News

#1619 Newsy z dnia 14.01.2022

Z piątkowych wydarzeń: Hash rate BTC powraca do najwyższych poziomów, podczas gdy Block buduje otwarty system kopania bitcoinów; Tesla uruchamia płatności w DOGE; FTX uruchamia fundusz venture; Near Protocol zbiera fundusze na promowanie Web3; Ripple vs SEC: Komisja ujawni treść maili odnośnie statusu Ethereum; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Hash rate BTC powraca do najwyższych poziomów, podczas gdy Block buduje otwarty system kopania bitcoinów:

Hash rate Bitcoina powrócił do najwyższych poziomów, natomiast pośród niskiej ceny akcji, dyrektor generalny Block, Jack Dorsey, potwierdził stworzenie otwartego systemu kopania bitcoinów.

Przestrzeń BTC nadal zaskakuje i oszałamia zarówno krytyków, jak i fanatyków. Kazachstan, drugi co do ważności kraj wydobywający BTC,  doświadczył w zeszłym tygodniu przerwy w dostępie do internetu z powodu niepokojów społecznych. Jednak wskaźnik haszowania spadł o nie więcej niż 13,4%, zanim ponownie osiągnął rekordowe wartości.

Jak pokazano w poniższych danych z Glassnode, z ceną w przedziale 42.000 USD w czwartek , średni współczynnik haszowania osiągnął 215 milionów terahaszów na sekundę.

Górnicy bitcoinów nadal wykazują odporność, a jak zauważył Fidelity Digital Assets, sieć ta jest jeszcze „szerzej rozpowszechniona na całym świecie”.

Media wczesniej informowały, że Block opracuje open-source’owe systemy wydobywania bitcoinów w 2022 roku  na podstawie ogłoszeń o pracę jakie pojawiły się na LinkedIn. W czwartek Dorsey potwierdził przypuszczenia, retweetując komentarze Thomasa Templetona, dyrektora generalnego Block.

W wątku na Twitterze Templeton poruszył kwestie związane z dostępnością, niezawodnością, wydajnością i produktami związanymi z wydobywaniem BTC. Podsumowując, cele Blocka dotyczące wydobycia BTC są następujące:

Chcemy, aby wydobycie było bardziej rozproszone i wydajne pod każdym względem. Od zakupu, przez konfigurację, konserwację i wydobycie. Jesteśmy zainteresowani, ponieważ wydobycie wykracza daleko poza tworzenie nowych bitcoinów. Widzimy to jako długoterminową potrzebę przyszłości, która jest w pełni zdecentralizowana i pozbawiona uprawnień.

Zbudowanie systemu wydobywczego BTC „na zewnątrz” i razem ze społecznością to nie lada wyczyn. Econoalchemist, uznany domowy górnik BTC i współpracownik magazynu BTC, napisał na Twitterze, że opracowywanie produktów w otwartym kodzie źródłowym „zbuduje zaufanie tam, gdzie obecnie nie ma reputacji, a także może zmienić oczekiwania konsumentów w tym kierunku”.

Ostatecznie rozwiązania wydobywcze Blocka mogą utorować drogę większej liczbie majsterkowiczów, którzy wejdą do przestrzeni kosmicznej.

  • Tesla uruchamia płatności w DOGE:

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, ogłosił, że Tesla akceptuje Dogecoin jako zapłatę za towary firmy. Produkty objęte programem DOGE w sklepie Tesli można kupić, wysyłając krypto do portfela Dogecoin firmy Tesla.

Firma wyjaśniła również, że nie przyjmuje żadnych innych kryptowalut. Tesla poinformowała klientów, że „zasoby cyfrowe inne niż Dogecoin wysłane do Tesli nie zostaną zwrócone kupującemu”.

Ponadto przedmioty zakupione za pomocą DOGE „nie mogą zostać zwrócone, wymienione ani anulowane”. Tesla uważa wszystkie zakupy dokonane za pośrednictwem DOGE za ostateczne, bez mozliwości wymiany na gotówkę.

Twórca Dogecoin, Billy Markus, natychmiast odpowiedział na ogłoszenie, mobilizując społeczność Dogecoin.

Społeczność Dogecoin, wiecie co robić.

– napisał na Twitterze Markus.

Społeczność szybko zareagowała. Niektórzy napisali na Twitterze, że kupili już przedmioty za pomocą DOGE. Zaledwie kilka minut po ogłoszeniu, użytkownik portalu, Komaandy Dogecoin, opublikował zrzut ekranu swojego zamówienia online.

Miesiąc temu Tesla potwierdziła, że zacznie akceptować DOGE do zakupów towarów. Ogłoszenie spowodowało 25% wzrost ceny memecoina. W piątek, zaledwie kilka godzin po wdrożeniu płatności DOGE, cena aktywa wzrosła o 18,63%.

W grudniu Musk mówił o swoich przemyśleniach na temat DOGE, porównując go do Bitcoina. Według niego „chociaż został stworzony jako głupi żart, Dogecoin lepiej nadaje się do transakcji”. Stwierdził, że DOGE jest „nieco” inflacyjny, a to zachęca ludzi do wydawania, zamiast używania go jako magazynu wartości.

