News

#1549 Newsy z dnia 15.11.2021

Z piątkowych wydarzeń: Warner Bros wprowadzi na rynek Matrix NFT; Banki centralne UE pracują nad rozliczaniem aktywów w oparciu o DLT; MetaMask integruje się z Bitfinex Pay; Amerykańska sieć sklepów zaprzecza doniesieniom o akceptowaniu kryptowalut; ATH wolumenu w sieci Bitcoin; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Warner Bros wprowadzi na rynek Matrix NFT :

Warner Bros., amerykański międzynarodowy konglomerat środków masowego przekazu i rozrywki, ogłosił uruchomienie kolekcjonerskich tokenów NFT do nadchodzącego filmu „Matrix Resurrections”. Program Matrix NFT rozpocznie się 30 listopada, kiedy to Warner Bros. wypuści 100.000 tokenów NFT Matrix Resurrections.

Gigant rozrywki Warner Bros. jest obecnie głęboko zaangażowany w branżę tokenów NFT, po tym jak razem z firmą Nifty’s, Inc. z siedzibą w Miami uruchomił oficjalne NFT Space Jam. NFT wywodzi się z niedawno wydanego „Space Jam: A New Legacy”, w którym wystąpiła obsada znanych postaci z Looney Tunes i gwiazda NBA LeBron James.

Warner Bros. dołączył do wielu znanych firm rozrywkowych, takich jak Fox, Lionsgate, Dolphin i ViacomCBS. WWE i UFC, firmy, które koncentrują się na określonych sportach, takich jak profesjonalne zapasy i mieszane sztuki walki, również wskoczyły na przestrzeń NFT.

Teraz Warner Bros. pracuje z Nifty’s, aby zrzucić NFT do nadchodzącego filmu „Matrix Resurrections”, który ma się ukazać 22 grudnia. Według oświadczeń przesłanych do The Hollywood Reporter, oficjalne NFT Matrixa będą awatarami osób znajdujących się w Matrixie.

NFT pojawią się 30 listopada, a już 16 grudnia właściciele podstawowych awatarów będą mogli wziąć „niebieską pigułkę” lub „czerwoną pigułkę”. Jeśli wezmą „niebieską pigułkę”, właściciele awatarów NFT pozostaną w Matrixie, ale jeśli zażyją „czerwoną pigułkę”, NFT przejdą transformację.

Zgodnie z ogłoszeniem, Nifty’s i Warner Bros. będą nadal utrzymywać społeczność Matrix NFT dzięki „częstym wyzwaniom”. Nadchodzący film „Matrix Resurrections” ukaże się 18 lat po ostatnim filmie – „Matrix Revolutions”. W filmie wystąpią oryginalni członkowie obsady, tacy jak Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity).

  • Banki centralne UE pracują nad rozliczaniem aktywów w oparciu o DLT:

Europejskie banki centralne intensyfikują wysiłki na rzecz wykorzystania technologii DLT w rozliczeniach pieniężnych.

Banca d’Italia i Deutsche Bundesbank, banki centralne odpowiednio Włoch i Niemiec, połączyły siły, aby pracować nad rozliczeniami w walutach banku centralnego na giełdach aktywów opartych na technologii DLT.

W oficjalnym komunikacie podkreślono, że głównym celem wspólnych działań nie jest wykorzystanie DLT jako zamiennika konwencjonalnych systemów. Zamiast tego inicjatywa ma na celu uzupełnienie obecnych praktyk  o programowalny mechanizm wyzwalający, który łączy aktywa oparte na technologii DLT, takie jak tokenizowane papiery wartościowe, z gotówką do rozliczenia za pomocą konwencjonalnych systemów płatności. 

Proponowany system minimalizowałby ryzyko kontrahenta dla obu stron, zachowując tryb rozliczeń dostawa-zapłata, czytamy w komunikacie. Programowalny wyzwalacz uzupełniałby cyfrowe euro i służyłby jako pomost techniczny między istniejącymi systemami płatniczymi wykorzystywanymi przez banki centralne Eurosystemu a rozrachunkiem aktywów tokenizowanych opartym o technologię DLT.

