News

#1563 Newsy z dnia 19.11.2021

Z piątkowych wydarzeń: Ustawodawcy USA proponują ustawę naprawiającą wymogu raportowania kryptowalut; Robinhood krytykuje propozycję stworzenia regulatora aktywów cyfrowych; Bank Rezerw ostrzega Australijczyków przed inwestowaniem w „napędzane modą” kryptowaluty; Miasto w USA instaluje Bitomat na lotnisku; Hillary Clinton uważa kryptowaluty za zagrożenie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ustawodawcy USA proponują ustawę naprawiającą wymogu raportowania kryptowalut:

Dwupartyjna grupa prawodawców Stanów Zjednoczonych przedstawiła przepisy zmieniające wymogi dotyczące sprawozdawczości podatkowej, które wejdą w życie w związku z niedawno podpisaną ustawą o infrastrukturze.

Przedstawiciele Izby Reprezentantów Patrick McHenry i Tim Ryan przedstawili ustawę Keep Innovation in America Act, która zmienia definicję brokera zdefiniowaną w HR 3684.

Projekt ustawy proponuje przełożenie obowiązkowych wymogów sprawozdawczych do 2026 r., w tym tego, że transakcje dotyczące aktywów cyfrowych o wartości ponad 10.000 dolarów muszą być deklarowane w Urzędzie Skarbowym.

Ponadto ustawa zwolniłaby niektórych podatników ze zgłaszania transakcji dotyczących aktywów cyfrowych w przypadkach, gdy nie mają powodu, aby poznać informacje od posiadaczy portfela, które w innym przypadku byłyby wymagane. Zgodnie z ustawą „górnicy i walidatorzy, twórcy sprzętu i oprogramowania oraz twórcy protokołów” nie są brokerami.

Proponowane prawodawstwo ma już poparcie przedstawicieli Kevina Brady’ego, Ro Khanna, Toma Emmera, Erica Swalwella, Warrena Davidsona, Darrena Soto, Anthony’ego Gonzaleza i Teda Budda, a także grup wspierających kryptowaluty, w tym Coin Center i Blockchain Association.

Niektórzy senatorowie próbowali natomiast stworzyć własną ścieżkę legislacyjną, aby zmienić język krypto w ustawie o infrastrukturze, mianowicie propozycja Rona Wydena i Cynthii Lummis, a także osobna ustawa od Teda Cruza, ogłoszona w tym tygodniu.

  • Robinhood krytykuje propozycję stworzenia regulatora aktywów cyfrowych:

Główny prawnik Robinhood, Dan Gallagher, opisał pomysł stworzenia nowego regulatora aktywów cyfrowych jako „po prostu głupi”.

Robinhood to popularna aplikacja handlowa bez prowizji, która oferuje aktywa cyfrowe, natomiast konkurencyjna giełda aktywów kryptograficznych Coinbase przedstawiła ideę nowego regulatora w październiku.

Gallagher powiedział uczestnikom Georgetown University Financial Markets Quality Conference, że nie ma sensu dodawać kolejnych agencji do „alfabetowej zupy Waszyngtonu”.

Dodał, że próba przeniesienia uprawnień z agencji takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Komisja ds. Handlu Terminowymi Kontraktami Towarowymi (CFTC) na inny organ regulacyjny była „jednym z najgłupszych pomysłów, jakie słyszałem w tej przestrzeni od dłuższego czasu”.

Chociaż nie wspomniał konkretnie o Coinbase, krytykę giełdy dało się wyczytać między wierszami. 14 października Coinbase zaproponował nowy federalny organ regulacyjny.

Aby uniknąć fragmentarycznego i niespójnego nadzoru regulacyjnego nad tymi unikalnymi i równoległymi innowacjami, odpowiedzialność za rynki aktywów cyfrowych należy przypisać jednemu federalnemu regulatorowi.

– napisał Faryar Shirzad Chief Policy Officer Coinbase.

