News

#1525 Newsy z dnia 12.01.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Giełda Bakkt nawiązuje współpracę z Google; YouTube usuwa i przywraca kanał Anthony’ego Pompliano; Producent koparek kryptowalut Bitfury planuje wejście na giełdę; Wenezuelskie międzynarodowe lotnisko zaakceptuje płatności Bitcoinem; Tajemnica domeny wartej 420 ETH; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Giełda Bakkt nawiązuje współpracę z Google:

Użytkownicy posiadający karty debetowe wydane przez giełdę kryptowalut Bakkt będą mogli przekonwertować swoje salda kryptowalut aby dokonywać płatności fiat za pomocą Google Pay.

W opublikowanym ogłoszeniu Bakkt poinformował, że nawiązał współpracę z Google, aby umożliwić swoim użytkownikom kupowanie towarów i usług korzystając z Bitcoina i innych kryptowalut za pośrednictwem portfela i systemu płatności Google Pay. Ponadto Bakkt planuje zbudować nowe funkcje analityczne i geolokalizacji na swojej platformie za pomocą narzędzi Google Cloud.

Partnerstwo to jest świadectwem silnej pozycji Bakkt na rynku aktywów cyfrowych, umożliwiając konsumentom korzystanie z zasobów cyfrowych w czasie rzeczywistym, w bezpieczny i niezawodny sposób.

– powiedział Gavin Michael, dyrektor generalny Bakkt.

Według Google „miliony” detalistów akceptuje obecnie Google Pay jako formę płatności, potencjalnie dając użytkownikom Bakkt możliwość płacenia kryptowalutami w „supermarketach, aptekach, restauracjach, sklepach odzieżowych, stacjach benzynowych, salonach kosmetycznych” i innych. Nowe partnerstwo Bakkt następuje po czerwcowym ogłoszeniu Coinbase, że Apple Pay i Google Pay będą oferować obsługę karty Coinbase Card. Gemini natomiast umożliwia swoim użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą Apple Pay i Google Pay od kwietnia.

Uruchomiona przez Intercontinental Exchange w 2018 r. giełda Bakkt najpierw oferowała kontrakty terminowe na BTC wyłącznie akredytowanym inwestorom. W marcu platforma wydała aplikację płatniczą umożliwiającą użytkownikom korzystanie z kryptowalut do dokonywania zakupów, zaprojektowaną w celu „wzmocnienia wydatków konsumentów, obniżenia kosztów płatności i wzmocnienia programów lojalnościowych dla handlowców”.

  • YouTube usuwa i przywraca kanał Anthony’ego Pompliano:

Platforma YouTube usunęła kanał Anthony’ego Pompliano, współzałożyciela Morgan Creek Digital i gospodarza The Pomp Podcast, który ma 251.000 subskrybentów, a następnie go przywróciła.

W aktualizacji na swoim koncie na Twitterze Pompliano — zwolennik Bitcoina znany ze swoich wywiadów uczących sceptyków i innych o kryptowalutach — powiedział, że otrzymał wiadomość od YouTube, zgodnie z którą niedawny wywiad na żywo z twórcą modeli giełdowych PlanB zachęcał do „nielegalnych działań”. Cały kanał Pompliano był niedostępny przez około dwie godziny, zanim powrócił na platformę.

[YouTube] po pierwsze stwierdził, że treść, wywiad na temat Bitcoina, była szkodliwa i niebezpieczna. Następnie stwierdzili, że otrzymamy ostrzeżenie, ale potem otrzymałem drugi e-mail z informacją, że kanał został usunięty.

– powiedział Pompliano.

Według Pompliano nie otrzymał on żadnych „ostrzeżeń” – naruszeń wytycznych dla społeczności YouTube, gdzie trzy ostrzeżenia w ciągu 90 dni mogą spowodować trwałe usunięcie kanału – a film pozornie nie zawierał żadnych wątpliwych treści. Jednak zgodnie z wytycznymi platformy ma ona prawo do usuwania kanałów za „pojedynczy przypadek poważnego nadużycia” lub kont poświęconych treściom takim jak mowa nienawiści, nękanie lub podszywanie się.

YouTube już wcześniej celował w treści związane z kryptowalutami na platformie, a jego algorytmy oznaczały filmy o Bitcoinie i innych kryptowalutach jako „szkodliwe treści”. W przypadku Pompliano udało mu się w ciągu kilku minut zwrócić uwagę zespołu wsparcia YouTube na Twitterze – prawdopodobnie dzięki 1.1 mln obserwujących i zweryfikowanemu kontu. Jednak inni twórcy treści kryptograficznych mówili o dniach oczekiwania po podobnym zamknięciu ich kanałów.

