News

#157 Aktualności z dn. 23.12.2017

Z sobotnich wydarzeń: Jak słowo „Blockchain” nadaje dodatkową wartość; Narzędzia do monitorowania rynku kryptowalut; Uruchomienie funduszu hedgingowego Novogratza przesunięte; Na giełdach dominuje kolor zielony.

• Jak słowo „Blockchain” nadaje dodatkową wartość:

Szał trwa nadal – firmy zaczynają zmieniać swoje nazwy, aby zawierały słowo „Blockchain” i obserwują, jak cena ich akcji rośnie. Jak donosi The Verge, na fali przemian Long Island Drinks Corp przekształciła się w Long Blockchain, tym samym powodując natychmiastowy wzrost akcji o 200%.

Podobnie, Vapetek z siedzibą w Kalifornii, zmienił nazwę na Nodechain, oferując jedynie niejasne obietnice dotyczące przyszłych planów opartych na Blockchain.

Praktyka trwa, co stało się ciekawym zjawiskiem. W październiku, mało znany brytyjski operator telekomunikacyjny przekształcił się w koncepcję Blockchain-centric, dodając ten termin do nazwy swojej firmy. Jej akcje szybko ruszyły, skacząc z 15 GBP (20 dolarów) do 84 GBP (112 dolarów) w kilka dni.

Trend ten utrzymuje się również w Azji. Producent herbaty Ping Shan Tea Group z Hongkongu staje się firmą związaną z Blockchain Group. W jaki sposób Blockchain wpływa to na działalność firmy lub sam produkt? To pozostaje niejasne. Strona internetowa nie wspomina więcej o technologii niż w samej nazwie.

W Rosji marketing konsumencki związany z kryptowalutą nabrał większego tempa. Sieć restauracji sushi wprowadziła menu napojów tematycznych ICO, w tym z odniesieniem do chińskiego zakazu.  Lokale Burger King w kraju również eksperymentowały z własnym tokenem, którego gigant fast food nazwał „Whoppercoin”.

• Narzędzia do monitorowania rynku kryptowalut:

Trudno jest nadążyć za rynkiem kryptowalut. Pośród tysiąca różnych projektów trudno ocenić, w który z nich warto zainwestować pieniądze, a jeszcze trudniej jest śledzić jego ciągłe wahania ceny. Ten gwałtownie rosnący i stale zmieniający się rynek może przeszkadzać nawet doświadczonym graczom, naturalne jest, że nowi inwestorzy czują się zagubieni w tak złożonym środowisku.

Kiedy rynek przerodził się w gorączkę kryptowalutową, której jesteśmy świadkami, stworzono kilka platform monitorujących wydajność różnych walut. Często zdarza się, że inwestorzy kryptowalut ciągle sprawdzają swoje telefony, szukając informacji o ich ulubionej walucie lub tokenie. Ale nawet jeśli można znaleźć wiele informacji skondensowanych w tej samej przestrzeni, wciąż bardzo przytłaczające jest przyswojenie wszystkiego i rozeznanie, co jest istotne, a co nie. Dotyczy to szczególnie osób, które nie mają doświadczenia w handlu.

CryptoPing, bot, który sygnalizuje nietypowe działania na rynku, poprawił dostępność usług dla subskrybentów, dzięki czemu monitorowanie rynku może stać się o wiele łatwiejsze. Chociaż istaniał już wcześniej, został ulepszony w celu dostarczenia nowych danych, takich jak wzrost procentowy ceny / objętości. Umożliwia także filtrowanie zasobów przez białe listy, czarne listy, premine, ICO lub bez ICO. CryptoPing także porównuje informacje z kilku platform handlu walutami.

Nowe funkcje obejmują również odbiór sygnału dostarczonego przez API – system dostępny tylko dla subskrybentów – którzy zgłaszają aplikację wykorzystującą API. Umożliwia to pobranie pliku CSV z historią do konta z tymi samymi danymi wyświetlanymi na pulpicie nawigacyjnym.

Usługa ta pozwala także doświadczonym handlowcom publikować informacje o transakcjach, dzięki czemu nowi inwestorzy mogą śledzić ich kroki. System wymiany społecznej jest dostępny tylko dla subskrybentów i pozwala użytkownikom stać się podmiotami publicznymi, którzy są następnie klasyfikowani zgodnie z wynikami ich sygnałów.

