News

#1620 Newsy z dnia 15.01.2022

Z sobotnich wydarzeń: Rosja: Władze rozprawiają się z grupą hakerów REvil; Ontario: Bitfinex doradza zamknięcie kont do końca lutego; Urugwaj uruchomił swój pierwszy bitomat; Pegasus narzędziem inwigilacji przeciwników bitcoinowego planu prezydenta Bukele; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosja: Władze rozprawiają się z grupą hakerów REvil:

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej wraz z Departamentem Śledczym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podobno robili „zorganizowaną społeczność przestępczą”.

Jak zauważono w komunikacie, znana grupa hakerów REvil została zaatakowana na wniosek władz USA. Przeszukania doprowadziły do ​​zajęcia 5.5 mln dolarów (426 milionów rubli) w walutach fiducjarnych i kryptowalutach.

Co więcej, podczas 14-stu aresztowań władze przejęły sprzęt komputerowy i portfele kryptograficzne wykorzystywane do popełniania przestępstw.

W przetłumaczonym komunikacie stwierdzono:

W celu realizacji popełniania przestępstw, osoby te stworzyły złośliwe oprogramowanie, organizowały kradzieże środków z kont bankowych cudzoziemców i nastepnie ich wypłatę, m.in. poprzez zakup drogich towarów w internecie.

Warto zauważyć, że ataki ransomware, które obejmują portfele kryptograficzne, są przeprowadzane poprzez poprzez złamanie szyfrowania. Aby odzyskać kontrolę nad systemami, żąda się okupu w kryptowalucie.

Aresztowanym członkom postawiono zarzuty z artykułu o „nielegalnym obrocie środkami płatniczymi” rosyjskiego kodeksu karnego. Dokonano tego po zbadaniu ich udziału w nielegalnym obrocie środkami płatniczymi i udokumentowaniu nielegalnej działalności.

Sprawa ta jest wynikiem doniesień medialnych Rosyjskiego Narodowego Stowarzyszenia Finansowego (NFA) wzywających do regulacji aktywów kryptograficznych. Sprzeciwiając się zakazowi, NFA podobno przygląda się zmianie propozycji, która kieruje wykorzystaniem kryptowalut do 2030 roku.

W przeszłości doniesienia sugerowały, że Rada Federacji rosyjskiego legislatywy pracuje nad utworzeniem komitetu ds. kompleksowych decyzji w sprawie wirtualnych walut. Ale pomimo znanego rygorystycznego stanowiska kraju, wiele rosyjskich firm głęboko zagłębiło się w przestrzeń kryptograficzną.

Niedawno rosyjski pożyczkodawca TCS Group Holding (TCSq.L) przejął szwajcarską firmę usług kryptograficznych Aximetria. Nastąpiło to po tym, jak rosyjska firma Tinkoff Investments potwierdziła, że bada projekty związane z kryptowalutami, nawet jeśli „brokerzy nie mogą oferować tej usługi zgodnie z prawem”.

Należy zauważyć, że do TCS Group należy Tinkoff Investments, które jest ramieniem brokerskim jednego z największych moskiewskich banków internetowych, Tinkoff.

W zeszłym roku MyTona jako pierwsza firma w Rosji ogłosiła swoje plany w sektorze Metaverse.

  • Ontario: Bitfinex doradza zamknięcie kont do końca lutego:

Bitfinex oświadczył, że natychmiast zamknie konta dla klientów z Ontario, którzy nie mają sald na platformie. Ponadto planowano ograniczyć dostęp tym, którzy nie mają otwartych pozycji na rynku finansowania peer-to-peer giełdy lub otwartych pozycji depozytowych.

Użytkownicy, którzy mają salda lub otwarte pozycje na Bitfinex i są jednym z około 15 mln mieszkańców Ontario (w tym Toronto i stolicy kraju Ottawy) „nie będą już mieli dostępu do żadnych usług” od 1 marca. Wzywa się klientów do wypłaty środków przed tą datą.

Chociaż Bitfinex nie wspomniał o Ontario Securities Commission, regionalny organ nadzoru finansowego był odpowiedzialny za rozprawienie się z giełdami kryptograficznymi działającymi w tym regionie, w tym z OKEx, Bybit, KuCoin i Polo Digital Assets.

