News

#1535 Newsy z dnia 22.10.2021

Z piątkowych wydarzeń: CEO Ripple: SEC pomogła Ethereum wyprzedzić XRP; 200 Bitomatów zamontowanych w Walmart, kolejne w planach; Valkyrie Bitcoin futures ETF dostępny na Nasdaq; Czołowi gracze DeFi wspierają grę play-to-earn z ambicjami na zostanie kolejnym Flappy Bird; Wzrost zainteresowania Bitcoinem wśród użytkowników PayPal; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Ripple: SEC pomogła Ethereum wyprzedzić XRP:

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, wygłaszał swoje przemyślenia na temat stanu rynku kryptowalut i przepisów, i wydaje się, że ujawniła się jego uraza do podejścia regulatora finansowego do Ethereum.

Przemawiając na wirtualnej konferencji DC Fintech Week, szef Ripple oświadczył, że Ethereum otrzymał zielone światło regulacyjne, które umożliwiło mu wyprzedzenie tokena XRP jego firmy.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Ripple o to, że XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. W styczniu Ripple złożył wniosek do SEC o Freedom of Information Act, domagając się wyjaśnienia, dlaczego nie uznała ETH za papier wartościowy. Sześć miesięcy później, w lipcu, sędzia okręgowy zezwolił firmie na zwolnienie byłego urzędnika SEC, który w 2018 r. oświadczył, że ETH nie jest papierem wartościowym.

Garlinghouse wyraźnie czuje, że jego firmie rzucano kłody pod nogi, a późniejszy sukces Ethereum wynika, przynajmniej częściowo, z bardziej przychylnego traktowania przez SEC. Stwierdził, że ma to wpływ na rynek, dodając:

W ciągu ostatnich kilku lat XRP był drugim najcenniejszym aktywem cyfrowym. Gdy stało się jasne, że SEC dała przepustkę ETH, ETH najwyraźniej eksplodowało i ta klarowność pomogła.

– powiedział.

XRP był drugim co do wielkości aktywem kryptograficznym pod względem kapitalizacji rynkowej pod koniec grudnia 2017 r. Obecnie spadł na siódme miejsce, podczas gdy od tego czasu Ethereum zajmuje drugie miejsce.

  • 200 Bitomatów zamontowanych w Walmart, kolejne w planach:

Walmart nawiązał współpracę z firmą Coinstar i giełdą kryptowalut Coinme, aby zainstalować 200 Bitomatów w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych.

Chociaż program pilotażowy obejmuje tylko 200 punktów, według Bloomberga w ramach szerszego uruchomienia planuje się ostatecznie instalację 8000 urządzeń w całym kraju. Na razie nie ma żadnych dalszych szczegółów dotyczących terminów.

Według Coin ATM Radar, w wybranych sklepach spożywczych i stacjach paliw w Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie ponad 25.000 Bitomatów. Coinstar obsługuje 4.400 kiosków obsługujących zakupy Bitcoinem w 33 stanach.

Sam Doctor, dyrektor ds. strategii i szef badań w BitOoda, powiedział Bloomberg, że Bitomaty nie są nowością i można je już znaleźć w wielu supermarketach:

Walmart rozszerza dostęp do Bitcoina dla większej liczby osób i zwiększy wiarygodność wśród sceptyków, jeśli wypuszczą go poza początkowy pilotaż.

– mówi.

Klienci mogą korzystać z urządzenia, wkładając banknot i otrzymując papierowy kupon z kodem realizacji. Aby zrealizować kod, klienci muszą następnie założyć konto Coinme i przeprowadzić weryfikację przeszłości. Użytkownicy obecnie nie mogą wypłacić Bitcoina ze swojego konta, i nie ma obecnie planów zaoferowania tej funkcjonalności w najbliższej przyszłości.

Nie jest to pierwsza oznaka zainteresowania, jaką Walmart wykazał przestrzenią kryptowalut. W sierpniu gigant handlu detalicznego ogłosił, że poszukuje kierownika produktu kryptograficznego, który będzie kierował strategią cyfrowej waluty firmy.

