News

#1529 Newsy z dnia 16.10.2021

Z sobotnich wydarzeń: Bakkt zadebiutuje wkrótce na giełdzie nowojorskiej; Square planuje zbudować system kopania Bitcoinów o otwartym kodzie źródłowym; Valve usuwa gry oparte na Blockchain; Bitcoin: „Szykujcie się na 100 000 USD”; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bakkt zadebiutuje wkrótce na giełdzie nowojorskiej:

Bakkt Holdings, ramię zarządzania aktywami cyfrowymi Intercontinental Exchange (ICE), ogłosiło, że wkrótce stanie się spółką notowaną na giełdzie nowojorskiej, począwszy od 18 października.

Giełda Bakkt jest wynikiem fuzji z VPC Impact Acquisition Holdings, spółką zajmującą się przejęciami specjalnego przeznaczenia z siedzibą w Chicago. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem 85,1% obecnych na zgromadzeniu wspólników udzieliło zgodę w sprawie połączenia spółek:

Oczekuje się, że akcje zwykłe i warranty klasy A połączonej spółki będą notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych („NYSE”) odpowiednio pod symbolami giełdowymi „BKKT” i „BKKT WS”.

– czytamy.

Ponadto połączenie biznesowe przyniosło firmie Bakkt wpływy brutto w wysokości około 448 mln dolarów, które planuje ponownie zainwestować w rozwój zdolności i partnerstw firmy.

W zeszłym tygodniu Bakkt ogłosił partnerstwo z Google umożliwiające zakup towarów i usług za pomocą Bitcoina i innych kryptowalut za pośrednictwem platformy Google Pay. W marcu natomiast Bakkt uruchomił aplikację płatniczą, która umożliwia użytkownikom dokonywanie zakupów za pośrednictwem kryptowalut – wcześniej giełda oferowała Bitcoinowe kontrakty terminowe wyłącznie akredytowanym inwestorom.

  • Square planuje zbudować system kopania Bitcoinów o otwartym kodzie źródłowym:

Według dyrektora generalnego Jacka Dorseya amerykański dostawca usług finansowych Square wkrótce rozpocznie badanie wymagań technicznych dotyczących budowy systemu wydobywania Bitcoinów o otwartym kodzie źródłowym.

Dorsey opublikował serię tweetów wyjaśniających jego zamiar zastosowania podejścia opartego na współpracy w dalszej decentralizacji wydobywania Bitcoinów.

Square rozważa zbudowanie systemu kopania Bitcoinów opartego na niestandardowym krzemie i otwartym kodzie źródłowym dla osób fizycznych i firm na całym świecie. Im bardziej jest to zdecentralizowane, tym bardziej odporna staje się sieć Bitcoina.

– powiedział.

Dorsey uważa, że dalsza decentralizacja sieci Bitcoina będzie miała kluczowe znaczenie dla bezpiecznego rozliczania transakcji „długo po wydobyciu ostatniego Bitcoina”. Ponadto system Square ma na celu dostarczanie energooszczędnych rozwiązań wydobywczych poprzez innowacje w zakresie krzemu, oprogramowania i integracji.

Inicjatywę poprowadzi Jesse Dorogusker, lider ds. sprzętu w Square, który wcześniej pomagał w uruchomieniu portfela sprzętowego Square i usługi powierniczej. Według Dorseya, firma zbuduje system wydobywczy w zgodzie z podobnym podejściem opartym na współpracy, które zostało użyte do opracowania portfela sprzętowego BTC.

Komunikat zwrócił również uwagę na problemy związane z niedoborem krzemu i integracją pionową, które projekt będzie musiał przezwyciężyć, aby odnieść sukces. Dorsey podzielił się dalej zamiarem zbudowania jednego systemu, który może poprawić dostępność do wydobywania Bitcoinów:

Mining nie jest dostępny dla wszystkich. Wydobywanie Bitcoinów powinno być tak proste, jak podłączenie platformy do źródła zasilania. Obecnie nie ma wystarczającej zachęty dla jednostek, aby przezwyciężyć złożoność samodzielnego zarządzania koparką.

– stwierdził.

Dorsey należy do grupy amerykańskich miliarderów, którzy wspierają społeczność Bitcoina poprzez różne inicjatywy biznesowe, a ostatnią z nich jest uruchomienie usługi napiwków opartej na kryptowalutach na Twitterze.

  • Valve usuwa gry oparte na Blockchain:

Korporacja gier wideo Valve poinformowała użytkowników, że żadne treści związane z kryptowalutami lub tokenami NFT nie będą dozwolone na jej platformie Steam.

Jak poinformował producent gier komputerowych SpacePirate, Steam zaktualizował swoje wytyczne dotyczące tego, jakie treści twórcy mogą publikować na platformie. Według Steam, żadne aplikacje oparte na technologii Blockchain, które „wysyłają lub umożliwiają wymianę kryptowalut lub NFT”, nie są dozwolone w procesie wdrażania partnerów. Reguła ta pojawiła się obok wytycznych zakazujących szerzenia nienawiści, obrazów o charakterze jednoznacznie seksualnym oraz oszczerczych lub zniesławiających wypowiedzi.

Chociaż nowa wytyczna pozornie zabraniałaby wszystkim tradycyjnym grom zawierać treści o kryptowalutach lub NFT, podobno powstrzymała również twórców gier opartych na Blockchain od publikowania na platformie. SpacePirate powiedział, że ich gra Age of Rust została usunięta, a inne prawdopodobnie czeka ten sam los.

Punkt widzenia Steam jest taki, że przedmioty te mają wartość i nie zezwalają na przedmioty, które mogą mieć wartość w świecie rzeczywistym na ich platformie. Chociaż szanuję ich wybór, zasadniczo wierzę, że NFT i gry Blockchain to przyszłość.

– powiedział deweloper.

Posunięcie to może być niekorzystne finansowo dla Valve, ponieważ gry oparte na Blockchain zyskują na popularności. Według niedawnego raportu DappRadar, liczba unikalnych aktywnych portfeli połączonych ze zdecentralizowanymi aplikacjami do gier osiągnęła łącznie 754.000 w trzecim kwartale 2021 r. Wiele gier opartych na technologii Blockchain oferuje graczom możliwość zdobycia nagród z tokenów w świecie rzeczywistym i handlu NFT w grze, zapewniając możliwą ścieżkę do dalszej adopcji kryptowalut.

  • Bitcoin: „Szykujcie się na 100 000 USD”:

Wraz z przekroczeniem przez BTC poziomu 62 000 USD rosną nadzieje na nowe ATH. Czy bitcoin da radę ustanowić je do końca weekendu? Jakie przesłanki (fundamentalne i techniczne) stoją za tym, że 100 000 USD jawi się w perspektywie krótszej, niż może się wydawać?

Czytaj dalej….

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. Bitcoin notuje spadek o 0,9%, Cardano o 1% a Solana o 0,9%. Ethereum, Binance Coin oraz XRP zwiększyły swoją wartość, kolejno o 1,5%, 0,1% i 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.485 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 107 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.