News

#1523 Newsy z dnia 10.10.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Przyjęcie trwa w najlepsze, Tesla znowu do kupienia za BTC; Bitmain zaprzestaje wysyłki maszyn do Chin; Nigeria: Za kilka dni uruchomienie krajowego CBDC; Chiny: McDonald’s rozda 188 NFT; Jak zarabiać więcej na kryptowalutach?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Przyjęcie trwa w najlepsze, Tesla znowu do kupienia za BTC:

Car For Coin, PacSun i Nicklaus Children’s Hospital Foundation to jedne z najnowszych organizacji, które dodają opcje płatności kryptograficznych dla swoich klientów.

Mimo że Tesla zawiesiła płatności Bitcoinami za swoje pojazdy elektryczne, podając jako powód zużycie energii, internetowy giełda egzotycznych samochodów Car For Coin po raz kolejny dała taką możliwość.

Zgodnie z niedawnym komunikatem prasowym serwis aukcyjny, na którym znajdują się wysokiej klasy pojazdy, takie jak Tesla, Porsche, Lamborghini, McLaren, Ferrari i inne, pozwalał klientom płacić w dolarach amerykańskich lub równowartości w Bitcoinach za zakup niektórych sportowych samochodów.

W tej chwili najdroższym jest ekskluzywne Porsche 911 GT3, które kosztuje 110.000 lub 2.02 BTC (w przeliczeniu na dzisiejsze ceny). Mówiąc o Tesli, model S można kupić za 35.000 USD lub 0.64 BTC.

Tom Hegedosh, założyciel Car For Coin, wyjaśnił szczegółowo, w jaki sposób ludzie mogą wykorzystywać płatności kryptograficzne w nowej ofercie:

Podczas aukcji licytujący i sprzedający nie muszą się martwić o zmienne wartości kryptowalut. Wszystkie oferty i ceny aukcji są podane w USD ze względu na znajomość wartości waluty fiducjarnej. Po wygranej aukcji kupujący mogą zapłacić za Tesle i inne pojazdy za pomocą kryptowaluty lub tradycyjnej waluty. Jeśli sprzedawca nie zaakceptuje krypto, dokonamy konwersji; to nie jest problem.

Z drugiej strony Justice Conder, ekspert w firmie, nie zaleca płacenia za luksusowe pojazdy bezpośrednio w krypto, ponieważ podstawowa wirtualna moneta jest sporym atutem, który ludzie powinni zachować na przyszłość. Zamiast tego bardziej odpowiednią opcją mogą być ryzykowne altcoiny.

Inną firmą, która umożliwiła rozliczanie aktywów cyfrowych, jest PacSun. Główna marka w branży modowej i detalicznej dodała Bitcoin i inne kryptowaluty, korzystając z wiodącego dostawcy płatności blockchain, BitPay.

Mianowicie są to Ethereum, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin, Litecoin, Dogecoin i 5 stablecoinów (GUSD, USDC, USDP, DAI i BUSD).

Brieane Olson, prezes PacSun, skomentowała:

Dzięki podwojeniu sprzedaży cyfrowej rozumiemy, jak ważne jest tworzenie wyjątkowych opcji zakupowych online dla naszych klientów.

Ta kalifornijska marka odzieżowa jest przeznaczona dla nastolatków i młodych dorosłych. Fakt, że młodsze pokolenia są znacznie bardziej zorientowane na innowacje technologiczne i waluty cyfrowe, sprawia, że ​​posunięcie PacSun brzmi bardzo perspektywicznie, według współdyrektora generalnego Michaela Relicha:

Odbiorcy z pokolenia Z, nasz główny konsument, są bardzo zorientowani na technologię i poświęcamy wiele wysiłku na rzecz mediów społecznościowych i handlu elektronicznego. Dostosowujemy się do ich stylu życia i dewagujemy z nimi na bardziej osobistym poziomie. Widząc ich rosnące zainteresowanie kryptowalutami, było jasne, że musimy dostosować i zaoferować BitPay jako inną opcję płatności.

Fundacja Szpitala Dziecięcego im. Nicklausa ogłosiła również, że pojawiła się możliwość przekazywania darowizn w postaci zasobów cyfrowych.

Organizacja charytatywna non-profit, która koncentruje się na zapewnieniu lepszej opieki zdrowotnej dla dzieci, zaakceptuje następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin, Basic Attention Token, Amp, ChainLink, Dai, The Graph, Gemini Dollar, Stor, UMA, Zcash i nie tylko.

Ponieważ IRS klasyfikuje darowizny w kryptowalutach jako własność, co oznacza, że ​​nie podlegają one opodatkowaniu od zysków kapitałowych, fundacja umożliwiła ludziom wspieranie jej misji w sposób efektywny podatkowo.

Przewodniczący Nicklaus Children’s, Michelle Boggs skomentował:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że zaczniemy akceptować kryptowaluty jako metodę darowizny na rzecz dzieci i rodzin, którym służymy każdego dnia. Mamy nadzieję, że dodając tę ​​metodę, dotrzemy do większej liczby osób, które chcą wesprzeć ratującą życie pracę naszego szpitala i to w szybkiej, łatwej i bezpiecznej transakcji.

  • Bitmain zaprzestaje wysyłki maszyn do Chin:

Bitmain, chiński producent sprzętu do kopania kryptowalut, został zmuszony do zaprzestania działalności w Chinach od 11 października zgodnie z zakazem nałożonym przez lokalne władze.

