News

#1567 Newsy z dnia 23.11.2021

Z wtorkowych wydarzeń: CEO Ripple: Sprawa z SEC prawdopodobnie zakończy się w 2022 roku; Ardana i Near łączą siły w celu budowy mostu Crosschain; CZ odpowiada Muskowi w kwestii Dogecoin; E-Sport: Integracja portfela Exodus i SportX umożliwi obstawianie wyników za pomocą krypto; Kryptowaluty to nie chwilowa moda; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Ripple: Sprawa z SEC prawdopodobnie zakończy się w 2022 roku:

Według dyrektora generalnego Ripple, spór między firmą z siedzibą w San Francisco zajmującą się technologią rozproszonych ksiąg, a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zmierza ku końcowi.

Brad Garlinghouse podkreślił postępy jakie poczyniono w sprawie „pomimo powolnego procesu sądowego”. W rozmowie z CNBC wskazał, że sprawa Ripple prawdopodobnie zakończy się w 2022 roku.

Oczywiście widzimy pozytywne ruchy ze strony sędziego (…) Zdaje on sobie sprawę, że nie chodzi tylko o Ripple, a będzie to miało szersze zastosowanie.

– powiedział Garlinghouse.

W zeszłym roku SEC oskarżyła Ripple o zarzuty sprzedaży nielicencjonowanych papierów wartościowych w postaci tokenów XRP począwszy od 2013 roku. Ripple sprzeciwił się tym twierdzeniom, twierdząc, że XRP nie powinien być uważany za papier wartościowy .

SEC wskazała, że ​​Ripple mógł być świadomy, że XRP może być zabezpieczeniem, zanim przystąpił do sprzedaży tokenów.

Przez rok dyrektorzy Ripple dzielili się spostrzeżeniami na temat sprawy i jej wpływu na biznes. Garlinghouse stwierdził, że ekspansja Ripple w regionie Azji i Pacyfiku nie została naruszona przez pozew SEC. Firma rozpatruje również możliwą pierwszą ofertę publiczną (IPO), jak tylko sprawa zostanie rozstrzygnięta.

Wsparcie nadeszło też od posiadaczy tokenów XRP, którzy złożyli wnioski o włączenie ich w sprawę, aby móc wesprzeć Ripple w jego twierdzeniach, że token nie narusza przepisów dotyczących papierów wartościowych. Jednak sędzia orzekł w październiku, że poszczególni posiadacze XRP nie mogą występować w toczącym się procesie Ripple jako pozwani.

  • Ardana i Near łączą siły w celu budowy mostu Crosschain:

Dwie platformy inteligentnych kontraktów warstwy pierwszej połączyły siły w ramach tego, co określa się mianem „strategicznego partnerstwa”.

We wtorek rano Ardana, centrum stablecoin i pożyczek na platformie blockchain Cardano, ogłosił umowę z protokołem Near, alternatywą dla warstwy 1-szej Ethereum. Ardana otrzymała wsparcie od Near na budowę mostu krzyżowego między Cardano i Near, jak podano w komunikacie prasowym.

Wizja Near zawsze przewidywała wielołańcuchowy świat, w którym każdy blockchain mógłby bezproblemowo komunikować się i wymieniać dane między sobą.

– powiedział dyrektor generalny Near Foundation, Erik Trautman.

Ponieważ wiele alternatyw Ethereum nabiera rozpędu, mosty krzyżowe stają się coraz ważniejszym narzędziem infrastrukturalnym umożliwiającym handlowcom kryptowalut i rolnikom wykorzystywanie możliwości w rosnącym krajobrazie zdecentralizowanych finansów.

Mosty wyłaniają się jako samodzielna opcja z możliwością inwestowania, z rundą finansowania w październiku dla Symbiosis i kolejną we wrześniu dla LayerZero.

Nowy most wyróżnia się również połączeniem dwóch łańcuchów bloków, które są gotowe do działania z całkowitą blokadą wartości (TVL). TVL to kwota zainwestowana w produkt DeFi.

W październiku Near ogłosiła program grantów o wartości 800 mln dolarów. Jest to jeden z największych programów motywacyjnych, który oferuje warstwa 1 i ma na celu przyciągnięcie programistów. Na początku miesiąca Aurora, platforma umożliwiająca inteligentne środowisko realizacji kontraktów Ethereum Virtual Machine na blockchainie Near, zebrała 12 mln dolarów.

Podobnie w drugiej połowie roku, Cardano po latach oczekiwania udostępniło funkcję inteligentnego kontraktu, a Three Arrows Capital niedawno przeprowadził rundę finansowania dla Ardana.

  • CZ odpowiada Muskowi w kwestii Dogecoin:

Twitter stał się areną kolejnej bitwy związanej z kryptowalutami, gdyż Binance ma problemy z wypłatami Dogecoin.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, jeden z największych na świecie fanów DOGE, „poruszył” Twittera w związku z problemami z wypłatami DOGE na Binance. W odpowiedzi na tagi CEO Binanace, Musk napisał:

Co się dzieje z twoimi klientami DOGE?

