News

#1625 Newsy z dnia 20.01.2022

Z czwartkowych wydarzeń: Centralny Bank Rosji proponuje całkowity zakaz kopania i handlu kryptowalutami; Burmistrz Nowego Jorku Adams otrzyma pierwszą wypłatę w kryptowalutach; SEC odrzuca wniosek Skybridge o Bitcoin ETF; Binance​.US oficjalnie uruchamia usługi handlowe w Connecticut; Wieloryby dokupiły 40 000 Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Centralny Bank Rosji proponuje całkowity zakaz kopania i handlu kryptowalutami:

W opublikowanym dziś raporcie Centralny Bank Rosji wezwał do całkowitego zakazu handlu i kopania kryptowalut w kraju.

Raport zatytułowany „Kryptowaluty: trendy, ryzyko, środki” porównuje kryptowaluty ze schematem Ponziego i wzywa do całkowitego zakazu ich używania w całej Rosji. Autorzy twierdzą, że kryptowaluty mają charakter wysoce niestabilny i są wykorzystywane jako narzędzie do nielegalnych działań. Raport ostrzegał również, że kryptowaluty mogą stanowić zagrożenie dla suwerenności finansowej i mogą pomóc ludziom w wycofywaniu pieniędzy z gospodarki narodowej.

Potencjalne zagrożenia dla stabilności finansowej związane z kryptowalutami są znacznie wyższe na rynkach wschodzących, w tym w Rosji.

– czytamy.

Rosyjski bank centralny zażądał całkowitego zakazu handlu pozagiełdowego (OTC), giełd kryptograficznych, a także giełd peer-to-peer. Raport wezwał również do wzmocnienia zakazu płatności kryptowalutowych i wprowadzenia surowej kary za wszelkie naruszenia.

Raport banku centralnego proponuje dalej całkowity zakaz kopania kryptowalut w kraju, twierdząc, że działalność wydobywcza prowadzi do popytu na inne usługi kryptograficzne, takie jak giełdy. Wydobycie kryptowalut może podważyć istniejący program zielonej energii, a także zakłócić dostawy energii w Rosji.

Wydobywanie kryptowalut generuje nieproduktywne wydatki na energię elektryczną, które osłabiają zaopatrzenie w energię budynków mieszkalnych, infrastruktury społecznej i obiektów przemysłowych, a także agendę środowiskową Federacji Rosyjskiej.

– stwierdza bank.

Rosja stała się trzecim co do wielkości centrum wydobycia Bitcoinów po zakazie kopania kryptowalut w Chinach wprowadzonym w maju. Jeśli najnowsza propozycja całkowitego zakazu kopania kryptowalut zostanie wprowadzona w życie może ona doprowadzić do kolejnej zmiany na światowej mapie kopania kryptowalut.

Raport ma formę zaproszenia do publicznej dyskusji, z terminem zgłaszania uwag i sugestii zainteresowanych stron na 1 marca 2022 r.

  • Burmistrz Nowego Jorku Adams otrzyma pierwszą wypłatę w kryptowalutach:

Eric Adams, burmistrz Nowego Jorku, ogłosił dziś, że w nadchodzący piątek otrzyma swoją pierwszą wypłatę w Bitcoinie i Ethereum. Wynagrodzenie nie będzie wypłacane bezpośrednio jako krypto. Zamiast tego najpierw wydane zostanie w fiducjarnym dolarze amerykańskim, a następnie przekonwertowane na waluty cyfrowe na Coinbase.

Ze względu na amerykański Departament Pracy i różne przepisy stanowe, pracownicy będący rezydentami USA zazwyczaj nie mogą otrzymywać wynagrodzenia bezpośrednio w kryptowalucie. Dzieje się tak częściowo dlatego, że Internal Revenue Service klasyfikuje wypłaty wynagrodzenia fiducjarnego w USD jako dochód, podczas gdy pozycje takie jak wynagrodzenia w formie akcji lub kryptowalut są klasyfikowane jako własność.

Burmistrz Adams wydał następujące oświadczenie w sprawie wyboru wynagrodzenia:

Nowy Jork jest centrum świata i chcemy, aby był centrum kryptowalut i innych innowacji finansowych. Bycie w czołówce takich innowacji pomoże nam tworzyć miejsca pracy, ulepszać naszą gospodarkę i nadal przyciągać talenty z całego świata.

