News

#1677 Newsy z dnia 13.03.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Dubaj: Rosjanie próbują ratować majątek za pomocą krypto; Meksyk: Kartele narkotykowe wykorzystują kryptowalutę to finansowania swojej przestępczej działalności; Tim Harrison: 500 projektów opartych na Cardano; Steve Wozniak: Bitcoin może kosztować 100 000 USD; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Dubaj: Rosjanie próbują ratować majątek za pomocą krypto:

Rosjanie zmierzają w kierunku platform kryptograficznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), próbując uratować swoje fortuny. Żądają w ten sposób od firm kryptograficznych likwidacji miliardów dolarów, jak podał Reuters.

Podobno niektórzy z nich chcą kupować nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas gdy inni chcą zamienić swoje aktywa na pieniądze fiducjarne i ukryć je.

Giełda potwierdziła, że ​​otrzymała niezwykle dużo próśb od szwajcarskich brokerów w ciągu ostatnich dziesięciu dni, gdzie wzywano do likwidacji krypto o wartości miliardów dolarów, ponieważ obawiają się, że władze Szwajcarii mogą zamrozić fundusze. Firma poinformowała, że ​​wszystkie żądania dotyczyły co najmniej 2 mld dolarów.

Dyrektor platformy powiedział, że zwykle otrzymują jedno zapytanie w miesiącu w przypadku dużych transakcji, dodając:

W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy pięć czy sześć (…)

Wspomniany również wykonawca;

Mamy jednego faceta – nie wiem kim on jest, ale powiedział przez pośrednika: „Chcemy sprzedać 125 000 bitcoinów”. A ja na to: „Co? To 6 mld dolarów, chłopaki”. A oni na to: „Tak, wyślemy to do firmy w Australii.

Z drugiej strony nadzorca rynku szwajcarskiego odmówił przekazania komentarzy na temat wolumenu transakcji kryptowalutowych.

Aktywa cyfrowe podlegają takim samym sankcjom, jakie nakłada się na tradycyjne zasoby rosyjskich użytkowników i osób fizycznych, więc fundusze osób objętych sankcjami muszą zostać zamrożone w Szwajcarii, poinformował w e-mailu Sekretariat Spraw Gospodarczych tego kraju (SECO).

Dubaj, centrum biznesowe dla krajów Zatoki Perskiej i rozwijający się rynek kryptowalut, odmówił opowiedzenia się po stronie Moskwy i zachodnich sojuszników. To otworzyło drogę Rosjanom do uratowania ich przedsięwzięć.

Ponadto pośrednik nieruchomości współpracujący z firmą kryptograficzną, powiedział:

Widzieliśmy wielu Rosjan, a nawet Białorusinów, przyjeżdżających do Dubaju i przynoszących wszystko, co mogą, nawet w kryptowalutach.

Źródło finansowe ZEA zwróciło uwagę, że wiele osób kupuje nieruchomości w Dubaju, używając kryptowaluty, aby bezpiecznie wydostać swoje pieniądze z jurysdykcji w stanie Zatoki Perskiej.

Giełdy kryptowalut na całym świecie blokują rosyjskie konta, które Zachód sankcjonuje w związku z najazdem Rosji na Ukrainę.

Podobnie największe na świecie giełdy kryptowalut, takie jak Binance i Coinabase, postanowiły zastosować się do sankcji, mówiąc, że nie chcą, aby kryptowaluty stały się powodem do ich obchodzenia.

Mimo to krypto oferują użytkownikom wysoki stopień anonimowości. Właśnie dlatego państwa europejskie, takie jak Estonia i Niemcy, wezwały w zeszłym tygodniu do ściślejszego nadzoru, aby wykryć inne luki i zapobiec uchylaniu się od sankcji.

  • Meksyk: Kartele narkotykowe wykorzystują kryptowalutę to finansowania swojej przestępczej działalności:

Według funkcjonariuszy organów ścigania, kryptowaluta rozwija się jako nowy front w walce Ameryki Łacińskiej z gangami walczącymi o kontrolę nad ogromnymi nielegalnymi rynkami prostytucji, narkotyków, broni i handlu ludźmi.

W Meksyku pojawiły się doniesienia, że ​​kilka najbardziej znanych karteli narkotykowych w kraju coraz częściej używa bitcoinów do finansowania swojej nielegalnej działalności.

Kartel Sinaloa i kartel Jalisco New Generation to dwie z tych przerażających organizacji.

Według Insight Crime, Sinaloa Cartel, często określany jako największa i najpotężniejsza organizacja zajmująca się handlem narkotykami na zachodniej półkuli, jest sojuszem niektórych czołowych kapów w Meksyku. Członkowie sojuszu współpracują, aby się bronić, wykorzystując kontakty na najwyższych szczeblach i manipulując elementami policji federalnej i wojska, aby zachować przewagę nad rywalami.

