News

#1657 Newsy z dnia 21.02.2022

Z poniedziałkowych wydarzeń: Ministerstwo Finansów Rosji przedstawia ustawę o cyfrowej walucie; Prezydent Salwadoru chce zaoferować obywatelstwo zagranicznym inwestorom; Prawodawca Kalifornii proponuje akceptowanie kryptowalut za usługi rządowe; Intel przedstawia drugą generację chipu do wydajnego wydobywania Bitcoinów; Kolejna hossa dopiero za 2 lata?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ministerstwo Finansów Rosji przedstawia ustawę o cyfrowej walucie:

Rosyjskie Ministerstwo Finansów podniosło stawkę w przeciągającej się rozgrywce z bankiem centralnym tego kraju, formalnie przedstawiając ustawę, która proponuje uregulowanie – zamiast zakazu – aktywów cyfrowych.

Ministerstwo przedstawiło dziś rządowi projekt ustawy federalnej „O walucie cyfrowej”. Ten etap procesu legislacyjnego poprzedza przedłożenie projektu ustawy do rozpatrzenia przez Sejm.

Agencja jako uzasadnienie inicjatywy powołała się na „stworzenie legalnego rynku walut cyfrowych wraz z określenie zasad ich obiegu i zakresu uczestników”. Podkreślając, że projekt ustawy nie ma na celu nadania walutom cyfrowym statusu prawnego środka płatniczego, jego autorzy określają kryptowaluty jako wehikuł inwestycyjny.

Projekt proponuje system licencjonowania platform ułatwiających obieg aktywów cyfrowych i określa wymogi ostrożnościowe, zarządzania ryzykiem, prywatności danych i raportowania, którym podlegaliby tacy operatorzy. Legalne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut byłoby możliwe tylko za pośrednictwem konta bankowego i proponuje się, aby zarówno platformy kryptograficzne, jak i banki wprowadziły procedury KYC.

Przepisy wymagają również od operatorów aktywów cyfrowych informowania klientów detalicznych o ryzyku związanym z handlem kryptowalutami. Osoby musiałyby zdać test oceniający ich wiedzę na temat praktyk inwestowania w kryptowaluty i świadomość ryzyka. Ci, którzy zdaliby test, podlegaliby rocznemu limitowi inwestycyjnemu w wysokości 600.000 rubli (około 7.900 USD), a ci, którzy nie zdali testu, mogli zainwestować tylko do 50.000 rubli (650 USD) rocznie. Firmy i inwestorzy kwalifikowani mają być zwolnieni z rocznych limitów.

Dodatkowo projekt wprowadza formalną definicję kopania kryptowalut oraz określa mechanizm, dzięki któremu uczestnicy rynku kryptowalut mogą zgłaszać swoje działania organom podatkowym.

  • Prezydent Salwadoru chce zaoferować obywatelstwo zagranicznym inwestorom:

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele chce zaoferować obywatelstwo tym, którzy zainwestują w małym kraju Ameryki Środkowej.

Prezydent Bukele poinformował za pośrednictwem Twittera społeczność kryptograficzną, że wysłał do Kongresu listę 52 reform prawnych. Wśród najbardziej godnych uwagi propozycji Bukele wezwał do zmniejszenia biurokracji, stworzenia zachęt podatkowych i, co najważniejsze, oferowania obywatelstwa obcokrajowcom, którzy chcą inwestować w tym kraju.

Prezydent obiecał uczynić Salwador jednym z najbardziej skoncentrowanych na wolności krajów w czasie, gdy świat popada w „tyranię”.

Bukele stał się zwolennikiem przyjęcia Bitcoina oraz kontrowersyjną postacią na arenie międzynarodowej z tego właśnie powodu. Niedawno ponadpartyjna grupa senatorów w Stanach Zjednoczonych wprowadziła nowe przepisy, starając się złagodzić ryzyko związane z przyjęciem przez Salwador Bitcoina jako prawnego środka płatniczego.

Prezydent Bukele zganił nowe przepisy i nazwał senatorów USA „boomami”, przypominając im, że mają zerową jurysdykcję nad suwerennym i niezależnym narodem.

Salwador jest gotowy do uruchomienia swoich długo oczekiwanych miliardowych obligacji Bitcoin Volcanic w marcu. Środki wygenerowane z obligacji zostaną wykorzystane do budowy pierwszego na świecie miasta Bitcoin.

