News

#1680 Newsy z dnia 16.03.2022

Ze środowych wydarzeń: Instagram wkrótce doda NFT; Prezydent Ukrainy podpisuje ustawę ustanawiającą ramy regulacyjne dla krypto; KE poszukuje operatora piaskownicy regulacyjnej Blockchain; Pracownik krypto startupu odchodzi po rozpoznaniu oznak oszustwa; Bitcoin powyżej 40 500 na kilka godzin przed decyzją Fed; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Instagram wkrótce doda NFT:

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ujawnił, że jego aplikacja do udostępniania filmów i zdjęć, Instagram, przygotowuje się do dodania do platformy tokenów NFT.

Pracujemy nad wprowadzeniem NFT na Instagramie w najbliższym czasie.

– powiedział Zuckerberg podczas wystąpienia na konferencji South by Southwest w Austin w Teksasie.

Założyciel Facebooka nie podał konkretów dotyczących tego kiedy nastąpi wdrożenie.

Casey Newton, autor biuletynu Platformer obecny na konferencji, napisał na Twitterze, że Zuckerberg powiedział również, iż ma nadzieję, że w nadchodzących miesiącach użytkownicy Instagrama będą mogli tworzyć własne NFT na platformie.

W październiku ubiegłego roku Meta zmieniła nazwę z Facebook, skupiając się na projektach związanych z metaverse. Raporty firmy z ostatniego kwartału 2021 r. ujawniły, że po raz pierwszy szczegóły finansowe jej działalności badawczo-rozwojowej w zakresie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, Reality Labs, wykazały straty na poziomie ponad 10 mld. dolarów.

To nie jest pierwsza próba Meta w prowadzeniu projektu związanego z kryptowalutami. W 2019 r. firma zasygnalizowała plany stworzenia „Libry”, później przemianowanej na „Diem”, stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim, który nie ujrzał światła dziennego z powodu braku zgody organów regulacyjnych i sprzeciwu społeczności. Projekt został zakupiony przez Silvergate Capital, chociaż niektórzy byli pracownicy Meta chcą teraz ożywić stablecoina o otwartym kodzie źródłowym poprzez budowę własnej sieci.

Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi szukały możliwości wdrożenia kryptowalut i NFT na swoich platformach po słynnej decyzji Twittera o dodaniu obsługi zdjęć profilowych NFT w styczniu. Reddit wdrożył awatary NFT z własnej kolekcji, a strona dla dorosłych OnlyFans włączyła zdjęcia profilowe NFT w grudniu 2020 r.

  • Prezydent Ukrainy podpisuje ustawę ustanawiającą ramy regulacyjne dla krypto:

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy przebywający obecnie w Kijowie, podpisał ustawę ustanawiającą ramy prawne dla prowadzenia przez ten kraj regulowanego rynku kryptowalut.

W dzisiejszym oświadczeniu ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej poinformowało, że Zełenski podpisał ustawę o nazwie „O aktywach wirtualnych”, po raz pierwszy przyjętą przez ustawodawcę kraju, Radę Najwyższą, w lutym. Giełdy kryptograficzne i firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi będą musiały zarejestrować się w rządzie, aby działać legalnie na Ukrainie, a banki będą mogły otwierać rachunki dla firm kryptograficznych.

Ustawa przyznaje Ukraińskiej Narodowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd uprawnienia do określania polityki kraju w zakresie aktywów cyfrowych, wydawania licencji przedsiębiorstwom zajmującym się kryptowalutami oraz pełnienia funkcji nadzorcy finansowego. Agencja rządowa dodała, że Ministerstwo Finansów Ukrainy pracuje również nad zmianą krajowych kodeksów podatkowych i cywilnych w celu dostosowania ram prawnych dotyczących aktywów cyfrowych.

Podpisanie tej ustawy przez prezydenta to kolejny ważny krok w kierunku wydobycia sektora kryptowalut z cienia i uruchomienia legalnego rynku wirtualnych aktywów na Ukrainie.

– poinformowało Ministerstwo Cyfrowej Transformacji.

Kryptowaluty stały się poważną kwestią w obecnej walce tego kraju z Rosją, a wiele osób przekazuje darowizny bezpośrednio na cele humanitarne i finansowanie wojska na Ukrainę. Narodowy Bank Ukrainy poinformował również, że ograniczył wypłaty gotówki w bankach, ustalił kurs hrywny i zawiesił emisję pieniądza elektronicznego.

  • KE poszukuje operatora piaskownicy regulacyjnej Blockchain:

Europejskie Obserwatorium Blockchain opublikowało dziś zaproszenie do składania ofert na zawarcie umowy konsorcjum, którego misją byłoby ułatwienie i obsługa paneuropejskiej piaskownicy regulacyjnej dla technologii DLT, a w szczególności Blockchain.

