News

#1650 Newsy z dnia 14.02.2022

Z poniedziałkowych wydarzeń: Polygon i Cere uruchamiają platformę medialną Web3; SEC: BlockFi składa wniosek o rejestrację produktu pożyczek kryptograficznych; Singapur: DBS Bank uruchomi biuro handlu krypto dla inwestorów detalicznych; Opera obsługuje teraz adresy internetowe oparte na emotikonach; NBP planuje zakupić 100 ton złota, Turcja zamierza wprowadzić oszczędności w złocie dla swoich obywateli; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Polygon i Cere uruchamiają platformę medialną Web3:

Rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Polygon i Cere Network, platforma zdecentralizowanej chmury danych (DDC), ogłosiły uruchomienie platformy medialnej Web3 joint venture o nazwie DaVinci. Ich deklarowaną misją jest bezpieczniejsze przechowywanie aktywów wspieranych przez NFT oraz zapewnienie weryfikowalnych i prawdziwie zdecentralizowanych danych.

DaVinci to platforma do bezpośredniej monetyzacji treści dla produktów wspieranych przez NFT, która ma na celu ułatwienie zarówno zdecentralizowanego transferu danych, jak i transferu wartości tokenów, których nie można wymienić.

Platforma, zasilana przez DDC Cere, umożliwia spersonalizowane przesyłanie strumieniowe treści do posiadaczy NFT za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. Wykorzystuje też Cere Freeport, platformę do wydobywania NFT wdrożoną na Polygon, do tworzenia i sprzedaży funkcjonalnych NFT, które zapewniają dostęp do ekskluzywnych treści.

Sandeep Nailwal, współzałożyciel firmy Polygon, stwierdził, że zbadano tylko „wierzchołek góry lodowej”, jeśli chodzi o możliwości NFT:

Jest o wiele więcej rzeczy, które artyści i fani są w stanie osiągnąć i uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem DaVinci. Platforma ta w większym stopniu wykorzystuje potencjał blockchain do głównego nurtu konsumentów. Artyści i marki uzyskują większe przychody ze swoich unikalnych treści, podczas gdy fani zyskują lepsze wrażenia i bezpieczne dostarczanie swoich zasobów.

Według firmy, niektóre korzyści, jakie platforma DaVinci ma nadzieję zaoferować twórcom, to gwarancja udziału w tantiemach z każdej sprzedaży i sposób na ciągłe dostarczanie ekskluzywnych nowych treści. Artyści mieliby również dostęp do narzędzi do badania odbiorców i narzędzi analitycznych, aby dostosować swoje treści do posiadaczy NFT i fanów.

Firma Polygon niedawno zamknęła rundę finansowania o wartości 450 mln USD prowadzoną przez Sequoia Capital India, z zamiarem rozszerzenia swoich rozwiązań skalujących. Ponadto Polygon została wybrana do uruchomienia protokołu mediów społecznościowych Web3 stworzonego przez Aave, platformę pożyczkową DeFi.

  • SEC: BlockFi składa wniosek o rejestrację wysokodochodowego produktu pożyczek kryptograficznych:

Pożyczkodawca kryptowalut poinformował w poniedziałek, że zamierza złożyć w SEC projekt dotyczący rejestracji nowego produktu pożyczkowego kryptowalut o nazwie BlockFi Yield. Byłoby to pierwszym formalnym krokiem w dążeniu do publicznego oferowania zarejestrowanego produktu związanego z papierami wartościowymi.

Ogłoszenie S-1 pojawiło się w parze z oficjalnym potwierdzeniem grzywny w wysokości 100 mln dolarów nałożonej na BlockFi w związku z oferowaniem niezarejestrowanych papierów wartościowych. Firma zapłaci 50 mln USD SEC i 50 mln USD 32 stanom.

Według komunikatu prasowego SEC, BlockFi współpracowało z regulatorem i wdrożyło działania naprawcze.

To pierwszy tego rodzaju przypadek w odniesieniu do platform pożyczkowych kryptowalut. Dzisiejsze rozliczenie wyjaśnia, że ​​rynki kryptowalut muszą przestrzegać sprawdzonych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

– powiedział w oświadczeniu przewodniczący SEC Gary Gensler.

Obecni klienci BIA w USA będą nadal otrzymywać płatności odsetkowe, ale nie mogą na dzień dzisiejszy dodawać więcej kryptowalut do swoich kont, podała firma w oświadczeniu. Konta te zostaną automatycznie przeniesione do BlockFi Yield po zakończeniu procesu rejestracji.

  • DBS Bank uruchomi biuro handlu krypto dla inwestorów detalicznych:

Po otwarciu własnej giełdy aktywów cyfrowych klasy instytucjonalnej, DBS Bank z siedzibą w Singapurze zamierza rozszerzyć ofertę handlową, ale tym razem skierowaną do inwestorów detalicznych. Oczekuje się, że zostanie uruchomiona do końca 2022 roku.