Salwador przeszedł do historii we wrześniu ubiegłego roku, kiedy stał się pierwszym krajem na świecie, który uczynił Bitcoina prawnym środkiem płatniczym obok dolara amerykańskiego. Podczas gdy większość organizacji międzynarodowych, w tym Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, nadal ostrzegały przed złymi skutkami używania BTC jako prawnego środka płatniczego, kraj ten podobno osiągnął wzrost produktu krajowego brutto o ponad 10% – najwyższy w swojej historii.

  • Prawodawca Kalifornii proponuje akceptowanie kryptowalut za usługi rządowe:

Senator stanu Kalifornia Sydney Kamlager, reprezentujący 30. Dystrykt Senatu, w tym części centrum Los Angeles, przedstawiła ustawę, która zmieniłaby kodeks stanu, aby umożliwić akceptację kryptowalut w przypadku niektórych płatności.

Zgodnie z ustawą senacką 1275, wprowadzoną w kalifornijskiej legislaturze 18 lutego, Kamlager zaproponowała upoważnienie agencji państwowej „do akceptowania kryptowalut jako metody płatności za świadczenie usług rządowych”.

Przyjęcie kryptowalut i Blockchain wydaje się być istotną kwestią dla wielu kandydatów ubiegających się o urząd w Kalifornii w 2022 r. Aarika Rhodes, nauczycielka szkoły podstawowej ubiegająca się o reprezentowanie 30. okręgu kongresowego stanu w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, akceptuje Bitcoina i inne tokeny jako wkład w kampanię w ramach jej wysiłków na rzecz usunięcia z tej pozycji prawnika zajmującego się zwalczaniem kryptowalut, Brada Shermana.

Ustawa o kryptowalutach jest najnowszym posunięciem prawodawców na szczeblu stanowym, który wydaje się mieć na celu rozwiązanie potencjalnej niepewności regulacyjnej dotyczącej aktywów cyfrowych. W zeszłym tygodniu gubernator stanu Kolorado Jared Polis powiedział, że spodziewa się, iż państwo zaakceptuje płatności podatków za pomocą kryptowalut do lata 2022 r. Ponadto przedstawiciel stanu Tennessee przedstawił na początku tego miesiąca projekt ustawy, który umożliwiłby państwu inwestowanie w kryptowaluty i tokeny NFT.

  • Intel przedstawia drugą generację chipu do wydajnego wydobywania Bitcoinów:

Intel Corporation, podzielił się szczegółami dotyczącymi nowego chipa górniczego, który będzie połączony z wysokowydajną koparką o mocy 3600 W, której ostatecznym celem jest poprawa wydajności kopania Bitcoinów.

Podczas IEEE International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) 2022, konferencji poświęconej branży elektroniki i produkcji układów scalonych, Intel ujawnił drugą generację swojego sprzętu do wydobywania BTC.

Według firmy, Bonanza Mine (BMZ2) to energooszczędny ASIC do wydobywania Bitcoinów o bardzo niskim napięciu, który może dostarczyć 40 terahaszy na sekundę (TH/s).

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, patent Intela dotyczący „wysokiej wydajności kopania Bitcoinów” pochodzi z listopada 2018 r., w którym zaproponowano zmniejszenie ogólnego zużycia energii o około 15%. Przedstawiciele Intela wykazali wówczas pewność co do rywalizacji z uznanymi graczami, w tym Bitmain, MicroBT i Nvidia.

Oczekuje się, że układy BMZ2 będą miały architekturę podobną do pierwszej generacji układu górniczego, BMZ1, w którym ponad 300 układów zasilanych przez koparkę o mocy 3600 W pracuje razem, aby zapewnić do 40 TH/s w zrównoważonym środowisku.

Nowa generacja koparki BTC firmy Intel będzie w stanie zapewnić zrównoważoną wydajność 40,4 TH/s, pobierając 2293 W mocy, co oznacza zużycie 56,97 dżuli na terahasz (J/TH). W porównaniu ze sprzętem Bitmain, koparka Antminer S19j zużywa 3100 W, aby dostarczyć do 90 TH/s w temperaturze pokojowej, co daje wydajność 34,5 J/TH.

  • Kolejna hossa dopiero za 2 lata?:

Według współzałożyciela giełdy Huobi sensownych wzrostów na BTC można oczekiwać dopiero za dwa lata.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się ruchami mieszanymi. Bitcoin notuje wzrost o 0,7%, Ethereum o 1,6% a Terra o 6,3%. BNB, XRP oraz Cardano notują spadki kolejno o 2,5%, 2,1% i 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.749 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 84,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button