News

#1560 Newsy z dnia 16.11.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Biden podpisuje ustawę o infrastrukturze; Galaxy Digital opóźnia notowanie akcji w USA do 2022 r.; Izrael przyjmuje nowe zasady AML dla kryptowalut; Chiny naciskają na przedsiębiorstwa państwowe, aby przestały wydobywać Bitcoiny; Dyrektor finansowy Twittera jest przeciwny inwestowaniu w kryptowaluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Biden podpisuje ustawę o infrastrukturze:

Po miesiącach analiz ze strony Senatu i Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ustawa o infrastrukturze – krytykowana przez wielu zwolenników kryptowalut – jest teraz oficjalnie prawem obowiązującym w kraju.

Podczas ceremonii przed Białym Domem prezydent Joe Biden podpisał ustawę infrastrukturalną przed publicznością składającą się z dziennikarzy, prawodawców i związkowców. Podczas gdy dwupartyjne ustawodawstwo ma na celu zapewnienie finansowania dróg, mostów, dostępu do Internetu, paneli słonecznych, stacji ładowania pojazdów elektrycznych i innych dużych projektów infrastrukturalnych, ustawodawcy przed jego uchwaleniem w obu izbach Kongresu włączyli język mający zastosowanie do kryptowalut.

Uchwalona ustawa wdroży surowsze przepisy dotyczące firm obsługujących kryptowaluty i rozszerzy wymagania dotyczące raportowania dla brokerów. Ustawa nakazuje, aby transakcje dotyczące aktywów cyfrowych o wartości przekraczającej 10.000 dolarów były zgłaszane do Urzędu Skarbowego. Grupa senatorów pierwotnie zaproponowała poprawkę do ustawy, która wyjaśniałaby wymagania dotyczące sprawozdawczości podatkowej kryptowalut, ale propozycja nie została zatwierdzona. 

Dwupartyjność i miejsca pracy wydawały się być gorącym tematem, a wielu mówców zwracało się do Demokratów i Republikanów, którzy wspólnie pracowali nad przyjęciem ustawy. Biden osobiście podziękował senatorom Kyrstenowi Sinema i Robowi Portmanowi, a także przywódcy mniejszości Mitchowi McConnllowi za ich rolę w przeforsowaniu ustawodawstwa przez Senat.

Zbyt długo mówiliśmy o posiadaniu najlepszej gospodarki na świecie. […] Dziś wreszcie to robimy. Ameryka znów idzie do przodu, a twoje życie zmieni się na lepsze.

– powiedział prezydent USA.

  • Galaxy Digital opóźnia notowanie akcji w USA do 2022 r.:

Galaxy Digital Holdings, firma zarządzająca inwestycjami w kryptowaluty Mike’a Novogratz’a, nie wejdzie na giełdę w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2021 r., jak wcześniej planowała.

Firma odłożyła plany wejścia na giełdę w USA, spodziewając się tego kroku w pierwszym kwartale 2022 r., ogłosił założyciel i dyrektor generalny firmy, Novogratz.

Z niecierpliwością czekamy na naszą giełdę w USA i zamknięcie naszego przejęcia BitGo, które, jak teraz oczekujemy, nastąpi w pierwszym kwartale 2022 r.

– powiedział.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jeszcze nie zatwierdziła potencjalnego notowania Galaxy Digital na amerykańskiej giełdzie.

Menedżer inwestycji kryptowalutowych Novogratz jest nadal w trakcie zamykania procesu przejęcia BitGo po zainicjowaniu zakupu na początku tego roku. Przejęcie ma zostać zamknięte w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r.

Galaxy Digital oficjalnie ogłosiło plany firmy dotyczące wejścia na giełdę w USA w maju, kiedy to Novogratz przewidywał, że firma wejdzie na giełdę w USA w drugiej połowie 2021 r.

  • Izrael przyjmuje nowe zasady AML dla kryptowalut:

Izrael podobno uchwalił nowe przepisy związane z przemysłem kryptowalut w celu zwalczania nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu.

Rząd Izraela wprowadził w niedzielę nowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), wymagając od lokalnych firm fintech i dostawców usług walut wirtualnych (VASP) uzyskania licencji na prowadzenie działalności, podała lokalna agencja informacyjna Globes.

Izraelski Urząd Papierów Wartościowych, Urząd Rynków Kapitałowych, Ubezpieczeń i Oszczędności, niezależny regulator finansowy tego kraju, jest podobno obecnie w trakcie przeglądu różnych VASP, które złożyły wniosek o taką licencję.

Shlomit Wagman, dyrektor izraelskiego Urzędu ds. Zakazu Prania Pieniędzy i Finansowania Terroryzmu, powiedział, że nowe przepisy AML pomogłyby temu krajowi ograniczyć przestępcze wykorzystywanie zasobów cyfrowych, jednocześnie zapewniając branży większe wsparcie i legitymizację, donosi The Jerusalem Post.

Wdrożenie przepisów to prawdziwy postęp dla izraelskiej gospodarki, branży fintech i poprawy konkurencji finansowej.

– powiedział urzędnik.

  • Chiny naciskają na przedsiębiorstwa państwowe, aby przestały wydobywać Bitcoiny:

Chiny naciskają na własne przedsiębiorstwa państwowe, aby zaprzestały wydobywania kryptowalut, a rząd rozważa surowe kary dla firm, które kontynuują działalność, w tym wyższe wydatki na energię.

Według doniesień, Meng Wei, rzecznik Narodowej Komisji Rozwoju i Reform (NDRC), powiedział na konferencji prasowej, że jako główny planista gospodarczy Chin, NDRC zamierza regulować wydobycie Bitcoinów na skalę przemysłową i wszelkie zaangażowanie przedsiębiorstw państwowych w tę działalność. NDRC, która odpowiada za kształtowanie polityki w zakresie miningu, podobno niedawno zorganizowała specjalną sesję na ten temat.  Zwiększyła również presję na prowincje i gminy, aby prowadziły dochodzenia i likwidowały wydobycie przez podmioty państwowe.

Chiński rząd zajął ostre stanowisko wobec górników Bitcoinów w 2021 r., obwiniając ich o wszystko, od marnowania energii po śmiertelne wypadki przy wydobyciu węgla, ponieważ kraj dąży do osiągnięcia swoich celów neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Według źródeł nasilenie represji wobec górników we wrześniu było spowodowane obawami o dostawy energii w kraju na sezon zimowy, co jest jednym z powodów, dla których władze podobno zaatakowały tych, którzy próbowali podszywać się pod badaczy danych i magazyny danych, aby kontynuować wydobywanie zasobów cyfrowych.

Ostatnie naciski rządu chińskiego na kryptowaluty zmusiły rozwijający się przemysł kryptowalut, w tym kopalnie Bitcoinów oraz giełdy, do przeniesienia się do krajów, w których obowiązują bardziej przyjazne przepisy. Kilka firm, które opuściły Chiny, aby znaleźć bardziej przychylnego regulatora, to Huobi, Binance, BTC.com i Bitmain.

  • Dyrektor finansowy Twittera jest przeciwny inwestowaniu w kryptowaluty:

Według dyrektora finansowego Twittera Neda Segala firma nie powinna w obecnej sytuacji inwestować w kryptowaluty.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby giełdy dotknęła wyraźna korekta. Bitcoin odnotował spadek o 5,2%, Ethereum o 6,3%, Binance Coin o 7%, Solana o 6% a Cardano o 5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.641 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 151 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.