– powiedział.

Matt Fraser, dyrektor ds. technologii w Nowym Jorku, dodał:

Krok podjęty przez burmistrza stanowi doskonały przykład tego, w jaki sposób możemy wzmocnić ludzi poprzez technologię dzięki bardziej zróżnicowanemu zestawowi opcji zarządzania ich finansami.

  • SEC odrzuca wniosek Skybridge o Bitcoin ETF:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oficjalnie odrzuciła wniosek o spotowy fundusz ETF First Trust SkyBridge po kilku odroczeniach.

W dzisiejszym zgłoszeniu SEC odrzuciła proponowaną zmianę zasad giełdy nowojorskiej lub NYSE, Arca w celu notowania i handlu akcjami First Trust SkyBridge Bitcoin ETF Trust. SEC stwierdziła, że jakakolwiek zmiana zasad na korzyść zatwierdzenia ETF nie będzie „zaprojektowana w celu zapobiegania oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom” ani „ochrony inwestorów i interesu publicznego”.

Decyzja następuje po tym, jak SkyBridge po raz pierwszy złożył wniosek o notowanie Bitcoin ETF na NYSE w marcu 2021 r. SEC przed podjęciem decyzji dwukrotnie wyznaczyła dłuższy okres na zatwierdzenie lub odrzucenie proponowanej zmiany zasad dla ETF w lipcu i listopadzie. 

W swojej odmowie SEC stwierdziła, że NYSE nie spełniła wymogów notowania produktu finansowego zgodnie z jej regulaminem oraz przepisami ustawy o giełdach. Zgodnie z tymi ograniczeniami, giełdy, które chcą notować BTC ETF, muszą mieć „kompleksową umowę o współdzieleniu nadzoru z rynkiem regulowanym o znacznej wielkości, związanym z bazowymi lub referencyjnymi aktywami Bitcoin”.

  • Binance​.US oficjalnie uruchamia usługi handlowe w Connecticut:

Amerykańska giełda kryptowalut Binance.US, która działa niezależnie od globalnej platformy Binance, oficjalnie otworzyła swoje usługi handlowe dla mieszkańców Connecticut.

Od 20 stycznia mieszkańcy Connecticut mogą rejestrować się, aby kupować, sprzedawać i handlować aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin i Ethereum na platformie Binance.US, poinformowała dziś firma. Mieszkańcy będą mieli również dostęp do aplikacji mobilnej Binance.US na urządzenia z systemem Android i Apple.

Binance.US uruchomiono w 2019 r., aby świadczyć regulowane usługi handlu kryptograficznego mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. Obecnie platforma handlowa jest zatwierdzona do działania w 44 stanach USA i zamierza uzyskać zgody we wszystkich 50 stanach i terytoriach.

Brian Shroder, dyrektor generalny Binance.US, powiedział, że ekspansja jego firmy odzwierciedla rosnący popyt na aktywa cyfrowe w kraju. Nowe badanie Amerykanów przeprowadzone przez platformę kryptograficzną Voyager Digital wydaje się potwierdzać ten pogląd. Według ankiety prawie dwie trzecie, czyli 61%, Amerykanów może w tym roku kupić aktywa cyfrowe. Pięćdziesiąt procent uczestników ankiety stwierdziło, że zainwestowałoby więcej w kryptowaluty, gdyby lepiej zrozumieli klasę aktywów.

Tymczasem oddzielne dane z Arcane Research pokazują, że Stany Zjednoczone dominują na arenie handlu Bitcoinami. Jak dotąd w tym roku godziny handlu w USA stanowią 43% średnich 24-godzinnych wolumenów transakcji Bitcoina.

  • Wieloryby dokupiły 40 000 Bitcoinów:

Według najnowszych danych zebranych przez Santiment w ciągu zaledwie dwóch dni bitcoinowe wieloryby dokupiły dodatkowo 40 000 BTC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy przewagę ruchów dodatnich. Bitcoin notuje wzrost o 2,6%, Ethereum o 3%, Cardano o 1,3% a Solana o 2,5%. BNB odnotowało spadek o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.026 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 51 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button