News

#1553 Newsy z dnia 09.11.2021

Z wtorkowych wydarzeń: EverGrow Coin wypłacił ponad 20 mln dolarów w ciągu 6 tygodni; Ripple Liquidity Hub, czyli nowy produkt dla klientów biznesowych; CEO Apple ujawnił, iż posiada kryptowalutę ale nie zamierza wprowadzać jej do firmy; Współzałożyciel Reddit i Solana Ventures uruchamiają fundusz o wartości 100 mln dolarów; Discord + Ethereum. Po co komu taka integracja?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • EverGrow Coin wypłacił ponad 20 mln dolarów w ciągu 6 tygodni:

EverGrow Coin, ​​nowa kryptowaluta uruchomiona 6 tygodni temu to najszybciej rozwijający się projekt w historii krypto. EverGrow Coin wypłacił swoim posiadaczom ponad 20 mln dolarów. W przeciwieństwie do wielu projektów, które płacą w natywnym tokenie, EverGrow zmienił „zasady”, nagradzając posiadaczy stabilną, regulowaną walutą, dolarami amerykańskimi powiązanymi z Binance. Oznacza to, że niezależnie od jakichkolwiek wahań wartości ich zasobów krypto, inwestorzy EverGrow Coin otrzymują regularny, opłacalny dochód pasywny.

Zespół programistów EverGrow uruchomił pulpit nawigacyjny, na którym inwestorzy mogli śledzić nagrody wypłacane wszystkim posiadaczom EverGrow.

Kilka dni później zespół uruchomił również funkcję EverSwap, dzięki której użytkownicy mogą połączyć swój portfel Trust Wallet lub Metamask i bezpośrednio kupować i wymieniać tokeny.

Poza tym EverGrow spalił ponad 50% całkowitej podaży swojego tokena, co oznacza, że monety te są trwale usuwane z obiegu i nie otrzymują nagród. Wiele projektów pali monety, ale generalnie te spalone, nadal otrzymują nagrody. Ponieważ te od EverGrow trafiają tylko do monet w obiegu, oznacza to, że ludzie otrzymują około dwukrotnie więcej nagród niż porównywalny projekt.

Projekt EverGrow to jednak nie tylko nagrody. Od samego początku zespół odpowiedzialny za EverGrow Coin mówił o tym, jak ważne jest, aby projekt miał realną użyteczność, aby zapewnić długoterminową wartość. Zapowiedziano też uruchomienie kilku platform w nadchodzących tygodniach. Narzędzia te obejmują pierwszą na świecie zdecentralizowaną platformę pożyczkową NFT. Zbudowana na BSC platforma umożliwi właścicielom NFT łatwe pożyczanie pod NFT jako zabezpieczenie.

Zespół uruchamia również rynek NFT, gry typu „play-to-profit” i pierwszą na świecie zintegrowaną z kryptowalutami przestrzeń dla twórców, która zdaniem wielu ekspertów może konkurować z OnlyFans i Patreon.

Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej około jedną piątą wartości Safemoon i ponad pięćdziesiąt razy mniejszej niż Dogecoin i Shiba Inu, wielu analityków identyfikuje EverGrow Coin jako wartościową inwestycję w kryptowalutę na rok 2021.

  • Ripple Liquidity Hub, czyli nowy produkt dla klientów biznesowych:

Ripple wprowadzi na rynek produkt o nazwie „Ripple Liquidity Hub”, aby zapewnić klientom biznesowym dostęp do kryptowalut BTC, ETH, LTC, ETC i BCH m.in. z wielu światowych giełd. Produkt będzie również zawierał XRP, natywną monetę Ripple, którą już oferuje w ramach istniejących usług.

Ripple Liquidity Hub użyje inteligentnego routingu zamówień, aby wyszukać cyfrowe aktywa po najlepszych cenach, zgodnie z ogłoszeniem z dziś. Pierwszym partnerem nowej usługi jest Coinme, firma zajmująca się płatnościami i kryptowalutami. Współpracuje ona już z Walmart, przez co umożliwia klientom kupowanie Bitcoinów w około 200 sklepach sieci.

Infrastruktura dla usługi jest już w większości gotowa, powiedział dyrektor generalny RippleNet Asheesh Birla. Dzieje się tak dzięki produktom RippleNet i On-Demand Liquidity (ODL). Dodał też, że rozszerzenie się na więcej kryptowalut było odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów.

Mieliśmy duże doświadczenie w integracji klientów, którzy chcieli przenosić pieniądze za granicę, wykorzystując giełdy kryptograficzne. Potem pojawiły się głosy naszych klientów: „Hej, kupowaliśmy od ciebie płynność płatności transgranicznych; czy możemy również kupić płynność kryptowalut pod względem możliwości kupowania Bitcoinów i Etheru oraz innych aktywów dla naszych klientów?”

