News

#160 Aktualności z dn. 26.12.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Korea Południowa reguluje giełdy w celu ochrony inwestorów; Bittrex ostrzega przed fałszywymi mailami; Z Bitcoinem można spać spokojnie; Koniec korekty?.

• Korea Południowa reguluje giełdy w celu ochrony inwestorów:

Rząd Korei Południowej i lokalne władze finansowe ostrzegły inwestorów przed pojawieniem się fałszywych kryptowalut i giełd wymiany walut. 13. grudnia rząd Korei Południowej i jego grupa zadaniowa ds. Kryptowalut, utworzona przez Ministerstwo Strategii i Finansów, Komisję Usług Finansowych, Ministerstwo Sprawiedliwości, Komisję ds. Uczciwej Konkurencji i Komisję Nadzoru Finansowego, odbyła nadzwyczajne spotkanie w celu omówienia stanu południowokoreańskiego rynku kryptowalut i rozporządzeń dla firm i inwestorów.

Dwa z czterech przepisów sporządzonych przez rząd Korei Południowej podczas spotkania nadzwyczajnego to:

Nie zezwala obcokrajowcom i nieletnim inwestorom na handlowanie kryptowalutami.
Reguluje platformy wymiany kryptowalut jako prawowitych dostawców usług finansowych.

Biorąc pod uwagę szybko rosnącą liczbę oszukańczych giełd, platform i działań, południowokoreański rząd pilnie przeniósł się do regulacji giełd kryptowalut i rozprawienia się z nieuczciwymi operacjami. W ubiegłym tygodniu kilka fałszywych platform wymiany kryptowalut zostało ujawnionych przez lokalną społeczność Bitcoina i władze finansowe. Jedną z fałszywych giełd była BitKRX, nazwana na podobieństwo Koreańskiej Giełdy Papierów Wartościowych (KRX), największej finansowej platformy transakcyjnej w Korei Południowej ustanowionej przez KOSDAQ.

Giełda BitKRX reklamowała się jako gałąź KRX, zachęcając użytkowników do korzystania ze swojej platformy, promując swoją działalność jako regulowaną i legalną firmę kierowaną przez KRX.

Chosun, jeden z największych mediów prasowych w Korei Południowej, poinformował, że lokalne władze finansowe i organy ścigania zaczęły atakować giełdy kryptowalut za pomocą nieuczciwych działań marketingowych i oszukańczych. Lokalne władze finansowe ujawniły, że kilka giełd kryptowalut w Korei Południowej jest nieuregulowanych, ale działają one jako legalne przedsiębiorstwa, wykorzystując branding czołowych instytucji finansowych, takich jak BitKRX.

Jeden członków południowokoreańskiej społeczności Bitcoina powiedział Chosun:

Niewielkie grupy osób, które nie posiadają wystarczających kwalifikacji i doświadczenia, aby zarządzać dużymi platformami, prowadzi giełdy kryptowalut na lokalnym rynku. W związku z tym handlowcy nie są w stanie prawidłowo realizować zleceń kupna i sprzedaży w odpowiednim czasie, ponosząc znaczne straty i trudności w inwestowaniu. Surowe regulowanie rynku przez rząd południowokoreański jeszcze bardziej ustabilizuje lokalny rynek kryptowalut.

Na początku tego tygodnia, największa giełda kryptowalutowa w Korei Południowej, Bithumb, która jest także drugą co do wielkości platformą transakcyjną na globalnym rynku kryptowalut, stwierdziła, że ​​odpowiedni zestaw przepisów dla przedsiębiorstw i inwestorów będzie pielęgnować rynek kryptowalut i ułatwi wykładniczy wzrost. Bithumb powiedział:

Właściwy zbiór przepisów będzie raczej sprzyjał rynkowi (wirtualnej walucie) i chcielibyśmy je przyjąć.

