News

#1630 Newsy z dnia 25.01.2022

Z wtorkowych wydarzeń: Zuckerberg: Meta zbuduje najszybszy na świecie komputer dla Metaverse; Kazachstan: Górnicy odcięci od prądu do końca stycznia; Syndicate dodaje narzędzie do przekształcania DAO w LLC; Pamiątki Johna Lennona zostaną wystawione na aukcję jako NFT; Bank of America: Cyfrowy dolar powstanie do 2030 roku; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Zuckerberg: Meta zbuduje najszybszy na świecie komputer dla Metaverse:

Meta, wcześniej znany jako Facebook, ogłosił, iż infrastruktura dla tej technologii jest najważniejsza, ponieważ metaverse będzie wymagać dużej mocy obliczeniowej. Stwierdzono również, że superkomputer AI – nazwany AI Research SuperCluster (RSC) – jest już piątym najszybszym komputerem na świecie, ale oczekuje się, że do lata, po zakończeniu prac będzie najszybszym komputerem tego typu.

Zuckerberg powiedział:

Doświadczenia, które budujemy dla metaverse wymagają ogromnej mocy obliczeniowej (kwintyliony operacji na sekundę!), a RSC umożliwi nowe modele sztucznej inteligencji, które będą mogły uczyć się na bilionach przykładów, rozumieć setki języków i nie tylko.

Metaverse to koncepcja, która łączy świat fizyczny i cyfrowy poprzez wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, ale wciąż dzieli go wiele lat od bycia koncepcją roboczą. Aby tego dokonać, sztuczna inteligencja jest kluczowym fundamentem, ponieważ naśladuje podstawową architekturę mózgu w formie komputerowej i jest w stanie przetwarzać i wykrywać wzorce w ogromnych ilościach danych, donosi Guardian.

Meta jest właścicielem usług przesyłania wiadomości na Facebooku, Instagramie i WhatsApp. W sumie firma codziennie korzysta z 2.8 miliarda użytkowników i generuje znaczną ilość danych.

Uważa się, że RSC Meta – obecnie mieszczący się w nieujawnionej lokalizacji – składający się z tysięcy procesorów, pomaga identyfikować szkodliwe treści na jej platformach i ma szybko tłumaczyć rozmowy między graczami na całym świecie.

Meta twierdzi również, że RSC pozwoli dużym grupom graczy na całym świecie grać w rozszerzonej rzeczywistości. Mówi się, że gra ma warstwę cyfrową nakładaną na rzeczywistość zwykle za pośrednictwem telefonu użytkownika. Jednak główne wymagania dotyczące dostępu do rzeczywistości rozszerzonej obejmują specjalne zestawy słuchawkowe i okulary, które są opracowywane w Apple i kilku innych firmach.

Mamy nadzieję, że RSC pomoże nam zbudować zupełnie nowe systemy sztucznej inteligencji, które mogą na przykład obsługiwać tłumaczenia głosowe w czasie rzeczywistym dla dużych grup ludzi, z których każda mówi innym językiem. Dzięki temu będą mogli bezproblemowo współpracować przy projekcie badawczym lub grać w grę AR jednocześnie.

– powiedzieli naukowcy z Meta.

Naukowcy dodali, że dane użytkowników są szyfrowane od końca do końca przed wprowadzeniem do RSC.

Zanim dane zostaną zaimportowane do RSC, muszą przejść przez proces weryfikacji prywatności, aby potwierdzić, że zostały prawidłowo zanonimizowane. Dane są następnie szyfrowane, zanim będą mogły zostać wykorzystane do trenowania modeli AI.

– powiedzieli naukowcy.

Rozwój RSC przez Meta ma miejsce w czasie, gdy wirtualne gry ewoluują w znaczącym tempie.

Niedawno, gigant inwestycyjny kryptowalut Grayscale poinformował, że do 2025 roku przychody wirtualnego świata gier mogą wzrosnąć do 400 mld dolarów.

Raport dodał, że Grayscale powiedział, iż Metaverse będzie rynkiem wartym biliony dolarów, co wskazuje, że inwestycje użytkowników w wirtualny świat gier mogą wzrosnąć ze 180 mld dolarów w 2020 roku do 400 mld dolarów w 2025 roku.

