News

#159 Aktualności z dn. 25.12.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Izrael rozważa zaoferowanie narodowej kryptowaluty; Zamieszanie z limitami płatności BitPay; Znany analityk zapewnia, że nie ma bańki na Bitcoinie; Wzrosty na giełdach.

• Izrael rozważa zaoferowanie narodowej kryptowaluty:

Idąc śladem Rosji i Dubaju, Izrael rozważa zaoferowanie narodowej kryptowaluty – cyfrowego szekla – która będzie miała wartość fizycznych szekli.

Według źródeł zbliżonych do Ministerstwa Finansów czarny rynek Izraela stanowi około 22 procent produktu krajowego brutto w kraju. Cyfrowa waluta, zarejestrowana przez rząd Izraela, sprawiłaby, że transakcje na czarnym rynku byłyby mniej możliwe. Dodatkowo, według źródła wiadomości, rząd rozważa przepisy, które znacznie zmniejszą ilość fizycznych środków pieniężnych w gospodarce. Na przykład jedną z sugestii byłoby prawo dotyczące wypłacania wynagrodzeń w gotówce.

Trwa jednak proces tworzenia cyfrowego szekla. Rząd zaproponował „Ustawę o porozumieniach gospodarczych”, która, jeśli zostanie przyjęta, stworzy osobny panel dla Banku Izraela, aby rozważyć stworzenie cyfrowego szekla. Presja na przyjęcie cyfrowej waluty jest wysoka, jak wskazują niedawne komentarze premiera Izraela.

Colu, aplikacja portfelowa Blockchain, była częścią rozmowy z rządem izraelskim w sprawie prowadzenia cyfrowej waluty. Mark Smargon, wiceprezes Blockchain Colu powiedział:

Izraelscy regulatorzy od jakiegoś czasu interesują się cyfrowymi walutami, byliśmy nawet częścią tej rozmowy, jeśli ta inicjatywa stanie się rzeczywistością, Colu z przyjemnością podejmie współpracę … ponieważ wierzymy, że waluty cyfrowe są przyszłością pieniędzy.

Zamieszanie z limitami płatności BitPay:

Dostawca metody płatności z wykorzystaniem Bitocina – BitPay – ogłosił w piątek, 22. grudnia, że aktualizuje minimalną kwotę płatności na swojej platformie z 5. dolarów do 100. dolarów. Jednak dwa dni później – w niedzielę – wycofuję się z tej decyzji.

Piątkowa aktualizacja informowała użytkowników, że platforma nie będzie już przetwarzać faktur o wartości mniejszej niż 100 dolarów, co stanowi ogromną różnicę w stosunku do poprzedniego limitu w wysokości 5. dolarów. Jako przyczynę tej zmiany firma wymieniła ogromny wolumen transakcji Bitcoinem i wynikające z tego rekordowo wysokie przeciążenia sieci i opłaty górnicze. Na blogu firmy czytamy:

Opłaty górnicze wynoszą obecnie ponad 30 dolarów za transakcję (…) Płatności Bitcoinem poniżej 100 dolarów szybko stają się niepraktyczne dla użytkowników i BitPay.

Jednak zaledwie dwa dni później BitPay wycofał zmianę, przywracając poprzedni limit o wartości 5. dolarów, na podstawie twierdzenia, że niedawno wdrożone ulepszenia protokołu płatności na platformie na to pozwoliły. Wspomnianymi ulepszeniami protokołu jest implementacja wsparcia dla protokołu skalowania SegWit, które zostało wprowadzone na platformę 25. grudnia. W niedzielnym ogłoszeniu czytamy również:

Nie mamy planów dotyczących dalszych natychmiastowych zmian minimalnej kwoty faktury BitPay.

• Znany analityk zapewnia, że nie ma bańki na Bitcoinie:

Analityk, szef działu badań Fundstrat Global Advisors – Tom Lee – opisał ostatnie gwałtowne ruchy na Bitcoinie jako „bardzo zdrowe” i w tym tonie wypowiedział się dla mediów głównego nurtu. W rozmowie z Bloomberg 22. grudnia, gdy Bitcoin kontynuował obniżkę o 30% do poziomu poniżej 13.000 dolarów, stwierdził, że największa kryptowaluta podążała „za wartością sieci” od kilku lat.

Jeśli spojrzeć na narastającą liczbę portfeli i aktywności transakcyjnych, wyjaśnia to niesamowite wzrosty w ciągu ostatnich czterech lat i można z optymizmem patrzeć na Bitcoina.

– powiedział Lee dla Daybreak.

Komentarze analityka dostarczają świeżego kontrastu do tych, w stosunku do tych, których w ostatnim czasie obserwowaliśmy w mediach. W miarę jak cena Bitcoina skorygowała po zahaczeniu o 20.000 dolarów, największa kryptowaluta spotkała się z publiczną krytyką zwłaszcza ze strony zwolenników Bitcoin Cash.

Te ostrzeżenia, jak mówi Lee, wskazują nie na roztropność, a na ignorancję.

Jeśli ktoś mówi, że Bitcoin jest oparty na czystej spekulacji, nie poznał dobrze rynku. Jeśli ktoś mówi, że Bitcoin to bańka, to jest najmniejszą bańką, jaką kiedykolwiek spotkałem.

– kontynuował, powołując się na opublikowane przez Fundstrat wyniki badań.

• Wzrosty na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach kapitalizacja rynku zwiększyła się o 28,7 mld dolarów. Spośród największych kryptowalut Lisk zwiększył wartość o 26%, Ethereum o 15%, Cardano o 12%, oraz Monero o 12,5%. Kapitalizacja całego rynku wynosi 547,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button