  • Valkyrie Bitcoin futures ETF dostępny na Nasdaq:

Drugi fundusz giełdowy związany z kontraktami futures na Bitcoina w Stanach Zjednoczonych rozpoczął handel na giełdzie Nasdaq, startując z ceną 25,52 dolarów za akcję.

Według Nasdaq, Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, drugi fundusz giełdowy umożliwiający inwestorom z USA bezpośrednią ekspozycję na kryptowalutowe kontrakty futures, został otwarty po cenie 25,52 dolarów za akcję BTF, po czym spadł o 3,3%, osiągając 24,66 dolarów. Fundusz ETF ma na celu śledzenie wartości kontraktów terminowych BTC notowanych na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME).

Ta strategia Bitcoinowego ETF to duży krok naprzód dla tej klasy aktywów. Umożliwia inwestorom uczestnictwo w rynkach aktywów cyfrowych za pośrednictwem regulowanego, przejrzystego produktu, który obraca się na zaufanej, niezawodnej giełdzie i może być kupowany i sprzedawany tak łatwo, jak każda inna obecnie dostępna inwestycja.

– powiedział dyrektor generalny Valkyrie, Leah Wald.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd po raz pierwszy zaakceptowała wniosek o rejestrację ETF Valkyrie 15 października, wkrótce po tym, jak zrobiła to samo dla akcji ProShares. Organ regulacyjny nadal rozważa kilka aplikacji kryptograficznych ETF i zatwierdził tylko te z ekspozycją powiązaną z Bitcoinowymi kontraktami terminowymi.

  • Czołowi gracze DeFi wspierają grę play-to-earn z ambicjami na zostanie kolejnym Flappy Bird:

Nowa gra Blockchain typu „play-to-earn” (P2E), która ma naśladować uzależniający sukces mobilnego fenomenu Flappy Bird z 2013 r. pozyskała wsparcie od niektórych z największych nazwisk DeFi.

Kain Warwick z Synthetix, Stani Kulechov z Aave, Tyler Ward z Barnbridge, anioł biznesu Santiago Santos i 0xmaki z Sushi dołączyli w tym tygodniu do rundy przedsiewnej nadchodzącego Fancy Birds, którego premiera ma nastąpić ma za około miesiąc.

Fancy Birds to gra mobilna dla jednego gracza z 8888 losowo generowanymi postaciami NFT wybitymi początkowo z niestandardowymi właściwościami, które pokonują kolejne poziomy, aby zdobyć tytuł „najbardziej ekstrawaganckiego ptaka w gnieździe”.

Gracze, którzy odnieśli sukces, zarabiają 40% zasobów tokenów Fancy (FNC), natomiast ulepszenia pozwolą na uruchomienie trybu wieloosobowego. W planach są również rozmnażanie, obstawianie i turnieje. Zespół jest w trakcie dyskusji nad uruchomieniem go w projekcie Ethereum NFT w warstwie 2 do skalowania Immutable X.

Podobnie jak w przypadku wielu innych potencjalnie dużych projektów memowych, Fancy Birds wydawało się wyskoczyć znikąd na Twitterze kilka tygodni temu po tym, jak założyciel Illuvium, Kieran Warwick, zastanawiał się na Twitterze: „Jak to możliwe, że ktoś nie stworzył wersji play to earn Flappy Bird?”

Nie jest skomplikowana, bardzo uzależniająca i sprawia dużo frajdy, a w szczytowym momencie miała 100 mln użytkowników dziennie. Okazuje się, że ktoś faktycznie ją buduje i jest teraz w wersji beta.

– powiedział.

  • Wzrost zainteresowania Bitcoinem wśród użytkowników PayPal:

Podczas ATH na Bitcoinie sprzed 2 dni PayPal odnotował istotny wzrost wolumenu obrotów popularną kryptowalutą. Użytkownicy aplikacji, którzy mają dostęp do handlu kryptowalutami, dokonali transakcji o łącznej wartości przekraczającej 145 milionów dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą spadków. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,1%, Ethereum o 2,8% a XRP o 0,3%. Wzrost widzimy przy Binance Coinie i Solana, kolejno o 2,3% i 14%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.532 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 110 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button