News

#1561 Newsy z dnia 17.11.2021

Ze środowych wydarzeń: Bank Rosji: Rubel cyfrowy nie powinien mieć wpływu na inflację; Zhao ujawnia, ilu użytkowników opuściło Binance w skutek KYC; Ripple przedstawia możliwe ramy prawne dla branży krypto w USA; Plan rehabilitacji Mt. Gox „ostateczny i wiążący”; Binance Smart Chain: Rekord liczby dziennych transakcji; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bank Rosji: Rubel cyfrowy nie powinien mieć wpływu na inflację:

Bank Rosji w pełni przyjmie cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), tylko jeśli cyfrowy rubel spełni kilka warunków w ramach testów pilotażowych, powiedziała gubernator Elvira Nabiullina.

Nabiullina mówiła o cyfrowym rublu przed Komisją ds. Rynków Finansowych Dumy Państwowej, ujawniając więcej szczegółów na temat wprowadzenia CBDC, jak podaje lokalna agencja informacyjna Interfax.

Bank Rosji przyjmie CBDC dopiero po tym, jak upewni się, że ruble można łatwo zamienić z gotówki na rubla cyfrowego i bezgotówkowego i tylko w stosunku jeden do jednego.

„To powinien być prawdziwy, pełnoprawny rubel, bez zniżek ani niczego innego”, zauważyła Nabiullina, dodając, iż bank centralny spodziewa się, że będzie testował rubla cyfrowego przez co najmniej rok przed faktycznym wprowadzeniem na rynek.

Nabiullina podkreśliła, że rubel cyfrowy nie powinien wpływać na lokalną inflację.

Zakładamy, że wprowadzenie cyfrowego rubla w żaden sposób nie przyspieszy inflacji i nie wpłynie na inflację.

– zaznaczyła.

Rosja doświadczyła ogromnego wzrostu inflacji podczas pandemii COVID-19. Według oficjalnych danych narodowej służby statystycznej Rosstat, inflacja krajowa osiągnęła najwyższy poziom od prawie sześciu lat, wzrastając w październiku o 8,1%. Bank Rosji podobno spodziewa się, że obniży stopę inflacji do 5% lub 6% nie wcześniej niż w 2023 r.

  • Zhao ujawnia, ilu użytkowników opuściło Binance w skutek KYC:

Czołowa giełda kryptowalut Binance przyjęła przyjazne dla zgodności z przepisami podejście w swojej działalności po latach gry w kotka i myszkę z regulatorami na całym świecie i zadziałała zaskakująco dobrze pod względem retencji użytkowników, zgodnie z nowym wywiadem z dyrektorem generalnym Binance, Changpengiem Zhao.

W rozmowie z Bloomberg News, Zhao zauważył, że Binance uczyniło procesy KYC obowiązkowymi „dla użytkowników na całym świecie, dla każdej funkcji”, aby przyciągnąć nowych użytkowników poprzez zostanie firmą zgodną z przepisami. Ujawnił, że Binance straciło około 3% użytkowników po wprowadzeniu obowiązkowego KYC.

KYC jest powszechną praktyką stosowaną przez giełdy kryptograficzne i tradycyjne instytucje finansowe. Umożliwia firmom weryfikację autentyczności użytkownika poprzez żądanie jakiejś formy identyfikacji w świecie rzeczywistym. Binance uczyniło KYC obowiązkowym dla wszystkich swoich obecnych i nowych użytkowników 20 sierpnia.

Uważamy, że zgodność pozwoli większej liczbie użytkowników na korzystanie z nas.

– powiedział Zhao, dodając, że większość ludzi czuje się bardziej komfortowo korzystając z licencjonowanej giełdy.

Binance przez lata reklamował swoją zdecentralizowaną strukturę bez fizycznej siedziby, dopóki Zhao nie ogłosił w lipcu, że giełda kryptowalut jest gotowa do współpracy z lokalnymi organami regulacyjnymi, mówiąc: „Chcemy być licencjonowani wszędzie. Od teraz będziemy instytucją finansową”.

  • Ripple przedstawia możliwe ramy prawne dla branży krypto w USA:

Ripple, firma, której kierownictwo często krytykuje pozorny brak jasności regulacyjnej w branży kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, nakreśliła własne „pragmatyczne” ramy prawne.

We wczorajszym poście na swojej stronie internetowej Ripple opublikował swoją wizję ram regulacyjnych mających na celu rozwój innowacji przy jednoczesnej ochronie inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Według firmy organy regulacyjne należy zachęcać do promowania piaskownic innowacji; niektóre z istniejących ram w USA można zastosować do kryptowalut oraz powinien istnieć „aktywny dialog między regulatorami a uczestnikami rynku”.

