News

#1674 Newsy z dnia 10.03.2022

Z czwartkowych wydarzeń: Opłaty za gaz na Ethereum najniższe od sierpnia 2021 roku; Zielone światło dla Paxos od singapurskiego organu regulacyjnego; CTO Tether: CBDC nie wpłyną na prywatny rynek stablecoin; Goldman Sachs: Fundusze Ethereum dla klientów za pośrednictwem Galaxy Digital; Pozytywne reakcje na rozporządzenie Bidena; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Opłaty za gaz na Ethereum najniższe od sierpnia 2021 roku:

Opłaty za gaz za transakcje na blockchain Ethereum spadły do ​​najniższych poziomów od sierpnia zeszłego roku, jednak nadal nie są niskie.

Według danych pochodzących z Coin Metrics i udostępnionych przez platformę CryptoRank, siedmiodniowy średni koszt transakcji Ethereum wczoraj wyniósł 11.14 USD. Dzięki temu plasuje go to ponownie wśród poziomów odnotowanych w połowie ubiegłego roku, zanim gwałtownie wzrósł do 55 USD pod koniec 2021.

W chwili redagowania tego tekstu wydaje się, że przeciążenie sieci jest minimalne. Dane Etherscan szacują opłaty za gaz, które wynoszą około 30 Gwei (1.53 USD) za potwierdzenie przy niskiej prędkości, do 32 Gwei (1.64 USD) za szybkie potwierdzenie.

Dane Ycharts pokazują również, że średnia cena ETH gwałtownie spada od początku roku, z 218 Gwei 10 stycznia do 40.82 Gwei w środę.

W związku z dynamicznym wzrostem sektorów NFT i DeFi Ethereum w 2021 roku, sieć była wielokrotnie pod ostrzałem z powodu skandalicznie wysokich opłat za gaz.

Niższe opłaty wydają się być skorelowane z malejącymi spekulacjami i zainteresowaniem transakcjami NFT i DeFi na początku tego roku w porównaniu z końcem 2021.

Jeśli chodzi o ostatnie 30 dni, dane DappRadar pokazują, że dziewięć z 10 najlepszych rynków na Ethereum odnotowało zmniejszony wolumen obrotu, przy czym LooksRare i OpenSea straciły odpowiednio 78,27% i 34,75%. Inne znaczące straty to SuperRare i Rarible z 73,29% i 80,65% każdy.

Cierpi również DeFi oparte na Ethereum. Osiem z 10 najlepszych projektów „świeci się na czerwono” w ciągu ostatniego miesiąca pod względem łącznej wartości zablokowanej (TVL) i ceny tokena aktywów natywnych.

  • Zielone światło dla Paxos od singapurskiego organu regulacyjnego:

W czwartkowym ogłoszeniu Paxos powiedział, że otrzymał licencję od singapurskiego regulatora finansowego, która pozwala firmie na świadczenie usług blockchain i kryptowalut zgodnie z ustawą o usługach płatniczych. Emitent stablecoin powiedział, że zatwierdzenie przez organy regulacyjne pomoże wesprzeć jego partnerów w rozszerzaniu usług w Azji.

Cieszymy się, że MAS jest naszym regulatorem, gdzie dzięki ich nadzorowi będziemy w stanie bezpiecznie przyspieszyć przyjęcie przez konsumentów aktywów cyfrowych na całym świecie, zasilając regulowane rozwiązania dla największych przedsiębiorstw na świecie.

– powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Paxos Asia Bogaty Teo.

Paxos była jedną z pierwszych firm kryptograficznych, które otrzymały BitLicense pozwalającą na działanie w Nowym Jorku, a także kartę nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych w 2015 roku, działając pod nazwą ItBit. W kwietniu 2021 Biuro Kontroli Waluty Stanów Zjednoczonych przyznało dostawcy stablecoin federalną kartę do utworzenia krajowego banku powierniczego.

Według stanu na grudzień 2021 władze monetarne Singapuru odmówiły zatwierdzenia 103 ze 170 wniosków licencyjnych od firm kryptograficznych, które chcą działać w tym kraju. Jednak podmioty, w tym Bitstamp Limited, Coinbase Singapore i Gemini Trust, są jednymi z tych, którzy są zwolnieni z posiadania licencji.

Singapurskie ramię Binance podobno wstrzymało działalność w lutym, a Huobi Global ogłosiło, że pod koniec marca zamknie konta wszystkich użytkowników z Singapuru. Ponadto kraj azjatycki rozprawił się z bankomatami kryptograficznymi w styczniu po wydaniu przez MAS wytycznych dotyczących usług reklamowych firm krypto.

Założona w 2012 roku firma Paxos stoi za Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD), PAX Gold (PAXG) i Pax Dollar (USDP).

  • CTO Tether: CBDC nie wpłyną na prywatny rynek stablecoin:

Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Tether, uważa, że ​​rosnący postęp wokół walut cyfrowych banku centralnego na całym świecie nie wpłynie tak naprawdę na rolę prywatnych stablecoinów.

Ardoino podzielił się opinią w wątku na Twitterze na temat rosnącej dyskusji wokół CBDC i ich roli w obecnym systemie płatności. Powiedział, że CBDC zastąpią jedynie odwieczne scentralizowane sieci płatnicze jako SWIFT i wykorzystają prywatne łańcuchy bloków do realizacji większości transakcji.

