News

#1585 Newsy z dnia 11.12.2021

Z sobotnich wydarzeń: Opera i Solana łączą siły; Kapitalizacja rynkowa fanowskich tokenów wzrosła o 60%; SEC otrzymała odpis wyroku przeciwko Glennowi Arcaro z BitConnect; Polygon uzyskał dostęp do „najszybszej i najbardziej wydajnej” technologii skalowania ZK na świecie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Opera i Solana łączą siły:

W oficjalnym poście na blogu, Opera ogłosiła partnerstwo z Solana Labs, aby dodać natywną obsługę popularnego blockchain, umożliwiając jej prowadzenie natywnego portfela Solana wraz ze wszystkimi dApps w ekosystemie.

Zespół Opery powiedział na Twitterze, że oczekuje się, że projekt będzie gotowa do pierwszego kwartału 2022 roku. Do tego czasu użytkownicy powinni móc cieszyć się wszystkimi zaletami blockchain w przeglądarkach stacjonarnych i mobilnych bez żadnych ograniczeń

Zainteresowanie Opery Solaną nie dziwi. Od co najmniej 2018 roku przeglądarka stosuje ukierunkowane podejście do obsługi kryptowalut, technologii blockchain i tzw. Web 3.

Trend cenowy Solany nie zareagował na doniesienia, utrzymując spadkową trajektorię zapoczątkowaną na początku listopada zaraz po ATH. W chwili pisania tego tekstu cena wzrosła do 169.21 USD, co jest nadal prawie 35% poniżej ATH.

W przeciwieństwie do sieci Web 1, w której użytkownicy korzystają z treści dostarczanych przez witrynę internetową, i sieci Web 2, w której użytkownicy wchodzą w interakcję za pośrednictwem scentralizowanej platformy, w sieci Web 3 nie ma scentralizowanej jednostki kontrolującej interakcje. Tu raczej komunikacja odbywa się za pomocą technologii, takich jak blockchain.

Niektóre przykłady rozwoju skoncentrowanego na Web 3 to Sapien, UjoMusic, Storj, Filecoin, Hive i Minds.

Pomimo pewnych kontrowersji, Brave od jakiegoś czasu jest niekwestionowanym królem krypto-przeglądarek. Przeglądarka jest obsługiwana przez własny łańcuch bloków, a jej token BAT służy jako podstawa całego ekosystemu. Jego celem jest ponowne zweryfikowanie działalności reklamowej i promocji treści, nagradzanie użytkowników za oglądanie reklam i umożliwienie społeczności nagradzania twórców wysokiej jakości treści.

Opera jednak przyjęła bardziej pragmatyczne podejście. Nie opracowali kryptowaluty ani nie chcą tworzyć nowego doświadczenia, ale ich przeglądarka dostosowała się do Web3 jak żadna inna. Oprócz Solany, Opera ma natywny portfel kryptowalut, obsługę Dapps i inne funkcje ukierunkowane na adopcję blockchain.

  • Kapitalizacja rynkowa fanowskich tokenów wzrosła o 60%:

Rynek tokenów fanów rośnie, osiągając od czerwca około 157 mln dolarów pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

Według danych z witryny FanMarketCap, kapitalizacja rynkowa wszystkich tokenów fanów szacowana jest na nieco ponad 417 mln dolarów w momencie pisania tego tekstu. To prawie 60,4% więcej w porównaniu z całkowitą wartością 260 mln dolarów odnotowaną w połowie czerwca 2021 roku.

Dzienny wolumen obrotu na rynku tokenów fanów wynosi w momencie redagowania tekstu 270.2 mln dolarów.

Według FanTokenStats, niektóre z najbardziej cenionych tokenów fanów to Paris Saint-Germain (PSG) i Manchester City (CITY) wydawane przez głównego dostawcę tokenów fanów Socios i Chiliz. Podczas gdy kapitalizacja rynkowa PSG jest wyceniana na nieco ponad 49 mln dolarów, to kapitalizacja rynkowa CITY wynosi 38 mln dolarów.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, jest również głównym graczem tokenów fanów, uruchamiając własną platformę tokenów fanów w październiku 2021 roku. Działający na platformie, Lazio Fan Token (LAZIO) jest jednym z największych tokenów fanów z kapitalizacja rynkowa w wysokości około 51 mln dolarów, według FanTokenStats.

Założyciel i dyrektor generalny Socios i Chiliz, Alexandre Dreyfus, powiedział, że wszystkie tokeny fanów w ekosystemie zostały sprzedane za 250 mln dolarów. Przewidział, że wielkość rynku tokenów fanów i tokenów społecznościowych wzrośnie do 10 mld dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Tokeny fanów to forma cyfrowej waluty, która zapewnia posiadaczom dostęp do wielu korzyści związanych z członkostwem, w tym głosowania nad decyzjami klubowymi, projektami towarów, nagrodami, a także innymi doświadczeniami związanymi z zaangażowaniem fanów w klubach sportowych i fanklubach muzycznych.