Oprócz całkowitego zakazu operacji kryptograficznych w Chinach, firma postanowiła zatrzymać wysyłanie platform wydobywczych kryptowalut w odpowiedzi na politykę rządu w zakresie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Jak zapowiedział Bitmain :

Od 11 października 2021 roku przestaniemy wysyłać sprzęt do Chin kontynentalnych. W przypadku klientów z Chin kontynentalnych, którzy zakupili produkty długoterminowe, nasi pracownicy skontaktują się z nimi, aby zapewnić alternatywne rozwiązania.

Chociaż firma nie ujawniła jeszcze swojego planu pomocy obecnym klientom w Chinach, Bitmain będzie nadal dostarczać platformy do kopania kryptowalut Antminer użytkownikom na całym świecie, w tym na Tajwanie i w Hongkongu.

Aby przeciwdziałać tymczasowemu spowolnieniu na chińskim rynku, Bitmain zwiększył swoje moce produkcyjne dla mobilnych kontenerów wydobywczych — Antbox. W listopadzie firma będzie gospodarzem World Digital Mining Summit 2021 w Dubaju, gdzie omówi możliwości wydobycia z zielonej energii „głównie pochodzące z projektów wytwarzania czystej energii w Yunnan, Xinjiang” i innych chińskich prowincjach.

Pomimo niedawnego zakazu działalności krypto w Chinach, operacje wydobycia Bitcoinów są na drodze do pełnego ożywienia, ponieważ chińscy górnicy i inwestorzy przenoszą się do przyjaznych regionów.

  • Nigeria: Za kilka dni uruchomienie krajowego CBDC:

Gubernator Centralnego Banku Nigerii (CBN), Godwin Emefiele, potwierdził, że cyfrowa waluta tego kraju zostanie uruchomiona „za kilka dni”. Według gubernatora CBDC, znana również jako e-naira, będzie pierwszą tego typu w Afryce.

Zapewnienia Emefiele dla Nigeryjczyków wynikają z odroczenia przez CBN premiery e-naira do nieznanej daty.

Źródła ujawniają, że Emefiele powiedział, że e-naira CBDC sprawi, że Nigeria będzie „jednym z pierwszych krajów w Afryce, które przyjmą cyfryzację własnej waluty krajowej”.

Jak wcześniej informowały media, bank centralny twierdził, że odłożył uruchomienie e-nairy, ponieważ kolidowałoby to z obchodami Dnia Niepodległości w tym kraju. Jednak niektórzy obserwatorzy spekulowali, że odroczenie mogło być konieczne ze względu na pozew, który został wniesiony przeciwko bankowi centralnemu przez nigeryjską firmę.

Od tego czasu nigeryjski sąd orzekł na korzyść CBN, torując w ten sposób drogę do wprowadzenia na rynek cyfrowej waluty, która będzie jedną z pierwszych w Afryce.

Oczekuje się, że po ostatecznym uruchomieniu nigeryjska CBDC przyspieszy włączenie finansowe i umożliwi tańsze i szybsze napływy przekazów pieniężnych, według CBN.

Wprowadzenie CBDC zapewni również utrzymanie kontroli nad systemem monetarnym przez bank centralny.

27 września, oficjalna strona internetowa Nigerii ogłosiła:

Naira. Więcej możliwości – transakcje finansowe będą łatwiejsze.

Na stronie znajduje się również portfel e-naira, który można pobrać za pośrednictwem Google Play i App Store.

  • Chiny: McDonald’s rozda 188 NFT:

McDonald’s China wypuścił 8 października zestaw 188 NFT, aby uczcić 31. rocznicę swojego biznesu na chińskim rynku. Oznakowane jako „Big Mac Rubik’s Cube”, NFT będą rozdawane pracownikom i klientom.

NFT Big Mac Rubik’s Cube został zaprojektowany w oparciu o trójwymiarową strukturę nowej centrali firmy McDonald’s w Chinach, która została zainaugurowana wraz z wprowadzeniem NFT.

NFT opierają się na publicznym blockchain Confluux i są tworzone we współpracy z Cocafe, agencją tworzenia zasobów cyfrowych, zapewniając, że „każda praca jest wyjątkowa, niepodzielna i nie można jej manipulować”.

Należy również zauważyć, że większościowy pakiet akcji McDonald’s China należy do CITIC Group, państwowej firmy inwestycyjnej Chińskiej Republiki Ludowej.

Posunięcie McDonald’s w celu wprowadzenia NFT na rynek wydaje się sprzeczne z intencją władz, które dążą do całkowitego zakazania wszystkich operacji kryptograficznych. Zakaz zmusił Bitmain, producenta sprzętu do wydobywania kryptowalut, do zaprzestania wysyłania platform wydobywczych Antminer do Chin.

Huobi, giełda kryptograficzna z Chin, wstrzymała rejestrację nowych klientów po chińskim zakazie i do końca roku zamknie wszystkie firmy. Pomimo oporu Chin globalny ekosystem kryptograficzny nadal odnotowuje stały wzrost.

  • Jak zarabiać więcej na kryptowalutach?:

Najważniejszy na rynku kryptowalut jest czas. Albo nauczysz się szybko podejmować decyzje i działać, albo zostaniesz w tyle. Krypto nie jest jak każdy inny rynek, który śledziłeś wcześniej. Tutaj wszystko dzieje się szybko.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza dobra nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,36%, XRP o 6,32% i Polkadot o 4,34%. Korektę notuje Ethereum o -1,15%, Cardano o -1,02%, Solana o -2,91% i Dogecoin o -1,65%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.32 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 96.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button