News

#1550 Newsy z dnia 06.11.2021

Z sobotnich wydarzeń: Reddit dąży do tokenizacji punktów karmy; Kontrowersyjna ustawa przekazana do zatwierdzenia przez Bidena; Hsu: Potrzeba większych regulacji dotyczących kryptowalut; 100 milionów dolarów na rozwój gamingu na Blockchainie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Reddit dąży do tokenizacji punktów karmy:

Amerykański gigant mediów społecznościowych Reddit może wkrótce przekonwertować punkty karmy użytkowników na tokeny oparte na Ethereum (ERC-20) i wprowadzić w ten sposób 500 mln. nowych użytkowników kryptowalut, jak twierdzi nowo zatrudniony inżynier Reddita.

Seria tweetów stworzonych przez inżyniera Reddita, Rahula, podkreśla wysiłki platformy mające na celu poprawę interakcji użytkowników poprzez różne inicjatywy kryptowalutowe. Zgodnie z doniesieniami z lipca 2021 r., platforma uruchomiła własny pakiet zbiorczy drugiej warstwy, wykorzystujący technologię Arbitrum do zdobywania punktów nagród, zwanych Punktami Społeczności.

Twoje punkty społeczności istnieją na Blockchainie, niezależnie od Reddita, gdzie możesz nimi sterować tylko ty (tak jak Bitcoin (BTC)!).

– podaje firma.

Współpraca Reddita z siecią Arbitrum firmy Offchain Labs pozwoli na stworzenie oddzielnej instancji Blockchain, która będzie wykorzystywana do przechowywania tokenizowanych punktów społeczności użytkowników.

Obecnie punkty społeczności około 80.000 użytkowników z dwóch subredditów — r/cryptocurrency i r/FortNiteBR — zostały przeniesione do sieci testowej Rinkeby w sieci Arbitrum, która według Rahula będzie skalowana pod kątem transakcji bezgasowych.

Co więcej, społeczności Reddita będą miały również możliwość rozwidlenia łańcuchów poprzez decyzje społeczności, a także umożliwią zbadanie nowych strategii monetyzacji za pomocą Web 3.0.

Kiedy to zrobimy, włączymy 500 milionów użytkowników web2 do web3, a potem nie będzie już odwrotu. Powiem to jeszcze raz – 500 milionów nowych użytkowników kryptowalut.

– czytamy.

  • Kontrowersyjna ustawa przekazana do zatwierdzenia przez Bidena:

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych uchwaliła ustawę o infrastrukturze ponadpartyjnej o wartości 1,2 bln. dolarów, która, jeśli zostanie podpisana przez prezydenta Joe Bidena, będzie egzekwować nowe przepisy dotyczące sprawozdawczości podatkowej kryptowalut dla wszystkich obywateli.

Projekt ustawy został po raz pierwszy zaproponowany przez administrację Bidena i miał na celu przede wszystkim poprawę krajowej sieci transportowej i zasięgu Internetu. Jednak ustawa nakładała rygorystyczne wymagania dotyczące raportowania dla społeczności kryptograficznej, wymagając zgłaszania do IRS wszystkich transakcji dotyczących aktywów cyfrowych o wartości ponad 10.000 dolarów.

Ustawa została po raz pierwszy zatwierdzona przez Senat 10 sierpnia w głosowaniu 69-30, co spotkało się z propozycją kompromisowej poprawki przez grupę sześciu senatorów — Pata Toomeya, Cynthię Lummis, Roba Portmana, Marka Warnera, Kyrstena Sinemę i Rona Wydena.

Te przepisy nakładają bardzo wadliwy, a w niektórych przypadkach niewykonalny obowiązek raportowania podatku od kryptowalut, który zagraża przyszłym innowacjom technologicznym.

– twierdzi Toomey.

Pomimo braku jasności w dosłownym brzmieniu ustawy, ustawa o infrastrukturze będzie traktować twórców oprogramowania społeczności kryptograficznej, weryfikatorów transakcji i operatorów węzłów podobnie do brokerów tradycyjnych instytucji.

Izba Reprezentantów przekazała prezydentowi Bidenowi kontrowersyjną ustawę o infrastrukturze po uzyskaniu 228-206 głosów. Ponadto społeczność kryptograficzna wykazała obawy dotyczące niejasnego opisu słowa „broker”, co może w konsekwencji nałożyć nierealistyczne wymogi dotyczące sprawozdawczości podatkowej dla społeczności, takich jak górnicy.

W konsekwencji brak możliwości ujawnienia zarobków związanych z kryptowalutami będzie traktowany jako naruszenie podatkowe i przestępstwo.

  • Hsu: Potrzeba większych regulacji dotyczących kryptowalut:

W uwagach wygłoszonych podczas szczytu politycznego American Fintech Council w 2021 r. pełniący obowiązki kontrolera waluty Michael J. Hsu wezwał do większej regulacji uniwersalnych firm kryptograficznych.

Duże, uniwersalne firmy kryptograficzne – zwłaszcza emitenci stablecoinów o dużym obrocie – powinny zaakceptować kompleksowy, skonsolidowany nadzór. Jednocześnie federalne i stanowe organy nadzoru bankowego powinny priorytetowo traktować opracowywanie polityk, personelu i podejść nadzorczych, aby bezpiecznie wprowadzić takie firmy w obszar nadzoru bankowego. To wyraźnie odróżniłoby bezpieczne i zdrowe firmy kryptograficzne od tych, które są regulowane tylko częściowo i mają historię utraty kontroli, takich jak Binance i Tether.

– mówi.

Biuro Kontrolera Waluty jest odpowiedzialne za nadzór regulacyjny nad bankami federalnymi działającymi w Stanach Zjednoczonych.

Gwałtowna ekspansja i mieszanie działalności hurtowej i detalicznej w niektórych firmach kryptograficznych rodzi pytanie, czy powinno istnieć rozdzielenie działań w przestrzeni kryptograficznej w stylu Glass-Steagall.

– dodał Hsu.

Glass-Steagall było ustawą federalną z 1933 r., która zablokowała bankowość inwestycyjną i komercyjną, i została uchylona w 1999 r. Hsu w końcu ostrzegł: „W przestrzeni kryptowalut szybkiemu wzrostowi użytkowników i całkowitej wartości rynkowej dorównał jedynie wzrost oszustw i skarg konsumentów. „Ruszaj się szybko i niszcz rzeczy” to powszechna mantra w technologii. W kontekście usług finansowych ważne jest, aby pamiętać, że tymi „rzeczami” są ludzie i ich pieniądze”.

  • 100 milionów dolarów na rozwój gamingu na Blockchainie:

Giełda FTX wspólnie z Solana Ventures i Lightspeed Venture Partners ogłosiły dzisiaj stworzenie nowego funduszu inwestycyjnego GameFi o wartości 100 milionów dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy przewagę niewielkich spadków. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,5%, Ethereum o 1,5% a Cardano o 0,4%. Binance Coin oraz Solana jako jedyne czołowe tokeny notują wzrost – kolejno o 1,1% i 6,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.686 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 101 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button