Tymczasem Tesla może nie być jedyną firmą, która w tym roku zacznie wdrażać płatności kryptograficzne. Ankieta przeprowadzona przez Visa pokazuje, że małe i średnie przedsiębiorstwa również w 2022 roku przyjmą płatności kryptograficzne.

  • FTX uruchamia fundusz venture:

Giełda amerykańska ma na celu przydzielenie środków od 100.000 do setek milionów dolarów w niektórych projektach blockchain i kryptowalut za pośrednictwem nowej inicjatywy o nazwie FTX Ventures.

The Wall Street Journal poinformował o tym dziś, wskazując, że FTX Ventures będzie jednym z największych takich funduszy w przestrzeni kryptowalut. W relacji podano, że całe 2 mld dolarów finansowania pochodziło od założyciela i dyrektora generalnego giełdy, Sama Bankman-Fried’a.

Amy Wu z Lightspeed Venture Partners, stanie na czele nowej inicjatywy. Zaznaczyła, że ​​organizacja może rozdysponować wszystkie fundusze do 2023 roku, w zależności od możliwości, jakie widzi na rynku.
Wu wymieniła firmy zajmujące się kryptowalutami, a także protokoły NFT oraz produkty ubezpieczeniowe i zabezpieczające, jako szczególnie intrygujące.

Wraz z uruchomieniem FTX Ventures, amerykańska giełda dołączyła do takich firm jak Binance i Coinbase z dedykowanymi produktami przeznaczonymi do inwestowania w nowe projekty.

FTX odnotował imponujący wzrost, w tym wzrost wolumenu o 500% w trzecim kwartale 2021 roku, dzięki licznym partnerstwom z dużymi podmiotami, takimi jak Cal Athletics.

Poza tym do firmy dołączyły wybitne nazwiska, takie jak Steph Curry z NBA i Tom Brady z NFL. Giełda chce również wkrótce oferować usługi handlu akcjami w USA.

  • Near Protocol zbiera fundusze na promowanie Web3:

Blockchain typu Proof-of-stake Near Protocol zebrał 150 mln dolarów, aby przyspieszyć przyjęcie technologii Web3. Zespół ogłosił, że fundusz zostanie wykorzystany do rozwoju regionalnych hubów i podnoszenia świadomości na temat blockchain i zdecentralizowanych technologii.

Celem Near Protocol jest wykorzystanie świeżych funduszy na wspieranie adopcji Web3. Zgodnie z zapowiedzią fundusze zostaną wykorzystane, aby „pomóc miliardom ludzi w nauce i korzystaniu z blockchain”. Dzięki temu projekty oparte na blockchain Near będą miały możliwość nawiązania kontaktu z nowymi odbiorcami.

Runda inwestycyjna była prowadzona przez fundusz hedgingowy Three Arrows Capital, z dodatkowym udziałem Mechanism Capital, Dragonfly Capital, a16z, Jump, Alameda, Zee Prime, Folius, Amber Group, 6th Man Ventures i Circle Ventures. MetaWeb.VC, fundusz ekosystemowy Near, również wziął udział w rundzie seed. Dodatkowo do finansowania dołączyli Alan Howard, Santiago Santos i założyciel Aave, Stani Kulechov.

Cieszymy się, że możemy wspierać zespół i ekosystem NEAR podczas skalowania aplikacji blockchain.

– powiedział Kyle Davies, współzałożyciel i prezes Three Arrows Capital.

Tymczasem Amos Zhang, założyciel MetaWeb.VC, wyraził poparcie, mówiąc, że technologie Near Protocol świetnie nadają się do wspierania adopcji blockchain.

NEAR najlepiej nadaje się do wzmacniania aplikacji blockchain do powszechnego zastosowania.

– powiedział Zhang.

W 2021 roku Near Protocol przeznaczył 800 mln dolarów na nowe inicjatywy w celu przyspieszenia zdecentralizowanego finansowania, jednocześnie odnotowując, że zdecentralizowany rynek finansowy jest wciąż na wczesnym etapie.

Pod koniec ubiegłego roku Near nawiązał również współpracę z centralą stablecoin Ardana. Współpraca ma na celu stworzenie infrastruktury pomostowej, która pozwoli użytkownikom przenosić aktywa z Near Protocol do innego blockchain Cardano. Dzięki temu tokeny Near będą również służyć jako zabezpieczenie na platformie Ardana do bicia stablecoinów.

  • Ripple vs SEC: Komisja ujawni treść maili odnośnie statusu Ethereum:

SEC musi ujawnić treść e-maili dotyczących przemówienia z 2018 roku, podczas którego były urzędnik komisji stwierdził, że Ethereum nie jest papierem wartościowym.

29 stycznia 2021 r. firma Ripple Labs złożyła pierwszą, oficjalną odpowiedź na pozew SEC. Ripple podkreśliło w dokumencie, że XRP nie jest papierem wartościowym, a zatem nie podlega jurysdykcji SEC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Cardano o 0,02% i Polkadot o 2,60%. Korektę notuje Bitcoin o -0,22%, Ethereum o -0,42%, Solana o -3,54% i XRP o -0,32%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.06 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 95.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button