Następnie wyjaśnił, że CBDC nie polega na cyfryzacji waluty fiducjarnej, jak to już miało miejsce, biorąc pod uwagę, że większość współczesnych transakcji jest cyfrowa. Głównym celem CBDC jest wykorzystanie prywatnych blockchain jako nowoczesnej i kontrolowanej kosztowo infrastruktury technologicznej, w której większość przelewów bankowych i transakcji kartami kredytowymi/debetowymi będzie rozliczana za pośrednictwem CBDC.

CTO Tether stwierdził, że prywatne stablecoiny, takie jak USDT, pozostaną istotne nawet w epoce wydawanych przez rząd walut cyfrowych. Dałyby one użytkownikom opcję transferu między łańcuchami i byłyby dostępne w wielu wybranych przez nich blockchain.

Odpowiedź Ardoino pojawia się w wyniku rosnącej debaty na temat tego, czy CBDC zmniejszy rolę prywatnego sektora stablecoin. Dyskusja nabrała tempa w Stanach Zjednoczonych po wezwaniach kilku prawodawców do uregulowania wspomnianego rynku.

Według Atlantic Council, 86 krajów jest obecnie w trakcie rozwijania swojej suwerennej waluty cyfrowej, przy czym od maja 2020 roku wzrosła o ponad 100%. Spośród tych 86 krajów, dziewięć uruchomiło swoją CBDC, a piętnaście jest w fazie rozwoju lub fazie pilotażowej.

Światowy wskaźnik rozwoju CBDC Źródło: Atlantic Council

Chiny prowadzą w wyścigu CBDC z w pełni funkcjonalnym juanem cyfrowym, który jest obecnie testowany w całym kraju. Kilka krajów europejskich, takich jak Francja i Szwajcaria, rozpoczęło testy transgraniczne, podczas gdy Stany Zjednoczone nie sfinalizowały jeszcze żadnych planów dotyczących cyfrowego dolara.

  • Goldman Sachs: Fundusze Ethereum dla klientów za pośrednictwem Galaxy Digital:

Goldman Sachs będzie oferować swoim klientom dostęp do funduszy Ethereum za pośrednictwem Galaxy Digital Institutional Ethereum Fund, zgodnie z dokumentami regulacyjnymi złożonymi w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

SEC wymieniła Goldman Sachs jako beneficjenta opłat, które są wymagane za umożliwienie klientom dostępu do funduszu Ethereum. W ramach tej strategii Goldman Sachs otrzyma opłatę wstępną za skierowanie klientów do instytucjonalnego funduszu Ethereum firmy Galaxy, zgodnie z niedawnym zgłoszeniem do SEC.

Dzięki minimalnemu finansowaniu i wielkości inwestycji w wysokości 250.000 USD, 12-miesięczny fundusz wygenerował ponad 50 mln dolarów brutto dla 28 kupujących, jak wynika ze zgłoszenia. Istnieje niejasność co do przepływów, co jest związane z Goldman Sachs, biorąc pod uwagę fakt, że bank nie był zaangażowany w powstanie funduszu.

Galaxy Digital Holdings Ltd. to działający w USA dostawca usług finansowych oparty na kryptowalutach, założony przez Mike’a Novogratz’a. Firma jest w tej chwili odpowiedzialna za zapewnienie płynności handlu Bitcoin Future Goldman, a także ma podobną umowę z klientami Morgan Stanley.

Rok temu Galaxy Digital ogłosił, że uruchomi pakiet funduszy Ethereum, który obejmował tę konkretną ofertę instytucjonalną.

Goldman Sachs po trzyletniej przerwie ponownie uruchomił dział handlu kryptowalutami w ramach ramienia Global Currencies and Emerging Markets. Współpraca Goldman z Galaxy zapewni inwestorom ekspozycję na Ethereum jako aktywa fizyczne, a nie produkt oparty na instrumentach pochodnych, jak kontrakty terminowe.

Galaxy Digital kontynuowało swoje działania poprzez strategiczne przejęcia, takie jak powiązanie z firmami zarządzającymi zasobami cyfrowymi Vision Hill Group Inc, Bitgo w zeszłym roku. Galaxy pozycjonuje się jako „droga” łącząca firmy finansowe i ułatwiająca bezpośrednie inwestycje kryptograficzne.

Ponadto Goldman Sachs nadal wykazywał zainteresowanie dziedziną kryptowalut, gdyż nadal się rozwija i ewoluuje. Roger Bartlett, dyrektor wykonawczy banku, odszedł w lutym i podobno dołączył do giełdy kryptograficznej Coinbase.

  • Pozytywne reakcje na rozporządzenie Bidena:

Zapowiedzi prezydenta Bidena związane z koniecznością uregulowania rynku kryptowalut podzieliły społeczność kryptowalutową. Niektórzy uważali, że spowolni to rozwój branży. Inni natomiast wskazywali, że jest to niezbędny krok do dalszej adopcji.

Większość obaw wynikała przede wszystkim z tego, że przez długi czas nie było wiadomo, co dokładnie znajdziesz się w rozporządzeniu wykonawczym w sprawie aktywów cyfrowych. Na szczęście wczorajszy dzień przyniósł wiele odpowiedzi.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdach dominuje czerwień. Korektę notuje Bitcoin o -7,31%, Ethereum o -5,55%, Terra o -1,08%, XRP o -4,23% i Cardano o -6,46%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.75 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 92 mld dolarów.

źródło: ointelegraph.com, bitcoinist.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button