News

#162 Aktualności z dn. 28.12.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Obowiązkowa weryfikacja na koreańskich giełdach; Ubezpieczenie aktywów inwestorów giełdowych; Dyrektor giełdy EXMO został uprowadzony; Bitcoin i alty w jednym stali domu.

• Obowiązkowa weryfikacja na koreańskich giełdach:

Dwa dni temu pisaliśmy o regulacjach w Korei Południowej. Dziś odnotujemy kolejne ważne postanowienia.

Południowokoreański rząd ogłosi, że zabroni krajowym giełdom kryptowalutowym zezwalanie użytkownikom na dokonywanie transakcji za pośrednictwem anonimowych kont. W ramach tego, co wydaje się być serią aktualizacji mających na celu poprawę nadzoru nad praktykami branżowymi, rząd będzie również starał się zakazać bankom wydawania nowych wirtualnych rachunków na giełdy kryptowalut.

Według południowokoreańskiej agencji informacyjnej Yonhap, oświadczenia zostały ogłoszone przez Hong Nam-ki, ministra Urzędu ds. Koordynacji Polityki Rządowej, po dyskusji z wiceministrzami z innych organów rządowych po niedawnym wzroście zainteresowania kryptowalutami i posiadaniem ich wśród tamtejszej społeczności.

Ogłoszenie Honga nastąpiło tuż po godzinie, odkąd szef koreańskiego regulatora finansowego ostrzegł przed bańką bitcoinową podczas spotkania z prasą.

Założę się, że bańka prędzej czy później pęknie.

– powiedział Czwe Heung-sik, gubernator Financial Służby Nadzoru Finansowego (FSS).

Hong dodał, że tylko rachunki potwierdzoną tożsamością będą mogły być dozwolone do wpłat i wypłat. Rządowy zakaz korzystania z anonimowych kont jest postrzegany w Korei Południowej jako najnowszy krok w kierunku ograniczenia handlu związanego z kryptowalutami w tym kraju.

Zgodnie z raportem, jednostka wywiadu finansowego i służby nadzoru finansowego, będą wdrażać rozporządzenie i nadzorować giełdy w celu przestrzegania nowej zasady.

• Ubezpieczenie aktywów inwestorów giełdowych:

Japońskie Mitsubishi UFJ Trust and Banking przygotowuje się do uruchomienia usługi, która będzie chronić posiadaczy kryptowalut, jeśli giełdy, których używają, zostaną zamknięte lub zhackowane, informuje japoński Nikkei Asian Review.

Gigant bankowy będzie zabezpieczał aktywa klientów, którzy wyrażą zgodę na program. W przypadku, gdy wymiana handlowa zakończy się niepowodzeniem lub zostanie naruszona, Mitsubishi UFJ zrekompensuje swoim klientom straty zgodnie z zapisami, które utrzymują. Nikkei informuje, że usługa rozpocznie się od transakcji na Bitcoinie i może wystartować już w kwietniu. Użytkownicy giełdy Crypto, którzy wyrażają zgodę na ochronę swoich funduszy przez Mitsubishi UFJ, zostaną obciążeni opłatą za usługę.

Jednakże, jak zapewnia dyrektor generalny giełdy Tokyo Bituks Noriyuki Hirosue, dodatkowa opłata może być łatwa do zapłacenia za tych, którzy wolą zaufać tradycyjnym instytucjom finansowym:

Klienci poczują się spokojniej, wiedząc, że bank powierniczy chroni ich aktywa.

Japońscy inwestorzy kryptowalut są szczególnie wrażliwi na ryzyko związane z korzystaniem z giełd kryptowalut – najważniejsza japońska giełda kryptowalut Mt. Gox została zamknięta w 2014 r. po tym, jak hakerzy ukradli 850.000 Bitcoinów.

Japonia jest dobrze znana jako światowy lider w dziedzinie inwestycji i regulacji kryptowalut. Nikkei informuje, że japońska Agencja Usług Finansowych ma uznawać kryptowaluty za aktywa.

• Dyrektor giełdy EXMO został uprowadzony:

Jak donosi ukraińska strona internetowa strana.ua, Pavel Lerner, dyrektor zarządzający giełdą kryptowalut EXMO, został uprowadzony w Kijowie. Według źródła, Lerner został pojmany po opuszczaniu jego biura w centrum miasta. Zostało wszczęte dochodzenia, które ma na celu ustalenie dlaczego i przez kogo został porwany Lerner.

Według strana.ua Lerner jest obywatelem rosyjskim, który posiada zezwolenie na pobyt w Polsce i jest zaangażowany w szereg startupów opartych o kryptowaluty i Blockchain na Ukrainie. Na profilu Lernera na Facebooku czytamy, że pochodzi on z Kurska.

Przedstawiciele EXMO powiedzieli lokalnemu dziennikowi ForkLog, że incydent ten nie wpłynął na funkcjonowanie firmy oraz że dane i fundusze użytkowników są całkowicie bezpieczne:

Robimy wszystko, co możliwe, aby przyspieszyć poszukiwania Pavera Lernera. Wszelkie informacje dotyczące jego miejsca pobytu będą bardzo doceniane. Pomimo tej sytuacji giełda pracuje normalnie. Pragniemy również podkreślić, że natura pracy Pavela w EXMO nie zakłada dostępu do pamięci giełdy ani żadnych danych osobowych użytkowników. Wszystkie fundusze użytkowników są całkowicie bezpieczne.

W innych wiadomościach z Ukrainy z początku tego miesiąca ForkLog poinformował, że zarówno na biuro, jak i mieszkanie ich dyrektora członkowie Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa przeprowadzili nalot, który zakończył się konfiskatą sprzętu, w tym także tego, na których trzymane były zarówno osobiste jak i korporacyjne fundusze w kryptowalutach.

• Bitcoin i alty w jednym stali domu:

Przez ostatnią dobę, na giełdach zaobserwowaliśmy dość wyraźne spadki cen kryptowalut. Z tych największych, Bitcoin jest aktualnie tańszy o 6,4%, Ethereum o 2,5%, natomiast Litecoin o 7,8%. Jedna z większych korekt spotkała dziś Verge, na poziomie 24,5%. Wśród tych spadków, wyróżnił się Ripple, który z kolei odnotował bardzo dobry wynik, doliczając do swojej wartości 11,7%. Kapitalizacja całego rynku wynosi na ten moment 566,9 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button