News

#1565 Newsy z dnia 21.11.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Salwador ogłasza uruchomienie Bitcoin City; 3 lata więzienia za prowadzenie nielicencjonowanej giełdy; Bank Rosji zapowiada opłaty za przelewy w rublach cyfrowych; Zcash przechodzi na PoS | ECC ogłosiła plan rozwoju sieci na najbliższe 3 lata; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Salwador ogłasza uruchomienie Bitcoin City:

Salwador nadal prowadzi w przyjęciu Bitcoina, podczas gdy prezydent Nayib Bukele ogłosił uruchomienie Bitcoin City, które będzie początkowo finansowane z obligacji Bitcoinowych o wartości 1 mld. dolarów.

Inicjatywa została po raz pierwszy ogłoszona przez Bukele na konferencji Bitcoin Week w Salwadorze, która miała na celu uczczenie przyjęcia Bitcoina w tym kraju oraz zwiększenie udziału obywateli.

W #BitcoinCity będziemy mieć edukację cyfrową i technologiczną. Energię geotermalną dla całego miasta oraz wydajny i zrównoważony transport publiczny.

– pisze Bukele.

W rozwój Bitcoin City aktywnie zaangażowane będą znane firmy kryptograficzne, w tym giełdy kryptowalut Bitfinex i Blockstream. Według CTO Bitfinex, Paolo Ardoina, giełda będzie wspierać inicjatywę Bitcoin City El Salvadoru, poprzez uruchomienie platformy papierów wartościowych do przechowywania Bitcoinowych obligacji.

[Platforma] wkrótce stanie się domem dla wielu lokalnych i zagranicznych ofert aktywów cyfrowych, które opracują nowe regulacje dotyczące zasobów cyfrowych dla kraju! Salwador, Bitfinex i Blockstream wspólnie tworzą historię.

– czytamy.

Prezydent przewiduje, że Bitcoin City stanie się w pełni funkcjonalnym miastem z dzielnicami mieszkalnymi, centrami handlowymi, restauracjami, portem, „wszystkim wokół Bitcoina”. Co więcej, mieszkańcy podlegają jedynie podatkowi VAT, który według Bukele zostanie przeznaczony na opłacenie obligacji gminy oraz na infrastrukturę publiczną i utrzymanie miasta.

Na konferencji dyrektor ds. bezpieczeństwa Blockstream, Samson Mao, wyjaśnił wykonalność pozyskania Bitcoinowych obligacji o wartości 1 mld. dolarów:

Dzięki Bitfinex mają oni dużo wielorybów. Nie widzę problemu z wypełnieniem obligacji o wartości 1 mld. dolarów.

– mówi.

Mao poinformował również obywateli, że obligacje Bitcoinowe o wartości 500 mln. dolarów będą podlegać pięcioletniemu okresowi blokady, co skutecznie wyeliminuje zainwestowany kapitał z globalnego obiegu.

  • 3 lata więzienia za prowadzenie nielicencjonowanej giełdy:

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) ogłosił, że mieszkaniec Kalifornii, Hugo Sergio Mejia, został skazany „na 36 miesięcy więzienia federalnego za prowadzenie nielicencjonowanego biznesu, który wymienił co najmniej 13 mln dolarów w Bitcoinach i gotówce, często dla handlarzy narkotyków”.

50-letni mężczyzna z hrabstwa San Bernardino przyznał się 1 lipca do, „jednego przypadku prowadzenia nielicencjonowanej firmy zajmującej się przesyłaniem pieniędzy i jednego przypadku prania brudnych pieniędzy”, wyszczególnił Departament Sprawiedliwości.

Mejia prowadził giełdę kryptowalut, która konwertowała Bitcoiny na gotówkę i odwrotnie od maja 2018 r. do września 2020 r. Pobierał prowizje za te transakcje, ale nigdy nie zarejestrował swojej działalności w FinCEN. Ponadto założył kilka firm, aby zamaskować jego prawdziwą działalność, w tym Worldwide Secure Communications LLC, World Secure Data i The HODL Group LLC.

W ciągu prawie 2 i pół roku, zgodnie z ugodą, Mejia wymienił co najmniej 13 milionów dolarów.

– czytamy.

Departament Sprawiedliwości poinformował, że Mejia spotkał się z klientem, który kilkakrotnie współpracował z organami ścigania w okresie od maja 2009 r. do marca 2020 r. „w celu wymiany Bitcoinów na dziesiątki tysięcy dolarów w gotówce”.

Podczas wymiany 14,273 Bitcoinów na 82.150 dolarów w gotówce plus opłaty w marcu 2020 r., klient, który pracował z organami ścigania, poinformował Mejię, że „jego głównym klientem był nabywca metamfetaminy w Australii, który kupował metamfetaminę co cztery do sześciu tygodni i sprzedawał ją w Australii za pięć razy więcej niż średnią cenę w Stanach Zjednoczonych” – wyjaśnił Departament Sprawiedliwości.

  • Bank Rosji zapowiada opłaty za przelewy w rublach cyfrowych:

Centralny Bank Rosji (CBR) planuje nałożyć opłaty za transakcje cyfrowym rublem, ujawnił Kirill Pronin, dyrektor Departamentu Technologii Finansowych organu regulacyjnego. Urzędnik podkreślił, że prowizje te będą niższe niż obecne opłaty za przelewy w sektorze bankowym.

Przemawiając na forum pod hasłem „System bankowy Rosji: zapewnienie dostępności usług i zasobów w obliczu rosnącego ryzyka”, Pronin zauważył ponadto, że opłaty z pewnością nie przekroczą kosztów przelewów za pomocą rosyjskiego systemu szybszych płatności Faster Payment System (FPS).

Zakładamy, że opłaty od transakcji cyfrowym rublem będą niższe niż dotychczasowe opłaty za przelewy dla uczestników rynku i zdecydowanie nie wyższe niż prowizje w ramach FPS.

– powiedział.

Rosja uruchomiła swój Faster Payment System w styczniu 2019 r. Umożliwia on mieszkańcom Rosji wysyłanie pieniędzy przy użyciu jedynie numeru telefonu oraz płacenie za towary i usługi za pomocą kodu QR. Przelewy do 100.000 rubli miesięcznie (około 1350 dolarów) są bezpłatne. W przypadku przelewów przekraczających tę kwotę pobierana jest opłata w wysokości 0,5%, ale nie większa niż 1.500 rubli (około 20 dolarów).

  • Zcash przechodzi na PoS | ECC ogłosiła plan rozwoju sieci na najbliższe 3 lata:

Electric Coin Company (ECC), organizacja stojąca za Zcash, zaprezentowała oficjalny plan działania na następne trzy lata. W ciągu kilku godzin od publikacji cena ZEC poszybowała z 147 do 189 dolarów, co stanowiło blisko 29% wzrost…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy przewagę ruchów dodatnich. Bitcoin notuje wzrost o 3,5%, Ethereum o 3,6%, Binance Coin o 2,4%, Solana o 4,5% a Cardano o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.671 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 102 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, news.bitcoin.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.