News

#1627 Newsy z dnia 22.01.2022

Z sobotnich wydarzeń: Coinbase: Ethereum może utrzymać pozycję lidera blockchain w inteligentnych kontraktach; Salwador korzysta z okazji i kupuje 410 Bitcoinów; Binance inwestuje w Heroes of Mavia; Bitcoin spada poniżej 36.000 USD, czyli sprawa się rypła; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coinbase: Ethereum może utrzymać pozycję lidera blockchain w inteligentnych kontraktach:

Druga co do wielkości sieć blockchain pod względem kapitalizacji rynkowej po Bitcoinie stała się dominującym miejscem dla niektórych z najgorętszych innowacji kryptowalutowych, od zdecentralizowanych finansów po NFT.

Popularność sieci i wysokie opłaty związane z zawieraniem w niej transakcji zainspirowało grono konkurentów chcących podciąć Ethereum niższymi kosztami, większymi prędkościami i wyższą przepustowością. Spekulacje, że nadchodzący „zabójcy ETH” lub alternatywy blockchain warstwy 1, takie jak Solana, Binance Smart Chain, a nawet Cardano, mogą pewnego dnia wyprzedzić lidera rynku, spowodowały gwałtowny wzrost cen tokenów rywali.

Jednak analitycy z Coinbase Institutional, który dostarcza badania kryptowalut dużym inwestorom, twierdzą, że Ethereum może z powodzeniem powstrzymać nowicjuszy.

Warstwa 2 Ethereum, która działa obok głównego łańcucha bloków w celu przyspieszenia transakcji przy niższych kosztach, może pomóc w powstrzymaniu konkurencji ze strony innych protokołów warstwy 1. Pomocne mogą być również planowane aktualizacje do samego Ethereum, takie jak pełne przejście na blockchain typu proof-of- stake z obecnego systemu proof-of-work, a także wprowadzenie shardingu.

W miarę poprawy skalowalności ekosystemu użytkownicy zdecentralizowanych aplikacji mogą powstrzymać się od szukania szybszych i tańszych alternatyw dla Ethereum, powiedział Coinbase Institutional w niedawnym raporcie.

Coinbase Institutional twierdzi, że nadal oczekuje, że „w najbliższej przyszłości w przestrzeni kryptograficznej będzie współistnieć wiele łańcuchów”, ale Ethereum może zachować tron.

Uważamy, że kulminacja rozwiązań skalowania [warstwy 2] w połączeniu z ulepszeniami, takimi jak scalanie Beacon Chain i sharding, może ograniczyć postęp dla alternatywnych [warstw 1] w ich obecnej formie.

— wynika z raportu Coinbase Institutional.

Ethereum Blockchain wkrótce przejdzie do modelu proof-of-stake z energochłonnego mechanizmu proof-of-work, z którego korzysta blockchain Bitcoin. Stanie się to poprzez połączenie z Beacon Chain, w rzeczywistości wersją beta przyszłego blockchain typu proof-of-stake, który już działa.

Zmiany powinny pomóc w zmniejszeniu zużycia energii i mocy obliczeniowej w Ethereum. Chociaż nie gwarantuje to szybszych transakcji i niższych opłat za gaz, dostępność systemów warstwy 2, takich jak pakiety z zerową wiedzą (zk), może przyciągnąć deweloperów i zachęcić kapitał do pozostania w ekosystemie.

Według analityków Coinbase, rozwój prawdopodobnie zawęzi możliwości alternatyw warstwy 1 w drugiej połowie 2022 roku.

Zk-Rollups łączą transakcje i wykonują je w środowisku poza łańcuchem przed wysłaniem zaktualizowanych danych transakcji z powrotem do Ethereum. Według Coinbase Institutional skalowalność, którą można osiągnąć w miarę upowszechniania się rollupów, może być kluczem do sukcesu Ethereum 2.0.

Byłoby to kluczowe dla umożliwienia potencjalnego skalowania sieci do miliardów użytkowników na dłuższą metę, przetwarzając dziesiątki tysięcy transakcji na sekundę.

— czytamy w raporcie.

  • Salwador korzysta z okazji i kupuje 410 Bitcoinów:

Salwador dodał 410 Bitcoinów do swojej rezerwy, w momencie gdy ceny BTC są niższe niż 37.000 USD, ostatnio zaobserwowane 26 lipca 2021 roku.

Nowy zakup BTC przez kraj środkowoamerykański został ogłoszony przez prezydenta Nayiba Bukele, który potwierdził, że za 410 BTC zapłacono za 15 mln dolarów, ustalając cenę na około 36.585 dolarów za monetę.

Salwador przyjął BTC jako prawny środek płatniczy 7 września 2021 roku, jako sposób na przezwyciężenie katastrofalnej inflacji w obliczu słabnącej siły nabywczej. Przechodząc do dzisiaj, kraj strategicznie zgromadził 1.801 BTC w ciągu ostatnich czterech miesięcy, zwłaszcza gdy rynek odnotowuje chwilowy spadek ceny.

Najnowszy zakup jest obecnie najtańszym przejęciem Salwadoru od czasu przyjęcia BTC jako prawnego środka płatniczego.

