News

#1577 Newsy z dnia 03.12.2021

Z piątkowych wydarzeń: Indie będą regulować, a nie zakazywać krypto; Sekretarz Skarbu USA: Cyfrowy dolar wymaga szerokiego konsensusu wśród władz; Badania naukowe podważają reputację Bitcoina; Rezydencja Snoop Dogga w metaversum; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Indie będą regulować, a nie zakazywać krypto:

Według doniesień lokalnych mediów, rząd Indii nie wystąpi o całkowity zakaz kryptowalut, a zamiast tego ureguluje sektor.

23 listopada Cointelegraph poinformował, że rząd Indii rozważa projekt ustawy proponującej utworzenie oficjalnej waluty cyfrowej, jednocześnie nakładając zakaz na wszystkie „prywatne” kryptowaluty.

Wiadomość ta wywołała paniczną wyprzedaż na lokalnej giełdzie kryptowalut WazirX następnego dnia. Niejasne sformułowanie ustawy i brak wyjaśnień ze strony rządu sprawiły, że wielu obserwatorów podzieliło się perspektywami dla kryptowalut w Indiach.

Indyjski serwis informacyjny NDTV poinformował natomiast, że uzyskał szczegóły noty gabinetowej krążącej w rządzie w sprawie proponowanej ustawy o kryptowalutach.

Reporter NDTV, Sunil Prabhu, powiedział, że nota zawiera sugestie dotyczące uregulowania kryptowalut jako aktywów kryptograficznych, a Rada Papierów Wartościowych i Giełd Indii (SEBI) nadzoruje regulację lokalnych giełd kryptograficznych.

Według Prabhu inwestorzy otrzymają określony czas na zadeklarowanie swoich zasobów kryptowalut i przeniesienie ich na giełdy regulowane przez SEBI, co sugeruje, że prywatne portfele mogą zostać zakazane. Dodał, że jest to część nacisku rządu na zapobieganie prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Prabhu powiedział również, że rząd wstrzyma swoje plany dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) z Bankiem Rezerw Indii (RBI), podczas gdy koncentruje się na sektorze kryptowalut. Nie pozwoli na uznanie jakichkolwiek aktywów kryptograficznych jako waluty lub prawnego środka płatniczego, co sugeruje, że ma na celu wyraźne rozróżnienie między nimi: 

[Kryptowaluta] jako prawny środek płatniczy nie będzie akceptowana. Jest to jasne nie.

– powiedział.

  • Sekretarz Skarbu USA: Cyfrowy dolar wymaga szerokiego konsensusu wśród władz:

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen wyraziła swoje opinie na temat potencjału cyfrowego dolara. Yellen powiedziała, że nie wyrobiła sobie opinii, czy Rezerwa Federalna powinna stworzyć cyfrową wersję dolara, oraz że taki ruch wymaga szerokiego konsensusu między Kongresem, amerykańskim bankiem centralnym i Białym Domem.

Wynika to z ostatnich doniesień, że Rezerwa Federalna bada obecnie, czy elektroniczna wersja dolara byłaby korzystna. Yellen powiedziała, że widzi zarówno zalety, jak i wady cyfrowego dolara. Chociaż ma przemyślenia na temat jego wdrożenia, uważa, że zanim znajdzie konkretne odpowiedzi należy przeprowadzić więcej badań.

Z kolei gubernator Rezerwy Federalnej Lael Brainard, którą prezydent Biden wybrał na wiceprzewodniczącą amerykańskiego banku centralnego, wezwał do pilnego ustanowienia cyfrowego dolara. Zasugerowała, że nie może wyobrazić sobie braku takiej waluty, gdy Chiny i inne narody opracowują własne cyfrowe waluty banku centralnego.

Według sekretarza Fed, przed ruszeniem do przodu, potrzebny jest konsensus. Yellen powiedziała, że Rezerwa Federalna pracuje nad badaniem tego problemu, wyniki będą wkrótce dostępne, oraz są świadomi, że musi dojść do szerokiego porozumienia między władzami, zanim będą mogli pójść naprzód.

To ważna decyzja, która wymaga konsensusu. Są pewne korzyści, ale są też znaczące koszty.

– czytamy.

  • Badania naukowe podważają reputację Bitcoina:

Naukowcy z uniwersytetu w Australii zakwestionowali reputację Bitcoina jako najlepszego środka tezauryzacji, twierdząc, że Ethereum jest na dobrej drodze do „stania się pierwszą na świecie walutą deflacyjną”.

Artykuł z 18 listopada autorstwa czterech australijskich naukowców omawia, w jaki sposób aktualizacja Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559 sprawia, że ETH jest potencjalnie lepszym środkiem tezauryzacji. Współautorami badań są Ester Félez-Viñas z University of Technology Sydney, Sean Foley z Macquarie University, Jonathan Karlsen z University of Western Australia oraz Jiri Svec z University of Sydney.

Aktualizacja EIP-1559 spowodowała, że sieć spaliła część opłat transakcyjnych i ponad 1 milion ETH.

Czasami, jak mówi raport, dzięki EIP-1559 spalane są dziennie opłaty transakcyjne wynoszące ponad 50% z 12.000 nowo wybitych ETH. Naukowcy są przekonani, że wraz ze wzrostem zapotrzebowania na Ethereum ze względu na jego solidny ekosystem zdecentralizowanych aplikacji finansowych, zostanie spalonych ich jeszcze więcej.

Naukowcy piszą, że Ethereum już teraz jest mniej inflacyjny niż Bitcoin.

Analizując tempo tworzenia Ethereum od EIP-1559, oczekiwany wzrost całkowitej podaży Ethereum wynosi tylko 0,98%, co stanowi mniej niż połowę z 1,99% wzrostu podaży Bitcoinów, co jest prawie pewne w tym samym okresie.

– czytamy.

Naukowcy doszli do wniosku, że Ether zapewnia „lepsze właściwości zabezpieczające przed inflacją niż Bitcoin, a zatem Ethereum może oferować lepsze długoterminowe przechowywanie wartości niż Bitcoin”.

  • Rezydencja Snoop Dogga w metaversum:

Raper Calvin Cordozar Broadus Junior, bardziej znany jako Snoop Dogg, chce mieć rezydencję w metaversum. Muzyk postawił na cyfrowy świat The Sandbox.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,2%, Ethereum o 3,4%, Binance Coin o 2,8%, Solana o 5,7% a Cardano o 7,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.524 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 120 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button