Ripple opowiedział się za proponowanymi środkami jako sposobem na zapewnienie jasności regulacyjnej wszystkim w przestrzeni kryptograficznej „w sposób, który dla podejścia ad hoc polegającym na egzekwowaniu przepisów po prostu nie jest niemożliwy”. Według dyrektora generalnego, Brada Garlinghouse, propozycja została „zaprojektowana w celu sprostania konkretnym wyzwaniom” branży.

W odniesieniu do regulacyjnych piaskownic firma stwierdziła, że „bezpieczna przystań” zaproponowana przez komisarz SEC Hester Peirce, w ramach której deweloperzy sieci mieliby okres karencji na budowę bez podlegania pewnym federalnym przepisom dotyczącym papierów wartościowych, byłaby konieczna, aby „zachęcać do innowacji”.  Ripple przyznał natomiast, że taki środek może nie dotyczyć „wielu dojrzałych projektów” w przestrzeni.

Firma wspierała również przepisy mające zastosowanie do przestrzeni aktywów cyfrowych, które są obecnie rozważane przez amerykańskich prawodawców. Firma stwierdziła, że ustawa Security Clarity Act lub SCA – która zmieniłaby status prawny każdego aktywa sprzedawanego jako „umowa inwestycyjna” na „aktywa umowy inwestycyjnej” – pomogłaby zapewnić jasność regulacyjną dla kryptowalut.

Ponadto ustawa Digital Commodity Exchange Act uzupełniłaby SCA, gdy przepisy dotyczące papierów wartościowych nie miałyby zastosowania do niektórych projektów tokenów, zasadniczo czyniąc je bardziej podobnymi do towarów z prawnego punktu widzenia. Proponowane przepisy mogą dać Komisji Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi uprawnienia do nadzorowania giełd aktywów cyfrowych obsługujących takie towary.

Opracowanie skutecznych ram polityki dla kryptowalut będzie możliwe tylko wtedy, gdy będzie jasna komunikacja i współpraca między podmiotami prywatnymi i publicznymi.

– powiedziała szefowa polityki publicznej Ripple, Susan Friedman.

  • Plan rehabilitacji Mt. Gox „ostateczny i wiążący”:

Plan rehabilitacji, aby zrekompensować straty wierzycieli nieistniejącej już giełdy kryptograficznej Mt. Gox, został sfinalizowany po potwierdzeniu przez sąd japoński.

Zgodnie oświadczeniem powiernika Mt. Gox, Nobuakiego Kobayashi, plan rehabilitacji złożony pierwotnie w Sądzie Okręgowym w Tokio w lutym jest teraz „ostateczny i wiążący”. Nakaz potwierdzający plan rehabilitacji w japońskim systemie sądowym jest jednym z ostatnich kroków w długim procesie, który rozpoczął się w 2018 r. w celu zrekompensowania strat wierzycieli giełdy, która upadła na początku 2014 r.

Kobayashi powiedział, że będzie na bieżąco ze „szczegółami dotyczącymi konkretnego harmonogramu, procedur i kwoty” spłat wierzycielom, którzy zgłosili roszczenia zgodnie z zatwierdzonym planem. Chociaż nie jest jasne, czy płatności będą dokonywane w Bitcoinie czy fiat, w ogłoszeniu stwierdzono, że wierzyciele mogą być zobowiązani do zarejestrowania danych konta bankowego na stronie internetowej, aby otrzymać wynagrodzenie, lub mogą „napotkać trudności”.

Wiadomości od Kobayashiego pojawiły się po głosowaniu z 8 października tysięcy użytkowników Mt.Gox, których straty szacuje się na miliardy dolarów. Około 99% wierzycieli dotkniętych upadkiem japońskiej giełdy kryptograficznej zatwierdziło projekt planu rehabilitacji.

Po raz pierwszy uruchomiona w 2010 r. przez programistę Jeda McCaleba, a później zakupiona przez Marka Karpelèsa, Mt.Gox była jedną z największych giełd na świecie w pierwszych dniach kryptowalut. Włamanie z 2011 r. i podążający za nim upadek giełdy dotknęły prawie 24.000 wierzycieli – głównie tych, którzy posiadali kryptowaluty.

Wydarzenia te spowodowały utratę 850.000 Bitcoinów, ówcześnie wartych 460 mln dolarów a 51 mld dolarów obecnie. Kobayashi jednak podobno ma około 150.000 Bitcoinów, którymi może spłacić wierzycieli.

  • Binance Smart Chain: Rekord liczby dziennych transakcji:

Dane BscScan pokazują, że dzienna liczba transakcji na Binance Smart Chain (BSC) przekroczyła wczoraj 14 700 000.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,5%, Ethereum o 2,1%, Binance Coin o 2,5%, Solana o 3,9% a Cardano o 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.623 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 134 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.