W przypadku giełdy kryptowalut, takich jak Bithumb, Korbit i Coinone, które codziennie przetwarzają miliardy dolarów w transakcjach, przepisy są konieczne, ponieważ dość duża część inwestorów na rynku kryptowalut w Korei Południowej pada ofiarą schematów Ponizego i innych oszustw. Według dostawcy danych giełdowych CryptoCompare, południowokoreański rynek giełd kryptowalut odpowiada tylko za 4,6 proc. światowego rynku giełd kryptowalut, za Stanami Zjednoczonymi, Japonią i Europą.

• Bittrex ostrzega przed fałszywymi mailami:

Giełda kryptowalut Bittrex ostrzega przed fałszywymi mailami próbujących wyłudzić klucze API. Giełda w żaden sposób nie jest powiązana z tymi mailami. W związku z tym przypominamy, że nigdy – w żadnym wypadu – żadna z firm nie powinna żądać kluczy API ani kluczy prywatnych waszych portfeli.

Mail podszywa się pod mail od Bittrex – wykorzystuje jego logo, układ i styl pisania. W mailu oszuści informują, że informacje są im potrzebne do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń na koncie oraz grożą, że w razie braku odpowiedzi konto adresata zostanie zablokowane. Podają również szczegółowe instrukcje, w jaki sposób odnaleźć informacje, których żądają.

Jeżeli otrzymacie tego typu mail po prostu go zignorujcie. Każdy kto wejdzie w posiadanie informacji dotyczących waszych kluczy API jest w stanie przejąć wasze fundusze.

Z Bitcoinem można spać spokojnie:

Cena Bitcoina zyskała dziś prawie 2000 dolarów. Ruch ten spowodował osłabienie altcoinów, W zeszłym tygodniu, gdy ceny spadły poniżej 13.000 dolarów, przeszliśmy nową rundę oskarżeń o wykreowaną bańkę. Teraz posiadacze Bitcoina są – jak powiedział Jameson Lopp –  „bardziej byczy niż kiedykolwiek”. Inżynier, który poprowadził w świecie krypto różnych znanych inwestorów, wyraża wciąż zaufanie do przyszłości Bitcoina i lekceważy jego obecne techniczne niedociągnięcia.

Jestem bardziej optymistyczny w stosunku do Bitcoina niż w ciągu ostatnich 5. lat. Wydarzenia, które zostały opublikowane, są tylko wierzchołkiem góry lodowej.

– skomentował na Twitterze Lopp.

O dalszym bycie pierwszej kryptowaluty, wypowiedział się również John McAfee, który potwierdził obecny status quo sieci Bitcoin:

Przez całe życie byłem technikiem i jeśli ktoś się obawia o Bitcoina to niepotrzebnie. Świat ekonomii czeka na właściwe rozwiązanie, a nim jest Bitcoin, będący wciąż jedyną, gwarantowaną inwestycją w świecie krypto.

McAfee dodał, że do końca 2018 r., Bitcoin będzie dziesięciokrotnie droższy niż obecnie, wciąż trzymając się swojej zapowiedzi, w której przewiduje, że w 2020 roku, osiągnie cenę miliona dolarów. Na swoim Twitterze znany jest również z tego, że cyklicznie opisuje wybraną kryptowalutę, która wg niego osiągnie sukces. Podanie takiej informacji, natychmiastowo skutkuje wyraźnym wzrostem ceny. W internecie huczy o rzekomym przecieku, jakoby to SiaCoin miała być kolejnym, opisanym przez McAfee projektem. Będziemy zatem obserwować profil popularnego inwestora.

• Koniec korekty?:

Bitcoin szybko odzyskuje stratę, a jego cena wrasta dziś o 16,3%. Mimo, że w związku z szybkim wzrostem ceny Bitcoina reszta kryptowalut traci w stosunku do niego, największe z walut alternatywnych względem dolara również zyskują – Ethereum 1,2%, Bitcoin Cash 1%, Ripple 6,6%, a Litecoin 4%. Jeśli chodzi o mniejsze kryptowaluty, wiele z nich odnotowuje znaczne korekty. Tutaj wyjątkiem jest BitConnect, który zyskuje dziś aż 66,37%. Kapitalizacja rynku rośnie dziś o 48,2 mld dolarów i aktualnie wynosi 595,5 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, gieldykryptowalut.pl, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button