News

#164 Aktualności z dn. 30.12.2017

Z sobotnich wydarzeń: Indie porównują kryptowaluty do piramidy finansowej; Dyrektor zarządzający giełdy EXMO uwolniony; Bitrefill implementuje Lightning; Mocne korekty na giełdach.

• Indie porównują kryptowaluty do piramidy finansowej:

W oświadczeniu wydanym w ten piątek Indyjskie Ministerstwo Finansów stwierdziło, że Bitcoin i inne waluty cyfrowe są podobne do schematu Ponziego (piramidy finansowej), a inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność, inwestując w nie. Ministerstwo dodało, że kryptowaluty pozbawione są wartości wewnętrznej, jak również zabezpieczenia jakimkolwiek majątkiem, a zwykłe spekulacje to jedyny powód, dla którego ich ceny wciąż rosną. W swoim oświadczeniu ministerstwo powtórzyło, że na rynku kryptowalut istnieje rzeczywiste i podwyższone ryzyko bańki finansowej. Może to doprowadzić do natychmiastowego i długotrwałego krachu, w której inwestorzy, zwłaszcza konsumenci detaliczni, mogą stracić wszystkie pieniądze. Co prawda rząd Indii nie wprowadził jeszcze regulacji dotyczących rynku walut cyfrowych, ale utworzył już interdyscyplinarny komitet do badań i opracowania ram prawnych dla tego sektora. Członkiem komitetu jest Bank Centralny kraju, Reserve Bank of India (RBI).

Pomimo ostrzeżenia, które pojawilo się ostatniego Ministerstwo Finansów nie wdrożyło całkowitego zakazu handlu walutami wirtualnymi i nie podjęło żadnych działań, które miały by na celu ograniczenie przyjęcia i handlu walutami cyfrowymi w Indiach.

Tymczasem w listopadzie indyjski Sąd Najwyższy skierował do rządu apel, aby rozpocząć opracowywanie ram regulacyjnych mających na celu kontrolowanie przepływu Bitcoina w tym kraju.

•  Dyrektor zarządzający giełdy EXMO uwolniony:

The Financial Times (FT) informuje, że Pavel Lerner, dyrektor zarządzający giełdy kryptowalut EXMO porwany w Kijowie 27. grudnia, po zapłaceniu okupu w wysokości 1 miliona dolarów w Bitcoinie został dziś uwolniony.  FT podaje, że o zapłaceniu okupu zostali poinformowani przez Antona Geraszczenkę, doradcę ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych.

Jak pisaliśmy wczoraj Lerner został uprowadzony w Kijowie w środę – po opuszczeniu swojego biura. Ukraińska publikacja na stronie strana.ua po raz pierwszy poinformowała, że został zabrany przez nieznane osoby w czarnym mercedesie. W opublikowanym dzisiaj artykule strana.ua donosi, że lokalna policji uważa, że porywacze przestraszyli się uwolnienia Lernera po tym, jak historia jego porwania wzbudziła tak wielkie zainteresowanie na całym świecie.

Dzisiaj EXMO wydało oficjalne oświadczenie dotyczące porwania Lernera. Oświadczenie informuje, że firma dostała informacje od Lernera i że obecnie jest on bezpieczny:

W tej chwili jest on bezpieczny i nie wyrządzono mu żadnej fizycznej krzywdy. Niemniej jednak Pavel jest obecnie w stanie dużego stresu; w związku z czym w najbliższych dniach nie dostarczy żadnych oficjalnych komentarzy.

Oświadczenie EXMO nie zawiera wzmianki o zapłaconym okupie. W oświadczeniu giełda powtórzyła, że porwanie Lernera w żaden sposób nie wpłynęło na funkcjonowanie spółki:

Pragniemy również podkreślić, że działalność Pavela w firmie EXMO nie wiązała się z dostępem do aktywów finansowych naszych użytkowników.

Zgodnie z dzisiejszym oficjalnym oświadczeniem EXMO dochodzenie w sprawie porwania Lernera trwa nadal, a tożsamość porywaczy wciąż nie jest znana. Po jej ustaleniu, zgodnie z artykułem 146.2 ukraińskiego kodeksu karnego, sprawą grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Co więcej według oficjalnego Twittera firmy EXMO zaledwie 2 dni temu, 28. grudnia, giełda została zaatakowana atakiem DDoS.

• Bitrefill implementuje Lightning:

Szybsze i tańsze transakcje Bitcoinem mogą wkrótce ujrzeć światło dzienne. Niedawna transakcja opublikowana na Twitterze z biura dostawcy płatności z przedpłatą, Bitrefill, wykorzystała sieć Lightning do doładowania telefonu komórkowego z prędkością zbliżoną do błyskawicznej z zerową opłatą. Chociaż taka transakcja nie jest jeszcze dostępna publicznie i nadal może być w dużej mierze ograniczona do interfejsu wiersza poleceń, niemniej jednak daje wgląd na to, jak może wyglądać przyszłość zwykłych użytkowników Bitcoina.

Lightning była jednym z najpopularniejszych rozwiązań skalowania Bitcoina. Jest to nowa warstwa na szczycie protokołu Bitcoina, która pozwala na szybsze i tańsze transakcje bez naruszania zasad bezpieczeństwa. Aktualnie, według danych strony Bitinfocharts, obecnie średnia opłata za transakcję bitcoin wynosi 36 dolarów. Jednak ludzie, którzy widzieli tweeta Boswortha mogli być zdezorientowani, ponieważ ten przypadek użycia nie jest widoczny dla klientów Bitrefill. Według prezesa Sergej Kotliara transakcja miała miejsce, gdy Bosworth testował wdrożenie Bitrefill u jednego z programistów firmy, na zaproszenie. Bosworth i tak musiał doładować swój telefon, więc postanowił przetestować nowe rozwiąanie. Zadziałało. Kotliar powiedział:

Wszystko jest gotowe, ale nie zostanie on uruchamiamy, dopóki nie zostanie wydany portfel Lightning.

Portfele muszą zostać zaktualizowane, aby mogły wchodzić w interakcje z warstwą protokołu Lightning, a obecnie tak się nie dzieje – wyjaśnił Kotliar. Bitrefill  na swoim blogu ogłosił, że wdroży Lightning w sierpniu. Zainteresowani użytkownicy i programiści mogą przetestować go teraz, używając fałszywego Bitcoina. Kotliar nalegał, aby firmy partnerskie nie zwlekały z wdrożeniem Lightning:

Integracja z Lightningiem była zaskakująco łatwa.

• Mocne korekty na giełdach: 

W przeciągu ostatniej doby na giełdach zostały odnotowane duże spadki. Bitcoin zaliczył korektę w wysokości 14,6%, Ethereum – 7,8%, Bitcoin Cash – 15,8%, a Litecoin – 14,4%. Nielicznymi projektami, które odnotowały dziś znaczny sukces to Stellar, który zyskuje 10,7%, Cardano – 29% i Ripple – 28,5%. W związku z falą spadków kapitalizacja rynku maleje o 45,6 mld dolarów i wynosi aktualnie 561,4 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button