Prezes DBS Piyush Gupta uważa, że ​​plany ekspansji będą wymagały dużo pracy, w tym walki z potencjalnymi oszustwami, natomiast spodziewa się, że platforma zostanie uruchomiona do końca roku.

Niedawno dyrektor stwierdził:

Rozpoczynamy wstępne prace nad rozszerzeniem jej poza obecną bazę inwestorów. Przed nami mnóstwo pracy związanej ze zgodnością i zapobieganiem oszustwom (…). Powinniśmy mieć coś do końca roku.

Dyrektor generalny wspomniał również, że DBS skupi się na dogodnym dostępie do platformy handlu aktywami cyfrowymi zorientowanej na handel detaliczny dla istniejącej bazy klientów w pierwszej połowie roku.

Obecnie użytkownicy są zobowiązani do skontaktowania się z bankiem za pośrednictwem telefonu, aby złożyć zamówienie na kryptowalutę. Jednak bank dąży do tego, aby proces odbywał się online i był samoobsługowy, co ułatwi natychmiastowe wpłaty i transakcje online bez zależności od pośredników.

Komentując to, Gupta dodał:

To, co się dzieje, to fakt, że jesteśmy 24 godziny na dobę, ale klienci nadal muszą dzwonić i rozmawiać z bankierami. Najważniejsze to zrobienie wszystkiego online, tj. samoobsługa natychmiastowa (…)

Gupta powiedział również, że bank spodziewa się znacznego powiększenia swojej platformy do handlu kryptowalutami wkrótce po jej uruchomieniu. Nie ujawnił jeszcze żadnych dodatkowych szczegółów na temat nowego działu handlowego.

DBS po raz pierwszy uruchomił dział handlu aktywami cyfrowymi, DDEx, na początku 2020 roku, umożliwiając profesjonalnym inwestorom handel kryptowalutami.

Bank odnotował również całoroczny wolumen obrotu wynoszący około 819 mln dolarów w 2021 roku. Obecnie platforma oferuje usługi z czterema walutami fiducjarnymi, tj. dolarami singapurskimi, USD, dolarami hongkońskimi i jenem japońskim oraz czterema kryptowalutami – Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Ripple. W tym roku planuje również dodać więcej zasobów cyfrowych i tokenów.

W październiku 2021 roku Ministerstwo Finansów Singapuru (MAS) poparło DBS Vickers, ramię maklerskie DBS Bank.

  • Opera obsługuje teraz adresy internetowe oparte na emotikonach:

Opera ogłosiła partnerstwo z Yat, platformą, która umożliwia tworzenie opartych na emoji adresów internetowych w celu integracji systemu emotikonek w przeglądarkach Opery na wszystkich systemach operacyjnych. Oba podmioty zorganizowały wydarzenie, w ramach którego rozprowadzane jest siedem niewymiennych tokenów od legendarnego artysty NFT Fvckrendera o wartości minimalnej 2.89 ETH.

Projekt NFT Yat pozwala użytkownikom internetu na posiadanie spersonalizowanych ciągów emotikonów i używanie ich jako uniwersalnych identyfikatorów cyfrowych i adresów portfela. Niedawno Opera wydała wersję beta swojego nowego projektu Crypto Browser Project.

Integracja pozwala użytkownikom Opery na surfowanie po internecie, wprowadzając ciąg emotikonów do paska adresu URL zamiast liter i słów. Według Jorgena Arnesena, wiceprezesa wykonawczego ds. urządzeń mobilnych w Operze, „emojyfikacja” Opery, jak to nazywa firma, to „nowy, łatwiejszy i przyjemniejszy” sposób na znalezienie i przekierowanie na strony Yat:

Współpraca oznacza poważną zmianę paradygmatu w sposobie działania internetu. Dzięki integracji z Yat użytkownicy Opery mogą porzucić domenę .com, a nawet słowa w swoich linkach i używać emotikonów w celu przekierowania na strony internetowe.

Emoji osadzone na stronach internetowych będą automatycznie prowadzić do odpowiedniej strony „y.at/”. Znani artyści i celebryci byli jednymi z pierwszych, którzy zainwestowali i używali swoich adresów internetowych emoji Yat, po prostu nazywanych Yats.

Na przykład strona Yat rapera Lil Wayne’a (y.at/alien-musical note) kieruje użytkowników do strony jego wytwórni płytowej, a strona DJ Steve’a Aoki (y.at/birthday cake-musical note) kieruje użytkowników do jego witryny.

  • NBP planuje zakupić 100 ton złota, Turcja zamierza wprowadzić oszczędności w złocie dla swoich obywateli:

NBP ponownie planuje zakupić złoto, za to turecki minister finansów chce spieniężyć złoto obywateli. Nowe informacje w sprawie Ukrainy spowodowały spadki na giełdach, złoto i ropa na tym zyskały, polski złoty zaliczył spadek.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,06%, Ethereum o 2,55%, Cardano o 0,44% i Solana o 3,67%. Korektę notuje XRP o -0,37%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.71 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 71.2 mln dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button