News

#1530 Newsy z dnia 17.10.2021

Z niedzielnych wydarzeń: CNBC: Grayscale złoży wniosek o przekształcenie GBTC na ETF; Fintech: Tala zebrała 145 mln dolarów na wprowadzenie usług kryptograficznych; Meksyk nie pójdzie w ślady Salwadoru i nie przyjmie Bitcoina; Sotheby’s uruchomi własny rynek NFT; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CNBC: Grayscale złoży wniosek o przekształcenie GBTC na ETF:

Grayscale Investments planuje na początku tygodnia złożyć wniosek o przekształcenie największego na świecie funduszu BTC w fundusz giełdowy (ETF) na początku tego tygodnia, poinformował CNBC, powołując się na osobę znającą tę sprawę.

Chociaż dokładny czas planowanego złożenia wniosku przez Grayscale nie jest znany, to największy na świecie zarządzający aktywami cyfrowymi nie ukrywał swojego zamiaru ubiegania się o zgodę na spot ETF oparty na Bitcoinach, gdy tylko ten oparty na kontraktach futures zwolni prowizję. Zatwierdzenie to nastąpiło w piątek.

ETF Grayscale wspierany byłby przez rzeczywiste jednostki kryptowaluty, a nie połączony za pomocą kontraktów pochodnych, takich jak futures. Gdyby propozycja uzyskała akceptację, byłaby to dalsza ekspansja wiodącej kryptowaluty jako uznanego aktywa inwestycyjnego.

Niektórzy analitycy przewidują, że fundusz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) o wartości 38.7 mld dolarów, którego akcje już są przedmiotem obrotu na publicznych giełdach, nie ma szans na uzyskanie w najbliższym czasie zgody na jego obecny plan konwersji na ETF wspierany przez kryptowalutę.

Po złożeniu wniosku SEC będzie mieć 75 dni na jego rozpatrzenie.

  • Fintech: Tala zebrała 145 mln dolarów na wprowadzenie usług kryptograficznych:

Kalifornijska firma zajmująca się usługami finansowymi – Tala – zebrała 145 mln dolarów w rundzie finansowania serii E, aby zapewnić rozwiązania krypto krajom rozwijającym się. Jej całkowite finansowanie wynosi ponad 350 mln dolarów od inwestorów, takich jak PayPal Ventures, GV i Revolution Growth.

Według informacji CNBC dostawca usług finansowych planuje wykorzystać fundusze do rozszerzenia swoich możliwości pożyczania, oszczędzania i zarządzania pieniędzmi na następujące kraje wschodzące: Filipiny, Meksyk, Indie i Kenię.

Firma zamierza również oferować produkty kryptograficzne.Shivani Siroya, założycielka i dyrektor generalna Tala, zauważyła, że ​​pandemia COVID-19 była sygnałem alarmowym dla jej firmy, aby dodać usługi nietradycyjne:

Podczas pandemii dostrzegliśmy potrzebę czegoś więcej niż kredyty. Wprowadziliśmy produkty wykraczające poza pożyczki, podkreślając zalety z korzystania z konta, które teraz cieszymy się, że możemy przyspieszyć.

Tala skupia się głównie na klientach niedostatecznie bankowych. Według Siroya, firma pożyczyła ponad 1 mld dolarów milionom klientów, wyrażając opinię, że cyfrowe aktywa mają potencjał do usprawnienia transakcji finansowych:

Naprawdę chcemy zapewnić im bezpieczne miejsce do bardziej efektywnego wykorzystania swoich pieniędzy, i właśnie o tym myślimy, jeśli chodzi o kryptowaluty, tj. jak możemy wykorzystać tę technologię, aby naprawdę zapewnić, że wspieramy zasadniczy przepływ pieniędzy.

Na początku tego roku Tala po raz pierwszy weszła w interakcję z branżą kryptowalut, łącząc siły z międzynarodową korporacją świadczącą usługi finansowe Visa, oraz firmą zajmującą się technologiami płatności peer-to-peer, Circle. Ich celem było zapewnienie osobom nieposiadającym rachunku bankowego możliwości kupowania, sprzedawania i przechowywania stablecoina USDC.