 – powiedział Birla.

Wspaniałe w partnerstwie z Coinme jest to, że mają odpowiedni produkt do obsługi klientów końcowych dzięki umowie z Walmart, dodał Birla.

Mają problem z kapitałem obrotowym podczas pozyskiwania kryptowalut, ponieważ muszą wypłacać Bitcoiny i inne aktywa natychmiast (…)

– zakończył.

  • CEO Apple ujawnił, iż posiada kryptowalutę ale nie zamierza wprowadzać jej do firmy:

CEO Apple, Tim Cook, ujawnił, że jest właścicielem kryptowaluty, ale powiedział, że inwestycja była z „osobista” i nie wskazuje na to, że Apple ma ambicje w zakresie krypto.

Komentarze pojawiły się podczas konferencji New York Times DealBook w nagranym wywiadzie z Andrew Rossem Sorkinem.

Zapytany, czy osobiście jest właścicielem Bitcoina lub Eteru, Cook odpowiedział:

Mam. Myślę, że rozsądne jest posiadanie go w ramach zdywersyfikowanego portfela.

Kontynuował jednak:

Nie inwestowałbym w kryptowaluty (dla Apple), nie dlatego, że nie zainwestowałbym własnych pieniędzy, ale dlatego, że nie sądzę, aby ludzie kupowali akcje Apple, aby uzyskać ekspozycję na krypto.

Cook powiedział dalej, że Apple nie ma natychmiastowych planów akceptowania płatności kryptowalutowych.

Komentarze Cooka dotyczące kryptowalut ożywiły dyskusje na Twitterze. Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, tweetował:

Gdyby Apple dodało wsparcie dla Bitcoina do iPhone’a i przekształciło swoją politykę w standard Bitcoin, byłoby to warte co najmniej bilion dolarów dla ich akcjonariuszy.

Apple nie ma obecnie żadnych produktów ani usług kryptograficznych. Jednak na początku tego roku ogłoszenie o pracę w Apple ukazało, że jednostka ds. płatności firmy szukała osoby znającej się na kryptowalutach.

  • Współzałożyciel Reddit i Solana Ventures uruchamiają fundusz o wartości 100 mln dolarów:

Współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, połączył siły z Solana Ventures, aby uruchomić nowy fundusz inwestycyjny poświęcony Web3 i projektom społecznościowym, potencjalnie przygotowując grunt pod kolejną falę obiecujących startupów kryptograficznych.

Ohanian ogłosił we wtorek na konferencji Breakpoint w Lizbonie w Portugalii, że jego firma venture Seven Seven Six i Solana Ventures przeznaczyły 100 mln dolarów na Web3 i „zdecentralizowane projekty społeczne”. W towarzyszącym komunikacie prasowym przedsiębiorca internetowy pochwalił się doświadczeniem swojej firmy w zakresie „identyfikacji i inwestowania we wczesne trendy społecznościowe i kryptograficzne”, do których należą między innymi Reddit, Patreon i Coinbase.

Raj Gokal, dyrektor operacyjny Solana Labs, powiedział:

Web3 zmienia użytkowników i twórców we właścicieli i interesariuszy, co nie może nastąpić wystarczająco szybko w mediach społecznościowych.

Mówi się, że scentralizowane platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, generują setki miliardów dolarów rocznych przychodów, głównie dzięki reklamom i bez nagradzania twórców treści za ich wkład.

Chociaż wysiłki na rzecz „decentralizacji” mediów społecznościowych trwają od co najmniej 2017 roku, żaden projekt społecznościowy oparty na blockchain nie został przyjęty do głównego nurtu. Seven Seven Six i Solana Ventures zapowiedziały, że nadadzą priorytet technologiom i aplikacjom, które „eliminują” wydobywanie wartości od scentralizowanych pośredników”.

Solana Ventures była bardzo aktywna na froncie inwestycyjnym i dopiero niedawno stałnęła na czele funduszu o wartości 100 milionów dolarów przeznaczonego na gry Web3, znanego również jako GameFi. Podobne fundusze uruchomiły również Sanctor Capital i Huobi Group. Do tej pory w 2021 roku do startupów skoncentrowanych na kryptowalutach i blockchain wpłynęło ponad 17 mld dolarów kapitału wysokiego ryzyka.

  • Discord + Ethereum. Po co komu taka integracja?:

CEO Discord, Jason Citron, poinformował o potencjalnym wdrożeniu rozwiązań oferowanych przez sieć Ethereum.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,92%, Cardano o 7,74% i XRP o 0,08%. Korektę notuje Ethereum o -0,70%, Solana o -2,82%, Polkadot o -4,72% i Dogecoin o -1,74%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.89 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 140.6 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button