News

#1578 Newsy z dnia 04.12.2021

Z sobotnich wydarzeń: FTX publikuje propozycje regulacji krypto; Chatterjee: Coinbase Cloud ma stać się „Amazon Web Services” kryptowalut; Salwador zakupuje kolejne Bitcoiny; Anatomia wieloryba, czyli jak najwięksi gracze poruszają rynkami kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • FTX publikuje propozycje regulacji krypto:

Giełda kryptowalut FTX z siedzibą na Bahamach, opublikowała listę zasad i propozycji, które mają pomóc decydentom w tworzeniu ram regulacyjnych.

FTX udostępniła blog „FTX’s Key Principles for Market Regulation” po tym, jak Maxine Waters, przewodnicząca Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów, zaprosiła kilku prezesów głównych firm kryptograficznych do złożenia opinii na temat aktywów cyfrowych i przyszłości finansów.

Spośród 10 kluczowych zasad jedna z rekomendacji wymaga alternatywnego podejścia regulacyjnego, które proponuje ujednolicony system regulacyjny dla rynków kasowych i rynków instrumentów pochodnych.

Według bloga:

Etykieta regulacyjna na danym produkcie lub rynku nie musi zmieniać podstawowych celów regulacji, a te same zestawy zasad powinny zasadniczo obowiązywać na wszystkich rynkach.

FTX wyjaśnia również potrzebę istnienia struktury rynku bezpośredniego członkostwa, tj. umożliwienia podmiotom wykonywania transakcji regulowanych bez udziału strony trzeciej. Giełda sugeruje również regulację wymagającą większej przejrzystości w odniesieniu do depozytariuszy aktywów kryptograficznych, argumentując, że „użytkownicy platformy powinni mieć wgląd” w to, w jaki sposób usługi powiernicze planują rozwiązać problemy związane z oszustwami i kradzieżą.

Blog ponadto domaga się ram dotyczących raportowania aktywności transakcyjnej, aby uniknąć manipulacji na rynku i zapewnić ochronę klientów. FTX zwrócił również uwagę na potrzebę uregulowania emisji stablecoinów:

Operator platformy, który zezwala na używanie stablecoinów do rozliczania transakcji, powinien być zobowiązany do wyjaśnienia standardów stosowanych przez operatora platformy przy podejmowaniu decyzji, które monety dopuszcza do takich celów.

W sierpniu dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried ogłosił proaktywne działania giełdy mające na celu usprawnienie operacji Know Your Customer (KYC).

Powołując się na znaczenie narzędzi KYC dla głównego nurtu przyjęcia kryptowalut, Bankman-Fried zainaugurował nową funkcję na FTX, która potwierdza jurysdykcję użytkownika na podstawie zarejestrowanego numeru telefonu:

Sprawdzamy numery telefonów użytkowników z ich nazwiskami przesłanymi w KYC1 w celu ich dalszej weryfikacji. Kiedy to nie zadziała lub nie ma danych, będziemy wymagać KYC2 w celu uzyskania dostępu do niektórych funkcji witryny.

  • Chatterjee: Coinbase Cloud ma stać się „Amazon Web Services” kryptowalut:

Coinbase chce, aby jego Coinbase Cloud stał się kryptowalutowym odpowiednikiem Amazon Web Services (AWS). Produkt infrastrukturalny giełdy „pomoże programistom w tworzeniu aplikacji” w szybszym tempie, powiedział Surojit Chatterjee, Chief Product Officer.

Założona prawie 20 lat temu firma Amazon Web Services (AWS), spółka zależna giganta handlu elektronicznego Amazon, jest obecnie głównym motorem zysków firmy. W 2020 roku wygenerowała ponad 13 mld dolarów rocznych zysków przy przychodach na poziomie prawie 45 mld dolarów (64% łącznych przychodów firmy macierzystej).

Zasadniczo AWS zapewnia platformy przetwarzania w chmurze. Jedną z jej usług jest Amazon Elastic Compute Cloud (EC2), która zapewnia użytkownikom wirtualny klaster komputerów dostępny 24/7 przez Internet. Obecnie AWS jest liderem w sektorze chmury, wyprzedzając swoich konkurentów Microsoft Azure i Google Cloud.

Surojit Chatterjee w niedawnym wywiadzie dla Forbes, powiedział:

Chcemy być AWS krypto. Budujemy cały pakiet produktów Coinbase Cloud, które można uznać za usługi przetwarzania kryptograficznego, aby pomóc programistom w szybszym tworzeniu aplikacji.

