News

#1571 Newsy z dnia 27.11.2021

Z sobotnich wydarzeń: Ethereum: Vitalik Buterin chce obniżenia kosztów gazu; CEO Paytm: Za kilka lat krypto stanie się głównym nurtem; Mysterium Network uruchamia sieć główną; Sieć Solana bardziej ekologiczna niż Google; Pierwszy meme token na Avalanche okazał się scamem?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ethereum: Vitalik Buterin chce obniżenia kosztów gazu:

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zaproponował nowy limit całkowitych danych transakcyjnych w bloku, w celu zmniejszenia kosztów gazu w sieci ETH.

Buterin podkreśla zaniepokojenie dotyczące wysokich opłat transakcyjnych w warstwie 1 dla pakietów zbiorczych oraz znacznej ilości czasu na wdrożenie:

Dlatego pożądane jest krótkoterminowe rozwiązanie, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty rollupów i zachęcić do przejścia w całym ekosystemie na Ethereum zorientowane na rollupy.

Buterin przedstawił propozycję obniżenia kosztów, której celem jest zmniejszenie poziomu obciążenia i ryzyka uszkodzenia sieci. Uważa, że ​​„1,5 MB wystarczy, aby zapobiec większości zagrożeń bezpieczeństwa”.

Jeśli chodzi o rady dla społeczności Ethereum, Vitalik napisał:

Warto przemyśleć stanowisko wobec wielowymiarowych limitów zasobów. Trzeba uznać je za pragmatyczny sposób osiągnięcia umiarkowanego wzrostu skalowalności przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Jeśli zostanie ona zaakceptowana, wdrożenie propozycji będzie wymagało zaplanowanej modernizacji sieci. Taka aktualizacja oznacza również, że górnicy będą musieli przestrzegać nowej zasady, która uniemożliwia dodawanie nowych transakcji do bloku, gdy całkowity rozmiar danych wywoławczych osiągnie maksima.

Jednak społeczność dyskutuje o innych opcjach, takich jak wdrożenie miękkiego limitu. Inni zgłaszali obawy dotyczące przeciążenia podczas sprzedaży niewymiennych tokenów, co może wymagać od użytkowników zrekompensowania braku gazu poprzez uiszczenie wyższej opłaty całkowitej.

Rosnące opłaty za gaz spowodowały odpływ użytkowników z sieci Ethereum w celu obniżenia kosztów sieci kompatybilnych z Ethereum Virtual Machine.

Ponadto zastosowania warstwy drugiej były rozliczane jako protokoły, które pomogłyby rozwiązać problem z opłatami, gdzie pobierano wysokie opłaty z powodu przeciążenia sieci podczas wprowadzania nowych użytkowników.

Rząd Indii ma przedstawić w parlamencie nowy projekt ustawy o krypto. Zwiera on pewne regulacje, które są niekorzystne dla indyjskiej gospodarki kryptowalutowej. Na ten temat dużo do powiedzenia ma Vijay Shekhar Sharma, założyciel Paytm. Firma ta to indyjska międzynarodowa korporacja technologiczna, która specjalizuje się w cyfrowych systemach płatności, handlu elektronicznym i finansach.

Sharma ogłosił, że krypto pozostanie i spodziewa się, że za kilka lat stanie się głównym nurtem.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do kryptowalut. Technologia zasadniczo oparta na kryptografii za kilka lat będzie głównym nurtem, podobnie jak internet, który jest (teraz) częścią codziennego życia.

– powiedział.

Obecnie w Indiach nie ma przepisów regulujących korzystanie z kryptowalut. Jednak premier Narendra Modi odbył niedawno spotkanie z innymi urzędnikami na temat kroków regulacyjnych, które należy podjąć.

Rząd Indii planuje wprowadzić nową ustawę regulującą waluty cyfrowe. Wraz z nią władze przygotowują się do zakazania prywatnych kryptowalut. Jednocześnie stworzy ramy dla opracowania oficjalnej waluty cyfrowej. Projekt ustawy „pozwala jednak na pewne wyjątki w celu promowania podstawowej technologii kryptowaluty i jej zastosowań”.

Sharma stwierdził ponadto, że użycie kryptowaluty jest obecnie spekulacją. Stwierdził, że ludzie wkrótce zrozumieją, jak wyglądałby świat bez krypto. Podkreślił jednak, że nie zastąpi to walut fiducjarnych.

Założyciel Paytm powiedział również, że rozszerzy działalność na inne kraje, gdy przychody Paytm przekroczą miliard dolarów.

Teraz Paytm w JV z japońskim podmiotem obsługuje największy japoński system płatności.

– powiedział.

Na początku tego miesiąca Paytm ogłosił, że rozważy usługi Bitcoin, jeśli rząd indyjski zalegalizuje krypto. Podczas wywiadu dla Bloomberga, dyrektor finansowy firmy, Madhur Deora, mówił o niejasnych przepisach dotyczących kryptowalut w Indiach.

Bitcoin nadal znajduje się w szarej strefie regulacyjnej.

  • Mysterium Network uruchamia sieć główną:

Mysterium Network, szwajcarski projekt Web3 o otwartym kodzie źródłowym, rzucający wyzwanie branży VPN o wartości 30 mld dolarów, został w tym tygodniu uruchomiony w sieci mainnet. Ich flagowy projekt, zdecentralizowany Mysterium VPN na Ethereum i Polygon, zyskał 115.000 aktywnych użytkowników miesięcznie, wciąż jeszcze w sieci testowej, przewyższając popularną DEX Sushi Swap. Wszyscy użytkownicy są automatycznie uaktualniani do sieci warstwy 2 firmy Polygon.

