News

#1531 Newsy z dnia 18.10.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Nowojorskie firmy domagają się braku zgody na wydobycie krypto; Bakkt: Pierwszy dzień handlu na nowojorskiej giełdzie na minusie; NYSE: ProShares BitcoinFutures ETF rozpocznie handel we wtorek; Bit Mining inwestuje kolejne 11 mln dolarów w Ohio Crypto Mining; Elon Musk pchnął kurs Shiba Inu o 15% w górę; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Nowojorskie firmy domagają się braku zgody na wydobycie krypto:

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul został poproszony przez grupę lokalnych firm o odmowę wydania pozwolenia na przekształcenie starych elektrowni na paliwa kopalne w centra wydobycia kryptowalut. Prośba ma formę listu podpisanego wspólnie przez szereg organizacji, firm i grup pracowniczych.

W liscie wzywa się do przeprowadzenia oceny środowiskowej dla wydobycia krypto proof-of-work (PoW) w stanie Nowy Jork, jednocześnie apelując do gubernatora Hochula o odmowę wydania zezwolenia na przekształcenie elektrowni Greenidge Generating Station i Fortistar North Tonawanda w obiekty do wydobywania kryptowalut:

Wydobywanie kryptowaluty Proof-of-Work zużywa ogromne ilości energii do zasilania komputerów potrzebnych do prowadzenia działalności. Gdyby rozwinęła się ona w Nowym Jorku, mogłaby drastycznie podważyć cele klimatyczne miasta ustanowione na mocy ustawy o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności.

Propozycja podkreśla nieefektywność uwierzytelniania PoW i sugeruje, że ponowne zasilanie nieczynnych elektrowni „poważnie zagroziłoby postępom stanu i spełnieniu wymogów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG)”.

Firmy cytowały również komisarza stanu Nowy Jork, Basila Seggosa z Departamentu Ochrony Środowiska, który powiedział, że „Greenidge nie wykazał zgodności z nowojorskim prawem klimatycznym”.

Powołując się na potrzebę pełnej oceny środowiskowej związanej z emisją gazów cieplarnianych, pismo domaga się, aby administracja Hochul odmówiła przyznania Tytułu V Pozwolenia Powietrznego dla dwóch zakładów wykorzystujących paliwa kopalne.

Po drugiej stronie świata, władze w Rosji planują wprowadzenie specjalnych taryf na energię elektryczną dla niedawno przesiedlonych chińskich górników kryptowalut.

W środę rosyjski minister energetyki Nikołaj Szulginow zasugerował nowe ramy dotyczące zużycia energii w celu zróżnicowania taryf między ogólnym zużyciem, a wydobyciem kryptowalut, stwierdzając:

Nie możemy pozwolić górnikom wykorzystać sytuacji kosztem niskich taryf energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.

Według badań przeprowadzonych przez New York Digital Investment Group, zużycie energii przez Bitcoin pozostanie poniżej 0,5% globalnego całkowitego poziomu w ciągu następnej dekady. Badanie sugeruje również, że ślad węglowy Bitcoina będzie zależał od wahań ceny BTC, trudności w wydobyciu i zużycia energii.

  • Bakkt: Pierwszy dzień handlu na nowojorskiej giełdzie na minusie:

Giełda kryptowalut Bakkt, która w większości jest własnością Intercontinental Exchange (ICE), straciła ponad 4% w pierwszym dniu handlu, po zakończeniu fuzji ze spółką VPC Impact Acquisition Holdings.

Bakkt, z siedzibą w Alpharetta w stanie Georgia, założona w 2018 roku, rozpoczęła handel w poniedziałek pod symbolem „BKKT” na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. VPC Impact Acquisition Holdings jest powiązany z Victory Park Capital. Posiadacze akcji VPC zatwierdzili umowę z Bakkt w zeszłym tygodniu.

Dzisiaj wizja Bakkt – połączenia gospodarki cyfrowej – osiąga nowe wyżyny. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą dynamikę jako spółka publiczna. Nasza platforma znajduje się na skrzyżowaniu kryptowalut, nagród, lojalności i płatności. Czekamy na przyspieszenie planu, który trwa, i który obejmuje „rozszerzenie dostępu i użyteczności zasobów cyfrowych”.

– powiedział Gavin Michael, dyrektor generalny Bakkt, w oświadczeniu.

Bakkt ogłosił, że w styczniu wejdzie na giełdę poprzez umowę SPAC z VPC.

