News

#1559 Newsy z dnia 15.11.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Członek Zgromadzenia Londyńskiego wzywa do zakazu krypto reklam w pociągach i autobusach; Zanzibar bada sposoby przyjęcia kryptowalut; Notowana na Nasdaq kopalnia chce pozyskać 500 mln dolarów; Circle zainwestuje w stablecoina japońskiego jena w ramach ekspansji do Azji; Gra fraktali | Czy Ethereum zaraz wykipi?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Członek Zgromadzenia Londyńskiego wzywa do zakazu krypto reklam w pociągach i autobusach:

Sian Berry, była współprzewodnicząca Partii Zielonych Anglii i Walii i obecny członek Zgromadzenia Londyńskiego, zamierza rozprawić się z reklamami kryptowalut w transporcie publicznym.

Według posta na Twitterze Berry powiedziała, że poleci burmistrzowi Londynu Sadiqowi Khanowi zakazanie wszelkich reklam kryptograficznych w miejskiej sieci transportowej, w tym wielu usług kolejowych i autobusowych. Wezwanie członków zgromadzenia do działania następuje po ogłoszeniu projektu tokena Floki Inu, stwierdzającym, że przeprowadzi on „szturm na londyński system transportu publicznego” zamieszczając plakaty na podziemnych pociągach i autobusach.

Gdy reklama mówi, „to jest całkowicie nieuregulowane, możesz stracić wszystkie pieniądze”, powinni mieć wątpliwości. Nie sądzę, aby reklamy kryptowalut powinny pojawiać się w tej sieci. Są nieetyczne.

– powiedziała Berry w wywiadzie dla Guardian.

Stolicy Wielkiej Brytanii reklamy kryptowalut nie są obce. Jest ona w końcu domem dla wielu giełd i projektów. Tokeny, w tym HEX Richarda Hearta, były wcześniej kierowane do miasta za pośrednictwem reklam w gazetach, w transporcie publicznym, a nawet podczas wydarzeń sportowych. W zeszłym roku, przed uruchomieniem swojego oddziału w Wielkiej Brytanii, Binance również pokryło miasto reklamami.

Berry dodała, że ​​nie celowała konkretnie w Floki, ale raczej była to jedna z trzech kampanii reklamowych kryptowalut w Londynie. Zauważyła jednak, że członkowie Armii Floki – tj. zwolennicy tokena w sieciach społecznościowych – zasypali ją wiadomościami „sprawiając, że wyglądało to bardziej na kult niż oszustwo”.

  • Zanzibar bada sposoby przyjęcia kryptowalut:

Zgodnie z doniesieniami, Zanzibar bada sposoby regulowania i przyjmowania kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Rząd Zanzibaru planuje przeprowadzić spotkania z interesariuszami, takimi jak banki i ministerstwa, w celu omówienia polityk związanych z branżą kryptowalut. Minister stanu Mudrick Soraga przedstawił plany agencji prasowej The Citizen w zeszłym tygodniu w środę.

Posunięcie to jest częścią potencjalnego planu przyjęcia kryptowalut. Soraga spotkał się wcześniej z lokalnymi entuzjastami kryptowalut, którzy zapewnili go, że Zanzibar powinien rozpoznać i przyjąć kryptowaluty jako oficjalną metodę transakcji.

Szukamy opinii w tej sprawie przed podjęciem decyzji, czy jest ona realna, czy nie.

– powiedział podobno urzędnik.

Według The Citizen przed Zanzibarem jeszcze wiele do zrobienia, zanim rejon ten będzie w stanie przyjąć kryptowaluty. Według profesora Haji Semboja z State University of Zanzibar, samorząd lokalny będzie musiał opracować politykę wyjaśniającą cele i korzyści waluty cyfrowej za pośrednictwem Banku Tanzanii.

Abdulmajid Nsekela, przewodniczący Stowarzyszenia Bankowców Tanzanii, podobno zauważył, że Zanzibar ma wiele do nauczenia się o rozwijającej się technologii.

Musimy zacząć wyciągać wnioski na temat działania tej technologii obserwując inne kraje. Aby kryptowaluta była skuteczna, będziemy potrzebować polityki dla kryptowalut.