DLT ma potencjał, aby wprowadzić nowe produkty i usługi, wygenerować dodatkowe strumienie przychodów, obniżyć koszty działalności i usprawnić struktury organizacyjne, powiedział prezes włoskiego banku centralnego Ignazio Visco. Podkreślił, że przyjęcie DLT na poziomie infrastruktury na tradycyjnych rynkach wymagałoby czasu „z powodu niezbędnych dogłębnych dochodzeń oraz oceny kosztów i ryzyka”.

  • MetaMask integruje się z Bitfinex Pay:

Bramka płatności kryptograficznych Bitfinex Pay została zintegrowana z MetaMask, popularnym rozszerzeniem przeglądarki i portfela zasilanym przez ConsenSys, potencjalnie otwierając drzwi dziesiątkom milionów użytkowników.

Integracja, która oficjalnie weszła w życie w piątek, daje ponad 10 mln. aktywnych użytkowników MetaMask dostęp do Bitfinex Pay. Logując się do swoich portfeli, użytkownicy MetaMask będą mogli wysyłać i odbierać płatności w kryptowalutach bezpośrednio przez bramkę płatności.

Sprzedawcy, którzy chcą akceptować płatności za pośrednictwem Bitfinex Pay, muszą najpierw zarejestrować konto i zweryfikować swoją tożsamość w Bitfinex, firmie macierzystej platformy płatniczej. Po zweryfikowaniu sprzedawcy mogą zintegrować widżet Bitfinex Pay na swoich stronach internetowych.

Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Bitfinex Pay, opisał portfel MetaMask jako „wszechobecne narzędzie w cyfrowej przestrzeni tokenów”, o czym świadczy szeroka baza użytkowników i rola we wdrażaniu milionów nowych użytkowników do zdecentralizowanych finansów lub DeFi.

Zapytany bardziej ogólnie o przyszłość płatności kryptowalutowych, Ardoino powiedział, że aktywa cyfrowe „zakłócą obecną branżę płatniczą [poprzez] wyeliminowanie pośredników, a jednocześnie zmniejszą opłaty i tarcia”.  Powiedział, że „nie chodzi o to, czy, ale kiedy”.

  • Amerykańska sieć sklepów zaprzecza doniesieniom o akceptowaniu kryptowalut:

Amerykańska sieć sklepów spożywczych Kroger zaprzeczyła twierdzeniom, że akceptuje płatności w kryptowalutach.

Firma stwierdziła, iż komunikat prasowy stwierdzający, że Bitcoin Cash będzie akceptowany we wszystkich sklepach, a także w przypadku zakupów online, był mistyfikacją. Zgodnie z Reuters, Kroger jest drugim sprzedawcą, który ostatnio padł ofiarą takiego oszustwa.

Przestrzeń kryptowalut nie jest obca Kroger. W 2020 r. firma zaczęła oferować nagrody Bitcoinowe w swoim sklepie za pośrednictwem opartej na krypto platformie Lolli.

Kryptowaluty stopniowo znalazły drogę do pionu sklepów spożywczych w różnych formach. W 2019 r. Safeway — kolejna duża amerykańska sieć sklepów spożywczych — zaczęła oferować nagrody Bitcoinowe za pośrednictwem Lolli, podobnie jak Kroger.

Wcześniej tego lata firma Coin Cloud ogłosiła, że przygotowuje się do zainstalowania kryptowalutowych bankomatów w 29 supermarketach H-E-B w Houston w Teksasie.

Technologia Blockchain leżąca u podstaw kryptowalut ma również odegrać ważną rolę w branży spożywczej. Badanie przeprowadzone w 2019 r. przez firmę badawczą Gartner przewiduje, że do 2025 r. 20% z 10 największych światowych sklepów spożywczych będzie korzystać z łańcuchów Blockchain.

  • ATH wolumenu w sieci Bitcoin:

W sieci Bitcoin krąży więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą ruchów dodatnich. Bitcoin notuje wzrost o 0,4%, Ethereum o 1,3%, Binance Coin o 11,6% a Cardano o 1,2%. Spadki natomiast widzimy przy Solana XRP i Polkadot, kolejno o 0,8%, 1,4% i 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.668 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 140 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button