Dreyfus podkreślił, że tokeny fanów nie są kryptowalutami, ale raczej aktywami cyfrowymi.

Nie możesz wydawać tokenów fanów, aby coś kupić. Możesz posiadać tokeny fanów, aby uzyskać „fanowskie” korzyści.

– powiedział Dreyfus.

Według dyrektora generalnego, źródła takie jak CoinMarketCap i CoinGecko nie odzwierciedlają poprawnie początkowej ceny tokenów fanów wydanych przez Socios, która zwykle wynosi około 2 USD za token. W związku z tym CITY było pierwotnie wycenione na 2 USD za token zamiast 10 USD, co jest zgodne z CMC i CoinGecko.

„Nie można tego zobaczyć na CoinMarketCap”, zauważył Dreyfus, dodając, że źródła takie jak CMC i CoinGecko nie otrzymują ceny ofertowej tokenów fanów, ale raczej rejestrują tylko cenę aukcji.

Tokeny fanów są najpierw sprzedawane w przedsprzedaży po ustalonej cenie podczas wyprzedaży błyskawicznej, zanim zostaną wystawione.

– dodał.

  • SEC otrzymała odpis wyroku przeciwko Glennowi Arcaro z BitConnect:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uzyskała wyrok przeciwko Glennowi Arcaro, głównemu promotorowi rzekomego oszukańczego programu BitConnect. Według regulatora promował go wśród inwestorów detalicznych w Stanach i wykorzystał swoją firmę Future Money Ltd. do zwabienia traderów na oszustwa.

SEC opublikowała zamiary dotyczące BitConnect na swojej oficjalnej stronie internetowej. Tam agencja poinformowała, że ​​Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku wydał wyroki przeciwko Glennowi Arcaro (głównemu promotorowi projektu kryptowalutowego).

Pierwszy donos SEC na Arcaro wpłynął na początku września. Organ nadzorczy wniósł pozew przeciwko założycielowi Satishowi Kumbhaniemu i czołowemu promotorowi w USA (Glenn Arcaro) oraz jego firmie.

Komisja twierdzi, że wszystkie strony oszukały inwestorów detalicznych na około 2 mld dolarów poprzez „globalną fałszywą i niezarejestrowaną ofertę inwestycji w program obejmujący aktywa cyfrowe”.

W związku z wyrokami wydanymi przeciwko oskarżonym, zasądzono od nich odsetki, zwolnienie i karę cywilną w wysokości ustalonej przez sąd i potwierdzonej przez SEC.

Regulator od dłuższego czasu poluje na wspólników BitConnect. Wytoczył pozew przeciwko pięciu osobom związanym z projektem kryptowalut za promowanie i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Mianowicie byli to Trevon Brown (aka Trevon James), Craig Grant, Ryan Maasen, Michael Noble (aka Michael Crypto) i Joshua Jeppesen.

Będziemy starać się pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy nielegalnie czerpią zyski, kapitalizując zainteresowanie publiczne aktywami cyfrowymi.

– stwierdziła wówczas SEC.

Kilka miesięcy później agencja osiągnęła porozumienie z trzema promotorami BitConnect, którzy musieli zapłacić ponad 12 mln dolarów w Bitcoinach i walutach fiducjarnych. Tymi osobami byli Joshua Jeppesen, Michael Noble i Laura Mascola. Zgodnie z umową, pierwszy został obciążony kwotą około 3 mln dolarów. Musiał również zapewnić dostęp do swojego portfela BTC.

Kara finansowa Noble’a nie została ujawniona, natomiast gdy kara Mascoli obejmowała ponad 500.000 dolarów.

  • Polygon uzyskał dostęp do „najszybszej i najbardziej wydajnej” technologii skalowania ZK na świecie:

Przejęcie dewelopera technologii ZK – Mir – kosztowało Polygon 400 milionów dolarów.

Platforma do skalowania warstwy 2 Ethereum Polygon ogłosiła przejęcie dewelopera technologii dowodu z wiedzą zerową (ZK) Mir za 400 mln dolarów. Polygon wchłonął Mir płacąc 250 milionami tokenów MATIC wycenianymi w chwili transakcji na 1.60 USD.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa nam pod znakiem delikatnych wzrostów wśród najpopularniejszych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 2,92%, Ethereum o 2,33%, Solana o 0,44%, Cardano o 3,21% i XRP o 2,23%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.26 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 90.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button