Sir Johna Cunliffe’a, który w listopadzie ostrzegł inwestorów, by dokształcili się, zanim zainwestują w kryptowaluty. W listopadzie analityk porównał wzrost Bitcoina do bańki dot.com z lat 90., podkreślając podaż / popyt jako czynnik napędowy wartości Bitcoina. Zgodnie z tym raportem podaż waluty wirtualnej może być w przyszłości przyczyną jej zguby.

• Bitcoin na szczycie G20?:

Francuski minister finansów wezwał do publicznej debaty na temat Bitcoina na przyszłorocznym szczycie G20 w Buenos Aires. Przemawiając na francuskim kanale informacyjnym LCI, Le Maire powiedział, że pytanie dotyczące Bitcoina powinno stanowić temat międzynarodowego forum rządowego, szczególnie w odniesieniu co do jego regulacji.

Znaczący wzrost cen Bitcoina w tym roku przyciąga coraz więcej uwagi nie tylko mediów, ale także organów rządowych na całym świecie. Niektóre kraje, które regulują już kryptowaluty, to Stany Zjednoczone i Japonia. Jak dotąd tylko kilka krajów wprowadziło całkowity zakaz walut cyfrowych, w tym Maroko i Boliwia.

• Śledztwa w sprawie ataków na południowokoreańskie giełdy kryptowalut trwają:

Szef wywiadu Korei Południowej podejrzewa, że za atakami na krajowe giełdy kryptowalut odpowiedzialni są hakerzy z Korei Północnej. Według raportu opublikowanego w tym tygodniu przez BBC, National Intelligence Service (NIS) oficjalnie przekazał dowody zarzutów prokuratorom, które potwierdzałyby, że ataki na komputer domowy pracownika Bithumb, które miały miejsce w lutym, są rodzajem szpiegostwa. W atakach tych skradziono około 7,6 mld won (6,99 mln dolarów) w kryptowalutach, a także dane osobowe około 30.000 osób. Raport BBC stwierdza również, że hakerzy zażądali okupu w wysokości 6 mld won (5,5 mln dolarów) w zamian za zniszczenie skradzionych informacji.

Dochodzenie nadal trwa i nie są odosobnionym przypadkiem. W październiku urzędnicy Krajowej Agencji Policji Korei potwierdzili, że w tym rok 25. pracowników czterech różnych giełd było celem 10. osobnych prób wyłudzenia okupu. NIS podejrzewa również, że Korea Północna była zaangażowana w inny atak na południowokoreańską giełdę kryptowalut, Coinis, który miał miejsce we wrześniu. Uważa, że oba incydenty mogą być częścią skoordynowanego planu w celu uniknięcia sankcji.

Na giełdach zielono: 

Dzisiejszy dzień na giełdach wypada bardzo dobrze. Większość liczących się kryptowalut zyskuje. Mimo niewielkiego spadku cen Bitcoina równego 3% kapitalizacja rynku wzrasta o 9,5 mld dolarów i wynosi aktualnie 588,1 mld dolarów. Ethereum zyskuje dziś 3,12%, Bitcoin Cash 21,7%, a Litecoin 0,8%. Cardano przerywa passę wzrostów i zalicza dziś korektę równą 6,1%.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button