News

#1562 Newsy z dnia 18.11.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Premier Indii wzywa kraje demokratyczne do współpracy nad kryptowalutami; Płatności kryptograficzne między Meksykiem a USA w drodze; Raport Nvidii za III kwartał ujawnia gwałtowny spadek sprzedaży chipów do kopania kryptowalut; Korporacja miningowa wejdzie na giełdę na Nasdaq; Karta płatnicza Litecoin; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Premier Indii wzywa kraje demokratyczne do współpracy nad kryptowalutami:

Wydaje się, że Indie zajmują coraz bardziej progresywne stanowisko w sprawie Bitcoina, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że kraj ten stara się osiągnąć jednolity punkt widzenia na kategoryzację i legalność tej nowej klasy aktywów.

Pośród mnóstwa spotkań, odpraw branżowych i narastających problemów bankowych, premier kraju coraz bardziej głośno mówi o kryptowalutach.

Podczas Sydney Dialogue premier Narendra Modi wezwał kraje demokratyczne do współpracy, aby jak najlepiej wykorzystały kryptowaluty i technologię Blockchain. Stwierdził również, że nie powinny być wykorzystywane do celów nieetycznych.

W poniedziałek na spotkaniu wysokiego szczebla Modi mówił o kryptowalutach w kontekście prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Ogólna atmosfera wokół spotkania sugerowała, że w przygotowaniu są silne przyszłościowe i postępowe środki regulacyjne.

Rząd Indii podjął wcześniej kroki w celu ustanowienia solidnej infrastruktury regulacyjnej dla szybko rozwijającego się sektora. Odbył wiele dyskusji, w tym jedną z Bankiem Rezerw Indii (RBI), Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, a także ekspertami ds. kryptowalut i ważnymi uczestnikami branży z Indii i spoza niej.

Pomimo obiektywnego punktu widzenia prezentowanego przez niektórych ministrów rządu, gubernator RBI Shaktikanta Das nadal jest nieprzekonany. Dyrektor powtórzył wczoraj swoje stanowisko, że zezwolenie na handel kryptowalutami może zagrozić każdemu systemowi finansowemu, ponieważ nie jest on nadzorowany przez banki centralne.

  • Płatności kryptograficzne między Meksykiem a USA w drodze:

Bitso, czołowa giełda kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, nawiązała współpracę z operatorem stablecoina USD Coin, Circle, aby uruchomić nowe narzędzie do płatności transgranicznych między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi.

Firma ogłosiła, że integracja z rozwiązaniami płatniczymi Circle ma na celu zapewnienie mieszkańcom Meksyku nowej opcji wysyłania i odbierania płatności do lub z USA.

Nowe narzędzie o nazwie Bitso Shift wykorzystuje kryptowaluty, aby umożliwić tanie i natychmiastowe płatności transgraniczne dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając użytkownikom natychmiastową wymianę między meksykańskimi peso i stablecoinami wspieranymi przez dolary amerykańskie.

Nowa oferta ma na celu odblokowanie łatwiejszego i bardziej przystępnego dostępu do dolarów dla osób w Meksyku, a także zwiększenie przejrzystości transakcji dolarami w tym kraju.

Według Międzynarodowej Administracji Handlu Departamentu Handlu USA obywatele Meksyku, którzy nie są posiadaczami konta, mogą wpłacać do 300 dolarów dziennie, ale nie więcej niż 1500 dolarów miesięcznie. Posiadacze kont mogą wpłacać nie więcej niż 4000 dolarów miesięcznie. Jednocześnie podobno nie ma żadnych przepisów dotyczących transferu dolarów amerykańskich do lub z Meksyku.

Przelewy bankowe do Bitso Shift są przetwarzane w ciągu dwudziestu czterech do czterdziestu ośmiu godzin przez w pełni regulowane instytucje.

– pisze Bitso.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Bitso, Daniel Vogel, zauważył, że nowa oferta ma na celu wspieranie meksykańskich freelancerów i firm poprzez rozwiązywanie niektórych „najbardziej palących problemów sektora finansowego”.