Z obrotem BTC nieco powyżej poziomu 36.000 USD i wynikającą z tego wyprzedażą, Bukele wierzy, że „niektórzy sprzedają naprawdę tanio”, wspierając jego długoterminową wizję przyjęcia Bitcoina do głównego nurtu.

Źródło: TradingView .

Jak dowodzą powyżej dane z TradingView, BTC doświadczył stałego wzrostu cen od połowy lipca, co zaowocowało rekordowym poziomem prawie 69.000 USD w pierwszym tygodniu listopada. Jednak kolejne trzy miesiące przyniosły gwałtowny spadek cen rynkowych, ponieważ inwestorzy przekierowali zyski BTC na zakup innych tokenów.

Nowy raport Crypto.com przewiduje, że globalny rynek kryptograficzny będzie gościł miliard użytkowników do końca 2022 roku, ponieważ coraz więcej krajów rozwijających się naśladuje przejście Salwadoru do głównego nurtu przyjęcia BTC.

Źródło: Crypto.com.

W raporcie stwierdzono, że połączenie krajów rozwijających się i „przyjaźniejszego stanowiska” wobec branży kryptograficznej oznacza, że ​​„narody nie mogą już dłużej sobie pozwolić na ignorowanie rosnącego nacisku na kryptowaluty przez społeczeństwo”.

  • Binance inwestuje w Heroes of Mavia:

Oparta na Ethereum gra typu „play-to-earn”, Heroes of Mavia, niedawno zakończyła rundę finansowania, w której zebrała 5.5 mln dolarów od inwestorów Web3 i metaverse, w tym Binance Labs.

Zgodnie z komunikatem prasowym, projekt zamierza wykorzystać nowy zastrzyk kapitału do dalszego rozwoju gry, przyciągnięcia najlepszych talentów i poszerzenia społeczności fanów.

Runda finansowania zalążkowego była prowadzona przez Binance Labs i przyniosła wkład kilku znanych firm venture capital. Należą do nich Delphi Digital, Genblock Capital, Mechanism Capital, Alameda Research, Animoca Brands, YGG, YGG SEA, ExNetwork Capital, Double Peak Ventures, Merit Circle, Hashkey Capital i wielu innych aniołów biznesu.

Szef działu inwestycji w Binance Labs, Bill Chin, powiedział:

 W czasach, gdy zainteresowanie grami typu „odtwórz, aby zarobić” na całym świecie eksplodowało, wierzymy, że Mavia i zespół, który za nią stoi, mają pozycję jednego z najlepszych tytułów AAA w kosmosie.

Opracowana przez Skrice Studios, Heroes of Mavia to gra strategiczna MMO online, której akcja toczy się na wyspie o tematyce fantasy o nazwie „Mavia”. Tam gracz wciela się w dowódcę bazy, której jedynym celem jest powiększanie swojej bazy i armii przy użyciu zasobów uzyskanych z atakowania innych.

Gra zapewnia graczom grafikę o jakości AAA i wprowadza najnowocześniejsze funkcje do GameFi, dzięki czemu każda baza w ekosystemie Mavia może być transmitowana na żywo podczas ataków i obrony. Takie podejście zapewnia, że ​​bitwy są stale rejestrowane i mogą być oglądane przez każdego.

Gra wykorzystuje model podwójnego tokena, gdzie MAVIA jest tokenem zarządzania, który umożliwia posiadaczom głosowanie nad niektórymi decyzjami dotyczącymi gry i jest używany do kupowania i wypożyczania NFT na rynku Mavia.

Drugim tokenem jest Ruby, waluta w grze, którą można zdobyć wygrywając bitwy i używać do robienia zakupów.

Heroes of Mavia ma ambitny cel zmiany całego krajobrazu gier NFT dzięki skomplikowanej mechanice, ekscytującej rozgrywce i unikalnym funkcjom monetyzacji.

Komentując udaną zbiórkę pieniędzy, Tristan Chaudhry, dyrektor zarządzający w Skrice Studios, powiedział:

Cieszymy się, że mamy tak silne wsparcie ze strony niektórych z największych i najbardziej wpływowych inwestorów w branży. Z dumą możemy powiedzieć, że wszyscy nasi partnerzy podzielają naszą wizję uczynienia Heroes of Mavia liderem w branży Blockchain Gaming. Planujemy wspólnie przesuwać granice tego, do czego zdolne są gry Play-to-Earn.

  • Bitcoin spada poniżej 36.000 USD, czyli sprawa się rypła:

Cena bitcoina (BTC) nadal spada. Spadają również notowania altcoinów i tokenów DeFi.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji cena BTC spadła do najniższego poziomu od 6 miesięcy. Wielu analityków nie jest optymistycznie nastawionych do sytuacji, która rysuje się obecnie na wykresie króla kryptowalut.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś bez zmian, najpopularniejsze kryptowaluty ciągle w dół. Korektę notuje Bitcoin o -8,34%, Ethereum o -13,06%, Cardano o -8,88%, Solana o -18,67% i XRP o -12,60%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.61 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 152.1 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button