News

#1576 Newsy z dnia 02.12.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Square zmienia nazwę na Block; Zakaz kryptowalut w Chinach nie stanowi zagrożenia dla lokalnych mediów branżowych; Bitcoin Capital AG uruchamia dwie krypto ETP; Meta kończy z zakazem reklamowania podmiotów z branży kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Square zmienia nazwę na Block:

Firma Square, zajmująca się płatnościami cyfrowymi, ogłosiła, że zmieniła nazwę firmy na Block, najwyraźniej kierując się w stronę technologii Blockchain.

W opublikowanym tweecie Square ogłosił, że rebranding będzie również początkiem współpracy z firmą płatniczą Cash App, zdecentralizowanym projektem wymiany Bitcoinów tbDEX oraz platformą strumieniowania muzyki i wideo Tidal. W towarzyszącym komunikacie prasowym powiedziano, że Square Crypto, oddział firmy płatniczej zajmujący się kryptowalutami, zmieni nazwę na Spiral i dołączy do rodziny Block.

Block odnosi się do blokowisk, w których znajdujemy naszych sprzedawców, do Blockchain, imprez blokowych pełnych muzyki, przeszkód do pokonania, fragmentów kodu, i oczywiście kostek wolframu.

– powiedział Square.

Rebranding nastąpił zaledwie dwa dni po tym, jak dyrektor generalny Square — teraz Block — Jack Dorsey zrezygnował ze stanowiska na Twitterze, powołując się na potrzebę zapewnienia swojemu zastępcy, dyrektorowi ds. technologii i członkowi zarządu Paragowi Agrawalowi, przestrzeni do pracy bez jego wpływu w firmie. Wielu spekulowało wówczas, że Dorsey zagłębi się w krypto i Blockchain poprzez operacje Square, w podobny sposób, w jaki Facebook odwrócił swoją uwagę od mediów społecznościowych, zmieniając markę na Meta.

Block to nowa nazwa, ale nasz cel wzmocnienia pozycji gospodarczej pozostaje ten sam. Bez względu na to, jak się rozwijamy lub zmieniamy, będziemy nadal budować narzędzia, które pomogą zwiększyć dostęp do gospodarki.

– powiedział Dorsey.

Firma dodała, że zmiana nazwy wejdzie w życie około 10 grudnia. Według firmy nie będzie zmian organizacyjnych w Block, Cash App, Tidal, Spiral lub tbDEX.

  • Zakaz kryptowalut w Chinach nie stanowi zagrożenia dla lokalnych mediów branżowych:

Chociaż wydaje się, że niektóre największe chińskie publikacje związane z kryptowalutami są zamykane, niektóre z nich nadal są prowadzone przez lokalne agencje informacyjne, które przeniosły się na media społecznościowe, takie jak Twitter.

Zakaz kryptowalut w Chinach nie wpłynął znacząco na lokalne źródła mediów kryptograficznych, ponieważ istnieje wiele sposobów rozpowszechniania informacji branżowych, jak twierdzi dyrektor jednej z największych publikacji kryptograficznych w Chinach.

Dyrektor, który poprosił o zachowanie anonimowości, powiedział, że kilka lokalnych witryn kryptograficznych przeniosło swoją społeczność do innych kanałów medialnych, takich jak Twitter i Telegram, po tym, jak we wrześniu rząd wprowadził nowy zakaz kryptowalut.

Próbują udostępniać tam więcej informacji i być dyskretnymi na swoich stronach internetowych. Możemy uzyskać wszystkie informacje, których potrzebujemy, z Twittera.

– powiedział.

Zauważył, że Ludowy Bank Chin uznał wszystkie „działania biznesowe związane z wirtualną walutą” za nielegalne, co spowodowało, że niektórzy dostawcy usług w chmurze ograniczyli usługi na stronach takich jak BlockBeats i Odaily. Ale to nie przeszkodziło im w publikowaniu wiadomości branżowych, ponieważ kontynuowali działalność za pośrednictwem nowych domen i skupili się na publikowaniu na Twitterze i Telegramie.

Chiński dyrektor podkreślił, że świat krypto jest skazany na decentralizację, stwierdzając:

Zawsze jest nadzieja dla chińskiego przemysłu kryptograficznego. Wciąż mamy źródła informacji i zdobywamy coraz więcej użytkowników, ewangelistów, programistów i innych. Nie ma się czym martwić.

– mówi.

  • Bitcoin Capital AG uruchamia dwie krypto ETP:

Bitcoin Capital AG wypuścił dwa nowe produkty giełdowe na szwajcarskiej giełdzie SIX: FiCAS Active Bitcoin ETP (BTCB) i FiCAS Active Ethereum ETP (ETHB), które są aktywnie zarządzane przez FICAS AG.

Inwestorzy instytucjonalni, profesjonalni i prywatni inwestorzy w Szwajcarii, Liechtensteinie i Unii Europejskiej (z wyjątkiem Węgier) mogą teraz inwestować w nowe oferty za pośrednictwem swojego banku lub brokera, tak jak w przypadku innych notowanych aktywów finansowych, takich jak akcje lub obligacje.

Naszym celem jest zapewnienie inwestorom bezpiecznego i łatwego dostępu do aktywów cyfrowych i jesteśmy przekonani, że aktywa kryptograficzne wkrótce staną się częścią strategii dywersyfikacji wielu portfeli inwestycyjnych.

– mówi dr Luca Schenk, prezes Bitcoin Capital AG.

Ekspansja nowych usług Bitcoin Capital AG ma na celu przyciągnięcie szerszego grona inwestorów i następuje w czasie, gdy zainteresowanie kryptowalutami rośnie. Cena Bitcoina wzrosła ostatnio do najwyższych w historii, osiągając 68.789,63 USD, podczas gdy Ethereum również cieszy się większym zainteresowaniem.

Bitcoin Capital AG to rodzinne biuro i filia FiCAS AG z siedzibą w Zugu w Szwajcarii. W lipcu firma Bitcoin Capital AG wprowadziła aktywnie zarządzaną platformę Bitcoin ETP „Bitcoin Capital Active ETP” na szwajcarską giełdę SIX.

ETP to papiery wartościowe oparte na instrumentach inwestycyjnych, takich jak towar, waluta, cena akcji lub stopa procentowa, w przeciwieństwie do kryptowalutowych ETF, które są w 100% zabezpieczone aktywami, które śledzą.

  • Meta kończy z zakazem reklamowania podmiotów z branży kryptowalut:

Meta przedstawiła założenia nowej polityki odnośnie reklamowania projektów z branży aktywów cyfrowych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy przewagę czerwieni. Bitcoin notuje spadek o 3,3%, Ethereum o 4,3%, Binance Coin o 3,5% a XRP o 3,4%. Solana oraz XRP jako jedyne czołowe kryptowaluty nie poddały się dzisiejszemu trendowi, notując wzrost kolejno o 1,2% i 7,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.602 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 123 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.