News

#1603 Newsy z dnia 29.12.2021

Ze środowych wydarzeń: Robinhood planuje uruchomić wersję beta portfela; Wydobycie kryptowalut w Tajlandii rośnie z powodu zakazu w Chinach; Coinone zatrzyma wypłaty do niezweryfikowanych zewnętrznych portfeli; Z portfeli Salwadorczyków znikają Bitcoiny; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Robinhood planuje uruchomić wersję beta portfela:

Aplikacja do handlu kryptowalutami i akcjami Robinhood planuje wprowadzić wersję beta funkcji portfela cyfrowego od stycznia 2022 r.

W opublikowanym dziś poście na blogu Robinhood poinformował, że dziesiątki tysięcy użytkowników znajdujących się obecnie na liście oczekujących na portfel kryptograficzny aplikacji handlowej będzie miało dostęp do wersji beta od połowy stycznia. Firma powiedziała, że ponad 1,6 mln. osób czeka na portfel, który będzie obsługiwał wpłacanie i wypłacanie Bitcoina, Ethereum, Dogecoina i inne tokeny.

Aplikacja handlowa testuje swoją funkcję portfela cyfrowego od czasu jej ogłoszenia we wrześniu, kończąc swój pierwszy transfer alfa — za pomocą DOGE — 22 listopada. Według dyrektora operacyjnego Robinhood, Christine Brown, wdrożenie wersji beta będzie koncentrować się na bezpieczeństwie użytkowników, a także zapewnieniu edukacji na temat transakcji kryptograficznych i jasności w zakresie opłat.

Chociaż niektórzy twierdzą, że rok 2021 to rok, w którym kryptowaluty weszły do głównego nurtu, prawda jest taka, że większość ludzi wciąż zapoznaje się z klasą aktywów i sposobem poruszania się po Blockchainie. Wraz z wprowadzeniem portfeli cieszymy się, że możemy po raz pierwszy odegrać znaczącą rolę w powitaniu szerokiego grona inwestorów w kryptosferze.

– powiedział Robinhood.

  • Wydobycie kryptowalut w Tajlandii rośnie z powodu zakazu w Chinach:

Detaliczne wydobycie kryptowalut w Tajlandii najwyraźniej zyskało na sile ze względu na kapitulację chińskich górników wywołaną nowym zakazem kryptowalut wprowadzonym we wrześniu.

Tajlandzcy przedsiębiorcy i firmy zajmujące się kryptowalutami w coraz większym stopniu wykorzystują fakt, że chińscy górnicy pozbywają się swoich maszyn do kopania kryptowalut, jak podaje Al Jazeera.

W momencie, gdy Chiny zakazały kryptowalut, byliśmy zachwyceni.

– powiedział jeden z entuzjastów Bitcoina z Tajlandii, który został górnikiem.

Górnik, który poprosił o zachowanie anonimowości, twierdził, że założył małą, zasilaną energią słoneczną jednostkę do wydobywania kryptowalut za około 30.000 dolarów. „Wszystko udało mi się odzyskać w ciągu trzech miesięcy” — powiedział.

Inny przedsiębiorca branżowy, Pongsakorn Tongtaveenan, założył firmę zajmującą się sprzedażą urządzeń do wydobywania kryptowalut w Tajlandii, która sprzedała setki chińskich koparek ASIC małym lokalnym inwestorom.

Według Pongsakorna cena ASIC, takich jak Bitmain Antminer SJ19 Pro, spadła o 30% z powodu odejścia chińskich górników, zanim wróciła do normy przy rosnącym lokalnym popycie.

Pongsakorn uważa, że rosnąca popularność detalicznego wydobywania kryptowalut w Tajlandii jest powodowana przez ludzi poszukujących stabilnych dochodów podczas pandemii, a także przez inwestorów coraz bardziej optymistycznie patrzących na przyszłość aktywów cyfrowych.

  • Coinone zatrzyma wypłaty do niezweryfikowanych zewnętrznych portfeli:

Południowokoreańska giełda kryptograficzna Coinone ogłosiła, że od stycznia nie planuje już wypłat tokenów do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych.

W dzisiejszym ogłoszeniu Coinone poinformował, że użytkownicy między 30. grudnia a 23. stycznia muszą zarejestrować swoje zewnętrzne portfele na giełdzie, po czym wypłaty zostaną ograniczone. Giełda określiła, że użytkownicy kryptowalut mogą rejestrować tylko własne portfele, a proces weryfikacji „może zająć trochę czasu” i może ulec zmianie w przyszłości.

Według Coinone planowano zweryfikować nazwy użytkowników i numery rejestracyjne rezydentów – wydawane wszystkim mieszkańcom Korei Południowej – aby upewnić się, że transakcje kryptograficzne „nie są wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy”. Klienci na giełdzie prawdopodobnie nie będą mogli wypłacić środków do portfeli bez zabezpieczeń Know Your Customer lub KYC. To ograniczenie dotyczy również popularnego portfela sprzętowego Ledger.

W marcu rząd Korei Południowej wdrożył wcześniej uchwaloną ustawę, która wymaga, aby lokalne giełdy kryptograficzne wymagały kont z prawdziwym nazwiskiem i uwierzytelnianiem ISMS, a także zgłaszały swoje operacje w ciągu sześciu miesięcy. W kraju wdrożone zostaną również przepisy podatkowe, które mają wejść w życie w styczniu – przepisy te nałożyłyby podatek od zysków kapitałowych na wszystkie zyski z handlu kryptowalutami w wysokości ponad 2300 dolarów.

  •  Z portfeli Salwadorczyków znikają Bitcoiny:

Według raportu opublikowanego przez New Scientist, z portfeli Chivo Salwadorczyków znikają bitcoiny. Co na to rząd?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy niewielkie spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,2%, Ethereum o 0,9%, Binance Coin o 1,7% a Solana o 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.227 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 91 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, news.bitcoin.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button