Gallagher powiedział, że Robinhood przyjął bardziej konserwatywne podejście niż Coinbase, chcąc uniknąć regulacyjnych kłopotów. Tam, gdzie Coinbase obsługuje 51 różnych kryptowalut, Robinhood obsługuje tylko siedem.

Musimy być bardzo ostrożni i rozważni. Nie możesz po prostu brać na siebie nowych monet, jeśli następnego dnia jakiś regulator nazwie je papierem wartościowym.

– powiedział.

  • Bank Rezerw ostrzega Australijczyków przed inwestowaniem w „napędzane modą” kryptowaluty:

Bank Rezerw Australii (RBA) ostrzegł australijskich inwestorów przed spekulacjami na aktywach cyfrowych, poddając w wątpliwość cały sektor kryptograficzny.

Podczas czwartkowego przemówienia do Australian Corporate Treasury Association, szef polityki płatniczej RBA, Tony Richards, przedstawił przegląd technologii DLT, aktywów kryptograficznych, stablecoinów i cyfrowych walut banku centralnego (CBDC).

W swoim przemówieniu Richards zadał pytania dotyczące ważności i wzrostu kryptowalut w 2021 r., przechodząc do kwoty kapitału zainwestowanego w memecoiny, takie jak Dogecoin i Shiba Inu:

Ostatni boom w tej dziedzinie najlepiej ilustruje fakt, że Dogecoin, kryptowaluta, która została zapoczątkowana jako żart pod koniec 2013 roku, miała sugerowaną kapitalizację rynkową sięgającą 88 miliardów dolarów w czerwcu tego roku. […] A token Shiba Inu, który wydaje się być równie wolny od jakiejkolwiek użytecznej funkcji, jest obecnie dziewiątą co do wielkości kryptowalutą z kapitalizacją rynkową około 26 miliardów dolarów.

– powiedział.

Richards zapewnił również, że uwaga publiczna poświęcona kryptowalutom w 2021 r. była „bez wątpienia napędzana przez influencerów i tweety celebrytów”.

Richards nakreślił trzy scenariusze, w których „obecny spekulacyjny popyt może zacząć się odwracać”.

Po pierwsze, argumentował, że inwestorzy mogą wkrótce „w mniejszym stopniu ulegać modom” i FOMO, a zamiast tego zwracać większą uwagę na ostrzeżenia regulatorów i decydentów.

Po drugie, powiedział, że rządy na całym świecie mogą dążyć do rozprawienia się z energochłonnymi kryptowalutami opartymi na proof of work, takimi jak Bitcoin, i na koniec powiedział, że organy podatkowe mogą dążyć do usunięcia anonimowości, aby ograniczyć przestępczość finansową.

  • Miasto w USA instaluje Bitomat na lotnisku:

Miasto Williston w amerykańskim stanie Północna Dakota ogłosiło w środę partnerstwo z operatorem kryptowalut Coin Cloud w celu zainstalowania kryptowalutowego bankomatu na międzynarodowym lotnisku Williston Basin (XWA).

To pierwszy rządowy kiosk z kryptowalutami i pierwsza instalacja Coin Cloud na lotnisku.

– czytamy.

Bankomaty kryptograficzne Coin Cloud, znane jako Digital Currency Machines (DCM), pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać ponad 40 kryptowalut, w tym Bitcoina, Bitcoina Cash, Dogecoina, Shiba Inu, Cardano i Ethereum. Użytkownicy mogą również wypłacać gotówkę ze swoich cyfrowych portfeli. Miasto wyjaśniło, że nie działa jako powiernik funduszu ani nie zarządza żadnymi transakcjami kryptograficznymi, podkreślając, że zakupy i wypłaty są obsługiwane przez Coin Cloud.

  • Hillary Clinton uważa kryptowaluty za zagrożenie:

Według byłej Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton, kryptowaluty mogą zdestabilizować całe kraje.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,1%, Ethereum o 4,7%, Binance Coin o 7,8%, Solana o 9,8% a Cardano o 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.552 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 126 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, news.bitcoin.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.