News

#1636 Newsy z dnia 31.01.2022

Z poniedziałkowych wydarzeń: Prezydent Salwadoru prognozuje „gigantyczny wzrost cen” Bitcoina; Były urzędnik Banku Japonii ostrzega przed używaniem cyfrowego jena; Dyrektor ds. Blockchain WEF poprowadzi Crypto Council for Innovation; Binance nakłada ograniczenia na 281 kont nigeryjskich; Czy Shiba Inu może kosztować 0,01 USD?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Prezydent Salwadoru prognozuje „gigantyczny wzrost cen” Bitcoina:

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele przedstawił kolejną zwyżkową prognozę Bitcoina wkrótce po tym, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał jego rząd do usunięcia statusu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego.

Bukele napisał dziś na Twitterze, że Bitcoin ostatecznie zobaczy „gigantyczny wzrost ceny” ze względu na ograniczoną podaż zaledwie 21 mln. cyfrowych monet.

Prezydent przytoczył przypadek niedoboru Bitcoina, podkreślając, że na świecie jest „ponad 50 mln. milionerów” i nie ma wystarczającej liczby Bitcoinów, jeśli każdy z nich chciałby posiadać co najmniej 1 BTC.

Nie wystarczy nawet dla połowy z nich. Gigantyczny wzrost cen to tylko kwestia czasu.

– napisał Bukele.

Komentarze prezydenta pojawiły się niedługo po tym, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wezwał Salwador do zaprzestania uznawania Bitcoina jako prawnego środka płatniczego z powodu zagrożeń związanych ze stabilnością finansową i ochroną konsumentów. Raport MFW został opublikowany po gwałtownym spadku ceny Bitcoina, gdzie BTC stracił około 10.000 USD swojej wartości w okresie od 20 do 25 stycznia, według danych CoinGecko.

  • Były urzędnik Banku Japonii ostrzega przed używaniem cyfrowego jena:

Były urzędnik Banku Japonii (BJ), który podobno kierował badaniami nad walutą cyfrową, obecnie odradza jej używania.

Według raportu opublikowanego w Japan Times, Hiromi Yamaoka, były szef departamentu rozliczeń finansowych BJ, odradzał wykorzystywanie cyfrowego jena w ramach polityki pieniężnej kraju.

Największą obawą Yamaoki są ujemne stopy procentowe i uważa, że gdy cyfrowy jen stanie się ważnym narzędziem masowych płatności, opinia publiczna będzie musiała ponieść ciężar malejącej wartości waluty fiducjarnej. Następnie ostrzegł, że jen cyfrowy może stanowić zagrożenie dla stabilności finansowej i może mieć katastrofalne skutki dla gospodarki.

Yamaoka pracuje obecnie w sektorze prywatnym, przewodnicząc forum 74 firm, wśród których znajdują się jedne z największych banków w kraju. Forum pracuje obecnie nad uruchomieniem prywatnej waluty cyfrowej już w kwietniu tego roku.

W październiku 2020 r. BJ udostępnił trójfazowy zarys próbny swojej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Pierwsze dwie fazy próby koncentrują się na testowaniu weryfikacji koncepcji, podczas gdy trzecia faza obejmuje pilotaż. Pierwsza faza rozpoczęła się w kwietniu 2021 r. i ma zakończyć się do marca tego roku. Oczekuje się, że BJ rozpocznie drugą fazę testów jeszcze w tym roku.

Pomimo tego, że Japonia jest jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły przepisy dotyczące kryptowalut, gotówka nadal króluje w japońskim sektorze detalicznym z powodu klęsk żywiołowych, które często odcinają zasilanie. W związku z tym sektor płatniczy w kraju jest bardziej skoncentrowany na wykonywaniu transakcji offline. W lipcu 2020 r. bank centralny opublikował raport badawczy koncentrujący się na opracowaniu wersji offline CBDC.

Gubernator BJ Haruhiko Kuroda powiedział w oświadczeniu, że nie bank oczekuje natychmiastowej premiery. Zaznaczył również, że cyfrowy jen może zostać uruchomiony do 2026 r., a decyzja nie zostanie podjęta przez sam bank centralny.

  • Dyrektor ds. Blockchain WEF poprowadzi Crypto Council for Innovation:

Sheila Warren, Dyrektor ds. Technologii Blockchain i DLT na Światowym Forum Ekonomicznym (ŚFE), od lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Crypto Council for Innovation (CCI).