Jalisco New Generation Cartel, wcześniej znany jako Los Mata Zetas, to na wpół zmilitaryzowana meksykańska organizacja przestępcza z siedzibą w Jalisco i kierowana przez Nemesio Oseguera Cervantesa, jednego z najbardziej poszukiwanych baronów narkotykowych na świecie.

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości poinformowało, że meksykańskie kartele prały około 25 mld dolarów rocznie za pośrednictwem Bitcoina, internetu i handlu elektronicznego.

W raporcie opublikowanym przez Międzynarodową Radę Kontroli Narkotyków, kartele Jalisco i Sinaloa coraz częściej wykorzystują małe zakupy online bitcoinów w celu obejścia przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy.

Po podzieleniu wpływów z narkotyków na niewielkie płatności, aby uniknąć wykrycia, kartele wykorzystują te konta do zakupu kolejnych niewielkich ilości kryptowalut, ukrywając źródło funduszy i umożliwiając płacenie współpracownikom na całym świecie, stwierdza raport.

Przedstawiciel US Drug Enforcement Administration, Raul Martin del Campo, powiedział AFP w Mexico City:

INCB wydaje czerwony alert dla świata, aby kraje doszły do ​​porozumienia i zastanowiły się, jak uregulować ten (kryptowalutowy) system płatności.

Zarzuty pojawiły się zaledwie tydzień po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisał dekret nakazujący rządowi zbadanie niebezpieczeństw i korzyści związanych z utworzeniem cyfrowego dolara banku centralnego, a także innych obaw związanych z kryptowalutami.

W kwietniu 2019 roku meksykańskie władze zatrzymały w eleganckiej części karaibskiego kurortu Playa del Carmen oskarżonego handlarza ludźmi Ignacio Santoyo po ustanowieniu powiązania między nim a organizacją zajmującą się prostytucją działającą w całej Ameryce Łacińskiej.

Jednak to nie 2.000 kobiet, które oskarżyły Santoyo o szantaż i wykorzystywanie seksualne, ostatecznie doprowadziło do jego aresztowania, podały władze. Zrobił to Bitcoin, o którego używanie jest podejrzany, aby pomóc w praniu dochodów z przestępstw.

Międzynarodowa Rada Kontroli Narkotyków (INCB) jest niezależnym i quasi-sądowym organem ONZ monitorującym wdrażanie międzynarodowych traktatów o kontroli narkotyków. Została założona w 1968 roku w celu wdrożenia Jednolitej konwencji o środkach odurzających z 1961 r.

  • Tim Harrison: 500 projektów opartych na Cardano:

Tim Harrison, dyrektor IOHK, ujawnił, że na Cardano powstaje obecnie ponad 500 projektów. Większość z nich podobno znajduje się w przestrzeni NFT. 

Sieć Cardano podobno cieszy się dużym zainteresowaniem, przynajmniej według dyrektora ds. marketingu i komunikacji IOHK: Input Output.  We wrześniu 2021 roku Cardano przeszedł jedną z najważniejszych aktualizacji sieci mainnet o nazwie Alonzo. 

Była to część cyklu rozwojowego Cardano znanego jako era Goguen, a najważniejszą jego częścią była integracja inteligentnych kontraktów. Od tego czasu sieć przeszła inne ważne ulepszenia i dokonano ważnych zmian. 

Jednym z nich było pierwsze rozwiązanie skalujące oparte na Rollupach ZK – Orbis. W każdym razie, według dyrektora marketingu i komunikacji IOHK, Tima Harrisona doprowadziło to również do wielu projektów opartych na Cardano. 

poście na LinkedIn zaznaczył: 

Ekosystem Cardano stale się rozwija, a obecnie ponad 500 projektów opiera się na nim – od kolekcji NFT po pożyczki DeFi i nowe portfele.

Harrison załączył również wykres kołowy rzekomych projektów i obszarów, na których się one koncentrują, pokazując, że kolekcje NFT stanowią lwią część. 

  • Steve Wozniak: Bitcoin może kosztować 100 000 USD:

Steve Wozniak, który w przeszłości wielokrotnie zachwalał Bitcoina, uważa, że najważniejsza kryptowaluta może osiągnąć 100 000 USD.

Dodatkowo wbrew wcześniejszym deklaracjom współzałożyciel Apple potwierdził, że osiągnął ogromny zwrot z inwestycji w BTC.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdach znów spokojnie. W górę idzie XRP o 0,10%, Terra o 2,43% i Cardano o 2,09%. Korektę notuje Bitcoin o -0,04%, Ethereum o -0,18% i Solana o -0,13%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.74 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 55.7 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button