Binance odpowiedziało po 30 minutach, argumentując, że nie ma nic podejrzanego w tym problemie.

Główną przyczyną jest problem techniczny podczas ostatniego procesu aktualizacji, który spowodował ponowne wysłanie starych transakcji do 1.674 użytkowników.

– powiedział Binance.

W wyniku tego problemu niektórzy użytkownicy Binance otrzymali stare transakcje, podczas gdy niektórzy nie mogli wypłacić swoich Dogecoinów. „Uprzejmie poprosiliśmy tych, którzy otrzymują stare transakcje, o ich zwrot, ale zdajemy sobie sprawę, że wybrani użytkownicy mają problemy z dostępem do niektórych portfeli”, dodała giełda.

Firma powiedziała, że ​​problem wystąpił wyłącznie na Binance, ponieważ platforma ma „inną konfigurację portfela technicznego dla DOGE”. Aby rozwiązać tę sytuację, giełda będzie musiała całkowicie go odbudować, co może zająć „kolejny tydzień”.

Najwyraźniej niezadowolony z odpowiedzi Binance, dyrektor generalny Tesli nadal atakował giełdę, stwierdzając:

Posiadacze Doge korzystający z Binance powinni być chronieni przed błędami, które nie są ich winą.

Musk zacytował również wątek autorstwa Dogecoin Developers, wyjaśniając, że problem zaczął się „nieco ponad rok temu”.

CEO Binance, Zhao, dołączył następnie do wątku, stwierdzając, że problem jest związany z „najnowszym portfelem Doge”.

Rozmawiamy z twórcami.

– dodał.

CZ również odpowiedział Muskowi, powołując się na raport The Guardian mówiący, że oprogramowanie Tesli doświadczyło usterki w październiku, co spowodowało wycofanie z rynku około 12.000 pojazdów w Stanach Zjednoczonych. Firma musiała ostatecznie anulować aktualizację FSD w pojazdach, aby rozwiązać ten problem.

Co tu się stało?

– napisał Zhao, najwyraźniej naśladując komentarz Muska do wpisu dyrektora Światowego Programu Żywnościowego ONZ, Davida Beasleya, dotyczącego 6 mld dolarów darowizny na rozwiązanie problemu głodu na świecie.

  • E-Sport: Integracja portfela Exodus i SportX umożliwi obstawianie wyników za pomocą krypto:

Portfel kryptowalut Exodus został oficjalnie zintegrowany z SportX, internetową platformą zakładów sportowych i kryptowalut, dając użytkownikom możliwość obstawiania gier e-sportowych poprzez inteligentne kontrakty zawierane w sieci Polygon.

Partnerstwo, które zostało ogłoszone we wtorek, daje ponad milionowi użytkowników Exodus dostęp do zdecentralizowanej giełdy zakładów SportX, gdzie mogą stawiać zakłady na szeroką gamę gier sportowych i e-sportowych za pomocą kryptowaluty. Minimalna kwota zakładu to 5 dolarów, denominowana w USDC, które można przesłać bezpośrednio do portfela Exodus lub wymienić z dowolnej ze 138 obsługiwanych przez niego kryptowalut.

Obecnie SportX jest dopuszczony do użytku w Kanadzie, Ameryce Południowej, większości krajów europejskich z wyjątkiem Francji i Holandii oraz w większości krajów azjatyckich.

Chociaż związek między kryptowalutą a e-sportem wciąż się rozwija, obserwatorzy branżowi zidentyfikowali „specjalne połączenie” między tymi dwiema domenami. Obie społeczności mają podobną demografię i wykorzystują technologie wykraczające poza położenie geograficzne.

W międzyczasie giełdy krypto nadal rozszerzają swoją obecność na rynku e-sportu, a liderem jest FTX prowadzony przez Sama Bankmana-Frieda. W sierpniu giełda instrumentów pochodnych podpisała siedmioletnią umowę z Dolphin Entertainment na stworzenie NFT skierowanych do marek w kilku sektorach, w tym e-sportu.

W czerwcu FTX podpisał umowę dotyczącą praw do nazwy o wartości 210 mln dolarów z gigantem e-sportowym TSM.

  • Kryptowaluty to nie chwilowa moda:

Australijska minister finansów Jane Hume ostrzega przed ryzykiem przegapienia możliwości, jakie dają kryptowaluty.

Według niej nie jest to chwilowa moda, a dalsze ignorowanie tego rynku może narazić Australię na straty.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 2,75%, Solana o 0,10%, Polkadot o 2,61% i Dogecoin o 3,52%. Korektę notuje Bitcoin o -0,04%, Cardano o -0,47%, i XRP o -0,20%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.60 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 128.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button