Wahania cen na rynku kryptowalut zdarzają się dość często. W związku z tym dyrektor ujawnił, że Coinbase dąży do zwiększenia dochodów z handlu, zapewniając usługi subskrypcji, które mogą wytrzymać te wahania. W tym celu zapewnia się klientom możliwość obstawiania, opcje przechowywania, system kasy e-commerce oraz karty debetowe Visa.

Dodał, też  że przejęcie Coinbase Cloud (wcześniej znanego jako Bison Trails) było kolejnym ważnym krokiem w przejściu Coinbase do „dojrzałego systemu finansowego”.

Krypto to nie tylko kupowanie i sprzedawanie tokenów, a także budowanie całego systemu finansowego na bazie blockchain. Uważamy, że możemy odegrać dużą rolę w doprowadzeniu naszych klientów do fazy użyteczności kryptowalut z pierwszej fazy, która jest bardziej napędzana inwestycjami lub spekulacjami. Naszym celem jest bycie głównym rachunkiem finansowym gospodarki kryptograficznej dla naszych klientów.

– zakończył Chatterjee.

Obecnie Coinbase Cloud obsługuje fundusze, zdecentralizowane aplikacje, depozytariuszy kryptowalut i posiadaczy krypto. Niektórzy z jego wybitnych klientów to nowojorski kapitał fintech Current, firma venture Andreessen Horowitz i Turner Sports.

Prawdopodobnie najważniejszym osiągnięciem Coinbase w tym roku był debiut na Nasdaq w połowie kwietnia. W ten sposób gigant stał się pierwszą poważną giełdą obecną na globalnym rynku.

  • Salwador zakupuje kolejne Bitcoiny:

Republika Salwadoru kupiła 150 Bitcoinów w czasie największej bessy od momentu, gdy BTC osiągnął rekordowy poziom prawie 68.000 USD w pierwszym tygodniu listopada.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił zakup 150 BTC, gdy cena rynkowa chwilowo spadła poniżej 50.000 USD po utracie ponad 15% wartości rynkowej.

Podczas gdy rząd Bukele był w stanie dokonać zakupu po 48.670 USD za monetę, bessy tymczasowo obniżyły cenę Bitcoina do prawie 42.000 USD po spadku o ponad 37%, w porównaniu z rekordowym poziomem.

Bukele przyznał również, że przegapił zakup Bitcoina, gdy ten był na dnie, pisząc na Twitterze:

Przegapiłem pieprzone dno o 7 minut.

Dzięki temu zakupowi rezerwa Bitcoinów Salwadoru wynosi obecnie 1.270 BTC, co w chwili pisania tego tekstu jest warte prawie 60.3 mln dolarów. Wcześniej, prezydent ogłosił zakup 420 BTC 28 października podczas tymczasowej bessy.

Salwadorski plan obejmuje wycofanie niezrealizowanych zysków BTC w dolarach amerykańskich w celu sfinansowania różnych projektów rozwojowych przy jednoczesnym utrzymaniu ogólnej wartości rezerwy centralnej.

21 listopada prezydent Bukele ogłosił uruchomienie Bitcoin City, inicjatywy finansowanej początkowo z obligacji Bitcoin o wartości 1 mld dolarów.

Według Bukele:

W Bitcoin City będziemy mieć edukację cyfrową i technologiczną, a także energi geotermalną dla całego miasta oraz wydajny i zrównoważony transport publiczny.

Projekt Bitcoin City obejmuje również zaangażowanie znanych firm kryptograficznych, w tym giełdy kryptowalut Bitfinex i Blockstream, która według Bukele „wkrótce stanie się domem dla wielu lokalnych i zagranicznych ofert aktywów cyfrowych, opracowujących nowe regulacje dotyczące akrypto dla kraju”.

  • Anatomia wieloryba, czyli jak najwięksi gracze poruszają rynkami kryptowalut:

Zobacz, jak identyfikować i interpretować określone zachowania wielorybów na rynkach kryptowalut.

Inwestowanie w kryptowaluty to stosunkowo nowy trend, który wymaga analizy pod wieloma różnymi kątami. Możemy wykorzystywać w tym celu wskaźniki techniczne, takie jak poziomy wsparcia i oporu, flagi, wstęgi Bollingera, RSI itp.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś jest niewątpliwie „czarnym” dniem dla kryptowalut. Giełda świeci się na czerwono, a topowe krypto zaliczają znaczące spadki. Korektę notuje Bitcoin o -14,06%, Ethereum o -10,41%, Solana o -10,27%, Cardano o -13,82%, XRP o -17,69% i Polkadot o -18,58%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.28 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 219.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button