Zgodnie z warunkami współpracy, Tala zachowałaby nabyte USDC w swoim cyfrowym portfelu, który użytkownicy mogliby później zamienić na inne kryptowaluty lub fiaty. Z kolei Visa dała klientom dostęp do karty kredytowej dostawcy płatności, umożliwiając w ten sposób wydawanie stablecoinów wszystkim akceptantom akceptującym te karty.

Wtedy Siroya po raz kolejny pochwaliła potencjał technologii blockchain, która może rozwiązać globalne problemy integracji finansowej:

Cyfrowe waluty mają ogromny potencjał do radykalnego otwarcia dostępu do finansów i oddania większej kontroli bezpośrednio w ręce osób niedostatecznie ubankowionych i niedocenianych.

  • Meksyk nie pójdzie w ślady Salwadoru i nie przyjmie Bitcoina:

Prezydent Meksyku przedstawił swoje opinie na temat Bitcoina i kryptowalut na początku tego tygodnia. Na konferencji prasowej w Pałacu Narodowym Lopez Obrador zaprzeczył, że ma jakikolwiek interes w przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, tak jak zrobił to Salwador na początku tego roku.Zapytany przez dziennikarza o sprawę, stwierdził:

Nie. Nie zmienimy się w tym aspekcie. Uważamy za stosowne zachować ortodoksję w zarządzaniu finansami. Nie będziemy próbować wprowadzać wielu innowacji w systemie finansowym.

Oświadczenie jest zgodne z dotychczasowym stanowiskiem Meksyku w sprawie kryptowalut. Lopez Obrador stwierdził natomiast, że zwróci szczególną uwagę na sytuację podatkową w kraju, zapewniając, że pobór podatków przebiega normalnie, bez uchylania się od opodatkowania.

Zadbamy o to, aby nie dochodziło do uchylania się od płacenia podatków i przywilejów w płatnościach podatkowych.

Obecny rząd Meksyku miał negatywny stosunek do kryptowalut. Prezes Banku Meksyku, Alejandro Diaz, we wrześniu zaprzeczył, jakoby Bitcoin był pieniądzem lub dobrym zasobem wartości w oparciu o jego zmienność. Natomiast minister finansów Arturo Herrera stwierdził, że kryptowaluty nie mogą być wykorzystywane w systemie finansowym kraju „w celu utrzymania zdrowego dystansu między nimi a systemem finansowym”.

Nie powstrzymało to jednak ludzi przed próbami uczenia się i włączania kryptowalut do swoich portfeli inwestycyjnych i firm. Jeden z najbogatszych ludzi w kraju, Ricardo Salinas, stwierdził, że jego bank Banco Azteca jako pierwszy wprowadził Bitcoin w kraju.

W rzeczywistości oświadczenia te skłoniły Ministra Finansów do wyjaśnienia, że ​​kryptowaluty muszą istnieć oddzielnie od tradycyjnego systemu finansowego, jak wyjaśniono wcześniej.

\We wrześniu Salinas, który jest również właścicielem Elektry, jednej z największych detalicznych franczyz w Meksyku, zasugerował przyjęcie płatności BTC w ich sklepach za pomocą Lightning Network, protokołu drugiej warstwy, zaprojektowanego, aby umożliwić transakcje z niższymi opłatami.

  • Sotheby’s uruchomi własny rynek NFT:

Sotheby’s, który jest jednym z „największych, najbardziej zaufanych i dynamicznych rynków sztuki na świecie”, ogłosił uruchomienie własnego rynku NFT o nazwie „Sotheby’s Metaverse”.

Dom aukcyjny Sotheby’s, założony 11 marca 1744 w Londynie, wkracza w świat cyfrowych kolekcji, oferując Sotheby’s Metaverse, „wciągające miejsce dla kolekcjonerów sztuki cyfrowej, oferujące wyselekcjonowany wybór NFT”.Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiaj na giełdach dominuje czerwień. Poza wzrostem Solana o 0,75%, korektę notuje Bitcoin o -0,47%, Ethereum o -2,85%, Cardano o -2,49%, XRP o -3,40% i Polkadot o -2,93%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.46 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 77.6 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, news.bitcoin.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.