W projektach takich jak Decentraland (zdecentralizowana platforma wirtualnej rzeczywistości 3D, która składa się z 90.601 działek) użytkownicy mogą wykonywać codzienne czynności, takie jak handel, nauka, kontakty towarzyskie z przyjaciółmi i inne czynności podobne do świata fizycznego.

W doniesieniach prasowych stwierdzono również, że przyszłe perspektywy wirtualnych światów wskazują, że możliwości inwestycyjne będą nadal rosły, ponieważ użytkownicy będą spędzać na nich więcej czasu.

  • Kazachstan: Górnicy odcięci od prądu do końca stycznia:

Od wczoraj do końca miesiąca kazachscy górnicy kryptowalutowi będą mieli odcięte dostawy energii.

Notatka krajowego operatora sieci KEGOC, datowana na 21 stycznia, mówi, że „planowane dostawy energii elektrycznej dla osób zajmujących się cyfrowym wydobyciem są całkowicie anulowane” od 24 stycznia do 31 stycznia włącznie.

Sieć energetyczna Kazachstanu została wyłączona z powodu zaspokojenia zapotrzebowania na energię, zwłaszcza w okresie zimowym. KEGOC powiedział, że rozważy wycofanie ograniczeń, jeśli sytuacja energetyczna się poprawi.

Notatka została podpisana przez Dyrektora Zarządzającego KEGOC ds. Usług Systemowych i Rozwoju NES Bekhzana Mukatova i wysłana do 196 przedsiębiorstw produkujących, przesyłających i zajmujących się obrotem energią.

Co gorsza, główna linia przesyłowa została odłączona po tym, jak „znacząca awaryjna nierównowaga” w systemie elektroenergetycznym Azji Środkowej doprowadziła do skoku napięcia w północno-wschodnio-południowej linii przesyłowej Kazachstanu o mocy 500 kilowoltów (kV), powiedział KEGOC we wtorek. Tego samego dnia główne miasta w Kazachstanie oraz w sąsiednim Uzbekistanie i Kirgistanie doznały przerw w dostawie prądu, podał Reuters.

Kazachstan był domem dla około jednej piątej światowego wydobycia bitcoinów pod koniec sierpnia 2021, według danych Centrum Alternatywnych Finansów Uniwersytetu w Cambridge. Jednak podczas obecnego niedoboru miejscowi górnicy stanęli w obliczu racjonowania energii elektrycznej. Niektórzy chcą rozwijać swoją działalność za granicą, szczególnie biorąc pod uwagę, że rząd zaproponował limit 100 megawatów energii dla wszystkich nowych kopalń kryptowalut.

  • Syndicate dodaje narzędzie do przekształcania DAO w LLC:

Rozkręcenie społeczności inwestycyjnej napędzanej kryptowalutami w formie zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO) powinno być tak proste, jak stworzenie czatu grupowego.

Tak wynika z Syndicate Protocol, zdecentralizowanej platformy inwestycyjnej wykorzystującej potęgę sieci społecznościowych, która ogłosiła we wtorek uruchomienie wersji beta swojego pierwszego natywnego narzędzia do inwestowania w kryptowaluty Web3 Investment Clubs.

Tradycyjne kluby inwestycyjne generalnie nie są regulowane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, ale istnieją pewne wytyczne określone przez regulatora. Ostatecznie zależy to od poszczególnych DAO, które działają w oparciu o protokół Syndicate Protocol i używają jego pulpitów nawigacyjnych do zarządzania organizacjami zgodnie z ich jurysdykcją.

Syndicate poczynił pewne kroki w kierunku ułatwienia spełnienia wszelkich niezbędnych wymagań, wyjaśnił współzałożyciel protokołu, Ian Lee.

Pracowaliśmy z wieloma zewnętrznymi partnerami, takimi jak kancelaria prawnicza Latham & Watkins, którzy pomagali doradzać w tworzeniu różnych szablonów i narzędzi prawnych, szczególnie dla klubów inwestycyjnych, które są wbudowane w produkt.

– powiedział.