Dzięki mainnet nadchodzi nowy kierunek dla firmy kryptograficznej, której alternatywna sieć anonimowości Tor pomaga użytkownikom na całym świecie ominąć rządową cenzurę i inwigilację.

Mysterium 2.0 przekształca projekt w cały ekosystem, wraz z opracowaniem nowego zestawu produktów i usług odpornych na cenzurę poprzez finansowanie wewnętrzne i partnerstwa B2B.

Cenzura i kontrola internetu pogorszą się dopiero w 2022 roku. Naszą wizją jest zburzenie tych cyfrowych ścian i uczynienie otwartego internetu dla wszystkich.

– mówi Jaro Satkevik, dyrektor ds. technologii w Mysterium.

Następnie wyjaśnia:

Nasza globalna sieć, która stawia przede wszystkim na prywatność, jest teraz wystarczająco potężna, by działać jako element konstrukcyjny dla programistów i przedsiębiorców, którzy są pionierami bardziej prywatnego i etycznego internetu, który nagradza swoją społeczność, a nie ją wykorzystuje.

Osiem projektów jest już połączonych z Lavafy, infrastrukturą Network As A Service (Naas) firmy Mysterim, w tym pięć komercyjnych sieci VPN i trzy usługi proxy. Sieć jest zasilana przez rozległy globalny rynek peer-to-peer, na którym użytkownicy sprzedają swoje zasoby internetowe, takie jak przepustowość i adres IP. Ta technologia wypełnia lukę między rozwiązaniami Web3, a użytkownikami Web2, którzy mogą jeszcze nie czuć się komfortowo w korzystaniu z kryptowalut.

Sieci VPN i serwery proxy to tylko niektóre z wielu przypadków użycia, w których wykorzystuje się unikalny projekt sieci. Mysterium jest obecnie testowane przez portfele kryptowalut, przeglądarki, wyszukiwarki, rozwiązania do odzyskiwania danych i usługi przesyłania strumieniowego, budując odporność na cenzurę w aplikacjach, z których już korzystamy.

Jedną rzeczą, która stała się dla nas jasna, było to, że nigdy nie będziemy w stanie walczyć z cenzurą i inwigilacją za pomocą jednego produktu. Podczas gdy inne zdecentralizowane ekosystemy mogą ujawnić swój wpływ za 5 lub więcej lat, Mysterium jest w pełni kompatybilne ze starszym internetem, dzięki czemu możemy rozpowszechniać protokół we wszystkich zakątkach sieci, niezależnie od tego, czy jest to Web2, czy Web3.

– mówi Satkevik.

Mysterium wkrótce uruchomi własny fundusz rozwojowy, dając przedsiębiorcom i deweloperom wsparcie, którego potrzebują, aby wcielić te nowe projekty w życie.

  • Sieć Solana bardziej ekologiczna niż Google:

Solana stała się realną alternatywą dla wielu łańcuchów bloków. W rzeczywistości sieć jest nie tylko wydajna, jeśli chodzi o przeprowadzanie transakcji, ale także jest bardziej ekologiczna niż Google, według niedawnego raportu.

W czasie, gdy ślad węglowy aktywów opartych na Proof-of-Work (PoW) znalazł się pod kontrolą, najnowszy raport Solany dotyczący zużycia energii za listopad 2021 pokazuje zupełnie nowy trend, który zmierza w kierunku bardziej ekologicznej sfery kryptograficznej.

Według raportu Fundacja Solana ustaliła, że ​​pojedyncza transakcja zużywa 0,00051 kWh lub 1836 dżuli energii. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, raport przedstawił niezliczone czynności, które zużywają więcej energii. Na przykład jedno wyszukiwanie w Google podobno zużywa około 1080 dżuli. Oznacza to, że dwa wyszukiwania w Google zużyłyby więcej energii niż jedna transakcja w sieci Solana.

Na tym nie koniec. Transakcja na Solanie wymaga również 24 razy mniej energii niż ładowanie telefonu komórkowego. Jest to również mniej niż trzymanie zapalonej żarówki LED przez godzinę, która zużywa około 36 000 dżuli, a także godzinna praca z komputerem i monitorem, która zużywa około 46 800 dżuli.

Co ciekawe, cała sieć Solana zużywa tylko około 3 186 000 kWh rocznie. Odpowiada to średniemu zużyciu energii elektrycznej 986 gospodarstw domowych w USA.

Tymczasem przywódcy na całym świecie kłócą się o globalne wysiłki na rzecz minimalizacji emisji dwutlenku węgla. W przypadku sektora kryptowalut Fundacja Solana wydaje się być chętna do pracy na rzecz neutralności węglowej.

W związku z tym organizacja obiecała jeszcze bardziej zredukować skutki środowiskowe ekosystemu SOL. Jej plany na pozostałą część 2021 roku obejmują wprowadzenie programu, który pomoże uczynić sieć Solana neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Oprócz tych kroków fundacja ujawniła również, że będzie okresowo publikować raporty na temat statystyk energetycznych projektu.

  • Pierwszy meme token na Avalanche okazał się scamem?:

SnowdogDAO (SDOG), pierwszy meme token, który pojawił się na Avalanche, stracił wczoraj ponad 90% swojej wartości.

Pomimo utraty przez inwestorów milionów dolarów, zespół SnowdogDAO utrzymuje, że wydarzenie to nie było oszustwem, ​​ale „eksperymentem z teorią gier”, który się nie powiódł.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś dominuje kolor zielony na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,38%, Ethereum o 2,39%, Solana o 3,48%, Cardano o 2,09% i XRP o 1,17%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.50 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 114.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, cryptopotato.com, ambcrypto.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button