News

#1600 Newsy z dnia 26.12.2021

Z niedzielnych wydarzeń: CEO CryptoCom atakuje CoinMarketCap; Binance Turkey ukarana za niestosowanie się do przepisów AML; CoinMarketCap: Shiba Inu najpopularniejszą krypto w 2021 roku; Indie: Policja ostrzega przed oszustwami kryptograficznymi; Na czym polega kopanie Bitcoinów?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO CryptoCom atakuje CoinMarketCap:

Kris Marszalek, dyrektor generalny popularnej giełdy kryptowalut CryptoCom, uderzył w CoinMarketCap za błędne raportowanie wolumenu obrotu.

W bożonarodzeniowym tweecie, prezes CryptoCom uderzył w CoinMarketCap za niezgłoszenie dokładnego wolumenu obrotu giełdy.

Wesołych Świąt dla zespołu CoinMarketCap, który tydzień po mojej odpowiedzi na ich źle sformułowany tweet, arbitralnie obniżył nasz ranking giełdowy do pozycji nr.14.

Jesteśmy na 2, 3. miejscu na CoinGecko, więc wiecie, gdzie szukać prawdziwych i neutralnych danych rynkowych.

– powiedział.

W chwili redagowania tego tekstu, CoinMarketCap umieścił CryptoCom na 14. miejscu z wolumenem obrotu 1.8 mld USD w ciągu ostatnich 24 godzin.

Tymczasem CoinGecko informuje, że jego wolumen obrotu wynosi 3.1 mld dolarów, co plasuje go na trzecim miejscu.

„Źle sformułowany tweet”, do którego odnosi się Marszałek, pochodzi z 15 grudnia, kiedy doszło do wymiany zdań, co ostatecznie zakończyło się stwierdzeniem, że „już pracują nad usunięciem niewiarygodnych danych”.

Głównym powodem skarg wydaje się być usterka, jakiej doznał wtedy CoinMarketCap.

Błąd na stronie CoinMarketCap wykazał absurdalnie wysokie wzrosty w najważniejszych kryptowalutach, co z kolei wpłynęło na wszystkie usługi kryptograficzne, które opierają się na ich danych.

  • Binance Turkey ukarana za niestosowanie się do przepisów AML:

Financial Crimes Investigation Board (MASAK) nałożyła grzywnę na Binance Turkey w wysokości 8 mln lirów (prawie 750.000 dolarów) po tym, jak giełda kryptowalut nie przeszła audytu finansowego nadzoru monitorującego zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy.

MASAK, jednostka wywiadu finansowego Turcji podległej Ministerstwu Finansów i Skarbu, uznała działalność giełdy Binance w Turcji niezgodne z prawem. Dotyczy to zapobiegania prania pieniędzy pozyskanych z działań przestępczych.

Prawo AML w Turcji wymaga, aby firmy identyfikowały i weryfikowały osobiste dane klientów na platformie, które obejmują nazwisko, datę urodzenia, numer identyfikacyjny TC (turecki odpowiednik numeru ubezpieczenia społecznego) oraz rodzaj i numer dokumentu tożsamości. Prawo wymaga również od przedsiębiorców natychmiastowego powiadomienia rządu o podejrzanych działaniach w ciągu 10 dni.

Organ nadzoru nałożył maksymalną możliwą grzywnę administracyjną w wysokości 8 mln lir tureckich za rzekome naruszenie. Ponadto zdarzenie to zbiega się również z dniem, w którym prezydent Erdoğan ogłosił zakończenie projektu ustawy o kryptowalutach, który wkrótce zostanie przekazany do parlamentu.

W ten sposób, Binance staje się również pierwszą firmą kryptograficzną, która została ukarana grzywną przez turecki rząd. Co więcej, MASAK ściśle współpracuje z Financial Action Task Force (FATF), globalnym regulatorem przeciwdziałającym praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Według byłego ministra skarbu i kosztów Lutfi Elvana:

FATF poprosił o podjęcie środków przeciwko platformom handlu kryptowalutami.

Zgodnie z tym żądaniem MASAK zgodził się również na raportowanie transakcji przekraczających wartość 10 tys. lirów w ciągu 10 dni.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan potwierdził zakończenie prac nad ustawą o kryptowalutach, która wkrótce zostanie przekazana parlamentowi w celu wdrożenia w głównym nurcie.

Prawo dotyczące kryptowalut przewiduje nowy model gospodarczy, który może wzmocnić wysiłki Turcji, mające na celu przywrócenie wartości  malejącej liry. Erdoğan powiedział również, że niedawna inflacja na tureckich lirach nie jest związana z matematyką, ale kwestią procesu, sugerując możliwość i potencjał wzrostu wartości liry.

