News

#155 Aktualności z dn. 21.12.2017

Z czwartkowych wydarzeń: IOTA rewolucją w świecie kryptowalut; Ekspert giełdowy inwestuje w Bitcoina; Azjatyccy adwokaci będą promować Blockchain; Wysokie obroty na giełdach.

• IOTA rewolucją w świecie kryptowalut:

Głównym celem rewolucyjnej technologii IOTA jest umożliwienie implementacji Internet of Things (IoT). W ekosystemie IOTA nie ma Blockchaina. Zamiast tego istnieje splot, który jest skierowanym, acyklicznym wykresem do przechowywania transakcji. Ponieważ nie ma bloków, ani górników, walidacja transakcji przebiega następująco:

Każdy uczestnik sieci, który chce dokonać transakcji, musi aktywnie uczestniczyć w konsensusie sieci, zatwierdzając dwie wcześniejsze transakcje. To zaświadczenie o ważności dwóch poprzednich transakcji, zapewnia, że cała sieć osiąga porozumienie co do aktualnego stanu zatwierdzonych transakcji i umożliwia szereg unikalnych funkcji, które są widoczne tylko w IOTA.

Już po kilku miesiącach IOTA ma kapitalizację ponad 14 mld dolarów na rynku. Wprowadza ona zmianę paradygmatu w ekosystemie kryptowaluty, a jak pokazują rynki, przyciąga ona inwestorów i entuzjastów idei gospodarki maszynowej. Inwestycja RBVC niewątpliwie przyczyni się do rozwoju tej rewolucyjnej technologii.

• Ekspert giełdowy inwestuje w Bitcoina:

Ekspert rynku giełdowego i założyciel Birinyi Associates, Laszlo Birinyi, sądzi, że fenomenalny wzrost ceny Bitcoina, który od stycznia 2017 roku wynosi 1.950 procent, jest katalizatorem globalnego rynku finansowego i przyciąga nowych inwestorów na giełdę.

W wywiadzie telefonicznym z CNBC, Birinyi powiedział, że mania Bitcoina przyciąga większą część gotówki z powrotem na giełdy, która była bezczynna na linii bocznej.

Jednakże, według Birinyi, Bitcoin od kilku tygodni pokazuje cechy bańki. Dodał, że jeśli Bitcoin jest rzeczywiście bańką kryptowalutową, jest już większy niż niektóre z największych baniek finansowych w historii, w tym bańka Nasdaq z końca lat dziewięćdziesiątych. Powiedział również, że nie jest skłonny inwestować w Bitcoina w dłuższej perspektywie, ale uważa, że ​​jest on bardziej odpowiedni dla instrumentów handlowych.

Zarobiłem 3.000 dolarów w ciągu godziny, to nie są pieniądze inwestycyjne, to pieniądze, które wydam na nową torbę do golfa.

Podczas gdy najbardziej znana waluta cyfrowa na świecie ma coraz większą wartość, coraz więcej inwestorów z Wall Street wchodzi na rynek kryptograficzny. Renomowany amerykański inwestor Bill Miller powiedział niedawno dziennikarzom, że 50 procent funduszy hedgingowych jest obecnie inwestowanych w Bitcoina.

Niedawna eksplozja zasięgu Bitcoina w mediach głównego nurtu toruje drogę dla innych kryptowalut, które mogą potencjalnie wzrosnąć.

• Azjatyccy adwokaci będą promować Blockchain:

Dwie grupy adwokackie Blockchain z Japonii i Korei Południowej, postanowiły połączyć się w celu propagowania szerszego zastosowania tej technologii. Zgodnie z wystosowanym komunikatem, koreańskie Blockchain Open Forum (KBOF) i japońskie Blockchain Collaborative Consortium (BCCC), rozpoczęły współpracę już w listopadzie. Formalne porozumienie między tymi grupami zostało podpisane podczas konferencji BlockBain TechBiz, która odbyła się 19. grudnia w Seulu.

Jak zauważył BCCC:

W przyszłości pogłębimy naszą współpracę zarówno odnośnie zewnętrznych wydarzeń, jak i grupowych działań, a my podzielimy się zgromadzoną wiedzą.

Według grupy, ponad 200 firm przystąpiło do konsorcjum od momentu jego uruchomienia. BCCC ogłosiło w grudniu zeszłego roku, że zwiększyło swoje członkostwo do ponad 100. firm, w tym Microsoft Japan, Mitsui Sumotomo Insurance, PwC, Bitbank czy ConsenSys. Podobnie KBOF powiedział w ogłoszeniu, że na forum działa 157 organizacji specjalizujących się w Blockchain, firm informatycznych, agencji rządowych, instytucji akademickich i lokalnych urzędów miejskich.

Terminy są regulowane w Korei Południowej, w celu rozszerzenia regulacji dotyczących kryptowalut, chociaż urzędnicy również powiedzieli, że chcą uniknąć tworzenia nowych obciążeń dla firm pracujących nad niefinansowymi zastosowaniami Blockchain.

• Wysokie obroty na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach z rynku krytowalut odpłynęło 26,3 mld, co stanowiło 4,2% całego rynku, który dzisiaj warty jest 597,4 mld dolarów. Odpływ gotówki odzwierciedla spadki cen poszczególnych walut, które mogą stanowić kolejną dobrą okazję do zakupów, po wcześniejszych dużych wzrostach. Spośród największych kryptowalut największy spadek notuje Bitcoin Cash na poziomie 20,2% oraz Bitcoin Gold, 16%. Cena samego Bitcoina zmalała o 7% względem wczorajszej wyceny. Pozytywnym zaskoczeniem jest dzisiaj Ripple, który pozawala realizować zyski na poziomie 41% oraz Lisk, który wzrósł o 19%. 24. godzinny obrót giełd jest na wysokim poziomie i stanowi 45,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button