News

#163 Aktualności z dn. 29.12.2017

Z piątkowych wydarzeń: Co do Forka!? Tajemniczy SegWit2x; Kontynuacja południowokoreańskiego zamieszania wokół kryptowalut; Nowe zasady K-Y-C giełdy Poloniex; Prognozy ceny Bitcoina w 2018 r.; Zielona fala na giełdach.

• Co do Forka!? Tajemniczy SegWit2x:

Nowy SegWit2x, odrodzenie oryginalnego hard forka zaprojektowanego w celu rozwiązania problemu skalowalności Bitcoina miał odbyć się na bloku Bitcoina o numerze 501451. Blok ten został wydobyty około godziny 19:00 czasu polskiego 28. grudnia, a zespół odpowiedzialny za projekt ogłosił oficjalne uruchomienie:

Długo oczekiwany start nowego SegWit2x Bitcoina nareszcie ma miejsce!

Ruch SegWit2x rozpoczął się pierwotnie w maju 2017 r., jako bezpośredni rezultat umowy nowojorskiej (NYA). Ideą porozumienia podpisanego przez ponad 50 wiodących firm związanych z Bitcoinem było osiągnięcie kompromisu w zakresie skalowania Bitcoina dla większej grupy odbiorców. Jedna ze stron chciała wdrożyć rozwiązanie drugiej warstwy o nazwie SegWit, które miało miejsce 24. sierpnia 2017 r., w wyniku czego powstał Bitcoin Cash. Była to pierwsza część kompromisu. Druga część umowy została zaprojektowana w celu zwiększenie limitu rozmiaru bloku Bitcoina do 2 megabajtów. Jednak nigdy nie miło to miejsca, co bezpośrednio naruszaja umowę.

Fork miał się ukazać 16. listopada. Jednak, kiedy programiści ujawnili kod dla hard forka, reakcja społeczności Bitcoin była bardzo negatywna. Brak ochrony przed atakiem typu double spend, a także ogólne obawy dotyczące bezpieczeństwa nowego rozwidlenia spowodowały duży sprzeciw wobec SegWit2x, trafnie nazwany #no2x. Po kilku tygodniach kontrowersji 8. listopada fork został odwołany – około tydzień przed planowanym startem. Zespół odpowiedzialny za stworzenie kodu dla SegWit2x odłożył plan z powodu braku porozumienia.

Pod koniec grudnia projekt został odrodzony przez inną grupę programistów. Utworzono stronę internetową, na której podano misję, plan działania i zespół odpowiedzialny za nowy fork. W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się raporty, które skupiały się na kilku niespójnościach na stronie projektu. Przede wszystkim zespół odpowiedzialny za nowe rozwidlenie nie miał nic wspólnego z osobami stojącymi za pierwotną umową nowojorską i SegWit2x, która została odwołana w listopadzie. Twórcy nowego projektu sami się do tego przyznali w rozmawie dla wiadomości Magnates Finance. Po drugie ciężko znaleźć rzetelne informacje na temat członków nowego zespołu wymienionych na oficjalnej stronie internetowej. Na przykład założyciel projektu, Jaap Terlouw, ma tylko połowiczny profil LinkedIn na którym twierdzi, że jest głównym deweloperem nowego SegWit2x bez żadnych innych źródeł potwierdzających jego status programisty. Co więcej, konto GitHub projektu ma zaledwie 9 dni. Kolejne wątpliwości rodzi kod zapisany na koncie GitHub, który wskazuje, że członkowie zespołu planowali przydzielić sobie 6 milionów gotowych coinów, co stanowi aż 28% całkowitej podaży na poziomie 21 milionów. Na szczycie listy powodów do podejrzeń jest dziwna obietnica wydania proporcjonalnej liczby Bitcoinów Satoshi Nakamoto wszystkim posiadaczom BTC po tym, jak hardfork się odbędzie. Nie podano, w jaki sposób zespół faktycznie miałby wejść w posiadanie monet, które były trzymane przez tajemniczego twórcę Bitcoina od najwcześniejszych dni jego istnienia.

Oliwy do ognia dodawały płatne artykuły prasowe dystrybuowane na różne witryny związane z Blockchainem, takie jak Bitcoinist czy rosyjskojęzyczny vc.ru, w których podkreślano ogromny wzrost wartości kontraktów futures nowego SegWit2x. W tym samym czasie inne serwisy informacyjne zgłaszały obawy dotyczące intencji zespołu odpowiedzialnego za projekt.

• Kontynuacja południowokoreańskiego zamieszania wokół kryptowalut:

Grudniowy szum w okół Bitcoina trwa ponieważ południowokoreański rząd wyraził zaniepokojenie brakiem regulacji dotyczących giełd kryptowalut. W tym roku kraj był bliski powszechnej akceptacji kryptowalut, a rząd próbował nadążyć za rozwojem i handlem w branży, gdzie powszechny jest arbitraż pomiędzy giełdami. Wcześniej, w grudniu, rząd Korei Południowej opracował plany zamknięcia niektórych krajowych giełd, a temat ten wrócił w tym tygodniu.