  • Raport Nvidii za III kwartał ujawnia gwałtowny spadek sprzedaży chipów do kopania kryptowalut:

Chociaż wartość walut cyfrowych gwałtownie wzrosła w ciągu roku, Nvidia nie osiągnęła żadnych znaczących zysków ze swojej linii procesorów do wydobywania kryptowalut (CMP).

Według raportu Nvidii z trzeciego kwartału fiskalnego, sprzedaż CMP firmy spadła o 60% w ostatnim kwartale, przy czym oczekuje się, że sprzedaż linii produktów spadnie jeszcze bardziej w czwartym kwartale.

W kwartalnym sprawozdaniu finansowym Nvidia podała, że sprzedaż CMP spadła z 266 mln dolarów w drugim kwartale do 105 mln dolarów w trzecim kwartale, który zakończył się w październiku.

Nvidia twierdzi, że przez cały okres istnienia produktu zarobiła 526 mln dolarów, co stanowi około 3% całkowitego przychodu 19,27 mld dolarów w tym okresie. Całkowity dochód firmy był napędzany prawie w całości przez branżę gier, centra danych i profesjonalne sprzęty do wizualizacji.

Miniony kwartał nie różnił się pod względem przychodów ze sprzedaży CMP. Firma przekroczyła oczekiwania Wall Street, generując ponad 6,5 mld. dolarów zysku. Mimo to nie udało się jej osiągnąć docelowej rentowności linii GPU do wydobywania kryptowalut na drugi kwartał 2021 r.

Chociaż CMP nie zyskał jeszcze znaczącego zainteresowania, zyski Nvidii nie zostały naruszone. Jej wartość wzrosła w tym roku o prawie 123%. Ogólna sprzedaż wzrosła o 50% rok do roku, a w jednym kwartale wygenerowano 3,2 mld dolarów ze sprzedaży kart graficznych graczom i konstruktorom komputerów PC, zgodnie z opublikowanym raportem firmy.

  • Korporacja miningowa wejdzie na giełdę na Nasdaq:

Bitdeer Technologies Holding Company, singapurska korporacja miningowa, ogłosiła, że zawarła ostateczną umowę o połączeniu z Blue Safari Group Acquisition Corp.

Zgodnie z ogłoszeniem obie firmy mają się połączyć i zmienić nazwę na Bitdeer Technologies Group, zachowując notowania giełdowe NASDAQ.

Bitdeer to firma z siedzibą w Singapurze, która koncentruje się na branży wydobycia kryptowalut. Firma wydobywająca Bitcoiny ma obecnie pięć centrów danych w Stanach Zjednoczonych i Norwegii.

Transakcja pozycjonuje Bitdeer jako potencjalnego zakłócacza w sektorze wydobycia kryptowalut. Jihan Wu, jako prezes i twórca Bitdeer, będzie nadal kierował połączoną organizacją po zakończeniu transakcji. Komentując wydarzenie, Wu wyraził swoje podekscytowanie połączeniem obu organizacji.

Jako lider w miningu kryptowalut będziemy nadal umacniać naszą wiodącą pozycję w przestrzeni wydobycia kryptowalut. Dzisiejszy dzień jest znaczącym kamieniem milowym dla Bitdeer i staramy się tworzyć wartość dla naszej szerszej grupy interesariuszy w przyszłości, w tym naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy.

– powiedział.

W ogłoszeniu stwierdzono, że po transakcji sugerowana wartość korporacyjna Bitdeer wynosić będzie około 4 mld dolarów. Proponowana fuzja została zatwierdzona przez rady dyrektorów obu firm, a jej zakończenie przewiduje się w pierwszym kwartale 2022 r., pod warunkiem uzyskania zgód regulacyjnych, zgody akcjonariuszy na transakcję i spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

  • Karta płatnicza Litecoin:

Dzięki współpracy z Visa Litecoin wprowadził kartę płatniczą, którą można płacić we wszystkich miejscach, gdzie akceptowane są karty popularnego operatora.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach dominuje czerwień. Bitcoin notuje spadek o 3,8%, Ethereum o 3,9%, Binance Coin o 7,4%, Solana o 7,8% a Cardano o 5,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.469 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 133 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button