– powiedział.

Najnowsze wieści z Zanzibaru pojawiają się kilka miesięcy po tym, jak prezydent Tanzanii Samia Suluhu Hassan wezwała bank centralny kraju do rozpoczęcia badania kryptowalut, takich jak Bitcoin. Posunięcie to nastąpiło wkrótce po tym, jak Salwador uchwalił ustawę o Bitcoinie na początku czerwca, co ostatecznie sprawiło, że we wrześniu kraj ten jako pierwszy przyjął Bitcoina jako prawny środek płatniczy.

  • Notowana na Nasdaq kopalnia chce pozyskać 500 mln dolarów:

Marathon Digital Holdings, jedna z największych firm wydobywczych Bitcoina w Stanach Zjednoczonych, chce pozyskać 500 mln dolarów, aby kupić Bitcoiny i uruchomić nowe koparki.

Notowana na giełdzie Nasdaq firma oficjalnie ogłosiła ofertę finansowania dłużnego obejmującą łączną kwotę kapitału swoich zamiennych obligacji uprzywilejowanych o łącznej wartości 500 mln dolarów. Firma spodziewa się również przyznać początkowym nabywcom opcję zakupu dodatkowych obligacji o wartości do 75 mln dolarów po 13 dniach od daty emisji pierwszej obligacji.

Zgodnie z ogłoszeniem, Marathon wykorzysta pozyskany kapitał do ogólnych celów korporacyjnych, takich jak przejęcie Bitcoina lub uruchomienie nowych urządzeń do kopania Bitcoinów.

Nie jest to uwzględnione w niczyim modelu.

– zauważył Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, odnosząc się do nowo ogłoszonej oferty.

Akcje firmy Marathon już zareagowały na wiadomości – odnotowały wzrost o ponad 7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

  • Circle zainwestuje w stablecoina japońskiego jena w ramach ekspansji do Azji:

Circle, emitent USD Coina, obrał za cel dobrze prosperujące azjatyckie rynki kryptowalut.

Aby wzmocnić swoją obecność w Azji, Circle do utworzenia regionalnej siedziby wybrał Singapur. Firma tworzy również ramię inwestycyjne o nazwie Circle Ventures, według wywiadu CEO Circle Jeremy’ego Allaire’a przeprowadzonego przez Bloomberg. Pierwsza inwestycja ramienia venture skupi się na stablecoinie jena japońskiego.

Allaire powiedział, że firma widzi znaczne możliwości na rynkach azjatyckich, gdzie spodziewa się silnego przyjęcia stablecoinów na rynkach pożyczek. Dodał, że środowisko inflacyjne i poszukiwanie rentowności przede wszystkim wywołałoby ruch rynków w kierunku stablecoinów. Komentując „Circle Yield”, najnowszą ofertę firmy przynoszącą odsetki, powiedział:

Podczas gdy wiele osób chce skupić się na ludziach, którzy zabezpieczają się poprzez bezpośrednie kupowanie Bitcoina, uważamy, że dla zarządców kapitału w korporacjach i skarbników korporacyjnych itd. alokacja w stablecoiny będzie naprawdę bardzo atrakcyjna.

– czytamy.

Circle jest obecnie w fazie rekrutacji zmierzającej do zapełnienia siedziby w Singapurze. Firma współpracuje również z władzami monetarnymi Singapuru, aby przyspieszyć przyjęcie USDC dla głównych przedsiębiorstw w kraju.

  • Gra fraktali | Czy Ethereum zaraz wykipi?:

Wzrost, jaki cena ETH zaliczyła w tym roku jest doprawdy imponujący. Do końca 2021 pozostało niespełna 7 tygodni. Jeśli ETH zdecyduje się podjąć rękawicę i kontynuować wzrost, jego YTD może przebić poziom 2000%. Co ciekawe, swoistym katalizatorem powyższego może okazać się trend, który znamy już dość dobrze z 2017 roku…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niedużymi ruchami mieszanymi. Bitcoin notuje wzrost o 0,1%, Ethereum o 1,2%, Solana o 2,5% a Cardano o 0,5%. Binance Coin o Dogecoin notują spadki kolejno o 1,3% i 1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.810 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 97 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button