News

#1612 Newsy z dnia 07.01.2022

Z piątkowych wydarzeń: Mozilla wstrzymuje darowizny krypto; Ethereum: Vitalik Buterin proponuje wielowymiarową strukturę opłat; São Paulo: Giełda kryptowalut Bitso sponsorem brazylijskiego klubu piłkarskiego; Samsung uruchamia sklep Metaverse w Decentraland; Hayes: Alternatywne aktywa cyfrowe mogą spać nawet o 90%; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Mozilla wstrzymuje darowizny krypto:

Mozilla, organizacja non-profit stojąca za przeglądarką Firefox, postanowiła wstrzymać darowizny w kryptowalutach po tym, jak spotkała się z ostrymi reakcjami internautów na Twitterze. Kilku użytkowników groziło nawet, że wycofa swoje comiesięczne darowizny na rzecz Mozilla. Najostrzejsza krytyka wyszła jednak od jednego z jej współzałożycieli.

Według organizacji, przytłaczająca reakcja na ten ruch doprowadziła do „ważnej dyskusji na temat wpływu kryptowaluty na środowisko”. Zespół powiedział, że „słucha” i podejmuje działania.

Zdecentralizowana technologia internetowa nadal jest ważnym obszarem, który należy zbadać. Jednak wiele zmieniło się od czasu, gdy zaczęliśmy przyjmować darowizny kryptograficzne.

Dodał również, że od 6 stycznia fundacja sprawdza, czy jej obecna polityka dotycząca darowizn w kryptowalutach „pasuje do naszych celów klimatycznych”. Aby przeprowadzić kontrolę, Mozilla wstrzymuje darowizny w krypto, jednocześnie zapewniając, że zespół pozostanie otwarty, przejrzysty i będzie regularnie udostępniał aktualizacje społeczności.

Mozilla zaczęła akceptować darowizny Bitcoin za pośrednictwem Coinbase w 2014 roku. Opisywane działanie odzwierciedla krok Tesli, który wycofał swoją decyzję o przyjęciu BTC jako płatności w zeszłym roku.

Warto zauważyć, że chwilę wcześniej Jamie Zawinski, który współtworzył projekt prawie dwie dekady temu, wymyślił nazwę „Mozilla”, a także współautorem założonego Netscape, oskarżył fundację o współpracę z „planet-Incinerating Ponzi grifters”.

Krytyka na tym się nie skończyła. Do reszty dołączyli m.in. Peter Linss, założyciel Gecko, silnika przeglądarki opracowanego przez Mozillę, który wyraził na Twitterze poparcie dla Zawińskiego.

Mimo że opór ze strony obozu antykrypto był silny, zwolennicy, np. twórca Ethereum Lefteris Karapetsas, napisał:

Szkoda, że ​​padacie ofiarami histerii i nienawiści do kryptowaluty. Właśnie zacząłem ponownie używać Firefoxa, aby zapewnić pewną różnorodność w stosunku do silnika Chrome, ale po obejrzeniu tego przełączam się z powrotem.

  • Ethereum: Vitalik Buterin proponuje wielowymiarową strukturę opłat:

Propozycja zatytułowana „Wielowymiarowy EIP-1559” została przedstawiona w poście na blogu, w którym Buterin zauważył, że różne zasoby w maszynie wirtualnej Ethereum (EVM) mają różne wymagania pod względem zużycia gazu.

Dzisiejszy schemat, w którym wszystkie zasoby są połączone w jeden wielowymiarowy zasób (gaz), nie radzi sobie z tymi różnicami.

Problem polega na tym, że skierowanie wszystkich zasobów do jednego prowadzi do „bardzo nieoptymalnych kosztów gazu”, gdy te limity są niedopasowane, dodał.

Buterin przedstawił swoje dość skomplikowane propozycje zmian z dużą ilością technicznej matematyki, natomiast w skrócie propozycja zawierała dwa potencjalne rozwiązania wykorzystujące „wielowymiarowe” ceny.

Pierwsza opcja polegałaby na obliczeniu kosztu gazu dla zasobów, takich jak transmisja danych i przechowywanie, poprzez podzielenie opłaty podstawowej za każdą jednostkę zasobu przez całkowitą opłatę podstawową. Opłata podstawowa jest stałą opłatą sieciową za blok uwzględnioną w algorytmie Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559.

Druga, bardziej złożona opcja określa opłatę podstawową za korzystanie z zasobów, ale obejmuje limity dla każdego zasobu. Istniałyby również „opłaty priorytetowe”, które są ustalane w procentach i obliczane przez pomnożenie wartości procentowej przez opłatę podstawową.

Vitalik swierdził też, że wadą wielowymiarowej struktury opłat jest to, że „budujący bloki nie byliby w stanie zaakceptować transakcji w kolejności od wysokich do niskich opłat za gaz”. Musieliby zrównoważyć wymiary i rozwiązać dodatkowe problemy matematyczne.

