News

#1596 Newsy z dnia 22.12.2021

Ze środowych wydarzeń: Opera ogłasza współpracę z Polygon; Chiny: Państwowa agencja uruchomi kolekcję NFT; Arsenal Londyn: Reklamy tokenów kibica skrytykowane przez organ regulacyjny; Elon Musk: Neuralink lepszy od metaverse; Salwador drugim MicroStrategy; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Opera ogłasza współpracę z Polygon:

W środę, Opera, przeglądarka internetowa z obsługą aplikacji Web 3.0 i wbudowanym portfelem kryptograficznym, ogłosiła nadchodzącą integrację z Polygon (MATIC). Projekt, który ma zostać uruchomiony w pierwszym kwartale 2022 roku, najpierw otworzy ekosystem Polygon dla ponad 80 mln użytkowników Opery na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a następnie dla pozostałych na innych urządzeniach i platformach. Polygon to rozwiązanie do skalowania drugiej warstwy Ethereum, zaprojektowane z myślą o niższych opłatach za gaz i szybszym czasie transakcji.

Dzięki integracji użytkownicy Opery będą mogli uzyskać dostęp do zdecentralizowanych aplikacji Polygon lub dApps, takich jak Sushiswap, Curve i Aave, a także gier opartych na technologii blockchain i platform niewymiennych tokenów, takich jak Decentraland, Opensea i Sandbox.

Jorgen Arnese, wiceprezes wykonawczy Opera Mobile, powiedział, że integracja ta pomoże „usunąć największe wyzwanie, przed którym stoją entuzjaści kryptowalut”, a mianowicie wysokie opłaty za gaz i wolne prędkości transakcji.

Arjun Kalsy, wiceprezes ds. rozwoju w Polygon, dodał:

Dzięki tej integracji setki milionów aktywnych użytkowników Opery miesięcznie będzie mogło korzystać z kwitnącego ekosystemu dApp firmy Polygon i najlepszej w swojej klasie technologii Web 3.0.

Rozwiązania skalujące Ethereum, takie jak Polygon, stały się kluczowe w ostatnich latach, ponieważ sieć może obsłużyć tylko około 15 transakcji na sekundę. W czasach szczytowej aktywności, na przykład gdy celebryci próbują jednocześnie zredukować ponad 10 000 NFT, ceny gazu mogą wzrosnąć do absurdalnych wartości.

Opłaty są jeszcze wyższe w przypadku zdecentralizowanych protokołów finansowych, takich jak pożyczki i pożyczki typu peer-to-peer, gdzie do udzielenia ich wymagane jest wiele potwierdzeń inteligentnych kontraktów.

  • Chiny: Państwowa agencja uruchomi kolekcję NFT:

Chińska agencja informacyjna Xinhua wyda swoją pierwszą serię tokenów NFT. Ten ruch jest „ukłonem” dla technologii blockchain, która wcześniej była unikana przez Chińską Republikę Ludową. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Xinhua planuje opublikować 10.000 kopii 11 zdjęć zrobionych przez dziennikarzy w 2021 roku.

Krok w kierunku NFT jest zastanawiający w świetle ostatnich wydarzeń w drugiej co do wielkości gospodarce świata. Po ogólnokrajowej rozprawie z kryptowalutami, w ramach której zakazano wydobywania kryptowalut, Chiny niedawno zajęły się NFT i metaverse proponując, aby były one ściśle monitorowane. Pomimo sentymentu do walki z kryptowalutami, giganci technologiczni Tencent i Huawei nie byli zniechęceni do poszukiwania znaków towarowych w metawersie.

Na początku grudnia, w ramach szerszej walki z kryptowalutami, niektóre witryny w Pekinie, w tym ChainNews, przeszły w tryb offline. Chińskie media kryptograficzne utrzymywały niski ruch na swoich stronach internetowych i zamiast tego skupiały się na rosnących społecznościach na Twitterze i Telegramie.

Co ciekawe, nie jest to jednak pierwszy krok tego kraju w kierunku NFT. Podczas „DeFi Summer 2.0” The South China Morning Post stworzył serię NFT przy użyciu nowego standardu tokenów o nazwie „ARTIFACT”, który ma na celu zachowanie historycznych zasobów w blockchain. Należy jednak pamiętać, że SCMP ma siedzibę w Hongkongu. W rezultacie pismo korzysta z większej autonomii, a także władzy wykonawczej, ustawodawczej i niezależnej władzy sądowniczej, z której znany jest Hongkong.

Hongkong nie jest obcy technologii blockchain ani wybijaniu NFT. W czerwcu tego roku aktywistom pro-Hongkongu udało się zarchiwizować artykuły z prodemokratycznej gazety w Hongkongu na blockchain. Ponad 4.000 artykułów Apple Daily zostało przesłanych do ARWeave, popularnej platformy pamięci masowej opartej na technologii blockchain wspieranej przez Andreessena Horowitza.