Istotnym zadaniem przyszłego konsorcjum będzie świadczenie „kompleksowych porad prawnych” dotyczących obsługi usług podstawowych Europejskiej Infrastruktury Usług Blockchain (EBSI).

Piaskownica regulacyjna jest przewidziana jako przestrzeń, w której organy regulacyjne, przedsiębiorstwa Blockchain i użytkownicy będą współdziałać „w zaufanym środowisku”. Oprócz już istniejących projektów EBSI, będzie obsługiwać szeroką gamę potencjalnych aplikacji Blockchain w kluczowych sektorach przemysłu, z warunkiem koniecznym, aby takie projekty zakończyły się weryfikacją koncepcji.

Ostatecznym celem piaskownicy jest „sprzyjanie dialogowi między krajowymi i unijnymi organami regulacyjnymi i prawodawcami z firmami, a tym samym usunięcie niepewności prawnej w przypadkach użycia opartych na zdecentralizowanych rozwiązaniach”.

Plany stworzenia regulacyjnej piaskownicy dla technologii Blockchain zostały ogłoszone przez Komisję Europejską i Europejskie Partnerstwo Blockchain (EBP) już w 2020 r.

Zgodnie z publikacją, cztery przypadki użycia zarządzane przez EBSI są już na zaawansowanym etapie rozwoju, a trzy dodatkowe przypadki użycia zostały niedawno wybrane do wdrożenia.

  • Pracownik krypto startupu odchodzi po rozpoznaniu oznak oszustwa:

Ekosystem startupowy w przeszłości odgrywał kluczową rolę w kształtowaniu społeczności kryptograficznej w przemysł o wartości prawie 2 bln. dolarów. Jednak wielu graczy stawia na ten pomysł, aby konsekwentnie obiecywać za dużo.

W grudniu 2021 r. Redditor busterrulezzz był pewien, że dostał wymarzoną pracę po zatrudnieniu przez startup kryptowalutowy — tylko po to, by zdać sobie sprawę, że są teraz częścią problemu i zrezygnował ze stanowiska dwa miesiące później.

Przede wszystkim poziom dezorganizacji i chaosu był absolutnym szaleństwem. Każdego ranka mieliśmy inny cel, oparty na najnowszym trendzie na rynku.

– pisze.

Redditor twierdził, że startup kryptograficzny, który pozostanie nienazwany ze względu na aktywną umowę o zachowaniu poufności, zrobił wszystko, czego zwykle odradza się inwestorom kryptowalutowym. Obejmowało to oferowanie usług NFT bez odpowiedniej infrastruktury i kupowanie kryptowalut po ich rekordowych wartościach wyłącznie w oparciu o ich popularność. Parafrazując program firmy, busterrulezzz stwierdził:

Jeden z naszych produktów już nie działa, ponieważ pospieszyliśmy się z poprawką naprawiającą błędy? Udawajmy, że to się nigdy nie wydarzyło, i dalej promujmy słodzące artykuły marketingowe!

– czytamy.

Wkrótce po dołączeniu do zespołu Redditor zdał sobie sprawę, że firma nie może ani być dochodowa, ani być produktywnym członkiem ekosystemu kryptowalut, „jeśli nie może nawet zdefiniować swoich celów i trzymać się ich”.

Jedną z największych czerwonych flag, jakie zauważył nowy pracownik, było zachowanie założycieli, których rzekomo interesowało jedynie jak najszybsze zarobienie jak największej sumy pieniędzy:

Zachowywaliśmy się jak zły fundusz hedgingowy, dokładnie ten rodzaj instytucji, z którymi krypto ma walczyć.

– twierdzi.

Po zdaniu sobie sprawy z sytuacji busterrulezzz poczuł się jak oszust i ostatecznie rzucił pracę. Pomimo nieprzyjemnych doświadczeń Redditor radzi społeczności, aby dołączyła do znanych przedsiębiorstw kryptograficznych i „nie marnowała czasu na mało znane start-upy, które mają wielkie marzenia, których jednak nie mogą spełnić”.

Czytelnicy powinni również dołożyć należytej staranności w stosunku do założycieli i planu działania firmy przed przyjęciem oferty pracy. Podczas gdy historia podkreśla wewnętrzne funkcjonowanie nieuczciwego start-upu kryptowalut, niektórzy z największych graczy w przestrzeni kryptowalut wywodzą się ze skromnych środowisk, w tym Binance, największa na świecie giełda kryptograficzna pod względem wolumenu obrotu.

  • Bitcoin powyżej 40 500 na kilka godzin przed decyzją Fed:

Podniesienie stóp procentowych w USA podczas dzisiejszego posiedzenia wydaje się przesądzone, ale jak na razie nie odstrasza inwestorów od kryptowalut. W chwili pisania artykułu Bitcoin kosztuje 40 655 USD, co oznacza ponad 4% wzrost w ciągu 24 godzin.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,5%, Ethereum o 3,7%, BNB o 1,7% a XRP o 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.786 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 90.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button