News

#1633 Newsy z dnia 28.01.2022

Z piątkowych wydarzeń: CEO Apple ujawnia inwestycję w Metaverse; Hash rate Ethereum osiąga nowe ATH; Chiński gigant dostawy żywności dołącza do testów CBDC; Google Cloud uruchamia zespół ds. zasobów cyfrowych; Nauka o kryptowalutach i Web3 dla dzieci; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Apple ujawnia inwestycję w Metaverse:

Cena akcji Apple podskoczyła po godzinach handlu po tym, jak CEO Tim Cook powiedział podczas rozmowy o zyskach firmy w pierwszym kwartale 2022 r., że widzi znaczny potencjał w przestrzeni Metaverse.

Zapytany podczas wczorajszej rozmowy o zainteresowanie Apple co do Metaverse, Cook odpowiedział: „Widzimy duży potencjał w tej przestrzeni i odpowiednio inwestujemy”.

Zawsze badamy nowe i powstające technologie i obszernie wypowiadałem się o tym, jak bardzo nas to teraz interesuje.

– powiedział.

Metaverse to interoperacyjny wirtualny wszechświat stworzony częściowo przez użytkowników, który oferuje spotkania towarzyskie, gry, a nawet koncerty na żywo. Chociaż można uzyskać do niego dostęp za pomocą przeglądarki, wrażenia są lepsze w rzeczywistości wirtualnej (VR) lub rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Appleinsider poinformował, że w czwartkowej rozmowie Cook wskazał, że Apple ma już w swoim App Store grupę 14,000 aplikacji, które zostały zaprojektowane przy użyciu platformy programistycznej AR ARKit. Aplikacje zaprojektowane przy użyciu ARKit mogą pomóc użytkownikom uzyskać dostęp do Metaverse.

Podczas gdy Meta skłania się ku korzystaniu z zestawu Oculus, aby zanurzyć użytkowników w Metaverse, Apple jak dotąd stawia na technologię AR. Zestaw AR Apple miał zostać wydany w 2022 r., jednak Bloomberg poinformował, że premiera może być opóźniona z powodu problemów ze sprzętem i oprogramowaniem.

  • Hash rate Ethereum osiąga nowe ATH:

W przeciągu poprzedniego roku wartość Ethereum wzrosła do tego stopnia, że znacznie przewyższyła Bitcoina pod względem zwrotów. Rozwój Ethereum sprawił, że z czasem wydobycie w jego sieci stało się bardziej lukratywne. Wydaje się, że przyciągnęło to więcej górników, co spowodowało wzrost wskaźnika hash rate sieci.

Zgodnie z danymi z Glassnodes hash rate Ethereum osiągnął nowy szczyt, zbliżając się do rekordowych poziomów 1,11 PH/s. Poprzedni ATH został osiągnięty wcześniej 13 stycznia, kiedy cena ETH spadła z 4,460 USD do 3,160 USD.

Gdy wskaźnik hash rate rośnie, oznacza to, że do sieci dołącza więcej węzłów, a sieć staje się coraz bardziej zdecentralizowana. W rezultacie taki wzrost pomaga wzmocnić bezpieczeństwo łańcucha. Jeśli jednak wskaźnik jest zbyt niski, może to być szkodliwe dla sieci, ponieważ mniejsza ilość węzłów spowoduje powolne transakcje i mniejsze bezpieczeństwo.

W grudniu 2021 r. uczestnicy sieci Ethereum wdrożyli aktualizację Arrow Glacier, która przesunęła zmianę do konsensusu proof-of-stake (PoS). Oznacza to również, że wydobycie Ethereum ma przed sobą jeszcze długą drogę. Przed osiągnięciem ETH2 wymagane jest przejście z algorytmu proof-of-work (PoW) do algorytmu PoS, który jest określany jako The Merge. W tym wydobycie ETH zasadniczo zostanie wyłączone co wprowadzi sieć w „epokę lodowcową”, która potrwa do zakończenia przejścia.

Jednak po przejściu na PoS Ethereum nie będzie już wydobywane. zamiast tego transakcje będą weryfikowane przez obstawianie na specjalnych węzłach.