  • Arsenal Londyn: Reklamy tokenów kibica skrytykowane przez organ regulacyjny:

Arsenal FC, jeden z czołowych brytyjskich klubów piłkarskich, otrzymał naganę od krajowego organu nadzoru reklamowego za „nieodpowiedzialną” i „wprowadzającą w błąd” promocję tokena kibica, która została wprowadzona 12 lipca we współpracy z Socios.

Urząd ds. Standardów Reklamy (ASA) skrytykował dwie reklamy, jedną na Facebooku, a drugą na stronie klubu. Post na Facebooku, który pojawił się 12 sierpnia, oznajmiał, że kibice, którzy byli właścicielami tokena AFC, mogli głosować na piosenkę, którą klub zagra w przypadku zwycięstwa. Natomiast strona internetowa pojawiła się 6 sierpnia, mając na celu wyjaśnienie wszystkich tematów związanych z tokenem.

Według ASA obie były nieodpowiedzialne ze względu na trywializowanie inwestycji w aktywa kryptograficzne i nie zilustrowanie ryzyka inwestycyjnego. Post na Facebooku wprowadzał w błąd, ponieważ nie wyjaśniał, iż tokeny fanów są aktywami kryptograficznymi, które należy kupić za kryptowalutę.

Arsenal powiedział, że tokeny różnią się od kryptowalut, które są środkiem płatniczym, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o rozrywce i zachęcaniu fanów do aktywności wokół klubu. W momencie pojawienia się reklam tokeny nie mogły być przedmiotem handlu w aplikacji Socios. Klub zaprzeczył również, że reklamy dotyczyły inwestycji w kryptowaluty.

Zwiększone promocje na kryptowaluty i aktywa zwróciły uwagę ASA. Na początku tego miesiąca regulator ocenzurował reklamy przedstawicieli branży, w tym Coinbase i eToro, a także promocję sieci pizzerii Papa John’s.

Socios jest firmą stojącą za podobnymi tokenami kibiców dla drużyn piłkarskich, w tym Barcelony, Juventusu, Atletico Madryt i Manchesteru City. Założona w 2019 roku firma, zawiera ponad 40 tokenów fanów na swojej stronie internetowej i oczekuje się, że pojawi się ich więcej.

  • Elon Musk: Neuralink lepszy od metaverse:

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, nie wykazał wsparcia dla ekosystemów Metaverse i Web 3.0, odrzucając terminy używane jako modne słowa i taktyki marketingowe.

„Nie widzę, żeby ktoś przez cały dzień przypinał sobie pieprzony ekran do twarzy”, powiedział Musk w wywiadzie dla The Babylon Bee, zapytany o swoje przemyślenia na temat ekosystemu Metaverse.

Mówiąc o metaverse i wirtualnej rzeczywistości (VR), Musk powiedział, że nie widzi przyszłości, w której trzeba by opuścić fizyczny świat, aby żyć w wirtualnej rzeczywistości. Dzieląc się osobistym doświadczeniem, dodał, że gogle VR mają tendencję do wywoływania choroby lokomocyjnej podczas grania w gry wideo:

W dłuższej perspektywie wyrafinowany Neuralink może wprowadzić Cię w pełni w wirtualną rzeczywistość.

Musk założył Neuralink, firmę neurotechnologiczną, której głównym celem jest wdrażanie implantów mózgowych u ludzi w celu przywracania i zwiększania zdolności fizycznych za pomocą komputerów.

Musk podkreślił również, że ludzie nie będą woleli poruszać się ze słuchawkami VR bez chęci ich ściągania. Przypomniał również, jak ostrzegano go, gdy dorastał, żeby nie siedzieć zbyt blisko telewizora:

To zrujnuje ci wzrok, prawda? A teraz mamy telewizję dosłownie tutaj, na twarzy. Czy to dla ciebie dobre?

Dodając do swojej roli najbardziej wpływowego zwolennika Dogecoin, Musk niedawno wyraził poparcie dla kryptowalut, nazywając je niezniszczalnymi i zasadniczo mającymi na celu zmniejszenie władzy scentralizowanego rządu.

Musk powiedział na konferencji Code Conference w Kalifornii:

Nie można zniszczyć krypto, ale rządy mogą spowolnić jego rozwój.

Zasugerował również, że rząd Stanów Zjednoczonych nie powinien „nic nie robić”, gdy zostanie zapytany o poglądy na przepisy dotyczące kryptowalut.

  • Salwador drugim MicroStrategy:

Salwador (pierwszy kraj, który uznał BTC za prawny środek płatniczy) stopniowo staje się drugim MicroStrategy. Chociaż zakupy, jakich dokonuje położy w Ameryce Środkowej kraj nie są aż tak spektakularne jak w przypadku firmy kierowanej przez Michaela J. Saylora, to burmistrz Salwadoru wykorzystuje każdą okazję, aby powiększyć ilość posiadanych BTC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejny dzień z rzędu odnotowujemy wzrosty wśród topowych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 0,62%, Ethereum o 0,28%, Solana o 2,68%, Cardano o 5,52% i XRP o 5,72%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.30 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 85.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button