Według Bloomberg  na giełdach południowokoreańskich kurs Bitcoina jest wyższy o prawie 30% w porównaniu do średnich kursów międzynarodowych. Decydenci wydają się dążyć do ograniczenia – lub przynajmniej spowolnienia – ogromnej popularności waluty. W komunikacie prasowym południowokoreański rząd wyraził obawę, że kraj ma obsesje na punkcie kryptowalut:

Spekulacje kryptowalutowe w Korei stały się irracjonalne. Rząd nie może już dłużej tolerować tej anormalnej sytuacji.

Plany przywrócenia pewnej kontroli nad transakcjami kryptowalutowymi obejmują zakazanie bankom otwierania kont bankowych dla giełd kryptowalut. Rząd rozważał również zamknięcie giełd kryptowalut, ale powstrzymał się od stwierdzenia, że ma zamiar to zrobić.

Biorąc pod uwagę, że Korea Południowa jest odpowiedzialna za jedną piątą światowego obrotu kryptowalutami, być może w reakcji na niepewność wywołaną ostatnimi obawami rządu tego kraju w czwartek cena Bitcoina i Ethereum spadła. Bitcoin odnotował spadek o 12% w ciągu 24 godzin, spadając z 14.900 doalrów do najniższego poziomu 13.100 doalrów. Jednak rynek w krótkim czasie odrodził się osiągając 14.800 dolarów.

• Nowe zasady K-Y-C giełdy Poloniex:

Jedna z najdłużej działających giełd kryptowalutowych podejmuje działania mające na celu dostosowanie procesu rejestracji klientów. 27. grudnia giełda Poloniex z siedzibą w Stanach Zjednoczonych ogłosiła, że wkrótce wyłączy wszystkie dotychczasowe konta użytkowników, którzy nie przeprowadzą nowego procesu weryfikacji. Giełda poinformowała, że ostateczny termin weryfikacji tożsamości zostanie opublikowany w pierwszym kwartale 2018 roku.

Wymóg ten jest prawdopodobnie ostatnim krokiem jaki zostanie przeprowadzony przez giełdę w celu spełnienia wymogów regulacyjnych i zapewnienia, że usługi świadczone przez serwis nie są wykorzystywane do celów przestępczych, takich jak pranie pieniędzy. Poloniex stwierdziła, że konta tych, którym nie uda się dotrzymać terminu weryfikacji, będą wyłączone.

Wygląda na to, że jedyną funkcją, która nie zostanie wyłączona użytkownikom, którzy nie spełnią nowych wymogów, będzie wypłacenie środków podlegające maksymalnemu limitowi 2.000 dolarów.

• Prognozy ceny Bitcoina w 2018 r.:

Roger McNamee, amerykański inwestor venture capital i wczesny inwestor w Facebooka, mówi, że rok 2018 będzie rokiem przełomowym dla Bitcoina (BTC) w wywiadzie dla CNBC. Inwestor jest przekonany, że znaczny wzrost wartości Bitcoina w tym roku wyniknie głównie ze spekulacji, ale wskazuje, że potencjalna legitymacja monety zależy od jej wytrzymałości w nadchodzącym roku:

[Bitcoin] wciąż jest bardzo małym rynkiem w kontekście większego świata finansowego, ale miał wielki rok i wzrósł na spekulacyjnej manii. Rzeczą, o której ludzie zapominają jest to, że jeśli maniak trwa wystarczająco długo, staje się prawdziwym przemysłem.

Według McNamee, obecne wyniki rynku Bitcoina – przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 246 miliardów dolarów i 24 godzinnym wolumenie obrotu wynoszącym 12 miliardów dolarów – pokazują, że może przyciągnąć więcej dużych pieniędzy, co może ostatecznie uczynić go ugruntowaną częścią globalnego rynku finansowego.

Dokładnie tydzień temu Bitcoin wraz z całym rynkiem kryptograficznym doznał poważnego spadku, przy samym BTC, który spadł o prawie 30 procent. Rynek szybko się poprawił, ale miniony tydzień charakteryzował się niestabilnością. Według McNamee, w przyszłym roku będzie jeszcze większa zmienność, ale to, jak to się „rozwiąże”, będzie determinować długoterminową trwałość Bitcoina.

W innych prognozach na Nowy Rok, znany analityk giełdowy Ronnie Moas uważa, że ​​Bitcoin może osiągnąć 28.000 dolarów. Podobnie jak McNamee, dr Julian Hosp, współzałożyciel TenX, widzi bardziej ekstremalną zmienność dla monety, mówiąc, że  w nadchodzącym roku cena może sięgnąć nawet 60.000 dolarów.

• Zielona fala na giełdach:

Ostatnie 24 godziny to dobry czas dla rynku kryptowalut. Prawie wszystkie kryptowaluty z top 100 pod względem kapitalizacji rynku odnotowują wzrosty, w tym Bitcoin o 3,8%, Ethereum o 4,3%, Bitcoin Cash o 11,1%, Litecoin o 3,5%, a Ripple aż 25,9%. Wysokie wzrosty odnotowują również Stellar, Cardano, NEO i NEM kolejno o 28,3%, 20,5%, 14% i 13%. Konsekwencją licznych wzrostów jest również wzrost wartości rynku o 40,1 mld dolarów, co oznacza kapitalizację równą 607 mld dolarów

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button