News

#1669 Newsy z dnia 05.03.2022

Z sobotnich wydarzeń: Scentralizowane giełdy odmawiają zamrożenia aktywów rosyjskich użytkowników; Centralny Bank Rosji nadal chce zakazu kryptowalut; Koreańscy eksperci Blockchain zwracają się o pomoc do rządu; Banki w Wirginii mogą przechowywać kryptowaluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Scentralizowane giełdy odmawiają zamrożenia aktywów rosyjskich użytkowników:

Scentralizowane giełdy i dyrektorzy generalni firm takich jak Binance, Coinbase i Kraken stwierdzili, że zamrożą aktywa tylko tych rosyjskich klientów, którzy zostali objęci sankcjami zachodnimi – a nie zwykłych rosyjskich użytkowników.

Kilka dni wcześniej Mychajło Fiodorow, ukraiński minister ds. transformacji cyfrowej, wezwał „wszystkie główne giełdy kryptograficzne do zablokowania adresów [portfela] Rosjan” i „a także do sabotowania zwykłych użytkowników [poprzez zamrożenie ich aktywów]”. Wyjaśniając, dlaczego nie zdecydował się na ten krok (pomimo, iż Coinbase w Rosji dostępny nie jest), Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, napisał:

Uważamy, że każdy zasługuje na dostęp do podstawowych usług finansowych, chyba że prawo stanowi inaczej. Niektórzy zwykli Rosjanie używają kryptowalut jako koła ratunkowego teraz, gdy ich waluta upadła. Wielu z nich prawdopodobnie sprzeciwia się temu, co robi ich kraj, a zakaz też by im zaszkodził.

– czytamy.

Armstrong powiedział jednak również, że „jeśli rząd USA zdecyduje się na nałożenie zakazu, oczywiście będziemy przestrzegać tych przepisów”. Podobne oświadczenie zostało wygłoszone przez dyrektora generalnego Kraken, Jesse Powella, który stwierdził:

Kraken nie może zamrozić kont naszych rosyjskich klientów bez prawnego wymogu. Rosjanie powinni być świadomi, że taki wymóg może być nieuchronny.

– powiedział.

  • Centralny Bank Rosji nadal chce zakazu kryptowalut:

Ukraina wezwała niedawno do sabotażu kryptowalut zwykłych Rosjan. Pośród wielu innych, jej europejscy sojusznicy również wyrazili narastające obawy, że Rosja może wykorzystać kryptowaluty do ominięcia zachodnich sankcji.

Ale jak na ironię, wydaje się, że jednym z największych orędowników zakazu dostępu do kryptowalut zwykłym Rosjanom i instytucjom finansowym jest w rzeczywistości sam Centralny Bank Rosji, czyli CBR. Jak podał lokalny serwis informacyjny tass.ru, CBR nadal trzyma się swojego stanowiska, proponując zakaz emisji, kopania i obrotu kryptowalutami w Federacji Rosyjskiej.

Bank Centralny obecnie popiera stanowisko, które zostało wcześniej ogłoszone i opublikowane na oficjalnej stronie internetowej. Dlatego dziś nie ma nic do dodania.

stwierdził CBR.

W czasie wojny narody zazwyczaj muszą radykalnie zwiększyć swoje wydatki, na przykład poprzez dodruk nowych pieniędzy, aby sfinansować swoje wysiłki wojskowe. Prowadzi to jednak do szalejącej inflacji, zachęcając w ten sposób osoby do wymiany lokalnych walut na waluty obce (w tym teraz krypto), aby chronić swoje oszczędności.

Jednak to z kolei wywołałoby silną presję sprzedażową na lokalną walutę, podnosząc kursy wymiany i utrudniając finansowanie wojny. W rezultacie kraje w czasie wojny zazwyczaj wprowadzają ścisłą kontrolę wymiany walut, tak jak zrobiły to już Rosja i Ukraina. Tak więc destabilizacja rubla i, pośrednio, paraliż wysiłków wojennych Rosji, mogą potencjalnie przewyższać korzyści płynące z wykorzystania kryptowalut do uniknięcia sankcji. 

Według raportu opublikowanego w tym tygodniu przez Arcane Research, dzienny wolumen transakcji Tether (USDT) w stosunku do rubla na Binance osiągnął rekordowy poziom 35 mln. dolarów. Członkowie rosyjskich mediów społecznościowych wydają się być głęboko zaniepokojeni spadającą wartością rubla i tym, jak kryptowaluty mogą pomóc im chronić swoje oszczędności. Użytkownik Roman Buchyn napisał:

Musimy coś kupić [kryptowaluty]; rubel wkrótce będzie tańszy niż papier toaletowy.

– czytamy.

  • Koreańscy eksperci Blockchain wzywają rząd do wsparcia branży:

Koreański Komitet ds. Przemysłu Aktywów Cyfrowych, składający się z wiodących ekspertów w dziedzinie Blockchain w Korei Południowej, wezwał do utworzenia komitetu rządowego, którego celem jest pomoc i rozwój przedsiębiorstw zajmujących się aktywami cyfrowymi w tym kraju.

Grupa ekspertów omówiła różne sposoby, w jakie Korea mogłaby stać się wiodącym rynkiem aktywów cyfrowych i jaką rolę powinien odegrać rząd, aby to osiągnąć. Eksperci wierzą, że technologia Blockchain i kryptowaluty staną się kluczowymi narzędziami czwartej rewolucji przemysłowej.

Eksperci wezwali rząd do wsparcia rodzącej się branży kryptowalut oraz innych pojawiających się przypadków użycia, takich jak zdecentralizowane finanse, zdecentralizowane organizacje autonomiczne, tokeny NFT i metaverse.

Przepisy dotyczące kryptowalut w Korei Południowej są postrzegane jako jedne z najsurowszych, biorąc pod uwagę, że prawie 200 małych i średnich giełd kryptowalut musiało zamknąć swoją działalność po wprowadzeniu przez regulatorów nakazu, aby giełdy kryptograficzne tworzyły konta z prawdziwymi nazwiskami użytkowników.

Financial Conduct Authority, główny regulator w kraju, zabronił również giełdom przeprowadzania anonimowych transakcji i zabronił korzystania z prywatnych portfeli. Regulatorzy wcześniej zaproponowali 20% podatek od zysków z kryptowalut, jednak propozycja została odłożona z powodu braku jasności w zakresie przepisów dotyczących kryptowalut. Podczas gdy organy regulacyjne zajęły surowe stanowisko wobec rynku wirtualnych aktywów, wydają się dość pozytywnie nastawione na Metaverse, ponieważ kraj ogłosił 187 mln. dolarów inwestycji w krajowy projekt Metaverse.

  • Banki w Wirginii mogą przechowywać kryptowaluty:

Senat Wirginii zezwolił bankom na oferowanie usług polegających na przechowywaniu kryptowalut.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,2%, Ethereum o 0,6%, BNB o 2% a Terra o 5,2%. Jedyną czołową pozycją z dodatnim wynikiem jest XRP, który odnotował wzrost o 2,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.776 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 67.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button