Lee powiedział, że Syndicate współpracuje również z Doola, platformą, która pomaga włączać firmy w USA i która pomoże DAO stać się podmiotami prawnymi.

To nie pierwszy raz, kiedy przestarzały, ale zasadniczo rozsądny pomysł został odświeżony za pomocą blockchain i tokenizacji. Firma Nexus Mutual przyjęła ideę wspólnotowych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych i dostosowała go do DeFi.

Partner Lee, współzałożyciel Syndicate, Will Papper, zwrócił uwagę, że w przeszłości kluby inwestycyjne były dość trudne do założenia i miały raczej ograniczony zakres. Nie dotyczy to jednak DAO.

Przeniesienie klubów inwestycyjnych do przestrzeni DAO otworzy gruntowne zmiany w zakresie tego, jak wygląda przyszłość alokacji kapitału.

– powiedział Papper w wywiadzie.

Syndicate współpracuje już z wieloma społecznościami Web 3, takimi jak South Park Commons, Vector DAO, Global Coin Research, Chapter One, DAO Jones, Awesome People DAO, Eve Investment Club i Morii Music DAO.

GCR firmy Syndicate został uznany za „zakłócacz” tradycyjnego modelu VC. Zazwyczaj oznacza to zatrudnienie zespołu pełnoetatowych pracowników i garstki dyrektorów, którzy podejmują ostateczną decyzję inwestycyjną, a jednocześnie polegają na całym ekosystemie ludzi, którzy na ogół nie widzą żadnych korzyści.

Od zeszłego roku, kiedy GCR przekształcił się w DAO, zainwestował około 26 mln dolarów funduszy wniesionych przez swoich akredytowanych inwestorów kryptograficznych, powiedział założyciel GCR, Joyce Yang.

Myślę, że Syndicate naprawdę wysłuchał społeczności na temat nowych stylów inwestowania, a następnie zbudował MVP (minimalnie opłacalny produkt), aby zobaczyć, co naprawdę trzyma społeczność.

– powiedział Yang.

  • Pamiątki Johna Lennona zostaną wystawione na aukcję jako NFT:

Najstarszy syn Johna Lennona, Julian, sprzedaje jedne z najrzadszych fragmentów historii muzyki ze swojej prywatnej kolekcji.

Płaszcz Johna Lennona z filmu „Magical Mystery Tour”, jego peleryna z „Help!”, trzy gitary i odręczne notatki aranżacyjne Paula McCartneya do „Hey Jude” to jedne z najbardziej poszukiwanych pamiątek z historii muzyki

Seria NFT, zatytułowana „Lennon Connection: The NFT Collection”, została otwarta w poniedziałek i rozpocznie się 7 lutego we współpracy z rynkiem NFT YellowHeart i Julien’s Auctions. Część sprzedaży z aukcji NFT zostanie przekazana na rzecz Fundacji White Feather Lennona.

Julian zachowa oryginalne fizyczne przedmioty, a kupujący będzie właścicielem praw do unikalnego NFT. Każdy NFT w kolekcji byłby oferowany jako audiowizualny przedmiot kolekcjonerski, opowiadany przez samego Juliana Lennona.

Oczekuje się, że najbardziej godną uwagi pozycją, która przyciągnie najwyższą ofertę, jest odręczna notatka Paula McCartneya dla Hey Jude. Cena początkowa przedmiotu NFT wynosi 30.000 USD.

  • Bank of America: Cyfrowy dolar powstanie do 2030 roku:

Analitycy Bank of America twierdzą, że Stany Zjednoczone wprowadzą CBDC maksymalnie do 2030 r.

CBDC to stale rosnący trend. Chociaż coraz więcej banków centralnych rozważa wprowadzenie takiego instrumentu, relatywnie niewiele państw może pochwalić się na ten moment znacznymi sukcesami na tym polu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiaj obserwujemy wzrosty wśród najpopularniejszych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 7,18%, Ethereum o 7,13%, Cardano o 1,72%, Solana o 7,91% i XRP o 4,26%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.65 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 97.4 mld dolarów.

źródło: blockchain.news, coindesk.com, cointelegraph.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button