  • Producent koparek kryptowalut Bitfury planuje wejście na giełdę:

Bitfury, producent sprzętu do kopania kryptowalut w Europie, podobno planuje wejście na giełdę. Firma, która specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu do wydobywania Bitcoinów i usług związanych z tym sprzętem, rzekomo skontaktowała się z Deloitte, jedną z czterech największych firm księgowych, aby ocenić jej gotowość do procesu emisji akcji na rynku regulowanym, zgodnie z artykułem opublikowanym przez Telegraph.

Firma chce wykorzystać hossę kryptowalut, aby uzyskać lepsze wyniki na rynkach publicznych. Ostatnia runda finansowania Bitfury miała miejsce w 2018 r., kiedy firma zebrała 80 mln dolarów od inwestorów takich jak Mike Novogratz z Galaxy Digital, uzyskując wycenę 1 mld dolarów. Bitfury podobno rozważa Amsterdam lub Londyn jako możliwy rynek dla swojej oferty publicznej.

Jeśli Bitfury zrobi skok do bycia spółką notowaną na giełdzie, nie będzie pierwszą w przestrzeni kryptowalut. Na początku tego roku Coinbase, jedna z wiodących amerykańskich giełd kryptowalut, weszła na giełdę, dając inwestorom możliwość inwestowania w przyszłość świata kryptowalut bez bezpośredniego inwestowania w kryptowaluty. Po wejściu na giełdę firma osiągnęła wycenę 50 mld dolarów. Inne firmy związane z wydobyciem kryptowalut również prowadzą już handel na rynkach publicznych.

Canaan Mining, azjatycki producent sprzętu do kopania kryptowalut, wszedł na giełdę w USA w listopadzie 2019 r., pozyskując w ten sposób 90 mln dolarów. Bitfury jest również spółką-matką Cipher Mining, która już handluje na Nasdaq poprzez umowę SPAC z Good Works Acquisition Corp. Bitfury nadal posiada mniejszościowy udział w firmie.

  • Wenezuelskie międzynarodowe lotnisko zaakceptuje płatności Bitcoinem:

Międzynarodowy port lotniczy im. Simóna Bolívara pracuje nad tym, aby płatności w kryptowalutach były zgodne z lokalnymi standardami branżowymi, poinformowała regionalna agencja informacyjna El Siglo. Lotnisko znane również jako Maiquetia, znajduje się w centrum Caracas, stolicy Wenezueli.

Według dyrektora Maiquetia, Freddy’ego Borgesa, lotnisko planuje akceptować wiele kryptowalut, w tym Bitcoina, Dash i wenezuelską walutę cyfrową Petro. Powiedział, że administracja lotniska wprowadzi nowe opcje płatności w koordynacji z krajowym nadzorem ds. aktywów kryptograficznych i powiązanych działań w Wenezueli.

Wprowadzenie płatności kryptograficznych na lotnisku Maiquetia oznaczałoby zobowiązanie firmy do postępu w kierunku międzynarodowych standardów i napędzania przyjęcia walut cyfrowych, zauważył Borges. Według dyrektora opcja płatności kryptograficznych przyniosłaby korzyści zagranicznym turystom, włączając tych z Rosji.

Musimy rozwijać te nowe systemy ekonomiczne i technologiczne, aby były dostępne.

– stwierdził Borges.

Kilka lotnisk i linii lotniczych na całym świecie w ostatnich latach badało sposoby wprowadzenia płatności kryptograficznych i funkcji opartych na Blockchain, aby zapewnić lepsze opcje płatności gotówkowych i ulepszyć usługi weryfikacji klientów. W marcu łotewskie linie lotnicze airBaltic zaczęło akceptować Ethereum i Dogecoina  jako formę płatności za bilety.

  • Tajemnica domeny wartej 420 ETH:

Nie dalej jak w ubiegły weekend ktoś dokonał zakupu domeny paradigm.et za 420 ETH wartych, bagatela,1,5 miliona dolarów. Wokół tej transakcji pojawiły się pewne interesujące, niewyjaśnione jak dotąd, okoliczności.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy przewagę spadków. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 2,3%, Ethereum o 1,8%, Cardano o 2% a XRP o 4,1%. Binance Coin nie poddał się trendowi notując wzrost o 4,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.292 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 109 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button