W dzisiejszym oświadczeniu CCI ogłosił, że od 2 lutego Warren będzie przewodziła sojuszowi firm przyjaznych kryptowalutom, którego celem jest wspieranie prawodawców w zakresie regulacji kryptowalut i Blockchain. Członek zarządu CCI i współzałożyciel Coinbase, Fred Ehrsam, chwalił „dogłębną wiedzę na temat kryptowalut” dyrektor ŚFE, oprócz jej doświadczenia w pracy z rządami na całym świecie.

Ekosystem kryptograficzny jest gotowy do zapewnienia wzrostu gospodarczego na dużą skalę, wzmocnienia społeczności i poprawy życia na całym świecie. Cieszę się, że mogę kierować misją CCI polegającą na realizacji transformacyjnego potencjału kryptowalut poprzez edukację i rzecznictwo odpowiedzialnego, przyszłościowego globalnego środowiska politycznego, które zapewni, że korzyści z kryptowalut będą dostępne dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich obecnych przywilejów ekonomicznych.

– powiedziała Warren.

Utworzony w kwietniu 2021 r. CCI obejmuje zwolenników takich jak Coinbase, Fidelity Digital Assets, Paradigm, Ribbit Capital, Andreessen Horowitz i Block — dawniej Square. W lipcu grupa zorganizowała wirtualne wydarzenie o nazwie „The ₿ Word”, badające, w jaki sposób instytucje mogą potencjalnie przyjąć Bitcoina i technologię Blockchain.

Jako jedna z czołowych giełd kryptowalut, Coinbase zdaje się intensyfikować swoje wysiłki, aby lobbować prawodawców w Stanach Zjednoczonych wokół „rozsądnych regulacji”. Z drugiej strony Ripple Labs prowadząc swoją kosztowną kampanię dotyczącą traktowania przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd tokenów XRP jako papierów wartościowych, na którą wydał 690.000 dolarów na lobbing w 2020 r. nie odniósł żadnych konkretnych rezultatów w tym obszarze.

  • Binance nakłada ograniczenia na 281 kont nigeryjskich:

Giełda kryptowalut Binance wysłała list do swoich nigeryjskich użytkowników. W liście dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) przeprosił za niedogodności spowodowane opóźnieniami w rozwiązywaniu zgłoszeń do obsługi klienta.

Zwracając uwagę, że „Bezpieczeństwo użytkownika” pozostaje najwyższym priorytetem jego giełdy, Zhao wyjaśnił:

Mechanizmy ochronne, takie jak KYC, środki przeciwdziałające praniu pieniędzy, współpraca z organami ścigania i ograniczenia dotyczące kont, mają na celu zapewnienie, że nasza społeczność pozostanie chroniona i zapobieganie nieuczciwej działalności. To globalne podejście stosowane w każdym kraju. […] Ograniczenia dotyczące kont osobistych dotyczyły około 281 kont nigeryjskich, a około 38% tych przypadków zostało objętych ograniczeniami na wniosek międzynarodowych organów ścigania.

– powiedział.

Zhao dalej zaczął podkreślać, co robi Binance, aby odbudować zaufanie w społeczności Nigerii. Po pierwsze, powiedział, że Binance „zapewnia szybkie rozwiązywanie bieżących spraw użytkowników związanych z ograniczeniami konta”, zauważając:

Obecnie rozwiązaliśmy 79 spraw i nadal pracujemy nad innymi. Wszystkie sprawy niezwiązane z egzekwowaniem prawa zostaną rozwiązane w ciągu dwóch tygodni.

– dodał.

Innym obszarem, który jest przedmiotem zainteresowania, jest „Poświęcenie większej liczby pracowników obsługi klienta w regionie”.

Niedawno niektórzy nigeryjscy użytkownicy Binance rozpoczęli kampanię bojkotującą platformę za zamrażanie ich kont.

Czasami proaktywnie ograniczamy konta, aby chronić środki użytkowników. Innym razem musimy ograniczyć konta na żądanie organów ścigania. Ale nigdy nie ograniczymy kont bez uzasadnionego powodu

– stwierdził w zeszłym tygodniu Binance.

  • Czy Shiba Inu może kosztować 0,01 USD?

Chociaż patrząc na aktualną cenę Shiba Inu (SHIB) na poziomie 0,00002085 USD trudno uwierzyć, że wartość meme coina mogłaby wzrosnąć do 0,01 USD, to według właściciela Bigger Entertainment jest to jak najbardziej możliwe.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy niewielkie wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 1,2%, Ethereum o 2,6%, BNB o 0,8% a Solana o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.748 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 66,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button