W grudniu OSC wydało zawiadomienie, że Binance nie jest upoważniony do „oferowania obrotu papierami wartościowymi osobom lub firmom zlokalizowanym w prowincji” po tym, jak giełda kryptowalut rzekomo powiedziała swoim użytkownikom, że będzie mogła nadal oferować usługi w regionie. Binance zaznaczył, że doszło do nieporozumienia w tej sprawie.

Bitfinex był również celem amerykańskich regulatorów. W październiku Commodity Futures Trading Commission nałożyła grzywnę na giełdę kryptowalut i jej siostrzaną firmę Tether w wysokości 42.5 mln dolarów. Bitfinex rzekomo ułatwiał „nielegalne, pozagiełdowe transakcje towarami detalicznymi na aktywach cyfrowych z osobami z USA”.

Biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork wcześniej nakazało obu firmom zapłacić 18.5 mln dolarów odszkodowania i składać okresowe raporty o swoich rezerwach.

Giełda kryptograficzna Bitfinex ogłosiła, że ​​użytkownicy z kanadyjskiej prowincji Ontario nie będą już mieli dostępu do wielu swoich usług od 1 marca.

  • Urugwaj uruchomił swój pierwszy bitomat:

Urugwaj zainstalował swój pierwszy bitomat, co czyni go jedenastym krajem Ameryki Południowej, który publicznie zachęca do adopcji kryptowalut. Przed zaangażowaniem Urugwaju w regionie znajdowało się 79 bankomatów, co stanowiło 0,2% światowych instalacji bankomatów BTC.

Według Ámbito, pierwszy bankomat kryptograficzny w Urugwaju został zainstalowany w nadmorskim mieście Punta del Este, będącym główną atrakcją turystyczną w regionie. Urządzenie zostało opracowane i zainstalowane we współpracy z dwoma lokalnymi firmami kryptograficznymi, URUbit i inBierto.

Bitomat w Urugwaju obsługuje obecnie wypłaty i depozyty pięciu kryptowalut, a mianowicie BTC, Binance Coin, Binance USD, Ferret Token i Urubit. FRT i URUB to wewnętrzne kryptowaluty zarządzane i dystrybuowane odpowiednio przez URUBit i inBierto.

Adolfo Varela, dyrektor generalny inBierto, potwierdził, że inicjatywa była w 100% finansowana przez rząd Urugwaju.

inBierto to kryptoinwestycyjna platforma, która jest również członkiem Urugwajskiej Izby Fintech (Cámara Uruguaya de Fintech), akceleratora startupów skupionego na sektorze fintech. URUBit to zdecentralizowany token stworzony w Urugwaju i wdrożony w Binance Smart Chain (BSC).

Dane z Coin ATM Radar pokazują, że Kolumbia jest liderem na rynku południowoamerykańskim z 31 instalacjami krypto bankomatów, a następnie Brazylia i Argentyna z odpowiednio 22 i 11 instalacjami.

Inne kraje Ameryki Południowej, takie jak Ekwador, Wenezuela, Aruba i Saint Kits i Nevis, również zainstalowały jeden bankomat kryptograficzny.

W zeszłym roku senator Urugwaju przedstawił projekt ustawy, której celem jest uregulowanie kryptowaluty i umożliwienie firmom akceptowania płatności kryptowalutowych.

Senator Juan Sartori nie był chętny do przyjęcia krypto jako prawnego środka płatniczego. Zamiast tego zasugerował:

Dzisiaj przedstawiamy projekt ustawy, która ma na celu ustanowienie legalnego i bezpiecznego użytkowania w przedsiębiorstwach związanych z produkcją i komercjalizacją wirtualnych walut w Urugwaju.

  • Pegasus narzędziem inwigilacji przeciwników bitcoinowego planu prezydenta Bukele:

Badacze z Kanady odkryli oprogramowanie szpiegujące Pegasus na telefonach należących do 22 dziennikarzy z El Faro – jednego z niewielu tytułów wydawanych w Salwadorze, które krytykują prezydenta kraju i wnikliwie badają jego inicjatywy dotyczące bitcoina i USDT.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiaj giełdy świecą się na zielono. W górę idzie Bitcoin o 0,32%, Ethereum o 2,02%, Solana o 0,39%, Cardano o 0,99% i XRP o 1,50%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.07 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 64.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, ambcrypto.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button