  • NYSE: ProShares BitcoinFutures ETF rozpocznie handel we wtorek:

ProShares uruchomi fundusz giełdowy kontraktów terminowych na Bitcoiny (ETF), który jutro rozpocznie obrót na nowojorskiej giełdzie, potwierdziła firma w poniedziałkowym zgłoszeniu do SEC.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła w piątek fundusze ETF na kontrakty terminowe na Bitcoinie. ProShares złożył wniosek o ETF Bitcoin zeszłego lata. Fundusz jest powiązany z kontraktami terminowymi na BTC, które są przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange.

Gdy SEC rozważa dziesiątki bitcoinowych ETF-ów, przewodniczący Gary Gensler dał jasno do zrozumienia, że fundusze powiązane z rynkiem futures, a nie aktywami bazowymi, mają większe szanse na uzyskanie zgody organów regulacyjnych.

To ekscytujący krok, ale nie ostatni.

– powiedział szef produktów giełdowych na NYSE Douglas Everyones, The New York Times.

Wiadomość o długo oczekiwanym zatwierdzeniu ETF związanego z Bitcoinami jest równoczesna z aktualnymi notowaniami kryptowaluty do poziomów niewidzianych od kwietnia. Bitcoin wzbił się w piątek powyżej 60.000 dolarów po raz pierwszy od prawie sześciu miesięcy.

Pojawią się nadzieje, że debiut Bitcoin ETF na NYSE otworzy wrota dla strumienia podobnych produktów, które uzyskają aprobatę organów regulacyjnych i przyspieszą przepływ inwestycji w kryptowaluty.

  • Bit Mining inwestuje kolejne 11 mln dolarów w Ohio Crypto Mining:

BIT Mining (NYSE: BTCM) zwiększa swoją inwestycję w centrum danych do wydobywania kryptowalut w Ohio, które jest rozwijane wspólnie z Viking Data Centers, w celu zwiększenia mocy.

Akcje początkowo spadły, ale teraz idą w górę, ponieważ Bitcoin wzrasta do 62.000 USD. BIT Mining zwiększa swoją inwestycję o 11 mln USD, z czego 9.8 mln USD zostanie wypłaconych gotówką, a pozostałe 1.2 mln USD będzie płatne na rzecz Viking Data Centers w gotówce lub w formie akcji zwykłych klasy A.

Oczekuje się, że kopalnia w Ohio, która ma zostać ukończona do marca 2022 roku, ma osiągnąć całkowitą moc do 150 megawatów, dodając 65 MW do 85 MW na oryginalny projekt, ogłosiła firma. Dodatkowa moc będzie rozwijana w dwóch fazach, przy czym 25 MW w pierwszej i 40 MW w drugiej. Strony spodziewają się osiągnąć te kamienie milowe odpowiednio do 15 lutego przyszłego roku i 31 marca 2022 roku.

Po pomyślnej realizacji inwestycji, udział BIT Mining w Ohio Mining Site wzrośnie do 55%, a Viking Data Centers będzie posiadać pozostałe 45%. Firma zakończyła również działanie centrum danych do wydobywania kryptowalut w Teksasie, a także ograniczy moc w projekcie do wydobywania kryptowalut w Kazachstanie do 40 MW.

Ma to na celu zoptymalizowanie opłacalności wdrożenia centrum danych. Firma widzi, że jej maszyny do wydobycia mają dostęp do łącznej mocy do 190 MW uwzględniając centra w Ohio i Kazachstanie.

Będziemy nadal realizować nasz plan, inwestując w technologię, innowacje i wysokiej jakości zasoby wydobywcze na całym świecie, jednocześnie budując silne podstawy w całym ekosystemie kryptowalut.

– powiedział Xianfeng Yang, dyrektor generalny BIT Mining.

Wcześniej BIT Mining zanotował nieco niższe spadki po opuszczeniu rynku chińskiego przez spółkę zależną z branży wydobywczej.

  • Elon Musk pchnął kurs Shiba Inu o 15% w górę:

Elon Musk opublikował tweeta, który społeczność zinterpretowała jako kolejny sygnał wzrostowy dla Shiba Inu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 2,02% (62k+) i Dogecoin o 8,26%. Korektę notuje Ethereum o -0,73%, Cardano o -1,13%, XRP o -2,67%, Solana o -2,64% i Polkadot o -0,11%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.48 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 104.5 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.