Chociaż CryptoPing jest również dostępny za darmo, nie-subskrybenci nie są w stanie śledzić innych inwestorów. Ponadto odbierają sygnały tylko po tym, jak wszyscy subskrybenci otrzymali swoje, ale użytkownicy z kontami darmowymi mogą teraz dostosowywać wymiany. Na razie CryptoPing po prostu odwołuje się do informacji z różnych platform transakcyjnych, ale rozwija także umiejętność analizowania wszelkich wiadomości i postów w mediach społecznościowych. Ta niezwykła funkcja pomoże przewidzieć zmiany cen nawet w przypadku aktywów, które nie zostały jeszcze wymienione na żadnej platformie wymiany.

Ostatecznym celem jest przekształcenie CryptoPing w aplikację inwestycyjną. Pozwoli to użytkownikom inwestować zgodnie z filtrowanymi sygnałami bota, dodając klucze API użytkowników, które pozwolą na handel bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji. Jego drugi etap będzie zawierał opcję automatycznego handlu, mającą na celu osiągnięcie „stałych zysków” dla użytkowników, jak określono w białej księdze firmy.

Bezpieczeństwo jest oczywiście ważną kwestią, gdy włączona jest funkcja handlu. Aby uchronić się przed włamaniem na konta, serwery CryptoPing nie będą posiadać żadnych kluczy API. Zamiast tego klucze te będą przechowywane na urządzeniach użytkowników.

Subskrypcja jest opłacana w Ping, tokenie stworzonym specjalnie do tego celu, i kosztuje 20 dolarów. Ping jest obecnie dostępny w Tidex, YoBit i Waves DEX. Od 20. grudnia 2017 r. do 20. marca 2018 r. Firma oferuje możliwość aktywowania bezpłatnej 30. dniowej subskrypcji dla abonentów, którzy posiadają 100 PING na swoim koncie.

• Uruchomienie funduszu hedgingowego Novogratza przesunięte:

Michael Novogratz miał zamiar zebrać 500 milionów dolarów na fundusz hedgingowy, który zainwestowałby w kryptowaluty. Fundusz byłby największym podmiotem, który skupiałby się na kryptowalutach i miał rozpocząć działalność w połowie grudnia. Jednakże ogłosił, że plan funduszu hedgingowego został na razie wstrzymany.

Mówiąc do Bloomberga, Novogratz powiedział:

Nie podobały nam się warunki rynkowe i chcieliśmy ponownie ocenić, co robimy. Naciskam teraz przycisk pauzy.

Jednym z czynników, które wpłynęły na jego decyzję byłyby związane z tym konflikty interesów, gdyby kupił Bitcoina dla funduszu i sprzedał go na swoim koncie osobistym. Novogratz dodaje:

W tym biznesie jest wiele konfliktów. To będzie bardziej skomplikowane, niż się spodziewałem.

Mike Novogratz był jednym z pierwszych inwestorów w Bitcoina i Ethereum, kupując Bitcoiny, gdy cena wynosiła 50 dolarów, a Ether w początkowej fazie crowdsal za około 30 centów. Od czasu do czasu sprzedaje Bitcoina i Ether i szacuje się, że zarobił 250 milionów dolarów poprzez likwidację części swoich aktywów w 2017 roku.

Pomimo swojej wcześniejszej zwyżki, teraz wierzy, że Bitcoin może spaść i trochę może potrwać zanim jego cena się odbije. Przewiduje on, że cena ustabilizuje się pomiędzy 10.000 a 16.000 dolarów. Gdy weterani, tacy jak Novogratz, zaczynają wołać o ostrożność, rozsądnie jest słuchać. Inwestorzy zawsze powinni pamiętać o podstawowej zasadzie: nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić na stratę.

• Na giełdach dominuje kolor zielony:

Ostatnie duże spadki cen spowodowały doskonałą okazję do kolejnych zakupów. Dzisiejszy obrót na giełdach wyniósł 37 mld dolarów, a kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 90,2 mld i wynosi 582,8 mld dolarów. Nie jest to jednak najwyższy poziom. 21. grudnia kapitalizacja wynosiła 655 mld.

Cena Bitcoina wzrosła o 18%, Bitcoina Cash o 40%, Bitcoina Gold o 17,7%. Spośród największych kryptowalut największy zysk zanotował Verge, na poziomie 150% oraz NXT: +92%. Wartość altcoinów w ostatnim czasie systematycznie rośnie. Chociaż Bitcoin stanowi zdecydowanie większą część całego rynku (43,6%), to jego poziom dominacji się zmniejsza. 8. grudnia Bitcoin stanowił 67,5% całego rynku kryptowalut.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button