Czas pokaże, czy propozycja zostanie przyjęta, gdyż w tej chwili priorytetem jest kolejna duża aktualizacja. Sieć Ethereum przygotowuje się obecnie do „połączenia”, które zadokuje łańcuch blokowy Ethereum w łańcuchu Beacon i skutecznie zakończy korzystanie z algorytmu sprawdzającego pracę. Prace w sieci testowej Kintsugi już trwają, a pełne wdrożenie spodziewane jest w pierwszym kwartale tego roku.

  • São Paulo: Giełda kryptowalut Bitso sponsorem brazylijskiego klubu piłkarskiego:

Bitso, krypto giełda z Ameryki Łacińskiej zawarła trzyletnią umowę sponsorską z brazylijską drużyną piłkarską São Paulo Futebol Clube, poinformowała firma.

Zgodnie z warunkami umowy, która wejdzie w życie w tym miesiącu, logo Bitso pojawi się na oficjalnej koszulce São Paulo, a część stadionu brazylijskiego klubu Morumbi zostanie przeznaczona na specjalny użytek nazwany na cześć giełdy kryptowalut, powiedział wiceprezes Bitso ds. Marketingu, José Molina.

Podczas gdy firmy kryptograficzne sponsorujące drużyny sportowe stały się dość powszechne w Europie i Stanach Zjednoczonych, to Ameryka Łacińska jest nadal w dużej mierze niewykorzystana do współpracy marketingowo-sponsorskiej.

Bitso i São Paulo planują umożliwić płatność kryptowalutą za bilety i towary w ciągu sześciu miesięcy, powiedział Molina, jednocześnie nie ujawniając warunków finansowych umowy. Giełda działa w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Meksyku i ma łącznie 3.7 mln użytkowników. Bitso zamierza w tym roku stać się największą giełdą kryptowalut w Brazylii.

Mercado Bitcoin, największa brazylijska giełda kryptograficzna, dotarła w zeszłym roku do 3.2 mln klientów w tym kraju, ujawniono w pisemnym oświadczeniu.

W maju 2021 roku Bitso zebrał 250 mln dolarów w serii C o wartości 2.2 mld dolarów, co czyni go pierwszym krypto-jednorożcem (o wartości przekraczającej miliard dolarów) w Ameryce Łacińskiej.

  • Samsung uruchamia sklep Metaverse w Decentraland:

Samsung jest najnowszą korporacją, która ogłosiła projekt metaventure, wybierając Decentraland do swojego projektu Metaverse.

Elektroniczny gigant ogłosił otwarcie wirtualnej repliki swojego kultowego sklepu fizycznego w Nowym Jorku, aby poprawić interakcję z klientami w czasie, gdy COVID-19 trzyma ludzi z dala od punktów sprzedaży.

Sklep Samsung Metaverse to replika prawdziwego sklepu znajdującego się przy 837 Washington Street w nowojorskiej dzielnicy Meatpacking District na Manhattanie. Sklep Samsung 837X będzie teraz dostępny w metawersie przez ograniczony czas. Firma twierdzi, że jest to jedno z największych przejęć gruntów marki w Decentraland, metawersie opartym na blockchain.

Klienci muszą najpierw wejść do Decentraland przez przeglądarkę internetową, aby uzyskać dostęp do sklepu. Po zalogowaniu ich awatar zostanie wysłany poza strukturę metaverse Samsunga. Gdy wejdzie on do lobby, wirtualny przewodnik poprowadzi awatara do jednego z trzech wewnętrznych pomieszczeń: zrównoważonego rozwoju, dostosowania i połączenia.

W sklepie Samsung 837X odbędzie się „Connectivity Theater and Sustainability Forest”, a także wydarzenie muzyczne na „Customization Stage”, jak twierdzi Samsung.

Południowokoreański gigant technologiczny ogłosił niedawno wprowadzenie na rynek nowej serii inteligentnych telewizorów ze zintegrowaną platformą NFT. Micro LED, Neo QLED i The Frame to tylko niektóre z inteligentnych telewizorów Samsung 2022, które będą wyposażone w aplikację platformy NFT do odkrywania, kupowania i handlu dziełami sztuki cyfrowej.

  • Hayes: Alternatywne aktywa cyfrowe mogą spać nawet o 90%:

Były dyrektor generalny BitMEX wróży, że aktualne notowania altcoinów i tokenów mogą spaść praktycznie do zera.

Hayes pozostaje sceptyczny względem tego, czy „diamentowe ręce mogą uratować bitcoina przed katastrofalnym upadkiem”. Stwierdził, że inwestorzy instytucjonalni nie zawahają się zrealizować zysków ze swoich pozycji ze względu na zmieniające się warunki rynkowe…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja czerwieni na giełdach. Korektę notuje Bitcoin o -3,64%, Ethereum o -6,81%, Solana o -7,58%, Cardano o -1,43% i XRP o -1,41%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.97 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 135.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button