  • CoinMarketCap: Shiba Inu najpopularniejszą krypto w 2021 roku:

Rok 2021 był bez wątpienia świetnym rokiem dla Shiba Inu (SHIB), gdyż memecoin nadal notuje sukcesy. Osiągając kolejny wyczyn, zabójca DOGE stał się najczęściej oglądaną kryptowalutą w 2021 roku na popularnej platformie CoinMarketCap, przewyższając topowe aktywa.

Według CoinMarketCap, Shiba Inu odnotowała ponad 188 mln odsłon w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co daje o 43 miliony więcej, niż 145 milionów odsłon Bitcoina.

Dogecoin znalazł się na trzecim miejscu wśród najczęściej oglądanych kryptowalut w 2021 roku z 107 milionami wyświetleń, a następnie Cardano i Ethereum z odpowiednio 86 milionami wyświetleń i 81 milionami wyświetleń.

 

Co ciekawe, Shiba Inu ma zaledwie 15 miesięcy, a obecnie jest 13. największą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

W październiku SHIB wzrósł o ponad 133% w ciągu czterech dni, osiągając rekordowy poziom 0,000088 USD. Ciągła niesamowita hossa spowodowała wzrost całkowitej kapitalizacji rynkowej do ponad 41.5 mld dolarów. W tamtym czasie moneta znajdowała się wśród 10 największych aktywów kryptograficznych pod względem kapitalizacji rynkowej, przewyższającej jej poprzednika Dogecoina.

Pomimo wszystkich sukcesów, jakie kryptowaluta osiągnęła w ciągu ostatniego roku, Shiba Inu nadal znajduje uznanie wśród inwestorów i podmiotów kryptograficznych.

W zeszłym miesiącu popularna giełda kryptowalut Kraken ogłosiła na Twitterze, że doda obsługę SHIB, jeśli tweet zyska ponad 2.000 polubień. Co zaskakujące, tweet uzyskał ponad 41.000 polubień.

Tymczasem dane zebrane przez wiodącą firmę informacyjną Global Data pokazały, że rozmowy w mediach społecznościowych na temat SHIB wzrosły w tym roku o 16 000%, dając memecoinowi największą stopę wzrostu w porównaniu z innymi kryptowalutami z TOP10.

  • Indie: Policja ostrzega przed oszustwami kryptograficznymi:

Komisarz policji Shikha Goel ostrzegła obywateli Indii przed wzrostem cyberprzestępczości podczas wydarzenia zorganizowanego przez policję miejską w Hyderabad w Indiach, sugerując, aby nie przenosić kryptowalut do nieautoryzowanych prywatnych portfeli.

Goel zwróciła uwagę na różne metody, jakie są wykorzystywane przez oszustów, m.in. lukratywne okazje inwestycyjne, nielegalne przelewy bankowe i kryptowaluty. Uznając wzrost indyjskich użytkowników krypto, Goel dodała:

Oszuści proszą Cię o udostępnienie danych dotyczących kryptowaluty. Gdy to zrobiesz, znikają z twojego potfela.

Po uproszczeniu skomplikowanego oszustwa w jednym zdaniu, Goel podkreśliła również, że zarejestrowano szesnaście takich przypadków.

Komisarz powiedziała:

Jeśli zamierzasz używać lub inwestować w krypto, zwróć się tylko do renomowanych i ugruntowanych graczy w tej dziedzinie.

W wywiadzie dla The Hindu, Goel ujawniła, że 14 z 16 przypadków oszustw związanych z kryptowalutami było bezpośrednio połączone z inwestycjami i handlem. Zazwyczaj oszuści przekonują ofiary do przeniesienia nowo zakupionych kryptowalut w celu uzyskania większych zysków.

Kiedy zostaniesz oszukany, to trafiasz w ślepy zaułek. Wirtualnych pieniędzy nigdy nie można prześledzić, ani zwrócić pierwotnemu właścicielowi.

– ​​podsumowała.

Rząd stanowy Telangany przewodzi również indyjskim wysiłkom na rzecz technologii blockchain, uruchamiając program India Blockchain Accelerator, aby wspierać startupy Web 2.0 i Web 3.0 na wczesnym etapie oraz deweloperów blockchain.

Rama Devi Lanka, dyrektor ds. wschodzących technologii w rządzie Telangany, podzieliła się swoim zainteresowaniem wykorzystaniem technologii blockchain do rozwiązywania rzeczywistych problemów, dodając:

Rząd Telangany pomoże zapewnić wymagane ramy regulacyjne, aby umożliwić i promować wzrost łańcucha bloków.

  • Na czym polega kopanie Bitcoinów?:

Jak odbywa się kopanie bitcoinów? Dlaczego wydobycie bloku zajmuje 10 minut? Na czym zarabiają górnicy? Po przeczytaniu tego artykułu poznasz odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Solana o 3,96% i Polkadot o 4,18%. Korektę notuje Bitcoin o -1,58%, Ethereum o -0,36%, Cardano o -0,35 i XRP o -0,96%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.36 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 76.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button