  • Chiński gigant dostawy żywności dołącza do testów CBDC:

Chiński gigant dostawy żywności Meituan stał się najnowszą firmą technologiczną, która zintegrowała płatności w cyfrowej walucie banku centralnego (CBDC) za swoje usługi.

Użytkownicy Meituan mogą połączyć cyfrowy portfel juanów ze swoją aplikacją serwisową i używać go do różnych codziennych usług, takich jak rezerwacja hoteli, taksówek i płacenie w restauracjach. Aplikacja ta odnotowała w zeszłym roku 660 mln. klientów dokonujących transakcji, a integracja płatności e-CNY pomogłaby rządowi Pekinu w szerszym przetestowaniu suwerennej waluty cyfrowej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy giganci technologiczni w kraju, tacy jak WeChat i JD.com, również dołączyli do masowych testów detalicznych e-CNY.

Chiny zakończyły prace nad swoim CBDC w 2019 r., a przez ostatnie dwa lata władze intensywnie testowały  zastosowanie na rynku detalicznym. Program pilotażowy CBDC rozpoczął się jako dotacja na podróże dla pracowników rządowych, a później został rozszerzony na miliony ludzi i tysiące firm.

Chociaż nie było jeszcze żadnych oznak publicznego uruchomienia, wiele osób uważa, że rosnące tempo prób sugeruje, że rząd może chcieć uruchomić CBDC podczas nadchodzących zimowych igrzysk olimpijskich, które rozpoczną się 4 lutego.

Zou Lan, dyrektor departamentu rynków finansowych LBCh, powiedział, że skumulowane transakcje w e-CNY osiągnęły 13,68 mld. dolarów. Do końca października 2021 r. prawie 10 mln. sprzedawców aktywowało portfele cyfrowego juana.

Chiny są obecnie na prowadzeniu gry CBDC, rozpoczynając prace już w 2014 r. Podczas gdy 91 krajów rozpoczęło rozwój CBDC, tylko garstka, w tym Chiny, Korea Południowa, Szwajcaria i Francja, osiągnęła fazę pilotażową. Stany Zjednoczone są obecnie w fazie dyskusji, a prawodawcy rozważają zalety i wady suwerennej waluty cyfrowej.

  • Google Cloud uruchamia zespół ds. zasobów cyfrowych:

Blockchain, kryptowaluty i zdecentralizowana technologia to fascynujące tematy, które nabierają rozpędu od prawie dekady. W dzisiejszych czasach każdy chce być częścią przełomowych innowacji.

Wczorajsze ogłoszenie Yolande Piazza, wiceprezesa ds. usług finansowych w Google Cloud, ujawniło, iż firma powołała zespół ds. zasobów cyfrowych Google Cloud, który będzie pomagał klientom w tworzeniu, handlu, przechowywaniu i wprowadzaniu nowych produktów na platformach opartych na Blockchain.

Ten nowy zespół umożliwi naszym klientom przyspieszenie ich wysiłków w tej rozwijającej się przestrzeni i pomoże wzmocnić ekosystemy Blockchain jutra.

– czytamy.

Blog wskazuje na rozwiązania oparte na Blockchain i DLT, takie jak Hedera, Theta Labs i Dapper Labs jako przykłady firm, które już wdrożyły Google Cloud, dodając, że zespół ds. zasobów cyfrowych będzie prowadzić różnorodne działania zarówno w perspektywie krótko, jak i długoterminowej.

Ogłoszenie ujawnia również, że wraz z rozwojem nowy zespół będzie badał sposoby umożliwienia klientom Google Cloud dokonywania i otrzymywania płatności za pomocą kryptowalut.

  • Nauka o kryptowalutach i Web3 dla dzieci:

Amerykański koszykarz NBA LeBron James z Los Angeles Lakers nawiązał współpracę z CryptoCom. Nie chodzi jednak o kolejną reklamę giełdy, ale o edukację najmłodszych w zakresie kryptowalut i Web3.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się mieszanymi wynikami. Bitcoin notuje wzrost o 1,6%, Ethereum o 0,3% a BNB o 3,8%. Cardano i XRP z kolei zmniejszyły swoją wartość, kolejno o 0,2% i 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.668 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 42 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button